muchomurka muchomurka komentáře u knih

Proč řve lev na leva - O dorozumívání mezi zvířaty Proč řve lev na leva - O dorozumívání mezi zvířaty Petra Bartíková

Mně to přišlo celkem vtipné a graficky zajímavé, ale nedokážu si představit, že to bude bavit děti. A když už ano, tak pouze chvíli. Ale jako dospělé se mi líbila. Oceňuji i vtipy, které tám pronáší ptáček na každé stránce.

22.05.2020 4 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Nemám ráda v příbězích hloupé roztržky a zvraty, spíš když hlavní hrdinové spolu bojují proti nepřízni osudu, ale tady se nedělo nic. Děj si líně plynul a pak byl najednou konec. Spíš mi to připadalo jako výčet, než příběh. Ale je pravda, že sem tam jsem se zasmála, ale mohlo to být lepší, abych se víc smála, víc to s hlavními postavami prožívala. Tolik dobrých dějových linek a tolik jich bylo nevyužité. Tohle bude jedna z těch knížek, které zapadnou a za pár let se budu divit, že jsem ji četla.

05.05.2020 3 z 5

Polévky Polévky kolektiv autorů

Super knížka, jednoduché recepty - i když sem tam je v nich nesrovnalost, třeba v seznamu ingrediencí chybí vypsaná a pak v receptu je. Ale jinak jsem z ní nadšená.

10.04.2020 4 z 5

Kam až smí smích Kam až smí smích Radek Malý

Pěkné básničky, některé i velmi vtipné. Líbí se mi, jak si autor hraje s jazykem a používá i ne zcela běžná slova. Věřím, že dětem se knížka líbí, uvidíme co bude u nás.

01.04.2020 4 z 5

Ukrytá Ukrytá Gytha Lodge

Po knize, kterou jsem četla před touto, je tato výborná. Dobře se četla, napnutá jsem byla. Ale ten závěr byl takový uspěchaný, zanechal ve mně ne zrovna optimistické rozložení. Chápu, že tohle nemohlo mít happyend, ale stejně, to vyústění mohlo být mnohem lepší.
Co se týká samotného příběhu - spousta nakousnutých linií a nic z toho, s tím, jak to bylo vyšetřováno, tak se divím, že to zvládli vyřešit. Postavy nebyly bůhvíjak sympatické, ale dalo se to. Takový čtivý průměr.

30.03.2020 3 z 5

Němý svědek Němý svědek Caroline Mitchell

Může obsahovat náznaky nebo spoilery!
Tak tohle bylo dílo. Knihu jsem chtěla aspoň 5x odložit a měla jsem to udělat hned na začátku. Na této knížce mě štvalo všechno, Emma, Theresa, Alex, dům, naivita, formát knihy. Autorka se toho nebála a Emmě naložila příliš - bulimie, deprese, nevyrovnaná osoba, zneužívání, nevěra, vražda a to jsem asi nevypsala všechno. A i přes to jsem se do ní nedokázala vcítit. Její postoj jsem chudinka a nic neřeším, lžu a každé ráno se v pohodě dívám do zrcadla jsem nezkousla. Aspoň plus za Alexe, který se k tomu všemu postavil jako správný chlap. Jinak jsem moc ráda, že už to mám za sebou, chtěla jsem vědět, jak to dopadne, ale čtení bylo utrpení. Hodně mě štvaly ty až zbytečné kapitoly ze školních let, kdy ji sváděl Luke. A teda opravdu děsivé je, jak z vás někdo snadno udělá lháře. Brrr.
Takhle autorka se nebude řadit k mým oblíbeným, další knihu radši ne.

27.03.2020 1 z 5

Každý bulí nad cibulí Každý bulí nad cibulí Ester Stará

Ano, krásné vtipné básničky. Líbí se mi hraní si s jazykem. Jen škoda těch ilustrací. Nechápu, proč dětské knížky mívají takové "umělecké" ilustrace. Kdyby mi knížku v knihovně nedoporučila paní knihovnice, rozhodně bych ji bez zájmu minula, což by byla škoda. A co teprve děti, pro které jsou ilustrace důležité?

05.01.2020 4 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tahle knížka měla potenciál, ale byla pro mě velkým zklamáním. Když už jsem se k ní dostala, stránky ubíhaly, ale že bych měla pnutí jako u jiných knížek, kde když ji odložím, tak mě svrbí prsty touhou zase číst, to ne. Daniel byl neskutečně naivní a to navíc ještě protivným způsobem. Divím se Branovi, že po druhém porušení pravidel se s ním nerozloučil. Pocity napětí a strachu jsem neměla vůbec žádné, jen pocity únavy nad nekonečnými Danielovými úvahami. A bylo mi líto i rozpadajícího se sídla, které zde sloužilo jen jako smutná kulisa. Opuštěné město také mělo potenciál, který nebyl využitý, stejně jako skoro celá kniha. Taková škoda.
Váhala jsem, zda dát dvě nebo tři hvězdičky, vždyť knížku jsem četla necelých 14 dní, ale přišlo mi to jako věčnost. Nakonec dávám tři, něco do sebe to mělo a četlo se to celkem dobře.

14.12.2019 3 z 5

O Červenáčkovi O Červenáčkovi Pavel Čech

Knížka byla moc hezky nakreslená a příběh jistě vzdával poctu panu Foglarovi, ale mně se nelíbil. Nevěřím, že by takto Rychlé šípy dopadly. Vzhledem k povaze Mirka Dušína bych věřila, že by narovinu vše vyřešil. Navíc si Rychlé šípy tohle "pokračování" nezasloužily, protože na nich je právě krásné to, že budou pořád kluci a nemusí řešit nástrahy dospělosti.

