n.ezn.amy n.ezn.amy komentáře u knih

Jak být dobrý Jak být dobrý Nick Hornby

V životě člověka potkávají různé věci a většinou v určitém období. Někoho například postihne krize středního věku a Nick Hornby evidentně ví o čem píše. Kniha psána pro něj netradičně z pohledu ženy je cynická, sarkastická, ale hlavně ohromně vtipná. Domnívám se, že pokud by někoho tato krize postihla, měl by si tuto knihu přečíst a věřím, že ho ihned přejde. Ovšem ne každého tato kniha bude asi bavit, myslím si, že je třeba k této knize trochu zestárnout.

19.03.2021 5 z 5

Druhá část svazku povídek Čtyři po půlnoci. Musím říct, že první část se mi hlavně díky Skrytému oknu líbila o něco více. Ale to neznamená, že tyto povídky jsou špatné, naopak přijdou mi dobré a hodně originální. Stalo se vám, že jste pozdě vrátili knihu zpět do knihovny? A co když zde mají svého policajta, který nekompromisně trestá pozdní vrácení? U Slunečního psa už se mi líbí návrat příběhu do Castle Rocku a hlavně poznání táty Esa Merilla. Už dlouho se mi nestalo, aby mi z popisu běhal mráz po zádech a byl jsem napnutý jak to vše dopadne. Prostě Kingovu tvorbu mám moc rád

28.02.2021 4 z 5

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

První díl komiksové série o Zaklínači, který není z pera Sapkowskiho. Zaklínač potká rybáře, jehož mrtvá žena obývá tajemný dům a Zaklínač je požádán o pomoc ..... Za mě překvapivě dobře napsaný příběh, který má strašidelnou atmosféru s velmi pěknými ilustracemi Joea Queria.

08.02.2021 5 z 5

Králové Wyldu Králové Wyldu Nicholas Eames

Králové Wyldu jsou důkazem toho, že tato webová stránka má smysl. Nebýt jí a dvou mých oblíbených čtenářů (NemmamSlov a Trudoš), tak by mě pravděpodobně tato kniha minula a byla by to velká škoda. Kdysi nejslavnější žoldnéři musí dát zpátky dohromady svou skupinu, aby pomohli zachránit dceru jednoho z nich, neboť uvízla v pevnosti, kterou ohrožuje armády Heartwyldské hordy. Dokáží znovu stárnoucí bojovníci najít sílu přejít Wyldský les a postavit se v nerovné bitvě nepříteli a zachránit pevnost? Dokáží zapomenout na dávné křivdy a určitou nevraživost? Už dlouho jsem nečetl takhle výbornou fantasy s prvky opravdu dobrého humoru. O NIcholasi Eamesovi jsem nikdy jako o spisovateli neslyšel, o to víc jsem byl překvapený jak mě kniha vtáhla do děje a jak skvěle se četla.

23.01.2021 5 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Každý se v životě někdy setkal s kokotem. V této knize se dozvíte různé formy kokotismu a jak se tito lidé projevují. Musím říct, že jsem díky této příručce poznal hodně lidí ve svém okolí a ta charakteristika různých forem kokotismu na ně přesně seděla. Ovšem nedělám si iluze .... i já se občas chovám jak kokot

12.01.2021 4 z 5

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Hanýžka a Martínek je o vztahu dvou vesnicích dětí, jejich životní příběhy v nádherném chodském kraji. Dnešní generaci se možná tato kniha již líbit nebude, ale pokud se do ní začtete, tak poznáte krásu a upřímnost lidských vztahů, které se v dnešní době bohužel vytrácejí

13.10.2020 5 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Výborná duchařská kniha, kdy hlavní hrdina začne brigádně pracovat v Lunaparku a nejde zde přátelé a seznámí se s umírajícím chlapcem a jeho krásnou matkou. Ale ne vše je zalité sluncem a tohle není romantická kniha, neboť ve strašidelném zámku se objevuje duch zavražděné dívky, jejíž vrah nebyl nikdy dopaden. King umí skvěle navodit atmosféru malého města a i prostředí světských. A co mě hodně na jeho románech baví, jak dokáže člověka vtáhnout do děje a i když nezažil 70. léta, tak je prostě vidí v živých obrazech.

20.07.2020 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

V dětství oblíbená pohádka o medvědářovi Kubovi, jeho medvědu Kubulovi a medvědím strašidle Barbuchou a jejich putování. Po letech jsem opět sáhl po této knize a musím říct, že mě znovu moc bavila hlavně díky svému krásnému humoru a atmosféry, který z knihy přímo dýchá.

