Montcalm Montcalm komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

Nadčasová knižka, hlavne keď si človek uvedomí v akom období to autor písal a koľko z jeho vízii sa neskôr skutočne vyplnilo.

22.10.2019 4 z 5

Antikrist Antikrist Friedrich Nietzsche

Veľmi náročná knižka, pri ktorej sa človek musí plne koncentrovať. Určite to nie je na čítanie pred spaním. Nietzsche v diele podrobil kresťanstvo naozaj tvrdej a na tú dobu nevídanej kritike. Po prečítaní som sa iba utvrdil v tom, že akékoľvek náboženstvo (ak teda už niekto v nejakého boha/bohov verí) by malo ostať čiste v rovine hlboko osobnej. Všetky možné prejavy náboženstva navonok a nebodaj nútenie náboženských dogiem druhým je iba zabíjanie kritického a slobodného myslenia.

22.10.2019 4 z 5

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Povinné čítanie ešte na základnej škole. Doteraz sa pamätám ako som mal problém to vôbec dočítať.

22.10.2019 1 z 5

Encyklopédia ruskej duše Encyklopédia ruskej duše Viktor Vladimírovič Jerofejev

Tvrdá kritika ruskej nátury. Človek čo má osobnú skúsenosť s Rusmi alebo bol v Rusku tu nájde kus pravdy. Miestami je však niektoré pasáže zložité pochopiť - to možno dokáže iba ruská duša :)

22.10.2019 3 z 5

Moskva - Petušky Moskva - Petušky Venedikt Vasiljevič Jerofejev

Keď som si prečítal recenziu na knihu tak som mal veľké očakávania, no musím priznať, že mi štýl akým je písaná príliš nesadol. Miestami som sa úplne strácal a veľakrát som sa nedokázal sústrediť na to čo čítam a musel som sa vrátiť v texte.

22.10.2019 2 z 5

Kamoš obor Kamoš obor Roald Dahl

Ako chlapec som miloval rozprávky Roalda Dahla, trochu desivé, no hlavne originálne. Práve Kamoš obor bola mojou najobľúbenejšou.

Válka Mohykánů Válka Mohykánů Josef Opatrný

Výborná kniha o v našich končinách nie príliš známych udalostiach Sedemročnej vojny na Americkom kontinente. Vôbec nenudí, fakty sú spracované pútavo a obohatené o množstvo zaujímavostí.

Rivers of Babylon Rivers of Babylon Peter Pišťanek

Parádny tragikomický pohľad do sveta tesne porevolučného Československa.

Zatratení Zatratení Dávid Kičin

Kniha nám poskytuje aspoň čiastočný pohľad do duše doživotne odsúdených. Zoznámime sa s ich každodenným životom, väzenským režimom a čo to sa dozvieme aj z ich súkromia. Mňa najviac zaujal posledný príbeh odsúdeného Masára, ktorý celkom detailne popísal trestný čin za ktorý dostal doživotie.

22.10.2019 2 z 5

Zlo. Spomienky súdneho znalca Zlo. Spomienky súdneho znalca Anton Heretik

Pána Heretika si pamätám ešte z dokumentárnej série Najväčšie kriminálne prípady Slovenska preto som bol veľmi zvedavý na knihu. Kniha sa dobre číta, je písaná populárnym štýlom, s ktorým nebude mať problém ani laik.

22.10.2019 3 z 5