n.ezn.amy Online n.ezn.amy komentáře u knih

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

nejlepší výběr Kingových povídek, kdy Nekuřáci, Římsa a hlavně mrazivá povídka Na dobrou noc, kdy se nevyplatí následovat osamocené holčičky ve sněhu, patří ke naprosté špičce. Ale za nejlepší povídku z této knihy naprosto řadím Poslední příčku žebříku

07.12.2019 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Poměrně netradiční kniha z pera Mistra. Jessie způsobí infarkt svého manžela v tu nejnevhodnější chvíli, kdy je přípoutaná k posteli a nikdo netuší, že se nachází na své chatě. Napsat knihu prakticky jen o snaze dostat se z pout, kterými je žena připoutaná k posteli a přitom člověk držet v napětí, to dokáže pouze Pan spisovatel

14.12.2018 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Skvěle napsaná kniha naprosto bez patosu a souzení. Mašínové se postavili komunistickému režimu a měli vizi a ideály jak proti tomuto odpornému režimu bojovat. Jejich odvaha a statečnost je obdivuhodná, neboť měli mizivou šanci proti obrovské přesile se dostat do Západního Berlína a přesto se jim to podařilo. Komunisté zde prováděly zvěrstva na občanech této země, ale když se někdo postavil jim, tak z dnešního pohledu jsou tito lidé nazývání vrahy a zločinci s čímž já zásadně nesouhlasím

30.04.2018 5 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Tato mi kniha mi byla doporučena ke čtení. Přistupoval jsem k ní s velkou skepsí, fantasy a husité, polák píšící o husitském hnutí a bojích. Kniha mě naprosto uchvátila a přečetl jsem jí v rekordním čase. Nakombinování historie se špetkou fantasy mi přišlo výborné a vůbec ne nijak rušivé. Vtipně a napínavě napsané

01.04.2018 5 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Mám moc rád knihy o místech, které znám a které mám rád. A Londýn je opravdu srdcová záležitost. A to bylo hodně co mě na knize bavilo, oblast Covent Garden, kdy si člověk vše dokáže jasně představit, ale jinak jsem z knihy slušně řečeno rozpačitý, začátek dobrý, pak se to nějak divně zvrtlo a těžce jsem se prokousával dějem. Úplný průšvih si myslím to není, ale že bych si šel přečíst další díl, to opravdu již ne

01.04.2018 3 z 5

Conan Barbar / Conan Dobyvatel Conan Barbar / Conan Dobyvatel Robert Ervin Howard

Klasika fantasy, naprostá povinnost četby pro fanoušky tohoto žánru. Conan je prostě největší bojovník. Velká škoda, že Howard zemřel takhle mladý, mohli jsme se dočkat dalších skvělých povídek.

02.01.2018 5 z 5

Pobožný střelec Pobožný střelec Bob Hurikán (p)

Dick Gampard, alias Půl Toronto alias Pobožný střelec nejčestnější z čestných a nejspravedlivější ze spravedlivých. Možná trochu naivní, ale prostě tohle nemá chybu

11.11.2016 5 z 5

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Další z povídkových knih Stephena Kinga, které si stále udržují svoji kvalitu. Baví mě jeho nápady, např. na pomstu, kdy vdovec originálně nechá zemřít vraha své ženy anebo o psychickém zhroucení učitelky v povídce Nechte dítek jíti ke mě. Už jsem asi četl lepší povídky od Mistra, ale přesto si každou rád přečtu a najdu si v ní to svoje, čím mě zaujme.

19.05.2020 4 z 5

Pustiny Pustiny Stephen King

Další skvělé pokračování putování za Temnou věží. Líbí se mi popsaný ten trochu postapokaliptický svět, plný úpadku. Co mě na této knize hodně bavilo, byla šílená jízda vlakem Blain Mono a hádání hádanek s ním. Přijde mi, že i díky vlaku se tento díl rozjel šíleným tempem, což je jedině kuprospěchu díla.

07.05.2020 5 z 5

Mám moc rád spisovatele, kteří stáli u zrodu hororů a jejich díla, která v té době vznikla. Jedním z nich je i tento příběh o dr. Jekkylovi, který díky svým experimentům mění na lidskou stvůru. Tato kniha je pro mě klasikou mezi horory

04.05.2020 5 z 5

Stříbrný vítr Stříbrný vítr Fráňa Šrámek

Jsou knihy, se kterými se čtenář ztotožní v určitém věku a tato je jedna z nich. Kdo někdy neslyšel stříbrný vitr?

