muchomurka muchomurka komentáře u knih

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Jen jsem ji viděla, věděla jsem, že ji musím mít doma v knihovně. Už jen ten název a obrázek na předních deskách knížky. Příběh byl skvělý, s krásným poselstvím, doplněný božími ilustracemi. I naší malé prďolce se knížka líbila, musely jsme si ji hned dvakrát přečíst.

04.01.2021 5 z 5

Nechci být princezna Nechci být princezna Grzegorz Kasdepke

Půjdu v hodnocení asi proti většině, ale mě knížka opravdu pobavila, chechtala jsem se u toho, až se křeslo otřásalo. Sice ten vtip asi úplně neocení děti, ale s mužem jsme se u toho dobře bavili. Ano, příběh byl takový bez poselství, ale co. Byl veselý, vtipný s krásnými ilustracemi.

17.09.2020 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Další skvělá velkoformátová knížka. Líbí se mi, že i přes reálný les jsou sem tam vtipné nadsazené vsuvky. :) A naší malé se knížka moc líbí, učíme se a hledáme zvířátka, pana Hajného a co dělá a povídáme si o lese.

02.05.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M. W. Craven

Knížka se nečetla špatně, bylo to napínavé, ale kolikrát jaksi rozvleklé, občas jsem nepochytila myšlenkové pochody hlavního hrdiny a jak na některá zjištění přišel. A co mi hodně vadilo, tak jsem měla celou dobu pocit, že čtu x-tý díl z nějaké série a ne první. Závěr byl také trochu rozplizlý, ale jsem ráda, že Poe to dotáhl do konce. A velké plus za Tilly, byla příjemným zpestřením a doufám, že zůstane taková. Celkově slušná detektivka, i když bych se obešla bez těch nechutných a drastických scén.

22.03.2020 3 z 5

Mrtví promlouvají Mrtví promlouvají Linda Castillo

Velmi čtivé, stránky rychle ubíhají. Říkala jsem si, co bude Kate vyšetřovat a jak to může být napínavé, když víme hned od začátku, kdo je vrah, ale to jsem se spletla, autorka překvapila. Přesto ale mám celkový pocit z knížky , že to bylo takové mdlé, roztříštěné. Spousta času věnována něčemu, co pak nebylo v příběhu zužitkováno. Jak kdyby autorka nakousla příliš mnoho linií a nevěděla si s nimi rady. A ten useknutý konec tomu moc nepřidal. Ale mám tuto sérii ráda a těším se na další díl, protože ne vždy to vyjde a všechno mi sedne.

14.03.2020 3 z 5

Žena mého života Žena mého života Tim Weaver

Když jsem knížku začala číst, nebavila mě. Táhlo se to a váhala jsem, zda ve čtení pokračovat. Naštěstí jsem vydržela a pak už to byl klasický Weaver, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout a obětovala spánek, jen abych věděla, jak to celé dopadne.
Nápad byl hustý, nejdřív mi připadal přitažený za vlasy, ale pak jsem si řekla, proč ne? Vždyť to není knížka o běžných věcech, chtěla jsem napětí a akci a to by s obyčejnou zápletkou šlo asi těžko. Takže ano, jsem spokojená. A jsem ráda za ten závěr. Kdyby to bylo jinak, bylo by to dost divné a dost věcí z předchozích by to asi i popřelo.
A je celkem děsivé, když si představím, jak poměrně jednoduše může někdo udělat druhého duševně nemocným. Brrrr.

25.02.2020 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Po dlouhé době kniha, která byla úplně jiná než ostatní. Škoda jen, že jsem ji nemohla přečíst na jeden zátah. Ale i tak jsem ji hltala a byla napnutá, jak to skončí, kdo je vrah. A tento závěř jsem nečekala, ale trošku mi přijde, jak kdyby byl po celém tom budování příběhu odbytý, rychlý.
Trochu jsem ze začátku měla problém s hlavní postavou - místo aby přemýšlela, tak jednala zbrkle, neposlouchala, bez důvodu věřila prvnímu, kdo jí co řekl. Ale kdo ví, jak bych se v podobné situaci chovala já...
Také se mi líbil český překlad, květnatý, neobvyklý jazyk, příměry, bez opakování popisů neustále stejnými slovy. O to víc mě mrzí ty hrubky. To úplně dokázalo zabít požitek ze čtení.

