nela3812 nela3812 komentáře u knih

Jen moje štěstí Jen moje štěstí Adele Parks

Očekávala jsem příběh nabitý akcí, zvraty a podlým chováním. Dostala jsem příběh, který se neustále točí v kruhu a navíc pouze v myšlenkách 2 hlavních postav. Zklamání.

Když vyhrajete miliony a neměli by patřit jen vám, očekáváte, že to kolem začne opravdu vřít a na povrch vyplave nejedna špatnost. A také, že si všichni pujdou doslova pro krku a pro penize potece i krev. Ale tady bohužel ne. Celý příběh je o tom, že Lexi chce věnovat peníze a snaží se moc neutrácet. Naopak zbytek její rodiny a především dcera s manželem jsou schopni vše rozhazet za nákupy na eshopech. Zatímco Lexi neustále přemýšlí o tom, že moc utrácejí, její dcera naopak přemýšlí o tom, proč její matka neutrácí. V této podobě se myšlenky hrdinek točí 90% knihy.

Tu a tam se v příběhu mihne náznak dějové linky a odhalování tajemství a skryté pravdy. Jsou to však velmi malé střípky, ke kterým se ty větší přidají až na samý závěr knihy. Posledních 30-40 stran se tam toho stane tolik, že jako čtenář nejspíše ztratíte hlavu.

Udržet myšlenky není jen tak, protože se zcela najednou otevřou všechny dveře. Jako plus vnímám sice nepředvídatelný závěr, ale po celém příběhu tam prostě nesedí. Proč si to autorka nechala až na konec? Proč nám nenaservírovala takovou dávku napětí už od začátku?

Hodnotím 2/5

Za knihu k recenzi děkuji nakladatelství Cosmopolis.

31.07.2023 2 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Ze začátku jsem si říkala "co to sakra je" a nedokázala jsem příběh nijak zařadit. Brzy je však čtenářům celá situace osvětlena a začíná koloběh neuvěřitelných situací. Stejně takový je o celý příběh, který absolutně postrádá jakékoliv reálně základy, ale proč ne? I přesto mě to bavilo.

Juno je dívka, která nikdy nepoznala moderní svět a žije na jakémsi ostrově uprostřed ničeho. Znenadání se na jejím ostrově objeví cizinec a její dosavadní život se náhle zcela změní. Možná je to její hloupostí a neznalosti okolního světa, ale až příliš rychle mu uvěří. Nereálné. A na základě jednhoro zozhovoru se rozběhnout naprosto nečekané situace a z obycejne dívky se stane neohrožena bojovnice za vlastní práva.

Je to napínavé. Autor vytvořil zapaltku, při níž netušíte na jaké za tři stran stát a kdo má vlastně pravdu. Dlouhou dobu se tam jensorlive teorie tak často mění, že se vám z toho brz, zamota hlava. Právě díky tomu, jak těžko odhalitelna je pravda, považuji tento příběh za originální, čtivý a také jako #musthave do vaší thrillerove knihovny. Je pravda, že svou absurditou nejvíce osloví mladší čtenáře, ale i přesto je to velmi zajímavý kousek na jeden den, který stojí za Vaši pozornost.

Skutečně thrillerová jednohubka. Zkuste ji dát šanci! Hodnotím 4/5

22.07.2023 4 z 5

Tess z d'Urbervillů Tess z d'Urbervillů Thomas Hardy

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @humbook_blogeri (#humbookblogeri).

Příběh má velmi nadějou anotaci, alespoň mému oku to tak připadalo. Avšak zpracování mě nenadchlo. Pominuli to, že nejsem zvykla na tento styl vyprávění a především slovní zásobu, nedokázal mě příběh nijak zaujmout.

Hlavní dějová linka s hrdinkou Tess sice vypadala zajímavě a byla chvíli velmi dobře nasměrovaná, ale v závěru byla zcela nesmyslně pohřbena. Tess je většinu knihy plaché káčatko, které čas od času dostane záchvat asertivity a adrenalinu, který za pár vteřin zase ustoupí. Říkám si zda nemá nějakou poruchu osobnosti? Nevím zda by to autor v době, kdy knihu psal, takto zamýšlel.

