n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Infico Infico Petr Heteša

Když je speciální oddělení NSA infiltrováno agenty čínské rozvědky, tak se nedá prakticky nikomu věřit. Zvláštní agent Larry dostane speciální úkol, ovšem okolnosti se zvrtnou tak, že ani on není na toto připraven. Ale je nutno improvizovat a pokusit se odhalit zrádce a zachránit NSA. Tak tohle byla naprostá pecka, strhující napínavý děj plný skvělých hlášek a situací, které nejdou fakt předvídat a vymyslet. Dokonale vymyšlený svět Baltimoru. Larry a Brena si mě jednoznačně získali.

25.01.2022 5 z 5

Zdraví z Boží lékárny Zdraví z Boží lékárny Maria Treben

Kniha, ve které najdete všechny možné druhy bylinek, kdy je podrobně popsáno co z ní se sbírá a používá a na jaké nemoci či neduhy ta která bylinka pomáhá. V případě zdravotních problémů nejdříve sáhnu po této knize, protože osobně věřím v sílu těchto léčivek.

06.12.2021 5 z 5

Říkali mu Terazky Říkali mu Terazky Miloslav Švandrlík

Volné pokračování Černých baronů, kdy se spolu u piva sejdou major Haluška v té době již v civilu a bývalý vojín Kefalín. Oba vzpomínají na dobu, kdy spolu sloužili u PTP a hlavně na bývalé vojáky a důstojníky. Humorné ač někdy hořkosladké příběhy dobře doplňují předchozí román.

29.09.2021 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

Druhý díl dobrodružství neschopného čaroděje Mrakoplaše a turisty Dvoukvítka se svým nezbytným Zavazadlem. Je hlavně na nich, aby zabránili srážce rudé hvězdy se Zeměplochou. Humor TP prostě miluju a jeho parodie na vše možné, které prochází celou knihou. V této knize se navíc setkáme s dalšími zajímavými postavami, které se v jeho dalších knihách objeví. Za mě úplně nejvíc starý barbar Cohen.

09.09.2021 5 z 5

Asterix u Belgů Asterix u Belgů René Goscinny

Když se při přátelském fackování Obelix dozví, že římané se více bojí Belgů než Galů, tak to Majestatixe urazí a spolu s Asterixem všichni vyrazí na území Belgů, aby zjistili v čem jsou lepší a strašnější než oni. Skvělý a hlavně opět vtipný příběh, ve kterém se dozvíte jak vlastně v Belgii vznikly smažené brambůrky a pochopitelně i něco navíc o povaze belgičanů.

"Nevím, kdo je udatnější! Ale jedno vím jistě!
Že jste jste všichni stejní šílenci"

31.05.2024 5 z 5

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Detektiv Basket Flora se ujímá velení policejního oddělení v severočeském městě. Basket je šéf s velmi netradičními vyšetřovacími metodami a zůstává za ním hromada mrtvých, neboť se zločinem se musí bojovat všemi prostředky. Když do města dorazí jeho úhlavní nepřítel Démon zločinu, tak jediný kdo ho může zastavit je neohrožený Basket Flora se svým zástupcem Stulíkem, který svého šéfa miluje nadevše. Hodně zvrácená detektivka, ve které se budete brodit krví, poznáte toxické prostředí hospody U jedovatého dědka, vulgarity od první stránky a hlavně jednu velkou brutální jízdu.

"Tady se ukraje sak a převlečeme se." Během chvilky stál vedle
Basketa medvěd - tedy Stulík zahalený do medvědí kůže. Basket mu
připnul na krk mohutný železný obojek a uchopil do ruky dlouhý řetěz.
"Žádné mluvení, žádné divení, Stulík. Jste medvěd!"
V první vesnici, do které došli, se kolem nich utvořilo klubko dětí.
"Pán medvediar, nech zatancuje!" kričelo jedno přes druhé.
Basket si sedl na zem a začal hrát na malou píšťalu. Co chvíli zatáhl za
řetěz a Stulík, který ztrácel na své protéze rovnováhu, začal poskakovat.
"Este, eště!" přály si děti a házely Stulíkovi bonbóny.
"Až prinesiete prachy, parchanti zasraní!" ulevil si Basket.