12.02.2020 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Velmi milý komiks, který mě oslovil svým tématem, v některých situacích jako bych se našla. Na jedno pošmourné odpoledne jako dělaná. S čajem a dekou. :)

24.11.2019 4 z 5

Temnými hvozdy Temnými hvozdy Emily Carroll

Dobře udělaná knížka. Napínavé, děsuplné příběhy s krásnými ilustracemi (i když kolikrát hrůzostrašnými). Nejvíc mě dostal poslední příběh. Z toho mi běhal mráz po zádech a to jsem ho přečetla za slunného dopoledne. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že některé příběhy bych potřebovala explicitněji uzavřít, vysvětlit. To tomu trochu ubíralo.

22.10.2018 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Námět byl skvělý, zpracování horší. To, že je to spíš románek pro holky než sci-fi, to jsem věděla a šla do toho s tím. Ale... Bylo to čtivé, jen první polovina děsně utahaná, pořád dokola to samé. Jsem si říkala, kdy už z těch jeskyní vyleze a začne se něco dít a ono pořád nic. To, že pak děj v jeskyni zůstal, mi už nevadilo a druhá polovina byla lepší.

01.06.2018 3 z 5

Třetí stříbrná kniha snů Třetí stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Skvělý závěr trilogie, i když jsem si myslela, že se ho nedočkám. Hrozně moc mi budou chybět Liv, Henry, Greyson a další postavy. A pořád se mi hrozně moc líbí nápad s dveři do snů. Taky bych to chtěla umět. :)
Děj byl napínavý, i když se tam toho ani tolik nedělo (tj. suprově to plynulo, ale žádné super akční zvraty). Doufala jsem, že Livy a ostatní objeví nějaké další informace o chodbě a jak to funguje, ale přišlo mi, že tam toho moc nebylo. Přesto si nemůžu stěžovat, hltala jsem stránku za stránkou. Humor, který Kerstin Gier do knihy dala, byl vtipný, užívala jsem si ho. A stejně tak se mi vždycky sbíhaly sliny, když popisovala, co Lottie upekla. Taky bych si dala...
Kdo je Secrecy a jak to s ní je jsem tedy tak v půlce knížky odhadla, ale zklamaná nejsem. Jen ten konec byl nějaký rychlý. Ještě bych snesla kapitolu, dvě, další díl...
Krásná série, ke které se budu moc ráda vracet a doporučovat ji jednou svým dětem a vůbec komukoliv, kdo bude mít zájem.

05.04.2017 4 z 5

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Knížku jsem dočetla, ale s vypětím sil. Příběh se mi nelíbil, autorka se vyžívala v nechutných scénách a jejich detailních popisech. Hlavní hrdina mi byl velmi nesympatický - téměř alkoholik (se divím, že s tím množstvím alkoholu, co vypil, vůbec zvládl fungovat a vyšetřovat), jeho pokřivená psychika mě vytáčela. Měl se spíše léčit, stejně tak Rebeca.
Příběh se neskutečně vlekl, neustálé odbíhání od vyštřování bylo otravné, stejně jako množství vedlejších příběhů. Závěr byl divný, přišel mi dost našroubovaný na příběh. A to proto, že pachatel podle popisu v prvních kapotolách něco našel a pak to neodpovídalo tomu, že to vlastně udělal. Přišlo mi to jako past na čtenáře.

