monushka monushka komentáře u knih

Papírové domky Papírové domky Jiří Klečka

Nemám ve zvyku odložit rozečtenou knihu, která mě nebaví. Ale u Papírových domků jsem se musela hodně nutit, abych dočetla. Vůbec jsem se nemohla začíst, na můj vkus bylo až moc fantaskních prvků, které se mi kolikrát zdály nelogické.

14.02.2024 3 z 5

Nicky a Věra Nicky a Věra Petr Sís

Hezky zpracovaná kniha s těžkým tématem. Dceři ve třetí třídě byla kniha doporučena paní učitelkou pro seznámení se s holocaustem. Přečteno jsme měly během chvilky, dceru zaujaly obrázky a i příběh zachráněných přeživších dětí.

07.02.2024 5 z 5

Když zmizela Když zmizela Alex Dahl

Tak tohle bylo něco! V celé knize se neustále něco děje a já měla možnost se seznámit s několika charaktery, jejichž osudy jsou postupně odhalovány. Bavilo mě prostředí modelingu a popis jeho temné strany. S napětím jsem četla a odhalovala nové střípky, které mi pomohly pochopit celý příběh.

30.01.2024 5 z 5

Paní jara Paní jara Leandra Sold (p)

Původně jsem chtěla snížit jednu hvězdičku v hodnocení kvůli nedotaženému a otevřenému konci, ale pak jsem si přečetla, že se jedná o první část? Kdy bude, prosím, na světě další čast? Příběh paní Jara mě uchvátil a potřebuji číst o dalších osudech hlavních hrdinů.

24.01.2024 5 z 5

Dračí královna Dračí královna William Andrews

Stejně skvělé jako autorova předchozí kniha! Čte se sama a má co nabídnout.

17.01.2024 5 z 5

Záhadné bludiště Záhadné bludiště Oldřiška Ciprová

S každým dalším dílem bohužel klesá úroveň knihy. Jedná se o příběh pro malé čtenáře, tudíž správnost a logičnost textu by měla být samozřejmostí. Bohužel však v tomto díle je chyb jako máků a i má sedmiletá dcera přišla sama na to, že některé pasáže v textu nesedí a mají být napsány jinak. Nechápu, jak je to možné, když kniha prošla korekturami? Škoda. Ale protože jsme koupily celou sérii se všemi osmi díly, protože dcera si Keiru a Emu zamilovala, nezavrhujeme jí. A já doufám, že ostatní díly budou bez chyb.

26.02.2023 2 z 5

Louskáček Louskáček Rachel Elliot

Nádherné ilustrace a text přesně na míru dětem a malým čtenářům.

31.01.2023 5 z 5

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Parádní kniha od mé oblíbené spisovatelky. Zaujaly mě všechny rozhovory, nějaké projekty jsem znala, s dalšími jsem se ráda seznámila.

08.01.2023 5 z 5

Citrusový sad Citrusový sad Larry Tremblay

Rozsahově kratší, ale příběhově bohatý a hodně emotivní.

28.12.2022 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Tato kniha rozhodně není špatná, ale vzhledem k tomu, že je autorčino dílo přirovnáváno k dílům pana Kariky, čekala jsem mnohem více. Navíc jsem jí četla skoro měsíc, protože jsem stejně jako @luckomar odbíhala myšlenkami jinam a čekala, kdy přijde něco strašidelného. Plus ale musím dát krásné a rozmanité slovní zásobě, kterou autorka použila. Plus také za využití motivu lidového folkloru.

23.10.2022 4 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Zvláštní kniha, během čtení jsem se cítila být součástí všech popisů, jak je to napsané živě a důvěryhodně. Ale ten závěr? Ten mě odrovnal a musela jsem ho rozdýchávat.

28.09.2022 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mé seznámení s autorem. Od knihy jsem očekávala více, ale zase až tak špatné to nebylo. Co mi tedy vadilo, bylo hodně jmen, která byla v historické části příběhu uvedena, v těch jsem se ztrácela. Na autora ale nezanevřu a v budoucnu si přečtu nějakou jeho další knihu.

04.09.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Nejlepší na téhle knize je prostě dokonalá a originální obálka! Příběh byl nechutný. Ze začátku jsem myslela, že ani nebudu číst dál. Ale s přibývajícími stránkami jsem si na tu nechutnost zvykla. Ale závěr jsem očekávala úplně jiný.

27.08.2022 4 z 5

Půjdu do pekla spokojen - Adolf Eichmann: životní dráha masového vraha Půjdu do pekla spokojen - Adolf Eichmann: životní dráha masového vraha Roman Cílek

Těžko pochopitelný životní příběh jednoho člověka. Smutné období moderních dějin.

27.08.2022 4 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Příběh se skvělou zápletkou, ale nadšený dojem mi trochu zkazil odfláknutý závěr.

04.06.2022 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Má první kniha od autorky. Hrozně zvláštní příběh, který mě chytl hned od první stránky. Střídání časových rovin bylo osvěžující a dovysvětlující. Jen je škoda zmateného závěru. Jsem zvědavá na další autorčiny knihy.

23.01.2022 4 z 5

Ledová past Ledová past Kitty Sewell

Tak tohle bylo pro mě trápení. Ze začátku mě kniha bavila, ale s přibývajícími stránkami to bylo horší a horší. Přišlo mi, že se v podstatě nic nedělo. A nesedl mi styl psaní.

30.10.2021 2 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Ačkoliv jsem Pokoj četla již před deseti lety, ihned po vydání, do dneška si vybavuji všechny pocity, které jsem při čtení tohoto příběhu prožívala.

22.10.2021 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Má třetí přečtená kniha tohoto autora. Příběh mě bavil, zaujaly mě hlavní postavy, Sanchová a Rhyme. Těším se na další autorova díla.

05.09.2021 4 z 5

Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Poslední ovečka: Trochu jiný vánoční příběh Ulrich Hub

Knihu jsem četla dětem před spaním. Vtipný příběh oveček, které nezkazí žádnou legraci.

17.11.2020 3 z 5