24.04.2024 4 z 5

Laurie Laurie Stephen King

Vdovec Lloyd dostane od sestry fenku křížence borderkolie a mudiho, která mu vnese do života nejen impuls po smrti ženy, ale i něco navíc .... Sice krátká, ale přesto výborná povídka, která ovšem vyšla pouze v elektronické podobě. Přesto by toto čtenáře nemělo odradit. King dokáže i v krátké povídce vystavět silný příběh.

Nic nenasvědčovalo tomu, že Bůh natahuje kohoutek své pětačtyřicítky.

19.01.2024 5 z 5

Slovník politického myšlení Slovník politického myšlení Roger Scruton

Autor ve slovníku rozebírá nejen základní politologické pojmy jako je např. demokracie, establishment, ale i filozofické např. dogma, smrt, odpovědnost. Jsou zde také uvedeny myšlenky význačných osobností jako např. Aristotelés, Kant,Platón a další. Ideální kniha pro studenty, aby poznali význam těchto slov slov a pojmů.

24.11.2023 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Michael Bronec

Naprostá klasika mezi stolními hrami, která zde byla vydána v devadesátých letech. Jeden hráč je Pán jeskyně a další hráči si zvolí svou rasu (člověk, elf, trpaslík) a povolání (válečník, zloděj, čaroděj) . Pán jeskyně vytvoří mapu, zápletku a hráči mohou vstoupit do jeskyně. Tuhle hru jsme hrávali před třiceti lety s obrovským zaujetím. Není to kniha v klasickém slova smyslu, ovšem pokud jí začnete naplno hrát, tak věřím, že vás chytne a nepustí

30.10.2023 5 z 5

Nepůvodní druhy Nepůvodní druhy Tomáš Tománek

Třetí básnická sbírky lyrické poezie tohoto talentovaného básníka. Ty to básně je nutno číst pomalu a zamýšlet se nad nimi a pak poznáte jejich význam a hloubku.

24.04.2023 5 z 5

Zajímavá kniha, ve které se můžete celkem dobře a jednoduše naučit komunikaci mezi lidmi, pochopení jejich jednání ať v běžném životě či pracovním. Je dobrá pro vedoucího člověka, aby věděl jak nepůsobit autoritativně a povýšeně na své zaměstnance, ale i pro zaměstnance jak slušným a asertivním způsobem mluvit se svým šéfem. Jsou zde i popsané mezilidské vztahy a způsob bezkonfliktního jednání mezi sebou.

21.02.2023 5 z 5

Půlnoční sokol Půlnoční sokol David Gemmell

Druhý díl Rigantské ságy opět vypráví o tomto národu a hlavně potomku Conavara statečném Rhegovi, který touží osvobodit nejen svůj lid, ale také Stromový kult, aby mohli všichni žít svobodně ve své zemi. Gemmel uměl vždy napsat skvělý a napínavý příběh a ty z Vysočiny, mě vždy hodně bavily.

13.12.2022 5 z 5

Hlavní nádraží Hlavní nádraží Jaroslav Rudiš

Druhý díl s bývalým výpravčím Aloisem Nebelem, který se tentokrát rozhodne, že chce poprvé v životě spatřit Hlavní nádraží v Praze a kde překvapivě stráví mnoho času aniž opustí prostory Wilsonova nádraží. Potká zde mnoho nových přátel a možná i ženu, se kterou naprosto souzní. Prostě výborný komiks s tou správnou atmosférou a opět pohledem do historie.

09.12.2022 4 z 5

Bílý Potok Bílý Potok Jaroslav Rudiš

Přiznám se, že zase tolik komiksy nečtu, ale tenhle mě moc bavil. Alois Nebel, výpravčí či spíše bývalý výpravčí, je na malé stanici v Jeseníkách. Občas v mlze vidí věci, které se staly v minulosti. Možná je to tím, jak je dělaný černobíle, tak má pro mě úžasnou atmosféru. Baví mě i to starší nářečí a nádražácká mluva. Už se těším na pokračování ....

08.12.2022 4 z 5

Hvízdavý Dan Hvízdavý Dan Milan Mach

Vynikající převyprávěný román o spravedlivém a čestném kovboji Danovi a jeho věrnémi zvířecími přáteli koni Satanovi a psovi Bartovi. Dan není ve společnosti moc oblíben a proti němu stojí nejlepší střelec v kraji Jim Silent. Výborná atmosféra Divokého západu, věčný boj mezi dobrem a zlem a pochopitelně láska k ženě a svým zvířecím společníkům.