16.12.2019 4 z 5

Ocelové jeskyně Ocelové jeskyně Isaac Asimov

obecně zas až tak moc detektivky nemusím, ale tahle mě dostala asi i možná tím, že se odehrává v budoucnosti, kdy města a život s tím spojený jsou skvěle v knize popsány, depresivní atmosféra a až do konce člověk neví, kdo je vlastně vrah. Asimov byl geniální spisovatel s obrovskou představivostí

18.08.2019

Kluci, holky a Stodůlky 1 Kluci, holky a Stodůlky 1 Eva Bernardinová

Jsou knihy nadčasové, které se dají číst v jakémkoliv věku a jsou knihy, které se dají číst jen v určitém věku. A tuto knihu řadím mezi druhou řadu. Ve věku kolem 12-13 let je to dobrá četba a člověk se hodně s hlavními hrdiny ztotožní, protože autorka přesně vystihne ty problémy a situace kolem dospívání. V pozdějším věku už tyto témata člověka tak neberou, ale přesto za mě dobrá kniha

22.01.2019 3 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Mám moc rád a humor a nadsázku a pokud si němec dovede udělat legraci z návratu Vůdce, tak za mě upřímně jedině dobře. Adolf poznává dnešní dobu a je překvapen jak jeho vize a myšlenky se změnily v opačný směr. Přesto dál zůstává sám sebou a snaží se v této době praktikovat své názory. Za mě skvělá a zábavná kniha.

01.04.2018 5 z 5

Legenda Legenda David Gemmell

Legenda byla úplně první kniha, kterou jsem četl od Davida Gemmella a naprosto mě uchvátila. Druss bojovník a chladnokrevný zabiják se sekerou, který se nebojí postavit sám na hradby statisícovému vojsku. Každý z hrdinů má důvod stát na hradbách a bojovat a i čtenář chápe důvody protivníka Ulrika, dobít pevnost. Naprosto skvěle popsané bojové scény a celková bitva, prostě fantasy se vším všudy

30.08.2017

Granátníci Granátníci Kurt Meyer

Výborně napsaná kniha, kdy autor zcela syrově píše o jeho akcích z druhé světové války, žádná ideologie, jen surové vyprávění, kdy sám realisticky hodnotí, že zvěrstva se staly na obou stranách a nevidí svět černobíle

01.03.2016 5 z 5

Hilsneriáda: texty z let 1898-1900. I a II Hilsneriáda: texty z let 1898-1900. I a II Tomáš Garrigue Masaryk

Spisy T.G.Masaryka, které se z větší části věnují případu polenské vraždy. Nelze Masarykovi upřít jeho snahu o pokud možno s nadsázkou řečeno "objektivní" obhajobu polenské vraždy a odsouzení Leopolda Hilsnera. Domnívám se ovšem, na základě četby jiných knih a dokumentů, že v tomto případě se mýlil. Ovšem je pochopitelně na debatu, zda-li byl něčím či někým ovlivněn a z čeho vycházely jeho dedukce.

11.09.2020 1 z 5

Cesta k vítězství Cesta k vítězství Pat Riley

Pata Rileyho si pamatuju jako skvělého trenéra New York Knicks a proto mě zaujala tato kniha, která je pojatá jako jeho filozofie úspěšného života. Autor píše jak využít své skryté lidské rezervy, jak se jako člověk posunout dál, jak správně řídit skupinu lidí atd. Pat Riley čerpá z vlastních zkušeností a je velmi zajímavé si tuto knihu přečíst

18.06.2020 4 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Klasický román o chodském povstání proti šlechtici Lammingerovi, který chodům odpíral jejich historická práva, které se oni nechtěli nechat vzít. A pak samozřejmě o jedné vyplněné kletbě, kterou pronesl slavný chodský bojovník Jan Sladký Kozina. Líbilo se mi, že v tomto díle do toho dobře zakomponoval chodské nářečí a tím kniha získala na autentičnosti.

10.06.2020 4 z 5

Králíku, utíkej! Králíku, utíkej! John Updike

Bývalá basketbalová univerzitní hvězda poznává realitu všedních dní, kdy už jej nikdo neplácá po ramenou a pomalu již jej nikdo nepoznává. Těžce se vyrovnává s nastalým stavem, neboť byl zvyklý na obdiv a když není úplně šťastný doma a úspěšný není ani v práci, tak jediné východisko vidí v útěku od rodiny a i před sebou. Výborná kniha, ve které se pravděpodobně pozná hodně bývalých sportovců, pro které skončila kariéra a pomalu upadají v zapomění

03.06.2020 4 z 5