Mruskulka Mruskulka komentáře u knih

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Knížka mě překvapila. Vybrala jsem si ji dle žebříčku čtených knih Čtenářské výzvy a překvapila mě humorem, který v sobě obsahuje. Začátek mě hodně bavil, konec už byl slabší. Cesty do Jugoslávie znám pouze z vyprávění, takže takové připomenutí.

23.11.2019 4 z 5

Nevinné Nevinné Sara Shepard

Druhý díl také nezklamal

17.11.2019 5 z 5

Roztomilé malé lhářky Roztomilé malé lhářky Sara Shepard

Možná jsem na tento typ knih "stará", ale mě to prostě baví :)

10.11.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Podobných příběhů je spousta a zároveň neskutečné množství příběhů nebude nikdy odvyprávěno. A je to škoda. Příběh tatéra, který se zamiloval tam, kde lidé naději ztráceli.

01.11.2019 5 z 5

Na kole do Evropského parlamentu Na kole do Evropského parlamentu František Šesták

Po téhle knížce jsem sáhla pouze z důvodu splnění výzvy:cestopis. Krátké vyprávění o cestě do Evropského parlamentu na kole nebylo pro mě nějak extra zajímavé a to samé můžu říct o fotografiích. Uznání by měl pan poslanec, kdyby nejel na elektrokole.

20.10.2019 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh Liesel odehrávající se během 2. světové války a od tak mladého autora mě překvapil. Silný příběh. Věřím, že jsem knihu nečetla naposled. Už jsem na ní měla zálusk loni a jsem ráda, že jsem se do ní pustila.

19.10.2019 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Já se od knihy prostě nemohla odtrhnout. Silný příběh, který ve mě ještě doznívá. Stále mám nutkání vzít knihu do ruky, ale pak si uvědomím, že už ji mám přečtenou. První kniha od této autorky, zkusím další.

29.07.2019 5 z 5

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Zajímavá knížka, díky které jsem se dozvěděla něco, co jsem vůbec netušila. Vyprávění Sina, který se narodil a vyrostl v pracovním táboře a zároveň dodatky autora, který píše i další zajímavosti k tomuto tématu

22.07.2019 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první knížka tohoto autora a určitě ne poslední. Naprosto pohodové čtení, které vychází z klasických životů nás obyčejných lidí. Zamrzelo mě, jak to dopadlo se Šampónem, ale i to se bohužel stává. A musím říct, že autor fakt není sráč, protože co si vymyslet, to také splnil :D A je paráda, že se téhle výzvy chytli i další pánové :)

15.07.2019 5 z 5

Karvinské pověsti Karvinské pověsti Stanislav Filip

Znám pouze jednu Karvinskou pověst (tu o zvonu) a jsem velmi ráda, že jsem natrefila na tuto knihu. Kniha pověstí obsahuje 18 pověstí, které autor velmi pěkně zrýmoval. Knížka je doplněna kreslenými obrázky žáků karvinských škol.

08.07.2019 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Moc pěkný příběh chlapce Pí, který zůstal sám s tygrem ve člunu uprostřed oceánu. Závěr dává smysl a fantazie jede na plné obrátky. Mě se knížka líbila, nyní můžu kouknout na film :)

04.07.2019 4 z 5

37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu 37 vteřin: Pomoc shůry v okamžiku smrti – návrat matky k životu Stephanie Arnold

Příběh ženy, která na 37 vteřin zemřela a která měla neskutečné štěstí, že bez následků. A že prý díky intuici a předtuchám. No...

23.06.2019 2 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Po pauze ve čtení jsem chtěla něco lehčího a sáhla jsem po této knize. Vybrala jsem dobře. Pohodové relaxační čtení, které ničím neurazí

19.06.2019 4 z 5

Mrkev pro vězně Mrkev pro vězně Monika Petrlová

První kniha téhle autorky a určitě ne poslední. Povídky se mi líbily, některé méně, některé moc. Určitě sáhnu po dalších dílech.

10.05.2019 4 z 5

Miluji Tě Miluji Tě Primo Maioli

Nikdy více

01.05.2019 odpad!

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pekný příběh

29.04.2019 4 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Ze začátku pro mě bylo těžké se začíst, koně mě nějak neberou, ale pak mě příběh tak pohltil, že mi dělalo potíže knihu odložit. Z příběhu lze cítit, že autorka ke koním cítí opravdovou lásku a porozumění.

21.04.2019 5 z 5

Projekt pes (ten můj) Projekt pes (ten můj) Lucie Hlavinková

Knížku si vybrala dcera v knihovně a já ji večer předčítala. Jelikož je na tuto knížku malá, některá slova jsem měnila za jiná, vhodnější. Autorka si nejspíš představovala, jaké to je být v roli chlapce, který chce psa, ale šlápla vedle.

13.04.2019 2 z 5

Terezín, tři roky v předpeklí Terezín, tři roky v předpeklí Carlo Ross

Pokud se tento příběh opravdu stal, tak jak autor popisuje, tak klobouk dolů. Takhle dobrosrdečný a nezištný člověk se jen tak nenajde. Téma koncentračních táborů musí zasáhnout každého. Hodně to donutí k zamyšlení.

10.04.2019 5 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Když si představíme, kolik dětí za den zmizí a každé to dítě může zažít, to co autorka, je to příšerné. 18 let je dlouhá doba a musím říci, že autorka ještě měla štěstí, že žije, porodila dvě zdravé děti, setkala se opět se svou rodinou a dá se říci, že únosce nebyl z těch nejhorších. Přesto je to nepředstavitelné.

21.03.2019 5 z 5