Pravděpodobně měl být vyprávěn těžký příběh ze života hlavní hrdinky v dobách davno minulých. Ale s ohledem na stále se měnící povahu Tess to bylo místy spíše komediální. Ne však v dobrém slova smyslu.

Omáčka kolem hlavní dějové linky se neustále točí v kruhu a stále dokola se dozvídáme, jak vypadá tatáž krajina v různých obdobích, jak podojit krávu, či jak sklidit obilí a zasadit brambory. Zajímavé to bylo, ne však rozepsane na desítkách stránek, aby to zcela pohltilo samotný příběh. Díky detailním popisům zaobírá zbytek příběhu sotva 1/4 celé knihy. Což je zoufale málo.

Chci tě, nechci tě. Vezmu si tě, nevezmu si tě. Jsem tvá otrokyně, mám svá práva. Miluji tě, zabiju se. To vše vyjadřuje hlavní rozpolcenou hrdinku a celý děj, který by se hravě vešel na 200 stran. A tak se ptám, k čemu je tam těch dalších 300?

Hodnotím 1,5/5

21.07.2023 2 z 5

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Humor mi v knize sedl tak 50/50. Některé vtípky a narážky jsem rozdýchavala pár minut, jindy jsem protáčela oči nad tím, jak suché mi to přišlo. Věřím tomu, že pokud má někdo rád autorčinu stand-up show, knihu si zamiluje od začátku do konce. Místy jsem měla pocit, že to autorka s humorem přehání a snaží se udělat vtip z něčeho, co zkratka vtipné není.

Autorka se tyke uchylivala k mnoha stereotypům, o kterých se casteji mluví, než že by skutečně existovali. Například ženy a saláty na první schůzce. Rozhodně nebylo nutné mířit tímto směrem, historky by měli dost vtipu i bez této laciné omáčky.

Čekala jsem více přímých, zajimvyh, smutných i vesych historek z tinderu. Dostala jsem zvláštní všehochuť ze schůzek se spoustou omáčky. Tohle není diplomová práce! Tohle mělo být zábavné čtení, omáčka netřeba!

Ideální knížka pro fanoušky autorky, kterým jistě humor sedne 100% a určitě jako odpočinkové čtení třeba na dovolenou. Nudit se určitě nebudete.

PS: I schůzka z tinderu může skončit šťastným příběhem. Stačilo k tomu jedno moje Ahoj a spousta jeho trpělivosti.

PPS: Ano, to i přesto, že je tam spoustu kreténů, kteří se vás zeptají, co je s vámi špatně, že jste ještě singl. Rozhodně pokládají otázku špatné osobě! Podívali se vůbec do zrcadla? Kdo by nebyl singl s takovou nabídkou! Nevzdávejte to! Čekají tam a nebo jinde. Jeden nikdy neví. Určitě to Nevzdávejte.

Užijte si čtení!

06.07.2023 3 z 5

Takoví jsme byli 1 Takoví jsme byli 1 Júki Obata

Výtisk jsem získala v rámci #spolupráce s @humbook_blogeri.

Jednohubka pro čtenáře, kteří chtějí vystoupit ze své komfortní zóny plné
písmenek a přidat do příběhu trochu obrazu! Krásný příběh z prostředí střední školy, který se mimo studia zaměřuje také na ztrátu, uzavření, nepochopení a lásku. Je však třeba přihlédnout k cílové skupině čtenářů, od které se hloubka témat odvíjí. Ačkoliv jsou témata opravdu zajímavá, nedočkáme se hlubšího poznání.

Dějová linka průběžně graduje a zase klesá. Příběh je díky tomu velmi chytlavý a zajímavý. Bohužel mi zde chybělo nějaké časové označení. Bylo těžké poznat zda mezi je jednotlivými scénami uběhla hodina, den či týden. Ani z rozhovorů nebylo možné usoudit kolik času v příběhu již uběhlo, a některé scény se tak zdály být jako vytržené z kontextu.

Příběh je čtivý, ilustrace velmi pěkné. Celkově hodnotím 3,5/5

21.06.2023 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Filmovou sérii Stmívání čas od času shlédnu na jeden zátah a ráda se k ní vracím. Ale po dočtení první knihy se jen ptám, jak se mohla tahledívka, v jejímž světě je všechno trapné, stát takovým fenoménem? Ta holka je otrávená úplně ze všeho!