16.09.2016 1 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Všichni tuhle knihu komentují, srovnávají s ní, takže jsem se nakonec odhodlala si ji také přečíst. A vzhledem k tomu humbuku, co kolem této knihy byl, jsem čekala něco fantastického (i když ne hodnotného) a ono nic moc. Příběh, co by snesl tak 250 stran, je roztahaný na 600. Uznávám, stránky ubíhaly rychle, ale přesto bych snesla knihu kratší.
Vzhledem k tomu, že je to takový až fenomén, jsem zklamaná. Vím, že autorka s touto tematiku byla první, a ostatní ji více méně napodobují, ale je smutné, když příběhy inspirované Odstíny jsou kolikrát lepší než samotný originál. Mně se například mnohem více líbila série od autorka J. E. Malpas. (Mají celkem podobné prvky, linie příběhu, ale nevím, zda se J. E. Malpas inspirovala Odstíny, či je to náhoda. Nechci nikoho obviňovat z plagiátorství apod. Tohle je pouze jen můj pocit a domněnka!!)
Další dojmy z této knihy jsou, že nenávidím vnitřní bohyni. To je zase obrat. Další pak bylo, že neustále zírala na své ruce. Ale to by se dalo ještě skousnout.
Celkově - dalo se to přečíst, ale není to nic třeskutého. Další díly si ale přečtu, protože s takovýmto koncem bych se nevyrovnala. To prostě musí končit happyendem. Proč jinak takové příběhy číst? ;)

28.06.2016 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Nevím proč, ale podle obálky jsem čekala knížku, kde bude magie, víly apod. Ale ne, byla jsem překvapena, tohle jsem nečekala. Příběh byl emocionální jízda na horské dráze.
Knížka má vysoké hodnocení a já se bála, aby mě nezklamala. Naštěstí ani ne, i když Tessa mě neskutečně štvala, hlavně ze začátku knihy. Chápu, že byla takové nezkušené telátko, ale občas mi přišlo, že se chová jako patnáctiletá rozmazlená princeznička. Ale líbilo se mi, jak jednala s cizími lidmi. Bylo to, jak kdyby v ní byla dospělá žena a zároveň puberťačka.
Ve vztahu neuměla chodit o nic moc líp než Hardin. Ten jejich neustálý kolotoč hádek a usmiřování byl občas na to, jednomu nebo rovnou oběma jednu vrazit, aby se vzpamatovali.
Ze začátku byl Hardin tajemný kluk, ale ke konci jsem dost dobře nedokázala pochopit, proč se chová hnusně. Ano, závěr byl bomba a chápu, že ho to celou dobu sžíralo a trápilo, ale přesto se nemusel chovat tak chladně, nenávistně.
Jsem zvědavá, co bude v další dílu a doufám, že to dopadne dobře :-) Jako přeslazeně dobře. Autorka to těm postavám vůbec neusnadnila, občas jsem si říkala, že je snad nenávidí, když je protáhla tímhle vším.

27.03.2016 4 z 5

Hlubina Hlubina Nick Cutter

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Podle popisu napínavý horor. Ale jsem zklamaná. Příběh se neustále vlekl, nejen nechutné vzpomínky Luka na dětství bylo utrpení číst. A celou dobu, co jsem knihu četla, mě napadala pouze slova - depresivně nechutné, zdlouhavé, klaustrofobické. Přitom příběh nabízel takové možnosti. Stanice na dně moře, záhady - co se stalo s Westlakem, co se stalo na stanici Trieste. Fakt jsem se těšila na dobrou hororovou detektivku.
Další důvod, proč se kniha velmi špatně četla, byl ten, že ono hrůzostrašné to bylo nepředstavitelné. Nedalo se to nijak uchopit, popis byl k ničemu. Jak se něčeho takového bát? A navíc to strašně zdržovalo od čtení. Nudáááá. Plus Lukasovy vzpomínky a výjevy téměř šílenství tomu nepřidaly. Škoda. Možná jsem neměla čekat tolik a nebyla bych tak zklamaná.