03.12.2019 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Knížka byla velice čtivá a chytlavá, přečetla jsem ji kupodivu na jeden zátah. Ale to jsou asi tak všechna pozitiva. Příběh mi přišel dost přitažený za vlasy, postavy byly nesympatické - snad kromě Ruby, ale ta se tam víc nevyskytovala, než vyskytovala. Kolikrát jsem nechápala myšlenkové pochody jednotlivých postav a následně jejich jednání. Konec byl zbrklý, ale vůbec ne šokující, protože jak to je, jsem si tipla tak v polovině knihy. Celkem dobře vylíčené mi přišlo Finnovo šílenství, kdy neví, koho podezírat, co je pravda. Shrnula bych to jako takový lepší průměr. Kdyby knížka nebyla čtivá, odložím ji hned na začátku.

10.11.2019 3 z 5

Ráj mrtvých dětí Ráj mrtvých dětí Roxann Hill

Nejdříve jsem si musela zvyknout na celkem strohý styl vyprávění. Potom už jsem knížku přečetla rychle, na to že byla nemastná neslaná. Vyšetřování celkem dobré, sice šlo všechno jako po másle, ale aspoň to nenatahovalo zbytečně příběh. Co mi hodně vadilo byly náznaky na minulost Anny a ten useknutý konec. To si rozhodně zasloužilo o kapitolu navíc, přijdu si ošizená. Navíc vraha jsem si tipla (správně) tak v půlce knížky. Celkově se to dalo, ale je to ten typ knížky, u které si říkám, že jsem místo ní měla číst nějakou jinou, lepší. Druhý díl už nezkusím.

18.09.2019 3 z 5

Emil se stydí Emil se stydí Aurélie Chien Chow Chine

Krásně zpracované, milé a věřím, že pro děti může být knížka nápomocná.

30.07.2019 4 z 5

Emil se bojí Emil se bojí Aurélie Chien Chow Chine

Krásně zpracované, milé a věřím, že pro děti může být knížka nápomocná.

30.07.2019 4 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Začátek vypadal slibně, i celkem vtipně, ale byly to plané naděje. Autorka chtěla být třeskutě vtipná, ale míjelo se to účinkem, kolikrát jsem ani nepochopila, co chce říct. A když už tam cituje Wikipedii - co je to fejeton, měla by se nad touto definicí zamyslet a vzít si ji více k srdci. Dobré fejetony byly dva. Ale pouze dobré.

26.05.2019 2 z 5

Jiskření Jiskření Penelope Douglas

Nic zázračného, takovýchto příběhů už tu bylo (a tipuji, že ještě bude), ale když se čtou v pravý čas, je to ono, i když to člověk už četl x-krát jinde. Knížka se mi líbila, dobře ubíhaly stránky. Ale snesla bych tu míň sexu a více dialogů, které by příběh posouvaly, vysvětlovaly. Některé věci byly nedovysvětlené (třeba narážka, co dělá Jax. Co dělá? Nebo co chtěl Jared po Tate a ona nechtěla? Já to chci vědět!), některé zkratkovité (ale za to asi může překlad, nevím), ocenila bych více Jareda a Tate. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická, její utíkání o něčem svědčilo. A když se dali v půlce knihy dohromady, děsila jsem se, že to zase bude umělý rozchod, aby bylo co řešit zbytek knihy, ale naštěstí ne, autorka v tomto překvapila. I přes tyto výhrady mi kniha dobře sedla, byl to příjemně strávený čas.

08.05.2019 4 z 5

Dračí zuby Dračí zuby Michael Crichton

Knížka se dobře četla, mělo to dobrý náběh na napínavý příběh, ale něco tomu chybělo. Všechno jak kdyby klouzalo po povrchu, bylo to uspěchané. Zase na druhou stranu jsem se bála, že se to povleče, takže za mě lepší toto. Ale škoda, čekala jsem něco jako Jurský park (když se to bere jako jeho předchůdce), mohlo to být něco, mělo to potenciál.

05.04.2019 3 z 5

Všichni letí na koštěti Všichni letí na koštěti Julia Donaldson

Krásná knížka, na kterou jsou narazila náhodou a jsem za to ráda. Moc se mi líbily ilustrace, text mi přišel dobře zveršovaný, měl hlavu a patu a ten závěr, to bylo úžasný.

30.03.2019 5 z 5

Humorné příhody očima odvážného otce Humorné příhody očima odvážného otce M. M. Cabicar (p)

Zajímavý počin. U některých příhod jsem se hodně nasmála, některé jsem nepobrala, některé nemastné, neslané. Uvidíme, co bude v dalších dílech. Ale celkem příjemné počtení na vleklé odpoledne.

18.03.2019 3 z 5

Zámek v oblacích Zámek v oblacích Kerstin Gier

Knížka se mi moc líbila, i když měla pomalejší tempo příběhu. Když už se tempo rozjelo, tak knížka skončila. Škoda, ještě bych si ráda kousek přečetla.
Moc se mi libí nápady, které autorka má. Například sedm krkavců, kteří jsou všichni Hugo. Co mi tady chybělo, pak bylo nevyužití potenciálu, který příběh měl. Některé linky nikam nevedly, jiné se ani nerozvinuly. Škoda, škoda, bylo by to rozhodně zajímavé. Ale vtipné a nápadité to bylo i tak. Jsem spokojená.

27.02.2019 4 z 5

Ema ve školce Ema ve školce Gunilla Wolde

Z dětství mám knížku Ema naopak, tak jsem musela nutně mít tuto. Nevím, zda je to tou nostalgií, ale Ema naopak mi přišla lepší. Přesto se mi i tato svým způsobem líbila. Uvidím, co na to naše prďolka...

05.02.2019 4 z 5