muchomurka muchomurka komentáře u knih

Májina zahrada Májina zahrada Anna Walker

Překrásné ilustrace, které pohladí po duši. Ale příběh mi rval srdce. Cítila jsem se ztraceně a smutně jako Mája. Konec nebyl špatný, ale já čekala něco jiného, možná víc snového, nevím. Jen mi z přečtení zbyl pocit neskutečného smutku a tísně, který ani ilustrace nevyvážily.

31.10.2020 3 z 5

Tajný život blech Tajný život blech Alberto Pez

Já nevím, ilustrace skvělé, nápad skvělý, ale čekala jsem, že to bude vtipné. A to moc nebylo. Ale to je moje chyba, že jsem měla nějaké očekávání. Celkově to však špatné nebylo.

23.09.2020 3 z 5

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Klasika, howk. Já krtka nějak moc nemusím, ale malé se moc líbí. Takže musela knížka o krtkovi obohatit naši knihovnu. A má úspěch. A ono to není vlastně není vůbec špatné.

16.09.2020 5 z 5

Duchové neklepou na dveře Duchové neklepou na dveře Eulàlia Canal

Příběh byl sice trochu slabší a nebyl úplně dotažený, ale zachraňovaly to krásné ilustrace. Celkově se mi knížka moc líbila a čtení jsem se užívala, ale hlavně ty krásné obrázky.

12.09.2020 4 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Překrásné ilustrace, ty mě pohladily na duši. Příběh také nebyl špatný, ale já si více užívala kreseb.

04.09.2020 4 z 5

Gruffalo Gruffalo Julia Donaldson

Tahle knížka mě hodně překvapila. Jsem myslela, že to bude něco jako Disneyovka a ono ne. Nápad, provedení i pointa byly super. Ještě, že jsem ji nezavrhla předem.

04.09.2020 4 z 5

Bořek z lesa Bořek z lesa Yvonne Hergane

Krásné ilustrace, to prasátko je moc roztomilé. Příběh už trochu pokulhává, nejvíc ho sráží ty rýmy. Být to jednoduchý příběh vyprávěný vždy jen pár větami, bylo by to o hodně lepší.

02.09.2020 4 z 5

Potíže s mrkví Potíže s mrkví Katy Hudson

Boží knížka :), krásné ilustrace a fakt velká spousta mrkve a jeden menší problém. Líbila se mi.

02.09.2020 5 z 5

Den, kdy se voskovky vrátily domů Den, kdy se voskovky vrátily domů Drew Daywalt

Celkem vtipný příběh s dobrým závěrem. Líbilo se mi, že byl formou dopisů. A konečně vím, jak to dopodlo s tím sporem žluté oranžové. :)

02.09.2020 4 z 5

Stín Malého Geparda Stín Malého Geparda Marianne Dubuc

Milý příběh o pochopení se. Ale že mi trvalo, než mi to došlo. A o přátelství. Moc hezky jednoduše vystiženo. A k tomu krásné ilustrace.

01.09.2020 4 z 5

Den, kdy voskovky řekly DOST Den, kdy voskovky řekly DOST Drew Daywalt

Celkem vtipný příběh s dobrým závěrem. Líbilo se mi, že byl formou dopisů. Jen jak to dopadlo se sporem žluté a oranžové pastelky? :)

01.09.2020 4 z 5

Rozesmátá zahrada Rozesmátá zahrada Zuzana Pospíšilová

Vůbec mě nezaujala vizuálně, chtěla jsem ji v knihovně nechat. Ale pak jsem si řekla, že to zkusím a byla jsem mile překvapena. U první jsem si říkala "Co to jako je?", ale pak dobré. Veselé, vtipné a neotřelé básničky. Až teda na ty ilustrace, achjo.

28.08.2020 4 z 5

Velká kniha drobné havěti Velká kniha drobné havěti Yuval Zommer

Knížka se mi líbila. Informace podané jednoduše (někdy až příliš na úkor porozumění), zajímavě, nepřehltily. Občas tedy jak kdyby mi kousíček informace chyběl, ale to může být chyba překladu. Zda je vyobrazená havěť reálná či nikoliv si netroufám odhadnout, jelikož je tam mnoho havěti, která u nás nežije, kterou neznám. A ani tu u nás vlastně neznám dopodrobna, protože zcela souhlasím s významem slova havěť a nějak s v tom nepídím po detailech. Oceňuji i hledačky, nebylo to vždy úplně na první pohled jasné. Ale do knihovny, vzhledem k tomu, o čem kniha je, si ji nepořídím, stačí z knihovny.

26.08.2020 4 z 5

Co je to spánek? Co je to spánek? Katie Daynes

Spousta zajímavých informací o spánku, ale tak nějak jsem se z toho nedozvěděla, co přesně spánek je. Nevadí, ilustrace krásné, informace akorát dlouhé a srozumitelné pro malé čtenáře.

