nela3812 Online nela3812 komentáře u knih

Vysněný cíl Vysněný cíl Kate Stewart

Byla jsem velmi mile překvapena, že zakončení série přichází skrze Tobiáše, nikoliv skrze Cec, jak jsme byli zvyklý doposud.

Většinový pohled Tobiáše byl jako svěží vítr, který tenhle příběh opravdu potřeboval. Odkryla se nám všechna skrývaná tajemství a ještě mnohem více. Je pravda, že místy to bylo až příliš zamotane a trochu matoucí, nicméně v závěru o tom mohu říct jen to, že to bylo skvělé promyšlené.

Poznali jsme Tobiašovu minulost a skrze něj také Seana a Doma. Vzpomínky na něj neboleli tolik, jak bych čekala, ačkoliv příběhu velmi chyběl. Jeho role byla více než podstatná a jeho nešťastný konec důležitý. Nejen pro vývoj příběhu, ale také pro jeho větší skutečnost.

Naivita Cec je konečně ta tam a před námi stojí královna se svým králem. Cec během příběhu prošla neuvěřitelnou proměnou a na konci celé cesty před námi stojí opravdu silná žena po boku statečného muže.

V příběhu mi trochu chybí erotické scény, které nám předchozí díly nabídly. Mezi Tobem a Cec to sice neustále jiskří a několik scén se odehraje, ale není to ono. Věřím, že by se tam dalo po této stránce vmáčknout trochu víc. Rozhodně by to pak více sedělo k předchozím dílům, i když jsme se zde byli především kvůli odhalení minulosti a skryté pravdy.

Díky za tuto sérii. Zaslouženě patří v mě knihovně na čestné místo. Byla to jízda od začátku do konce. Moc vám ji všem doporučuji. Hodnotím 4/5

31.07.2023 4 z 5

Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Nel - Příběh Cornelie Fetterlyové Kristyna Andrews (p)

Sci-fi příběh, jehož začátek mi až příliš připomněl nedávné situace kolem covidu. Záhy jsem ale zjistila, že tyto dva příběhy si nejsou ani trochu podobné a autorka vytvořila opravdu velmi originální svět a zápletku.

Prvních zhruba 70-80 stran se seznamujeme s postavami, prostředím a politickou situací. Osobně bych ocenila seznamování v průběhu děje, takto na začátek to bylo hodně infromaci a nemělo to žádný spád. Nell navíc absolutně postrádala jiskru a jakoukoliv energii či výraznější charakter. Proto jsem se čtením hodně bojovala a první strany jsem četla téměř dva týdny. Nemohla jsem se začíst a příběh si mě vůbec nezískal.

Zhruba od poloviny knihy nabere děj neuvěřitelný spád. Přijde katastrofa, nákaza a proměna hlavní hrdinky příběhu v superhrdinku. Velmi mile mě překvapilo, že i přesto stála nohama na zemi a nepřišla o rozum. Díky tomu jsem se na ní začala dívat úplně jinak. Rázem se v příběhu vše změnilo a já jsem jej začala hltat každou volnou chvíli. Neskutečně nabitý děj akcí a zajímavými rozhovory ohledně nákazy.

Samotný konec příběhu byl pro mě také velkým překvapením. V dobrém slova smyslu. A pokud se do knihy pustíte, máte se rozhodně na co těšit!

Hodnotím 3,75/5. Začátek příběhu je oproti zbytku opravdu velmi pomalý a ocenila bych lepší rozložení děje a jiný spád. Hlavní zápletka je však zajímavá a velmi chytlavá.

22.07.2023 4 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Za knihu děkuji @knihydobrovsky

Návrat do Green Valley je téměř jako návrat domů. Tolik známé prostředí, které nikdy neztratí své kouzlo. Skalisté hory jsou láska na celý život.

Tentokrát mě však příliš nezaujala romantická linka mezi Annie a Colem. Ačkoliv to příjemně plynulo, nedokázala jsem vztahu, který se mezi nimi rozvíjel, uvěřit. Nemělo to takovou jiskru, jakou jsme mohli vidět u předchozích párů z Green Valley. Chybí mi tam energie, jiskra a hloubka, na kterou jsme byli u předchozích dílů zvyklí.