31.03.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

skvělá kniha z pera Stephena Kinga kam až může zajít člověk v totálním zoufalství a že pokud ztratíte všechno, můžete ztratit ještě něco víc. Popis atmosféry starého indiánského hřbitova je naprosto úžasný a totální psychická destrukce člověka, zde přímo graduje

23.06.2019 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Této knize bych dal přízvisko "milá" . Příběhy a dobrodružství zvířátek z krásné středočeské vesničky. Neznám člověka, kterému by se tato kniha nelíbila. Mikeš, Bobeš, Pašík a Nácíček jsou navždy nesmrtelní hrdinové české literatury. A i dnes z Hrusic dýchá to kouzlo starých časů a tradic

19.03.2019 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

V každé škole se najde třídní otloukánek a tahle holka je ve škole totální outsider, nehezká, zakřiknutá, divně se oblíkající a matka je prostě magor. Protlouká se svým těžkým údělem a když je jednou v životě šťastná a na vrcholu, pak přijde tvrdý pád a pak ... Carrie v sobě probudí svou nenávist. Tuhle holku já mám moc rád.

14.12.2018 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku mě velice příjemně překvapila, nic jsem od ní nečekal, ale rychle se do ní začetl. Dobře propojená zápletka s pro mě celkem nečekaným vyústěním. V dějové linií tří žen jsem se naprosto neztrácel a naopak kousky skládačky do sebe dobře zapadaly.

04.05.2017 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

skvělá kniha, nic jsem od ní nečekal, o to víc jsem byl příjemně překvapený. Bohužel udavači ovlivnili život hodně rodin a lidí

14.11.2016 5 z 5

Josefina Mutzenbacherová: Mých 365 milenců Josefina Mutzenbacherová: Mých 365 milenců neznámý - neuveden

Volné pokračování vzpomínek vídeňské nevěstky Josefiny Mutzenbacherové, ve kterém popisuje svůj životní příběh poté co odešla z domova a začala se živit "nejstarším řemeslem" . V knize je hezky popsaná tehdejší Vídeň, styl života místních lidí, ale hlavně milenci Josefiny, kteří se o ní starali, když se postarala ona o ně. Kdo je puritánského smýšlení, tak by se této knize měl vyhnout.

06.09.2024 4 z 5

Sovák potřetí Sovák potřetí Slávka Kopecká

Třetí kniha vzpomínek Jiřího Sováka na své herecké kolegy, nezapomenutelné role a i na celkový životní nadhled. Jiří Sovák byl vynikající herec, se úžasným smyslem pro humor a vyprávění a tahle kniha je toho důkazem. V této dostává i prostor pro své filozofování a přemýšlení nad životem. První dvě knihy mi přišly o něco lepší, protože to nejlepší bylo řečeno v předešlých knihách, ale to nic nemění nad tím, že i tato kniha je velmi dobrá.

10.08.2024 4 z 5

Pravidla fotbalu Pravidla fotbalu kolektiv autorů

Pravidla fotbalu, která byla platná před více jak dvaceti lety. Někdy je zajímavé vzít si aktuální pravidla a porovnat je s těmi starými, aby člověk zjistil jak se pravidla mění a kam se posouvá fotbal.

19.07.2024 5 z 5

V domě Sáry a jiné povídky V domě Sáry a jiné povídky Stefan Grabiński

Znova díky databázi knih a jeho čtenářům a přispěvatelům jsem narazil na tohoto geniálního polského spisovatele, který mi byl do této doby naprosto neznámým. Soubor jeho povídek, které se často odehrávají např. v prostředí železnice či různých dělnických prostředích. Povídky děsivě ponuré s krásně temnou atmosférou, která přivodí silné mrazení v zádech. Grabiňski je právem přezdíván polským Poem.

01.09.2022 5 z 5

Karel IV. - Památná místa tehdy a dnes Karel IV. - Památná místa tehdy a dnes Jiří Martínek

Karel IV. je všeobecně známý panovník český král a římský císař, který byl prakticky nejvýznamnější český král v našich dějinách vůbec. Kniha je průřezem jeho života, čtenář se zde dozví i mnoho zajímavostí (např. nechal zanést do Zlaté Buly Karla IV., že kurfiřté, kteří volí římského císaře, se povinně musí naučit italsky, německy a česky a tato Bula platila až do r.1806) a v knize je mnoho fotek či kreseb, které dokreslují jeho život. Za mě skvěle napsaná historická kniha.

20.08.2022 5 z 5

Dcera Železné ruky Dcera Železné ruky David Gemmell

Kniha, která se volně inspiruje osudem skotů, ovšem zasazená do Vysočiny, kdy po prohrané bitvě horalé žijí v porobení, ovšem potomek králů přežil, je to dívka, která svou královskou krev nezapře a postaví do čela horalů proti těm, kteří okupují její zemi. Ovšem nastává den, kdy horalé se musí rozhodnout, zda se postaví v boji za ženou a tou se nechají vést do závěrečné bitvy o svojí svobodu. Gemmel prostě uměl napsat strhující příběh, který vás jako vždy vtáhne do děje.

29.07.2022 4 z 5

Pravidla fotbalu Pravidla fotbalu kolektiv autorů

Tak tahle kniha (v průměru každé dva roky aktualizovaná) mě v mém životě provází již přes dvacet let. Je potřeba, aby jí především znali ti kdo utkání rozhodují, ale nebylo by špatné, aby si jí nastudovali i ti, kteří ten fotbal hrají, protože by některým neuškodilo znát opravdu aktuální pravidla fotbalu.

23.02.2022 5 z 5