V knize jsou všechny postavy bez energie, barvy, emocí. Všechno je to neskutečně chladné, mrtvé a nezáživné. Autorka každou zajímavou zápletku, jež z nám z filmů, popisuje znuděně a jakokdyby pod tlakem? Příběh ze všech stran postrádá pořádný upírský vibe! Něco co vás vtáhne do příběhu a už nepustí. Tady se vše jen hrozně vleče, nic neeskaluje, rozhovory nemají emoce....

Se všemi postavami je to dost podobné jako s Bellou. Jestli znáte filmy, máte rádi Jacoba, knihu obejděte velkým obloukem. V původním podání od autorky je totiž Jacob tak 12ti lety naivní kluk, jež je loutkou své rodiny. Ale pokud jste fanoušci třeba Charlieho. Tak ten je stejný. A vlastně mě bavil že všechny nejvíc! K ostatním jsem si nedokázala vytvořit vztah, ani ten negativní.

Filmy jsou ve výsledku povedené, ale jsem opravdu překvapená, že tahle předloha dokázala k zfilmovani vůbec zaujmout...

2/5

31.05.2023 2 z 5

Léto mezi řádky Léto mezi řádky Alena Štraubová

Krásný oddechový příběh, ve kterém se hlavní postava setkává s něčím novým.

Krásný oddechový příběh, ve kterém se hlavní postava střetává s novým prostředím i hlubším poznáním sebe sama.
Je to moc milé a především nenáročné čtení. Určitě nečekejte dramama nebo zbytyčně vyeskalované rozhovory končící hadkami. Nějaké uráženísixe probíhá, ale vcelku jsou postavy velmi klidné a dokáží věci řešit racionálně bez velkých scén. To bylo oproti jiným příběhům osvěžující.

Problematika se sexualitou, které se měl příběh týkat, je zde z mého pohledu spíše okrajově. Postrádala jsem hloubku a vice myšlenek či rozhovorů v tomto směru.

Pokud jde o samotny děj, má to autorka krásně promyšlené a propracované. Stále se něco dělo a i když se nejednalo o dramata. Čtení jsem si užila a příběh mi příjemné ubýval před očima. Odpoci krve čtení, u kterého nebylo potřeba filozofovat, ale pár krásných myšlenek tam jistě najde každý čtenář.

PS: Doporučuji číst na dovolené, a po snídani. Osobně mi bufetové snídaně fakt chybí ajejich časté zmiňování pro mě bylo až bolestivé. Nemůžu se dočkat dovolené. To budou talíře přetékat.

Hodnotím 4/5

Za knihu děkuji @humbook, #humbookblogeri

17.05.2023 4 z 5

Felix až navěky Felix až navěky Kacen Callender

Upřímně jsem měla od příběhu trochu větší očekávání. Doufala jsem, že se skrze příběh dostaneme více do prostředí LBTQ+ komunity. Ale skrze hlavního hrdinu jsme tuto tématiku pociťovali až příliš povrchně na to, jak hluboká by mohla být.

Felix je hodně vztahovačný a silně negativní. Mrzí mě, že místo bližšího poznání jeho světa jsme se spíše rejpali v maličkostech, které jednoduše odmítal vidět jinak. Příběh se odehrává uprostřed léta na letní umělecké škole, ale z prostředí školy toho také příliš nepoznáme, až na několik detailů v začátku a konci knihy.

Příběh je však velmi čtivý, ale za mě málo zpracovaný do hloubky. Těšila jsem se více na otevírání různých myšlenek spojených s komunitou a hledání odpovědí. Felix celou dobu hledá svou identitu, a když jí konečně nalezne, je to odbyto jedinou větou o 3 slovech. Velká škoda s ohledem na to, kolik tomu autor v celé knize věnoval prostoru.

Po dočtení knihy zůstává až příliš otevřených otázek: Proč Felixova máma odešla a přestala milovat vlastní dítě? Skutečně už ho nemiluje? Nestalo se jí něco? S jakým jménem se Felix narodil? Atd. Jsou to otázky, na které bych jako čtenář moc ráda znala odpovědi a vařím, že by se to do příběhu rozhodně vešlo, pokud by si autor odpustil opakování stejných myšlenek.