18.02.2016 2 z 5

On On Carey Heywood

Uf, přečetla jsem to. Ještě že knížka nebyla dlouhá. Sára mi přišla děsná, mnohem více mi seděla, když byl vyprávěm příběh z její minulosti. Chovala se dospěleji než jak se chovala v současnosti. Pořád utíkala a nic nechtěla řešit. Být Willem, tak po tomto shledání balím kufry a mizím. Sára si ho těžce nezasloužila. Ale aspoň Will udělal tu knihu snesitelnější.
A co se týče stylu, naprosto příšerné, laciné, bez šťávy. Vyvolávala ve mně jedinou emoci a to tu, že bych nejradši dala Sáře jednu pořádnou na vzpamatování. Knížku z jeho pohledu rozhodně číst nehodlám. Jsem zklamaná. Sice jsou erotické romány na jedno brdo, ale tohle byla slabota a nebylo tam ani to, proč se takové romány čtou.

13.01.2016 2 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Já jsem podle ohlasů nejen zde čekala boží knížku, ale prostě ne. Eleanor a její odevzdanost mě vytáčela. Na druhou stranu ale bod za Parka a jeho oční linky (a věta jeho táty "Dělej parku, oblíkni se a namaluj" mě dostala :-D). Pozadí Eleanořiny rodiny bylo depresivní, přesto jsem čekala, že ona nebo její matka něco udělají, že se něco změní. Naopak Parkerovi rodiče byli senzační, druhý bod za ně. Celkový pocit z téhle knížky je šedý, zklamání...

12.05.2015 3 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

To prostředí mě naprosto dostalo. Odříznuti od světa v krásné horské chatě, všude kupa sněhu.
A můj názor naprosto přesně vystihuje to, co si myslela Syd, když hledala knížku, kterou by si přečetla: "Potřebovala jsem se ponořit do dobré knížky - nějaké se spoustou sexu a obav a neuvěřitelně šťastným koncem, díky němuž budu knihu milovat a nenávidět zároveň."

27.03.2015 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Hrozně moc potřebuju další díl! Vůbec se mi nechce čekat, než ho tu zase s velkým odkládáním a zdráháním vydají.
Celkově se mi první díl líbil víc, tady bylo málo Kaidana. Překvapila mě Annina velmi silná náklonnost k alkoholu, myslela jsem si, že má silnější vůli (to mě trochu zklamalo). Přišlo mi, že je to "překlenovací díl", rozehrávka před posledním. Doufám, že ten poslední bude stát za to. Nemůžu říct, že jsem knížku nezhltla, přestože se v ní toho tolik zase nestalo. Líbilo se mi plynutí příběhu, zvraty, které nebyly tak veliké, že by se mi nechtělo číst dál. Jsem ráda, že se Anna a Kai dali dohromady už v tomhle díle, čekat na to do dalšího dílu by bylo utrpení.
Celkově? Sice tomu něco chybělo, asi ta žhavá jiskra jako v prvním dílu, ale pořád to bylo ono, hltala jsem stránku za stránkou.

09.10.2014 5 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

(Může obsahovat spoilery.)
Druhý díl byl příšerný, nudný, ale o to lepší mi přišel třetí. Napínavý děj (sice občas autorka ujela a některé scény, rozhovory zbytečně natahovala, ale nebylo to tak hrozné jako u druhého dílu), nové informace, odhalení, spád a hlavně konečně vyřešení vztahu "bratr-sestra" - hltala jsem celou knížku a říkala si, proč čtu tak pomalu? Ze všech tří dílů se mi tenhle dostal pod kůži nejvíc.
Jen mi bylo líto Maxe, všichni ho pořád odbývali... Přitom mi přišlo, že by mohl mít pro příběh důležitý potenciál, nebo nějakou roli v něm.
Nevím, jaké jsou další díly, ale zatím to na mě působí, že by bylo fajn to tu ukončit, skončilo to všechno správně, šťastně :-) Třeba se pletu, ale zatím to vidím takto.

06.06.2014 5 z 5