Hlavní hrdinové nevedou téměř žádné rozhovory, díky kterým by se mohli lépe poznat. A díky kterým je lepe poznáme i my. Defacto vše se točí kolem Betlémské hry. V této spojitosti je několikrát zmiňován seznam postav, ale nemyslím si, že by byl v příběhu využit. Hra se jednoduše cvičila, připravovala a nakonec se odehrála. Kdo tam hrál se zmínilo jen v seznamu a poté už skoro vůbec. Dělalo to na mě dojem, jakoby autorka chtěla trochu nahnat rozsah.

Za celou dobu se mi nedařilo vytvořit si silnější pouto k hlavním hrdinům a uvěřit jejich vztahu. Prostředí je krásné, příběh je stále čtivý. Ale mám pocit, že tentokrát nešla autorka tolik do hloubky, jako u předchozích příběhů a často se zaměřovala na zbytečné detaily místo na vztah mezi hlavními hrdiny.

Hodnotím 3/5. Pro mě zatím nejslabší díl ze série, kterou mám jinak velmi ráda. Na pokračování se určitě chystám, přeci jen každý pár je jiný, a já jsem zvědavá, jak to autorka pojme příště.

19.07.2023 3 z 5

Druhá tvář Druhá tvář Ashley Audrain

Vím, že tato kniha nesklízí příliš velké ohlasy, ale osobně jsem z příběhu velmi nadšená. Možná to bylo formou, díky které jsem se s příběhem seznámila, možná ne. Přiznám se, že hlas vypravěčky mi zpočátku neseděl, ale později, když jsem se do příběhu ponořila hlouběji, získal hlas úplně jiný rozměr. A právě i tento hlas mě naprosto vtáhl do příběhu a zvráceného charakteru hlavní hrdinky. Nebo to nebyla ona, kdo byl tak zvrácený? Zpočátku jsem nevěděla na čí straně příběhu stát, kdo by mohl být viníkem a kdo obětí. Obě strany měli své pro i proti, a já se nedokázala rozhodnout, na čí straně stojí pravda. V druhé polovině příběhu jsem začala chápat, kam autorka svým vyprávěním směřuje. Samotný závěr bych však i přesto označila za překvapivý. Musím uznat, že místy je příběh trochu suchý a nezáživný, ale i přesto je v něm mnoho napínavých pasážích, které vás u poslechu/čtení zaručeně udrží. Velkou váhu v tomto směru mají především hlavní postavy. Všechny jsou, až na jednu, jak studený psí čumák. Emoce projevují velmi zvláštním způsobem (jako roboti), pokud se je vůbec rozhodnou projevit. Osobně si zármutek a ztrátu dítěte představuji trošku jinak, ale tohle mě naštěstí nikdy nepotkalo. I přesto mi však tyto scény přišli velmi nedůvěryhodné.

Shrnula bych to jako skvělý psychologický thriller! Nedoporučuji však těhotným, maminkám po porodu či ztrátě miminka. Některé pasáže mohou být bolestivé, jsou vyprávěny s velkým důrazem na detail a mě samotné z toho bylo velmi smutno a neposlouchalo se mi to snadno.

16.07.2023 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

Příběh byl opět velmi čtivý a od první stránky mě pohltil. Není divu, že jsem jej opět přečetla jedním dechem! Autorka si mou pozornost získala a udržela od začátku do konce.

Tentokrát jsem vůči hlavním hrdinům nepočítali takové sympatie. V přecházím díle se mi moc líbila přímočarost a upřímnost, ale o tom zde nemůže být vůbec řeč. Hlavní postavy jsou spíše uzavřené a problémy řeší, podle mě, dost nelogickými způsoby. Narovinu - hůř už by to opravdu nešlo. Dostáváme tedy spoustu zbytečně vyhrocených scén.

Ačkoliv jsem tam tyto scény nijak nevítala, dějem zamíchaly velmi zajímavým směrem. V poslední části knihy jsem se hodně prala s odstupem hlavních hrdinů, který mě opravdu hodně zasáhl. Musím tedy poslat poklonu autorce, protože mě tyto scény nechávají jindy zcela chladnou. Tentokrát se však i u mě něco zlomilo. Pocity jsem měla velmi smíšené a dej knihy mě nutil hodně přemýšlet.

Tento příběh mohu rovněž doporučit a budu se těšit na další příběh shledání s autorkou.

