monushka monushka komentáře u knih

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Tak tahle knížka, to bylo něco! Autor se s ničím nemazlí, nic mu není proti srsti. Ačkoliv jsem čtenářka citlivka, co nemá moc v oblibě brutální čtení, v tomto případě mi to moc nevadilo. Závěr mi přišel trochu přitažený za vlasy, ale v celkovém kontextu příběhu vlastně proč ne? Rozhodně si nenechám ujít další autorovu knihu.

08.05.2021 5 z 5

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Ačkoliv je příběh předvídatelný, moc se mi líbil. Střídání minulosti a přítomnosti se k této knize náramně hodí. Přesně takovou odlehčenou jednohubku jsem v těchto zimních dnech potřebovala.

30.01.2021 4 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Ačkoliv už svým věkem nezapadám do dob střední školy a první lásky, musím se přiznat, že mě kniha bavila. Zaujalo mě téma, které by však šlo rozvinout více do hloubky a celý příběh tak prodloužit, protože čím rychleji jsem se blížila k závěru, tím více se mi to zdálo zbytečně uspěchané.

07.06.2020 3 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Takovýto příběh jsem četla poprvé. Velmi se mi zalíbilo propojení světa duchů a detektivky. Jsem zvědavá na další díly této série.

04.04.2020 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Playground je první knihou, kterou jsem od této švédské autorské dvojice četla a musím říct, že to byla pecka. Četla jsem jako divá a vůbec mi nešlo přestat. Po dlouhé době si mi stalo, že jsem přemýšlela nad příběhem, i když jsem momentálně nemohla číst. Moc se těším, až sáhnu po jejich detektivní sérii.

16.01.2020 5 z 5

Ukolébavka Ukolébavka Chuck Palahniuk

Mé seznámení s autorem, jehož forma vyprávění je bravurní. Smékám před jeho darem nezamotat se ve svém vlastním vyprávění, protože díky tomu jsem ani já neztratila nit a čtení si užila.

09.11.2019 4 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Roztomilá kniha, u níž jsem se culila jako čerstvě zamilovaná. Ano, děj je sice předvídatelný, ale chtěla jsem při nastupujícím podzimu nějakou romantiku, a tou Láska jako z filmu rozhodně je.

19.10.2019 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Krásný příběh.

24.08.2019 5 z 5

Pasťák Pasťák Marcela Koyšová

Tato novela ve mne vyvovala smutek z toho, jak jednoduse socialni pracovnici "odklidili" slecnu, ktere se prave zhroutil cely svet, do vychovneho zarizeni.

04.04.2018 4 z 5

Tak už spi Tak už spi Helen Walsh

Musim se priznat, ze po narozeni sve prvni dcery jsem si prisla stejne zoufale jako zde Rachel. Ale ja jsem nastesti vedle sebe mela milujiciho partnera, ktery mi byl oporou a ja se diky nemu mohla obcas i prospat.

21.10.2017 5 z 5

Hledání modré Hledání modré Lois Lowry

Na tuto knihu jsem cekala dlouhe dva roky, kdy jsem docetla Darce. Za me ale, bohuzel, zklamani. Cekala jsem, ze Hledani modre bude pokracovat tam, kde Darce skoncil, ale s predeslou knihou nema tato vubec nic spolecneho. Krome tedy jedne serie se stejnym nazvem.

14.01.2017 3 z 5

Podzim - Obrázkové příběhy Podzim - Obrázkové příběhy Rotraut Susanne Berner

Mladsi dcerka postupne dostala vsech pet knizek teto serie a musim rict, ze jsem lepsi knihy pro batolata nemela v ruce. Bavi jak mladsi dceru, ktera opakuje slova a hleda obrazky, tak starsi (sestiletou), ktera vypravi podle obrazku pribehy :)

02.01.2017 5 z 5

Cipískova loupežnická knížka Cipískova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Rumcajs, Manka, Cipisek - oblibence ze sveho detstvi ted predstavuji svym holcickam.

07.12.2016 4 z 5

Knihu jsem cetla, kdyz me dve holcicky usnuly. Odpocinula jsem si u ni, zitra zkusim precist i holcickam :)

26.06.2016 3 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Lunapark mi byl doporučen mou známou. Četla jsem od Kinga už více knih, tahle byla taková slabší než ostatní, ale i tak se mi při čtení několikrát zrychlil tep a jednou naskočila i husina, když vyjel ven prázdný vozík.

08.01.2016 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Gayle Forman

Druhé vydání této knihy jsem netrpělivě očekávala a hned v sobotu jsem si knihu koupila. Ale po pravdě mě celkem zklamala. Příběh je podobný knize A co když je to pravda? od Marca Levyho, kterou jsem přečetla za dvě hodiny. Zůstaň se mnou sice také, ale pořád mi v ní něco chybělo. Ale ta obálka, radost pohledět.

26.08.2014 3 z 5

Deník strážného anděla Deník strážného anděla Carolyn Jess-Cooke

Hezký příběh, u kterého jsem si hodně popřemýšlela. Ale jednu velkou nevýhodu tato kniha má, a to jsou pravopisné chyby a překlepy, kterých je v této knize více než dost, což je škoda, protože to pak kazí čtenářský prožitek.

03.08.2014 4 z 5

Kameny bolesti Kameny bolesti Milena Agus

Ačkoliv počtem stran krátký román, obsahově hodnotný než některé silné bichle. Nádherná kniha, která mě rozesmutnila, i pobavila.

31.07.2014 5 z 5

Nezadaná Nezadaná India Desjardins

Ačkoliv komiksy nejsou mým šálkem kávy, tento mi byl doporučen. A jsem ráda, že jsem po něm sáhla. Takhle skvěle jsem se již dlouho nepobavila! Komiks naprosto vystihuje myšlení nejen nezadaných slečen. V mnoha obrázcích a myšlenkách jsem se poznala :D

29.07.2014 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Jedna z knih, kterou přečtete jedním dechem. Moc se mi líbil příběh a prostředí, ve kterém se odehrává. V nejbližší době určitě sáhnu po další autorčině knize :)

20.03.2014 4 z 5