Mishi Mishi komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Začátek pomalejší, ale postupně mě to začalo pohlcovat, až jsem se na konci nemohla odtrhnout. Výborně vystavěná, uvěřitelná zápletka, sympatická ústřední dvojice. Těším se na další díly.

08.03.2022 4 z 5

Žít lehce Žít lehce Lucie Sedlářová

Vlastně ani nevím, co jsem od knihy čekala. Myšlenka je mi blízká, ráda bych se tomu také přiblížila, ale uvedené příklady mi přišly až trochu moc extrémní a místy moc "ezo". To je ale jen můj problém, lidé jsou to určitě inspirativní a obdivuji, že se vydali tou svou cestou.
Některé příběhy mě bavily víc jiné méně, plusem určitě jsou krásné fotky.

19.02.2022 3 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Tak tohle mě vůbec nechytlo. Nějak ani nevím, co k tomu říct. S utrpením dočteno do půlky, dál by to pro mě byla jen ztráta času.

08.02.2022

Sebranka Sebranka Torey L. Hayden (p)

Každá kniha od Torey, kterou jsem zatím četla měla dvě stránky. Jednu temnou, kde se dětem dějí hrozné věci, které zanechávají psychické i fyzické následky. A druhou světlou a plnou naděje. Tou je Torey. To, s jakou láskou s těmi dětmi pracuje, jak se snaží všemožně jim pomoci... nezbývá mi nic jiného, než ji obdivovat.

03.02.2022 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Dobře a rychle se to četlo, sfouknuté za tři večery, ale dalo by se i za jeden, kdybych měla více času. Jenže dál už začíná klišé vedle klišé. Bohatý dokonalý chlap, potrhlá holka bez sebevědomí, která je ale ve skutečnosti tak sexy, že si z ní ten chlap okamžitě sedne na zadek ... Vtipné pasáže jsem taky hledala marně.
Další díly si asi nechám s klidným svědomím ujít.

22.01.2022 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Japonsko zatím v mém seznamu zemí, kam se chci podívat, nefigurovalo, ale po přečtení Čajovny ho tam asi zařadím. Autorka poutavě popisuje jak kulturu a památky, tak jídlo, takže se mi při čtení pokaždé sbíhají sliny.
Přestože píše své knihy podle stejného scénáře, takže je dopředu jasné, jak se to bude vyvíjet a jak to dopadne, beru její knihy jako oddechovky a počítám s tím, takže mi to nevadí.

10.12.2021 4 z 5

Zvláštní, ale pravdivé Zvláštní, ale pravdivé John Searles

Anotace mě zaujala, už když jsem na knihu poprvé narazila. Přesto jsem úplně nevěděla, co od knihy čekat.
Začátek příběhu je opravdu zvláštní, ale naštěstí to nesklouzlo do nějakých nadpřirozených, absurdních sfér. Naopak na nás čeká poutavý, čtivý příběh o reálných, pravdivých věcech, jako je smutek nad ztrátou milované osoby, ale i naděje na nový začátek.
Styl psaní mi velmi sedl, určitě se podívám po dalších autorových knihách.

29.08.2021 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Bylo to čtivé a napínavé. Ale nechytlo mě to tolik, abych se nemohla odtrhnout.
Nápad rozhodně originální, Malorie mi moc sympatická nebyla. Chybělo mi vysvětlení, kde se tvorové vzali a co jsou zač.

26.04.2021 4 z 5

Děs sídla Wake's End Děs sídla Wake's End Michelle Paver

(SPOILER) Opravdu nechápu, jak mohl tuto knihu někdo označit za horor. Obálka a název evokují strašidelný dům, uvnitř ale najdete jen muže, který pomalu směřuje k šílenství a poměrně vlažné hledání démonů. Ani přítomnost mokřadu nevytváří tajemnou atmosféru.
Relativně dobře a rychle se to četlo a postava Moud byla poměrně sympatická, takže díky tomu jsem to dočetla. Ale jinak teda velké zklamání.

15.04.2021 1 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Detektivka odehrávající se v smrtící chřipkou sužovaném Londýně. Rozhodně je zajímavé porovnat to, co autor napsal už před 15 lety, s tím, co se děje teď.
Příběh je rozhodně čtivý a ubíhá, ale v poslední čtvrtině už to začalo být přitažené za vlasy. A konec je hodně useknutý, i když, jak už tady bylo zmíněno, poslední věta udělá parádní tečku.

