monikaKU monikaKU komentáře u knih

Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu Pavel Tigrid

Kniha popisuje udalosti 20. storocia v Ceskoslovensku. Tento popis je nielen velmi podrobny, ale i analyticky, co tomuto dielu pridava na kvalite. Jednu hviezdicku ale musim strhnut za caste odbiehanie od temy, ktore obcas cely text zneprehladnuje.
Najzaujimavejsie casti su o Stalinovi, o politickych procesoch v 50-tych rokoch, o Benesovi, o nastupe komunistov, 1. Ceskoslovenska republika atd. Najviac chaoticka je cast o Vitaznom februari.
Preluskat sa knihou od zaciatku do konca nebolo vobec jednoduche. Nakoniec, nie je to ziadna beletria. Po nejakom case sa ku knihe musim opat vratit. Som presvedcena, ze mi prinesie nove dalsie poznanie, ktore som, v mnozstve inych, urcite prehliadla. :-)

01.10.2015 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Dobré, vtipné, pobavilo - hlavne prvá polovica knihy, tá druhá ma až tak nebrala

14.08.2015 4 z 5

Zvěrolékař mezi nebem a zemí Zvěrolékař mezi nebem a zemí James Herriot (p)

Príjemne odľahčený a zábavný britský humor. Bavilo ma to.

28.07.2015 4 z 5

Orol pristál Orol pristál Jack Higgins

Výborná, napínavá kniha s prekvapujúcim záverom. Úplne som sa do deja vžila a do Steinera "zabuchla" :-). Doporučujem.

25.06.2015 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Humorné, nápadité, duchaplné, povabné, ..proste fantastické dielo.

23.06.2015 5 z 5

Blázni umírají Blázni umírají Mario Puzo

Výborná oddychovka, zaujímavé rozprávanie o procesoch v herniach Las Vegas. Trochu ma nudili popisy praktik vo filmovom priemysle, ale inak výborné - pri historkách Janelle som sa pristihla, že sa smejem nahlas.

11.06.2015 5 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Desivé! Fakt! Vzhľadom k tomu, že sa neorientujem vo vývoji nemeckej politiky od konca 2. svetovej vojny, mi mnoho myšlienok a podprahových informácií asi uniklo a nemohla som naplno využiť potenciál diela. I tak to ale bolo hrôzostrašné

16.05.2020 4 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Začiatok trochu nuda a celú dobu som si myslela, že viem kto to bol, a ak mám pravdu, tak je to škvár. Nepotvrdilo sa to. Záver poriadne prekvapil, ale i tak musím jednu hviezdičku ubrať.

05.11.2018 4 z 5

Pahorek z písku Pahorek z písku Ray Rigby

Snazila soom sa, naozaj! Ale neslo to. Trikrat som knihu zacala citat (pretoze ma vyborne recenzie..), ale nedocitam ju. A to nielen preto, ze som ju zabudla na druhom konci republiky, ale hlavne preto, ze som sa do citania musela nutit - nebavilo ma to.

01.10.2018 odpad!

Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů Fenomén Trump - Poslední vzpoura bílých mužů Tomáš Klvaňa

Je to hlupák, narcista, klamár a samolúby idiot...s prístupom k jadrovým zbraniam.

08.05.2018 4 z 5

O divadle a tak podobně O divadle a tak podobně Karel Čapek

Prva cast od Karla Capka ma bavila velmi, ake tou druhou, id Olgy Scheinpflugovej, som sa prekusavala tazko. Aj tak sa to ale da povazovat za prijemne odreagovanie v dobe, kedy deti maju horucky a vas boli cely clovek z celodenneho chovania, utesovania, obskakovania, merania teploty, utierania bliknkov, prehovarania k tomu, aby nieco zjedli, vypili, vycurali sa, lahli si, prykryli sa perinou.... a vy potrebujete mysliet na nieco ine, trebars na to, ze i vy tu chripku mate.

26.02.2018 3 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Co si asi mysli jej okolie, jej rodina? Ako zvladli to zistenie, ze je "ina"? Ako sa da zmierit s tym, ze je blizky clovek, o ktorom si asi mysleli, ze ho poznaju, uplne iny? A este k tomu v tak velkej veci. Neviem. Muselo to byt pre nich tazke.

28.11.2017 3 z 5

Lepší život Lepší život Anna Gavalda

Kopa zvastov!
Cela kniha je len zmes chaotickych prirovnani, pridavnych mien, privlastkov a snahy vymenovat vsetky slova ake na svete existuju. A tie zbytocne vulgarity a sprostosti! Kniha sa mi vobec nepacila a nedoporucujem ju!

28.09.2016 odpad!

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Pribeh mi velmi pripominal knihu "Pycha predsudok" od Jane Austen. Bola to taka mila, lahka romantika obohatena informaciami o vyvoj i singapurskej ekonomiky. Prijemne, oddychove citanie.

29.06.2016 4 z 5

Král železný, král zlatý Král železný, král zlatý Ludmila Vaňková

Mám rada rozsiahle historické romány s dobrou dávkou drámy, napatia, vzťahov a intríg. Toto všetko v tejto knihe je.
Neviem do akej miery sú jednotlivé postavy a fakty pravdivé, či presné, ale rozhodne ma to bavilo. :-)

15.11.2015 5 z 5

Uspávač Uspávač Lars Kepler

Naprosto super. Je tam drama, napatie, strach, akcia a premysleny pribeh. Nemohlla som sa odtrhnut od citania :-)

27.08.2015 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Výborné! Ďalšia príjemná, čtivá a obohacujúca kniha. Autorka znova prišla s obsiahlym a podrobným rozpracovaním ďalšej zaujímavej témy, o ktorej som nemala ani len tušenie.

15.07.2015 5 z 5

O kolečko míň (můj život s autismem) O kolečko míň (můj život s autismem) Josef Schovanec

Dovtipné, duchaplné, úprimné rozprávanie o autistech, ktoré núti zamyslieť sa (čo ja sama viem o autizme? prejavujú sa nejaké prvky autizmu u mňa, prípadne ľudí z mojho okolia? Je tá divná holka zo základky autistka? som normálna?). Kniha ma veľmi bavila, prečítala som ju na jeden nádych.

14.06.2015 5 z 5

Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Zimní princezna: Dvě lásky v jednom srdci Hana Parkánová-Whitton

Trochu historie, vela romantiky - prijemna, odpocinkova kniha

31.10.2018 3 z 5

Klec pro majáky Klec pro majáky Mike Perry

Velmi intimne priznanie! A ja sa priznavam, ze som o transsexualite skoro nic nevedela a som rada, ze som sa k tejto autobiografii dostala. Kniha je fajn, ale vadil mi v nej prilisny patos a miestami otrepane frazy.

06.10.2016 4 z 5