monushka monushka komentáře u knih

Láska v Provence Láska v Provence Constance Leisure

Milý příběh, ve kterém máme možnost sledovat životy obyvatel dvou vesniček během několika let.

07.05.2020 3 z 5

Nebyla to spatna kniha, nektere povidky se mi libily, nektere me vubec neoslovily, nektere jsem mela prectene hned, nektere mi docela trvaly. Zkusila jsem sahnout po knize, ktera ve mne vyvola tu pravou vanocni atmosferu. Nebylo to ale primo to, co jsem si predstavovala.

02.01.2018 3 z 5

Fitness diár® 2018 Fitness diár® 2018 kolektiv autorů

Super diar! Nasla jsem ho pod stromeckem a jsem nadsena.

01.01.2018 5 z 5

Panenka Bára Panenka Bára Lenka Rožnovská

Krasne prvni cteni formou geneticke metody. Cetla ma starsi dcerka za me asistence :)

28.11.2017 5 z 5

Causa Mortis Causa Mortis Marek Hladký

Mé hodnocení k této knize si můžete přečíst v sekci Recenze: https://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/snazim-se-te-chranit-9093

20.11.2017 3 z 5

Ledové objetí Ledové objetí Paullina Simons

Paullina Simons se zaradila mezi me oblibene spisovatele svou historickou trilogii Medeny jezdec, kterou zboznuji. Z toho duvodu jsem si chtela precist i tuto knihu, ale popravde bych nepoznala, ze ji napsala ta sama spisovatelka, ktera vdechla zivot Tatane a Alexandrovi. Od Ledoveho objeti jsem ocekavala vic. Bavilo me to do te doby, dokud se nezacala vysetrovat vrazda jedne z hlavnich hrdinek. Vysetrovani je strasne zdlouhave a mne uz bylo od zacatku jasne, kdo za vsim stoji. Jsem rada, ze jsem si knihu pouze vypujcila v knihovne, nejak nemam potrebu ji vlastnit.

29.10.2017 3 z 5

Čtyři kousky chleba Čtyři kousky chleba Magda Hollander-Lafon

Od teto knihy jsem mela jina ocekavani.

20.06.2017 3 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

Vysmátá krajta se mi líbila více než předchozí kniha. Příběh na mě působí opravdověji a humor v ní je nenucený a upřímný.

04.02.2017 4 z 5

Láska Anny Frankové Láska Anny Frankové Sharon Dogar

Ackoliv mam tuto knihu ve sve knihovne delsi dobu, dostala jsem se k ni diky ctenarske vyzve zde na Databazi. Velmi smutny pribeh prvni lasky, ktera nebyla Zidum behem druhe svetove valky povolena.

18.01.2017 4 z 5

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Tato kniha byla mym seznamenim s autorem. Velmi se mi libilo setkani s Mudrcem a Surfarem, kdezto setkani s Byznysmenkou mi neslo poradne cist a vnimat. V knize se mi libily pouzite citaty. V budoucnu urcite sahnu po nejake dalsi Sharmove knize.

28.07.2016 3 z 5

Vyhrajte boj o štíhlé tělo Vyhrajte boj o štíhlé tělo Jillian Michaels

Zajímavá kniha. V přehledných bodech je zde shrnuto to, co bychom měli dodržovat, abychom vypadali štíhle. Jillian nemluví pouze o hubenosti, ale o pohybu a jaký pozitivní dopad má nejen na naše tělo, ale na naše zdraví celkově. Navíc jsou body ohodnoceny čísly od 3 do 1, přičemž trojka by pro nás měla být nejdůležitější a měli bychom jí za každou cenu dodržovat. Těším se, až se dostanu k některé její další knize.

19.05.2014 5 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Skvělá kniha, která má překvapivý závěr. Celou dobu jsem si myslela, že tzv. \"Zaklínačem duší\" je člověk, který se jím na první pohled zdál. Ale zdání klame a já jsem pak četla s pusou otevřenou dokořán.

25.09.2013 5 z 5

Intimní život Intimní život Cheryl T. Cohen Greene

Kniha pro mě byla docela oříškem. Když jsem přestala vnímat povolání samotné autorky, tak se mi kniha četla jednodušeji a byla pro mě zajímavější.

16.09.2013 4 z 5

Profesor Profesor Charlotte Brontë

Kniha psaná pohledem muže, který nám vypráví svůj životní příběh. Poutavé, ale na mě místy až moc detailní.

25.08.2013 3 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Kniha, u které jsem plakala smíchy. Četla jsem jí během těhotenství a představovala jsem si, co si bude v budoucnu myslet moje holčička :D

25.08.2013 4 z 5

Převlečené krabičky od zápalek Převlečené krabičky od zápalek Claude Schmill-Van den Berghe

S touto knihou jsme s dcerkou strávily spoustu dní a vím, že nás ještě nějaké čekají :) Líbí se mi, že v knize je vše do detailů popsáno a nafoceno.

Rebečin příběh Rebečin příběh Sally Beauman

Moc pěkné, volné, pokračování příběhu Mrtvá a živá od Daphne DuMaurier.

Dívka za zrcadlem Dívka za zrcadlem Cecelia Ahern

Příjemná kniha, se kterou jsem strávila hodinu svéoho života a která se mi četla sama. Jde o soubor dvou povídek. První z nich - Dívka za zrcadlem mě hodila do sentimentální nálady, protože jsem soucítila s hlavní postavou Lily a bylo mi jí strašně líto. U druhé povídky - Stroj na vzpomínky jsem utírala slzy, protože jde o krásný lidský příběh s jednoduchostí toho, měnit si své vzpomínky podle sebe. Určitě knihu vřele doporučuji.

15.08.2013 4 z 5

Opravdové zločiny 2 Opravdové zločiny 2 Lucie Bechynková

Některě příběhy se mi líbily, některé méně. Zpracování knihy je spíše nenáročné. Určitě se poohlédnu i po dalších dílech. Jeden příběh mě oslovil tak, že jsem si pustila film V zajetí démonů, který je inspirovaný právě tím jedným příběhem.

24.06.2024 4 z 5

Rudý kříž Rudý kříž Saša Filipenko

Dva zajímavé životní příběhy, které se vzájemně propojí v jeden. Chvílemi jsem se při čtení ztrácela a díky zvláštnímu stylu vyprávění mě kniha moc neoslovila.

07.06.2024 3 z 5