05.06.2023 4 z 5

Konzultant Konzultant Antonín Mazáč

Můj oblíbený "detektiv" je zpět i se svým vytříbeným humorem. Společně se svou partnerkou řeší další geniálně promyšlený případ, který bere dech.

Možná to budete považovat za zvrácené, ale já bych tam těch vražd dala více! Tyhle sériové vraždy byly prostě něco. Kde bere autor inspiraci netuším, ale provázání jednotlivých vražd a podpis vraha bylo nečekané. Neskutečně zvrácené a zároveň geniální. Co na to říct, tohle prostě musíte zažít osobně. Tedy, přečíst si to musíte osobně. Takový zážitek bych nikomu nepřála.

Příběh má sice zpočátku pomalejší rozjezd a jako čtenář možná budete váhat, zda ve čtení pokračovat, ale vyplatí se vydržet! Autor moc dobře ví co dělá a to nejlepší nám servíruje postupně a s pořádnou dávkou napětí, která se stupňuje s každou další stranou. Postupně se mi podařilo poodhalit některé indicie, ale na vraha jsem nepřišla a na pokračování zápletky už vůbec ne. Mozna proto dělám co dělám a nejsem detektiv, ze jo... :) Ačkoliv bych už po zkušenostech s autorem mohla čekat, že nalezením vraha to prostě nekončí. Vždy tam číhá další překvapení. Pro nás i hlavní hrdiny.

Pan Mazáč je prostě King české detektivky. Říkala jsem to už několikrát a řeknu to zas. Za tyhle příběhy já dám ruku do ohně! Pokud jste od autora nic nečetli, musíte svou chybu co nejdříve napravit! ;)

#spolupráce

26.04.2023 4 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Elisabetta Gnone

Jsem velmi ráda, že opět vychází tyto svazky a upřímně doufám, že nakladatelství nezůstane u druhého, ale vydá také všechny ostatní! Doma mám opravdu velkou sbírku časopisu, které mi v dětství kupovala mamka a ještě větší sbírku dárku, které k tomu často patřili. Milovala jsem i seriál, samostatné knihy a neuniklo mi žádné speciální vydání. Právě proto je toto, stejně jako pro mnoho dalších čtenářů, krásný návrat do dětských let.

Nakladatelství si se zpracováním dalo záležet. Doplnilo několik odkazů na předchozí díly, korekce je až na jednu jedinou chybu v celém svazku výborná, kvalita dechberoucí a barvy jakbysmet.

Doufam, ze si tato parta nejde fanoušky i u dalších generaci!

28.03.2023 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Rozhodně nejsem horlivý čtenář sci-fi knih, ale tahle mě opravdu pohltila a bavila mě od začátku do konce. Příběh je i přes velký počet postav a různých pohledů, velmi čtivý, zajímavý a překvapivě logický.

Jedná se o první díl trilogie, takže se zde objevuje spoustu nových informací, ale autoři je opravdu zajímavě zapracovali pomocí zobrazení na "tabletu". Pokud se tedy náhodou v něčem ztratíte, lze se k těmto částem pohodlně vrátit a oživit si základní informace.

Skvěle propracovaná stavba příběhu, kde o zvraty není nouze. Charismatické a různorodé hlavní postavy, se sarkastickým humorem. Zajímavé a originální prostředí vesmíru, ve kterém se lze poměrně dobře orientovat. Problém mi dělá pouze "přehyb", který nechápu doteď, ale i přes tento detail je vše krásné vysvětleno. A to vše završí nečekaná romantická linka, která se nevyvíjí obvyklým stereotypním směrem.

Očekávala jsem mnohem více otevřený konec, ale jsem ráda, že autoři některá témata uzavřeli a nemáme už tolik otevřených otázek. Jsem z příběhu neskutecne nadšená! Těším se na pokračování, protože tohle je opravdu neskutečná jízda!

26.02.2023 5 z 5

Až za hrob Až za hrob Dean Koontz

Tak tohle rozhodně není thriller. Minimálně první polovina knihy tomu vůbec neodpovídá, o druhé jsem ochotna spekulovat, ale pro mě to thriller prostě nebyl. Je to spíš takové lehčí fantasy, přitažené za vlasy.