22.10.2020 3 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Knihu mi půjčila mamka, že se jí moc líbila. Předtím jsem o ní sice věděla, že vyšla, ale nic jsem si nezjišťovala a původně jsem ani neměla v plánu ji číst. Ale teď jsem ráda, že se mi dostala do ruky.
Pár kapitol mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak se příběh rozvinul a dočetla jsem ho během jednoho večera. Je plný zvratů, rodinných tajemství a samozřejmě lásky.
A ačkoliv musím souhlasit s několika komentáři níže, že je to spíše romantika, než historický román, tak v tomhle případě mi to vůbec nevadilo, protože je napsaný čtivě a vyvolává emoce, což je pro mě u knih podstatné.

24.09.2020 5 z 5

Obdivuju každého, kdo se do něčeho takového pustí. A Lůca je navíc sympatická holka, líbil se mi její přístup, kdy jí nešlo o míle, ale o to užít si každý okamžik. Bylo úžasné, jak si lidé pomáhali a navazovali přátelství.
Lucka své zážitky popisuje čtivě a živě, takže se čtenář cítí, že funí do kopce spolu s ní. Zhruba v půlce knihy už se mi zdál popis jednotlivých dní hodně jednotvárný, ale pak to zase "nakopl" její románek s Gilliganem.
Úžasné dobrodružství, vtipné hlášky a překrásné fotky!

26.07.2020 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Knížku jsem zvolila jako oddechovku po thrillerech a náročnějším čtení. Tento účel splnila dokonale - zajímavá historie, romantika, sympatické postavy. Nejdřív mě více bavil příběh Carrie, ale pak se to vyrovnalo, takže mi nevadilo, že v druhé půlce knihy historická linka dostala více prostoru.

13.05.2020 4 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

Zajímavý příběh, Kavkám jsem samozřejmě fandila, aby svoji misi splnily. Přesto jsem se nedokázala úplně začíst. A když k tomu přičtu obálku, která se mi hrozně nelíbí, jsem ráda, že už jsem ji dočetla a můžu ji odložit.

27.03.2020 3 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

O čem to bylo? Já vlastně ani nevím. Takové "má mě rád(a)/nemá mě rád(a)" na 250 stranách. Emmi mi dost lezla na nervy, nechápu, co na ní Leo viděl.
Dočetla jsem jen díky tomu, že to bylo krátké.

15.01.2024 1 z 5

neexistence neexistence Eva Pospíšilová

Vlastně ani nevím čím, ale příběh mě vtáhl už od prvních stránek. Je to divoká jízda, vztah, který je spíše posedlost, sex, drogy ... to celé roztáčí spirálu, která vede kam? Do pekla nebo do lepších zítřků?
Hvězdičku dolů dávám za začátek druhé části, kde se příběh trochu zadrhl a měla jsem pocit, že čtu pořád dokola stejnou pasáž. Pak se to ale zase rozjelo a konec? Za mě skvělé, jinak by to mohlo zavánět kýčem.

09.07.2023 4 z 5

Malvína Malvína Anna Szafrańska

Příběh Malvíny je zajímavý, čtivý. Ale...
Nemůžu si pomoct, podle mě z toho hrozně razí to, že je to psané za účelem ždímání čtenářových (čtenářčiných) emocí. Všechny postavy jsou nějak zraněné a poznamenané minulostí. A hrozně se v tom rýpají.
Kvůli téhle prvoplánovosti z toho asi nedokážu být tak nadšená, jak líčí některé zdejší komentáře. Ale třetí díl si taky přečtu.

28.01.2023 4 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Některé povídky mě bavily, jiné moc ne. Celkově mám z knihy rozporuplný dojem a jsem docela ráda, že je jen tak krátká.

02.01.2023 2 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Musím souhlasit s ostatními komentáři, že kniha je plná emocí. Navíc je čtivá, takže čtenáře nenechá jen tak ji odložit.
Seznámení Lilky s Matem však bylo na mě až příliš "osudové a ideální". To jak se oba zvládli vypořádat se svou minulostí. Autorka to mohla trochu více rozvést. Proto dávám o hvězdičku méně.

01.08.2022 4 z 5

Čas vlků Čas vlků Elisabet Nemert

Ze začátku jsem se nemohla moct začíst, ale s každou stránkou to bylo lepší a lepší. Osudy hlavních postav a historické události totiž stále nabíraly na obrátkách.
Stále nechápu, že se Švédsku nějakým způsobem podařilo zůstat neutrálním ostrůvkem ve válečném moři. I tak samozřejmě životy Švédů výrazně ovlivnila. Děkuji za tenhle historický náhled, příběh o odvaze i lásce.

13.06.2022 4 z 5