Po dočtení mám dojem, že jsem si přečetla příběh teenagerů, kteří chodí do letní školy a potýkající se s problémy jako je přijetí na VŠ, šikana na sociálních sítích, hádkami mezi přáteli, trablemi a ztrátami v rodině. Naopak jsem od knihy nedostala žádnou přidanou hodnotu v podobně hlubšího poznání života Trans či LBTQ+ komunity. Jestli chtěl autor poukázat na, že život se neliší podle tvé orientace, tak jsem pro, ale něco mi tam prostě chybí. Chybí mi přidaná hodnota, kterou jsem od tohoto příběhu prostě očekávala.

Hodnotím 3/5

13.05.2023 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Příběh se zpočátku vyvíjel slibně. Dvě utrápené duše jsou si vzájemnou oporou a otevírají své nitro tomu druhému. Jelikož se jedná o mladší postavy, odpovídají tomu také problémy, které probírají. I přesto jsou to velmi často výstřely do tmy a i přes komplikované téma, mi v příběhu chyběla hloubka.

Bylo to čtivé, místy se čtenář jistě pousměje a místy ho naopak bodne u srdce z toho jaký osud může být. Příběh byl v mých očích celkově jednodušší a nepřinesl příliš překvapivých momentů nebo cokoliv, co by nutilo k pozastavení a zamyšlení. Úplný konec knihy byl však až příliš přitažený za vlasy a už původně lehce nereálný příběh posunul na novou úroveň. Osobně bych si u knihy uměla představit jiný konec a nemusel by být ani šťastný.

Hodnotím 3,5/5. Věřím tomu, že u mladších čtenářů by tento příběh mohl mít úspěch.

16.04.2023 3 z 5

Chce to dva Chce to dva Natalie Cox

Očekávala jsem romantickou komedii, ale humor mi v knize opravdu velmi chyběl. Zasmála jsem se u minima pasáží a většina narážek mi přišla spíše nemístná než vtipná. V tomto ohledu jsem zklamaná.

Další minus (a o dost větší než mnou postrádaný humor) je začátek knihy. Autorka má potřebu nás na prvních 80 stranách seznámit úplně se vším na co v budoucnu můžeme narazit. Minulost Clem, současnost Clem, partnery, práci, přátele, rodinuproste všechno! Nerozumím tomu, proč to autorka nepropletla s dějem a informace nám naservírovala postupně. Takto je hned zpočátku silně nahuštěny text plný často zbytečných informaci, který dost možná odradí mnoho čtenářů.

Musím však vyzdvihnout lehkou detektivní zápletku, která jinak stereotypní příběh ozvláštnila. Zápletka s dvojčetem si mi líbila, ale musíme to brát s trochou nadhledu. Protože taková krádež identity je snad až absurdní.

Hlavni hrdinka je originální, správně praštěná, se smůlou lepicí se na paty. Místy trochu hloupá a zbytečně akční. Má zajímavý koníček, který dodal příběhu úplně jiný směr. Ale její mazlíček je tam z mého pohledu trochu navíc, defacto ho s sebou všude jen vleče a hraje tam pramalou roli. Chápu ze má autorka rada pejsky, ale zde ho měla vynechat nebo mnohem více zapojit.

Celkově je pro mě kniha průměr, ale své čtenáře si jiste najde. Hodnotim 3/5

Za výtisk dekuji @cosmopolis v rámci spolupráce

28.03.2023 3 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 4-6 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 4-6 Elisabetta Gnone

Jsem velmi ráda, že opět vychází tyto svazky a upřímně doufám, že nakladatelství nezůstane u druhého, ale vydá také všechny ostatní! Doma mám opravdu velkou sbírku časopisu, které mi v dětství kupovala mamka a ještě větší sbírku dárku, které k tomu často patřili. Milovala jsem i seriál, samostatné knihy a neuniklo mi žádné speciální vydání. Právě proto je toto, stejně jako pro mnoho dalších čtenářů, krásný návrat do dětských let.

Nakladatelství si se zpracováním dalo záležet. Doplnilo několik odkazů na předchozí díly, korekce je až na jednu jedinou chybu v celém svazku výborná, kvalita dechberoucí a barvy jakbysmet.