16.11.2022 5 z 5

Valard & vejce na draka Valard & vejce na draka Jan Marvel Horn (p)

Dobrodružství rytíře Valarda a jeho nejlepšího kamaráda draka Damiana, kteří mají tu schopnost dostat se vždy do co největších kompllikací a pak se z nich těžko dostávat. Musí zachránit drakovu dceru a nenechat se zabít. Naprosto skvělá humorná fantasy, u které jsem se chvílemi smál i nahlas. V této knize najdete vše trocha napětí, obrovskou porci legrace, krále, rytíře, draky, bohy, kouzelného dědečka a dokonce i elfa.

"Nemáte náhodou tam dole takové všetečné stroječky na úklid?"
Aglaia se rozzářila.
"Máme kyklopíky!"
"No" odkašlal si Damián, "tak už nemáte". "Když jsem potom všem chlastání a š*ukání a odběrech krve ráno vzbudil, trochu mě polekali a já je ..."
"Poškodil?" skočila mu zvědavě do řeči
"Ve skutečnosti", opravil jí jemně, "jsou dočista na sr*čku".

Díky mému oblíbenému uživateli jsem se k této knize dostal, jinak se obávám, že mě minula bez povšimnutí a to by byla velká škoda, takže mé velké díky.

27.10.2022 5 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Hodně zajímavá kniha o pochopení a vcítění se např. do partnera, aby člověk pochopil jeho způsob nonverbální komunikace a důvod jeho chování. Někdy co je přirozené pro mě není přirozené pro toho druhého a o tom je tato kniha. Myslím, že po přečtení a zamyšlení se nad jeho obsahem, vám možná změní trochu život.

23.09.2022 5 z 5

Něžný barbar Něžný barbar Bohumil Hrabal

Kniha o přátelství mezi autorem a Vladimírem Boudníkem, který byl dozajista geniální umělec, velký bohém a asi hodně složitá osobnost. Příběhy dvou kamarádů, kteří se mohli na smrt rozhádat, nemluvit spolu jak dlouho, přesto si svého přátelství velmi cenili a brzo si zase k sobě našli cestu. Jejich zážitky z libeňských hospod, kdy se k nim občas připojil i básník Egon Bondy, krásně vykreslují dobu, ve které žili.

09.08.2022 4 z 5

Temná řeka srdce Temná řeka srdce Dean Koontz

Od Deana Koontze jsem zvyklý hlavně na horory a to tato kniha není. Dva hlavní hrdinové se náhodně sejdou v baru a musí prchat před tajnou vládní agenturou, která je oba potřebuje zlikvidovat. Zajímavý thiller, který není typickým dílem Koontze, ale to vůbec není na škodu. Sice jsem už od nej četl lepší díla, ale pro milovníky špionáže, tajných vládních agentur, honiček a útěků, je jako dělaná.

13.07.2022 4 z 5

Nebyl den jako druhý Nebyl den jako druhý Michaela Tučková

Právě jsem dočetl memoáry Eduarda Marka, který byl celý život věrným skautem a hlavně člověkem pevných zásad jak ve víře tak ve své pravdě. Vždy se snažil vést mládež v různých oddílech Junáka a vychovat v nich čestné a poctivé občany. Ovšem osud mu nadělil mnohé překážky v životě ať to byla okupace, tak hlavně období padesátých letech, kdy byl v procesu nespravedlivě odsouzen odporným komunistickým režimem na 10 let těžkých prací, které strávil v Jáchymově či na Borech. Jeho nezdolný optimismus, hlavně víra v Boha mu pomohli překonat tyto těžké časy a po návratu z vězení se opět zas a znova zkoušet obnovit činnost Junáka. Veliký respekt před tímto člověkem. Je neskutečné kolik chytrých a vzdělaných lidí bylo odsouzeno v padesátých letech za vymyšlené skutky jen proto, že se jich režim bál. Je třeba neustále toto připomínat a věřit, že komunisté navždy zmizí v propadlišti dějin, protože nikdy nepřiznají a neomluví se za zmaření života tisíců lidí, které buď zavraždili nebo poslali na dlouhé roky do vězení a tím zničili nejhezčí roky jejich života. Děkuji za tuto knihu

10.07.2022 5 z 5