monushka monushka komentáře u knih

Únikovka Únikovka Marc Meller

Ačkoliv mi příběh přišel hodně nereálný, čtení jsem si užila. Ale přiznávám se, že takovouhle "únikovku" bych v reálném životě zažít nechtěla.

27.08.2022 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Knihu jsem četla před měsícem a už si skoro ani nepamatuji, o čem byla. Ale jako chvilková letní oddychovka dobré.

27.08.2022 3 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Kate Eberlen

Příjemný oddychový příběh dvou hlavních hrdinů. Přesně takový jsem potřebovala.

05.07.2022 4 z 5

Dubánek a tajný vzkaz Dubánek a tajný vzkaz Klára Smolíková

Kniha projektu Knížka pro prvňáčka. Zaujala mě nápaditými a k textu hodícími se ilustracemi. Příběh je úsměvný a zajímavý. Dceři, prvňačce, šla nějaká těžší slova hůře přečíst.

05.06.2022 4 z 5

Obchodník s hudbou Obchodník s hudbou Rachel Joyce

Moc pěkný příběh, jakoby opatrný a rezervovaný. Zamilovala jsem si postavu Franka a jeho schopnost doporučit lidem hudbu i přes jejich jednoznačně vyhraněný hudební styl. Líbily se mi i vhledy do Frankova dětství a dospívání.
Ve své knihovně mám ještě autorčinu Nepravděpodobnou pouť Harolda Frye, tak se těším, až se dostanu i k ní.

04.06.2022 4 z 5

Černé na bílém Černé na bílém Miriam Šumníková

Milé básničky obohacené černobílými fotografiemi.

04.06.2022 4 z 5

Matčina panenka Matčina panenka Abby Davies

Do poloviny knihy jsem četla snad jedním dechem, otáčela jsem stránku za stránkou a hltala každé písmenko. Ale jak píše @Páájinka, poté, co se objevila postava Patrika, příběh začal být čím dál víc nelogičtější a nepravděpodobný.

07.04.2022 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Již při pohledu na obálku jsem tušila, že mě tato kniha rozdrtí na kousíčky, i když jsem vůbec netušila, co mě čeká. Příběh Dannyho a Jess z hlavy jen tak nedostanu. O to horší je fakt, že se jedná o skutečný příběh.

20.02.2022 5 z 5

JáMy spřízněných duší JáMy spřízněných duší Petr Casanova

Nebyla to špatná kniha, ale na můj styl se vše moc opakovalo. Musím ale ocenit to, jak k sobě lidé krásně zapadli, jako dílky puzzle.

01.12.2021 3 z 5

Malorie Malorie Josh Malerman

Protože jsem V pasti doslova zhltla, nemohla jsem si nechat ujít pokračování. Malorie se čte rychle, ne však tak dobře jako první díl, v němž je celá nastálá situace nová a čtenář visí na každém slově. Děj této knihy je pro mě neuvěřitelný. Je jasné, že postavy se vzhledem ke svému dospívání vyvíjí, jen ta Malorie je pořád stejná a nedůvěřivá. Odebrala jsem jednu hvězdu za to, že v tomto příběhu se v podstatě ani nic neděje. V pasti je jednoznačně lepší.

20.10.2021 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Čtivá kniha, od které jsem však očekávala mnohem více akce a napětí.

28.09.2021 4 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Zajímavý příběh jedné silné ženy. Zpracování a jazyk mi však přišly kostrbaté a závěr knihy rychlý a useklý.

05.09.2021 3 z 5

Les vzpomínek Les vzpomínek Sam Lloyd

Na Les vzpomínek jsem se těšila od doby, co jsem ho zahlédla v edičním plánu nakladatelství. Kniha mi dala přesně to, co jsem očekávala. Byla skvělá!

08.05.2021 5 z 5

Druhá strana Druhá strana Jody Houser

Komiksy nečtu, ale v případě Stranger Things, je to jiná. Do seriálu jsem se zbláznila i přesto, že nejsem cílová skupina, a tak teď hltám vše, co mi zkrátí čekání na čtvrtou seriálovou řadu. Takový komiks o ničem, když člověk viděl první sérii, ale ilustrace jsou zdařilé.

08.05.2021 3 z 5

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Ačkoliv věkově nespadám do cílové skupiny fanoušků seriálu, stala jsem se na něm závislou! Protože jsem měla v hlavě spoustu otázek, pořídila jsem si tuto knihu, která mi na nějaké z nich odpověděla. Rozhodně doporučuji všem fanouškům Stranger Things.

16.03.2021 4 z 5

Kouzelný prst Kouzelný prst Roald Dahl

Má druhá přečtená kniha (jednohubka) tohoto autora. Musím se přiznat, že ačkoliv knihy pana Dahla čtu dcerám před spaním, vypůjčím si je od nich z knihovny i sama od sebe. Jeho knihy mě baví čím dál víc.

26.12.2020 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Tak tato kniha byla slušná jízda! Při čtení jsem se nebála, ale celkem často jsem se přistihla, jak zadržuji dech napětím a očekáváním. Těším se na další setkání s autorem.

26.12.2020 5 z 5

To jsme byli my To jsme byli my Golnaz Hashemzadeh Bonde

Příběh mě tak pohltil, že jsem knihu přečetla během pár hodin. Mapování uběhnutého života, když přichází konec a naděje v to, že člověk vydrží do okamžiku, do kterého si přeje vydržet. Velmi emotivní kniha a citlivé téma.

27.10.2019 5 z 5

Loutkář z Krakova Loutkář z Krakova R. M. Romero

Příběh o hrůzné době napsaný pohádkovou, čistou formou. Dospělý čtenář však za touto alegorií vidí utrpení a hrůzy, které s sebou druhá světová válka přinesla. Pokud vyhledáváte knihy s touto tematikou, Loutkář z Krakova by neměl uniknout vaší pozornosti.

27.10.2019 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Pokaždé, když mám čtecí "krizi", sáhnu po knize od Fitzeka. Jeho knihy udržují čtenáře po celou dobu čtení v napětí a nedovolí pustit knihu z rukou dříve, než po přečtení poslední stránky. Stejně tak tomu bylo i v případě Balíčku, který mi opět navrátil čtecí elán

13.10.2019 5 z 5