Doufám, ze si tato parta nejde fanoušky i u dalších generaci!

28.03.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Nebudu vám lhát. Prvních 100 stran jsem četla postupně asi 2 týdny. Prostě velký špatný oproti prvním 2 dílům, už jsem myslela, že to vzdám. Děj se točil v kruhu a Alexovi myšlenky začínaly být po nějaké době stereotypní. Po té se to však rozjelo přesně v autorově stylu. Nechybělo napětí, zvraty a trochu toho suchého, sarkastickeho humoru.

Autor nám také poodhalil temnou stránku našeho hlavního hrdiny. A i když přišla drobná lítost, zároveň jsem si říkala "jen do toho a pryč se stereotypem". Člověk prostě nemůže být jen dobrý, jinak ho svět semele. A o tomto vězení to platí dvojnásob.

Místy jsem měla potíže s popisy nových "postav" a míst. Hned při prvním pospisu se všechno zdálo 3x větší, než jak tomu bylo později. Nevím jak to lépe popsat, ale bylo to jako dělat z komara velblouda...

I přes začátek, kterým jsem se prokousavala celkem dlouho (všimla jsem si, že stejný problém mělo více čtenářů), jsem si konec knihy užila. Už teď se těším na nové prostředí a zápletky. Pokud se nepletu, čekají nás ještě 2 knihy a já jsem zvědavá, co si pro nás autor přichystal.

Hodnocení dávám tentokrát trochu nižší než předchozím dílům, ale pokračování si ujít nenechám!

3,75/5

27.03.2023 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

V posledním díle se opět vracíme do mého oblíbeného prostředí. Opět máme možnost nahlédnout na zločin z té “dobré” strany, což je stále velmi osvěžující. Poslední pár tento série nám přináší zpět tolik chybějící nebezpečí a erotické napětí, kterého bylo v předchozím dílu pomalu. Nechybí ani originální humor plný sarkamusmu i hloupých narážek, který nemusí sednout každému, ale v tomto příběhu byl naprosto tom a skvěle dokresluje atmosféru.

Tento díl vnímám jak skvěle zakončení série a troufám si říct, ze série si po celou dobu udržela nastavenou laťku a končí v tom nejlepším. A tak je to dobře.

07.02.2023 5 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

Tato knížka je nekustečně čtivá a jen těžko se odkládá. Máme tu svým způsobem zajímavé a tajemné prostředí prestižní školy, a s tím spojenou zajímavou zápletku...ALE!

Kde jsou nějaká šokující odhalení a nějaký napínavý závěr, kde se dozvíme něco, co nás naláká k dalšímu dílu? Mám víc otázek, než odpovědí a upřímně mi tam chybí nějaký epický konec u kterého bych si (s prominutím) řekla "no tyvole, to jsem fakt nečekala". ‍️

Musím ale vyzdvihnout charakterově rozdílné hlavní postavy, které dělají příběh zajímavější. Z počátku nenávistné prostředí se změnilo v přátelské a vyklubala se z toho super dvojka, kterou stmelila naprostá klasika. (Kdo četl, bude vědět). Postavy mě skutečně baví a v dalším díle se na ně opět těším.

Hodnotím nakonec 3,75/5⭐️, a ráda bych si přečetla další díl, protože mě vážně zajímá kdo to udělal. Mám pár náhodných tipů, spíš na základě zkušeností než indicií (kvuli tomu i to nižší hodnocení), takže jsem na to opravdu hodně zvědavá

Za knihu děkuji @cosmopolis_cz (#spoluprace)

05.02.2023 4 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @knihydobrovsky

Když jsem začala příběh číst, pomyslela jsem si, že bude tuctový. Naštěstí jsem se spletla, a ač se jedná o další příběh ze střední školy s "bad boyem", je svým způsobem velmi originální.

Pod hezkou (a pro mnohé jistě také atraktivní) obálku schovala autorka velmi silný příběh. Kromě romantické linky jsme jako čtenáři dostali pátrání po zločinu, pátrání po pachateli znásilnění. Autorka také nastíní téma šikany, sebepoškozování, drog a psychických nemocí. Na jeden příběh je toho v této knize více než dost! Vše je napsáno s citem a ukryté v příběhu plném laskavosti, přátelství a lásky.