23.08.2020 4 z 5

Kdepak bydlí zvířátka Kdepak bydlí zvířátka Anna Milbourne

Krásné jemné ilustrace doplněné vždy nějakou zajímavostí. Moc se mi líbila, jednoduchá, milá. Myslela jsem si, že naší malé se ještě nebude líbit, že je knížka pro starší děti, ale má úspěch.

19.08.2020 5 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

(SPOILER) Po dlouhé době knížka, která mě chytila a nepustila. Byla jsem napnutá, jak to celé bylo. Sice mě lehce štvalo neustálé opakování, jaká je Hal zarputilá, i když podle jejího jednání mi to nepřilo, opakování toho, jak by se měla přiznat. To trochu odporovalo tomu, jak byla na začátku vykreslená její postava. Ale budiž, i přesto se to četlo samo a nešlo Hal nefandit. Jen teda, já bych místo neustálého procházení se pátrala v knihovnách, pracovnách po pravdě, když ji chci tak moc znát. Tohle mi asi vadilo nejvíc. Že to Hal nechává plynout a jen pořád chce vědět, ale nic moc pro to nedělá. A co paní Warrenová? Vůbec nechápu, proč si od ní nechávali takové chování libit. Tady máte dědictví a páááá.
Závěr příběhu mě úplně nešokoval, ale překvapená jsem byla.
A co je mi záhadou, proč je to přirovnáváno ke knihám Agathy Christie? Mi podobnost tedy zcela uniká. Knihy Agathy Christie nejsou tak strašně dlouhé až rozvleklé.
Jediné co, tak představit si a prožít s Hal, že sněží a ona mrzne na kost, když my tu máme vedra, byla výzva. :)

02.08.2020 4 z 5

Edo! Ty neposedo! Edo! Ty neposedo! Pavla Etrychová

Nápad dobrý, ilustrace by šly. Ale nějak nemůžu překousnout některé slovní obraty (hlavně to napomínání). Co mě naopak dostalo byla vyobrazená operace a ultrazvuk. Má to vtipné prvky, má to poučit, pro malé děti dobré. Ale přesto - něco tomu chybí, nemá to šmrnc.

29.07.2020 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(Obsahuje spoilery!)
Mám knížky od Colleen Hoover moc ráda, ale tato, ač byla čtivá, byla velmi těžká. Pasáže Veritina deníku jsem nedokázala číst dlouho, vždycky jenom kousek a rozdýchat to, ani slzám jsem se nevyhnula.
Lowen jsem si neoblíbila už na začátku knížky. Byla nemastná, neslaná. A jak se pak během příběhu snažila působit hrozně v pohodě a lepší, než je Verity, tak to se mi zprotivila ještě víc. A její chování zamilované puberťačky tomu moc nepřidalo. Jeremy, ač se zdál ze začátku jako super chlap, byl pak taky takový divný - lepší slovo mě nenapadá.
Konec příběhu - nejdřív jsem ho vzala, ale pak, když se mi to mlelo v hlavě, jsem si říkala, že je to zvláštní. Že přeci když Jeremy četl ten její životopis, tak mu některé věci musely nesedět. Třeba některé rozhovory, které tam Verity napsala. Přeci se jich účastnil, tak musel vědět, že minimálně část toho textu je výmysl, fikce. Ale asi se mu to hodilo do krámu, jak s ní skončit. Nevěřím, že opravdu Verity byla taková, jako se popisovala v své autobiografii. Věřím, že byla taková, jak vyzněl ten dopis, který zanechala.
Colleen Hoover si se čtenářem krutě pohrála. Je to napsané skvěle, ale nemohu dát lepší hodnocení, protože to téma... Těším se na další její slaďák. Strašně moc ho po tomto potřebuji.
A jen na okraj - je škoda, že tato knížka je vydána v jiném formátu a tvrdé vazbě oproti ostatním. Bude trčet v jinak pěkné sérii.

22.07.2020 3 z 5

Tetovaná teta Tetovaná teta Daniela Fischerová

Některé básničky byly dost dobré, pobavila jsem se, jazyk zamotala, ale některé byly divné. Celkově však hodnotím dobře, jedna z nejlepších dětských knih s básničkami. Ale ty osobité ilustrace se mi nelíbily. Kdyby mi kniha nebyla doporučena, nevšimla bych si jí, nevybrala si ji.

26.06.2020 4 z 5

O kouzelném semínku O kouzelném semínku Olga Zemanová

V první řadě krásné ilustrace. V druhé návod. A ve třetí spousta témat a otázek, ze kterých se dá odrazit dál a snít a fantazírovat. Už se těším, až ji budu moci začít číst a prozkoumávat s naší malou.

22.05.2020 5 z 5