monushka Online monushka komentáře u knih

Výtah Výtah Linwood Barclay

Má první kniha od tohoto autora. Velmi čtivý příběh, který jsem zhltla za pár večerů. Chci si přečíst i autorovy předešlé knihy.

13.03.2021 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Tato kniha mě pohltila hned od prvních řádků. Moc se mi líbí detailně vykreslené postavy a prostředí italské Neapoli. Člověk jako by byl všemu přítomem. Těším se, až se začtu do druhého dílu. Jsem zvědavá, jakým směrem se bude příběh ubírat.

01.11.2020 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Příběh, nad kterým jsem musela neustále přemýšlet i když jsem právě nečetla. Po celou dobu jsem byla udržována v napětí a ke konci mi ukápla i slza.

27.04.2020 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Sto stran po rozečtení knihy jsem myslela, že jí odložím nedočtenou, jak jsem pořád čekala na "něco" a ono to stále nepřicházelo. Ale když jsem se poté konečně dočkala, nemohla jsem se od čtení až do konce odtrhnout.

06.11.2019 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je pro me knizni perlou. Musim podotknout, ze i filmove zpracovani nekterych basni se zdarilo.

07.12.2016

Osvícení Osvícení Stephen King

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla. I přesto, že jsem jako první viděla film, tak kniha byla hoooooodně luxusní! Při čtení jsem měla husí kůži snad po celém těle a občas jsem musela i na chvíli přestat číst, abych to "rozdýchala". I když přestat číst bylo nad mé síly, protože jsem prostě a jednoduše MUSELA ČÍST DÁL!

29.09.2013 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Nechápu časté přirovnání ke knize Kde zpívají raci. Každá z nich je úplně jiná. Buď jako řeka mě ze začátku bavila, pak jsem měla delší čtecí období, kdy jsem se do čtení nutila a pak mě bavil až konec, kdy se toho spousta vysvětlí. Ale kniha mě zklamala, dle zdejšího hodnocení jsem očekávala mnohem více než co je čtenáři nabídnuto.

24.03.2024 3 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Jako první jsem přečetla Klekánici a jako druhou Dceřinu kletbu (v knihovně jsem byla první, kdo jí četl a Vodníka jsem v té době měla zarezervovaného). Musím říct, že mě detektivky paní Bartošové velmi baví. Už mám doma půjčeného i Vodníka, na kterého se těším.

02.03.2024 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyễn Phan Quế Mai

O vietnamské kultuře a historii jsem neměla sebemenší znalost. Hory zpívají jsou emotivním příběhem, v němž se střídají dvě časová období. Kniha se mi moc líbila.

02.03.2024 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Má první přečtená kniha pro dospělé od paní Soukupové. Děj je jednoduše vystaven na běžných každodenních rodinných záležitostech, ale o to více důvěryhodněji působí a o to lépe se čte. Krásný příběh, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

28.12.2022 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Na můj vkus až moc přitažené za vlasy, ale vlastně proč ne? Obracela jsem stránku za stránkou jen abych se dozvěděla, že vše je vlastně úplně jinak, než jak je na první pohled zřejmé. Jsem zvědavá na další autorčiny příběhy.

05.11.2022 4 z 5

Pryskyřice Pryskyřice Ane Riel

Kniha se četla sama, i přes tu ponurost a smutek, kterými byla zaplněna.

04.09.2022 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Má druhá přečtená kniha ze série s detektivem Linnou od této autorské dvojice. Přiznávám se, že mě jejich příběhy baví víc a víc.

04.06.2022 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

Tato divadelní hra je velmi čtivá a příběh velmi živý.

14.04.2022 4 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Čím jsem starší, tím víc mě baví povídky. A povídky paní Kábrtové mě baví moc. Líbilo se mi prolnutí všech osmi příběhů.

07.04.2022 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Po delší době jsem sáhla po beletrii s tematikou koncentračních táborů. Bylo pro mě překvapením, že je příběh založen na skutečných událostech. Autorovi se podařilo umně popsat jak mužskou postavu, tak i ženskou. Milena a Franz se potkali v nezáviděníhodné době, v samotném pekle.

16.01.2022 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tahle kniha, to byla síla. Příběh byl až neuvěřitelný a bylo mi z něj hodně úzko.

28.09.2021 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Z tohoto příběhu mi bylo úzko. Úplně jsem se vrátila do dob své puberty, kdy mi přišlo, že celý svět je proti mě a každý má radši mého mladšího bratra. Ve Vránách mě hrozně rozčilovala Bářina máma, která byla taková jednoduchá.

08.05.2021 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Jozef Karika je spisovatel s velkým S. Tento příběh mi z paměti jen tak nezmizí! Celou dobu jsem byla součástí všech radostí, tragédií, hrůz.

28.02.2021 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Boží, i když hodně emotivní příběh.

27.03.2020 5 z 5