Věřím, že tento příběh osloví mnoho čtenářů a to nejen svou obálkou, ale také promyšleným příběhem a opravdu energickými hlavními hrdiny. Tento příběh má neskutečný náboj i hloubku!

Za sebe bych v knize již nemusela mít epilogy, které se mi ke zbytku příběhu nehodí...je to až moc slaďoučké na to, jak silný příběh se snažila autorka vyprávět. Jsem ráda, že šťastné konce existují, ale nic se nemá přehánět!

Hodnotím 4,5/5 ⭐️

18.01.2023 4 z 5

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Velmi zajímavě zpracovaný retelling, který si mě svou čtivostí získal. Fantasy pohádka s nádechem thrilleru a kapkou hororu by rozhodně mohla oslavit mnoho potenciálních čtenářů. Ač mám ke zpracování několik výhrad, musím však hodnotí ve skrze pozitivně, protože mě to opravdu vtáhlo.

Příběh je o 12 sestrách, což už nyní napovídá o hodně různých jménech a menším chaosu pro mou osobu. Fantasy je tímto typické, ale můj mozek s tím má evidentně stále problém. A to ani nepočítám vedlejší postavy! Co vám budu, z tohoto pohledu jsem se bohužel trápila. Osobně bych asi zvolila jiná jména pro lepší zapamatování, ale stejně je jich hodně. No co už. Já si jednou zvyknu a zvládnu to!

Celá atmosféra příběhu je temná, pochmurná, prosicená solí, vodou a tajemným prokletím. Osobně jsem se do tohoto prostředí zamilovala téměř okamžitě a to jsem dost pozitivní člověk.

Co však z mého pohledu není dobře dotažené je zápletka a její "vyšetřování". Má o dost prázdných míst a hlavní hrdinka staví své teorie na náhodných myšlenkám. Přišlo mi to neuspořádané. A je to hlavní důvody proč hodnotím pouze 3,5/5. Vyšetřování chybělo napětí a překvapivá odhalení. Za mě velmi důležité prvky thrilleru a detektivního vyšetřování.

09.12.2022 3 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Stejně jako u prvního dílu, se jedná o úžasný čtenářský zážitek. Opět se dostáváme do prostředí gangsterů a zástupců zákona, na jejichž potíže pohlížíme okem právních zástupců. I v tomto pokračování je tento pohled stále osvěžující a stále si cením, že se na příběh můžeme dívat právě z tohoto úhlu pohledu.

V příběhu nechybi napětí, překvapivě zvraty, výrazné a především akční hlavní postavy. Nicméně jsme nyní dostali mnohem méně sexuálního napětí, které činilo předchozí díl zajímavější. Také se zde opakuje stejný vzorec s únosem a prakticky neomezenou mocí právních zástupců. Při čtení jsem měla pocit, že si mohou dovolit opravdu vše.

Doufám, že poslední díl nám nabídne neotrelou zápletku, a autorka se nebude držet tě stejné lajny. Má tolik možností, kam příběh nasměřovat a jak jej zamotat, škoda že opět sáhla po tom samém. Čtenář má pak bohužel pocit, že čte stejný příběh, jen s jinými postavami.

Tentokrát hodnotím 4/5

09.12.2022 4 z 5

Spálené mosty Spálené mosty Tami Fischer

První věta knihy je naprosto geniální a říkala jsem si, že to bude parádní jízda. Ale chtělo to jen pár stran a dostavilo se zklamání, ačkoliv jsem vlastně žádná očekávání neměla. Právě jsem dočetla další příběh a poznala svět, do kterého se nechci vrátit. Upřímně mě už temná strana města, zločinci, mafie a křehká duše hlavní hrdinky nebaví.

Našla jsem několik pasáží, které mě oslovili a bavili, ale jinak mám pocit, že už je to zase to samé pořád dokola. Je to až příliš předvídatelné a příliš časté téma na to aby mě to vtáhlo do děje a já si to s hlavními hrdiny mohla užít a hlavně ten příběh prožít.

Hlavním hrdinům chybí logické myšlení a mé sympatie si tak mohli těžko získat. Každý děláme chyby, blbosti a ne vždy všechno promyslíme, ale nepoužívat mozek vůbec? Je tam až mnoho konfliktů a problémů, které nejsou postavy na byť sebemenších základech. Alespoň v přírodě Chase by jistě pomohli i kapitoly z jeho pohledu, ale u Elly už je to z tohoto pohledu ztracené.

07.12.2022 2 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Spolupráce s @knihydobrovsky

Z pokračování upřímně nejsem tolik nadšená jako z prvního dílu. Respektive...nejsem nadšená z prvních 300 stran, které jsou hodně táhlé. Ale těch posledních 120? Tak to je rozhodně jiná. To byla neskutečná bomba!

Na prvních stranách mi zpočátku nesedlo prostředí Sedmi kruhů, přeci jen ten sicilský vibe měl v příběhu hodně silný vliv. Nakonec jsem ale i prostředí přišla na chuť a musím říct, že autorka má pro popis prostředí rozhodně cit. Nyní se dokonce těším, až se sem v pokračování vrátíme.

300 stran jsem měla pocit, že dějová linka zamrzla na jednom bodě a upřímně mi zde chybí trochu akce, kterou první díl rozhodně nepostrádal.

Posledních 120 stran mi však opět připomnělo atmosféru, kterou měla první kniha. Nabitý děj, ostré dialogy a konečně vášeň mezi hlavními hrdiny. Do té doby to mezi nimi jen jiskřilo a i když to bylo fajn, nebylo to ono. Měla jsem pocit, jakoby se vytratila energie z celého příběhu.

Bohužel se mi povedlo odhalit některá skrývaná tajemství a pochopila jsem tak velmi brzy, kam tato část příběhu směřuje. Ač mě mrzí, že jsem přišla o překvapení, musím přesto uznat, ze to autorka dokonale promyslela a střípky pravdy do sebe krásně zapadají.

I když je pro mě druhý díl krokem zpět, věřím že ten další bude zase nabitý akcí. Minimálně ten konec nám totiž trochu akce rozhodně slibuje. Těším se jak se bude příběh odvíjet dál, protože jsme skončili v opravdu zajímavém bodě.

Závěr je rozhodně na 5/5, ale musím přihlédnout i k začátku knihy, proto hodnotím pouze 3,5 ⭐️.

23.11.2022 3 z 5

Potrhané duše Potrhané duše Jana Jordanová

(SPOILER) Pokračování příběhu Ellie nás opět zanesene do mého oblíbeného prostředí podsvětí, které jsem si v prvním díle zamilovala. Tentokrát se podsvětím i nadsvětím prohnala zvláštní nákaza.

NÁSLEDUJÍCÍ TEXT MŮŽE OBSAHOVAT DROBNÉ SPOILERY.

Příběh jsem opět přečetla poměrně rychle a bylo příjemné vrátit se zpět do tohoto světa. Nicméně jsem měla pocit, že měl příběh několik prázdných míst. Děj se několikrát naprosto nečekaně změní a já měla při čtení pocit, že mi ještě chybí informace z předchozí scény a už jsme někde jinde. Místy bych měla ráda děj více rozveden do detailů.

Samotná zápletka mě také bavila, ale její vyvrcholení bohužel už tolik ne. Přišlo mi to vůči všemu co se stalo, až příliš jednoduché a opět mi zde chybí i několik detailů. Možná jsem to přehlédla, ale od kdy umí vlkodlak čarovat a proč se vydal zrovna tímto směrem? Mohl udělat cokoliv, ale komplikovaně povolával démony? Upřímně mi to úplně nesedí a ráda bych v příběhu měla lepší vysvětlení.

V prvním díle se mi líbila postava Ellie i Blacka, ale sympatie začaly lehce opadat, stejně jako jejich komunikace. Ovšem líbí se mi dohromady jako pár, který to prostě spolu nezvládá, protože do toho skočili moc rychle. Takový pár v knihách často nenajdeme.

Celkově hodnotím 3,75/5 ⭐️ a rozhodně se těším na pokračování, protože jak autorka na konci nastínila, konečně bych se měla dočkat pátrání po minulosti Ellie. Na to se těším opravdu moc.

21.11.2022 4 z 5