Autor je pravděpodobně velkým fanouškem fauny, protože velkou roli hrají zlatý retrívr a chlap co se mění v jakýsi mix všech zvířat planety. Pejska navíc doplňuje jakési mystérium a oplývá speciálními schopnostmi. Naopak muž, jeden z hlavních hrdinů, se ze začátku chová jako naprostý fanatik, začne se měnit a pak kolem strany 250 z příběhu prostě zmizí, aby se objevil na konci a nic. Další postavy slouží jen k tomu, aby poodhalovali ono psí mystérium a dopravovali psa na delší vzdálenosti. Zbytečné postavy, které v příběhu nemají váhu.

Kde je sakra ten epický konec ve stylu "chlapec schopný zachránit svět, muž odhodlaný ho zničit"? Defacto k žádnému pořádnému konfliktu, co by ohrozil víc než jednu rodinu, nedošlo. Kde je to ohrožení světa? Kde je nějaká konfrontace? Odpočítávání času do pohromy? Hm? Nikde nic. Ticho.

Autor se příliš zaobírá zbytečnými popisy minulosti postav, které jsou v příběhu nepodstatné, stále dokola omyla tytéž myšlenky, detailně se věnuje všemu kromě dějové linky. Tomuto příběhu chybí směr, chybí mu napětí, zajímavé postavy a trochu řádu.

Tohle bylo velké zklamání. Hodnotím 2/5

22.02.2023 2 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Začátek knihy je pomalejší, poté se to pomalu rozjíždí, až to dojde k velmi šokujícímu závěru plného odhalení a zvratů. Na konci už mi nezbývalo než uznat autorčinu genialitu, protože za tento konec opravdu klobouček dolů. Osobně jsem nadšená, kam nás závěr druhého dílu směřuje. Věřím, že nás ve třetím díle čeká velká jízda!

Celkově jsem z knihy nadšená, ale mám tentokrát několik výhrad. Jsou tu detaily, které mi prostě nedají spát.

Pokud jde o hlavní postavy, tak díky bohu za mužské hlavní hrdiny, kteří to tam drží nad vodou. Všechny ženské postavy jsou totálně na facku a to bez výjimek. Jak jsem měla Kivu v prvním díle ráda, zde mi totálně lezla krkem. Její nerozhodost, i přes všechny jasné signály, byla během celé knihy neskutečně otravná.

Ta rychlost, kterou si královská rodina oblíbila Kivu? Na nic se jí neptala? Se vším se jí svěřovala, dala jí volnost a přijala jí mezi sebe? Jen tak? Hned? Pardon, ale to opravdu nedává smysl...vpustíte si do domu vězenkyni a na nic se neptáte? Tomu nevěřím.

Trochu se mi stýskalo po prostředí Zalindova, ale nakonec jsem si i zámek a jeho okolí oblíbila, ačkoliv se mi to zdálo poněkud komplikované. A orientace tam byla náročnější než ve vězení. To však kvalitu příběhu nijak nesnižuje.

Kdy bude další díl prosím?

07.02.2023 4 z 5

Temné a kruté lži Temné a kruté lži Ginny Myers Sain

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @humbook

Tato kniha se může právem pyšnit svižným a napínavým příběhem s propracovanou zápletkou. K tomu také silnými charaktery hlavních hrdinů, kterým budete chtít udělat psychologickou analýzu. Kromě toho, že má každý na ostrově zvláštní schopnosti, mají také rozhodně dost duševních problémů. Je to napínavé a divné zároveň.

Temné a kruté lži mi svým prostředím bažinatého městečka připomněli knihu Bez dechu, Cesta za štěstím a seriál Outer Banks. Pokud vás alespoň jedno z toho nadchlo, musíte sáhnout i po teto knize. Kniha má příjemný vibe malého, tropického ostrůvku uprostřed léta, stejně jako zmíněné příběhy.

Jediné mínus, které podle mě příběh má je nedostatečná hloubka "vyšetřování" ztráty Elory. Samo o sobě by to tolik nevadilo, příběg h je zajímavý i tak, nicméně to by postavy nesměli pořád zmiňovat. Stále dokola omýlají, že jejich pátrání nikam nevede, ale místo toho aby se šli skutečně někam podívat nebo to skutečně probrali, jen navzájem analyzují své chování.

Hodnotím 4,5/5 ⭐️ a moc doporučuji!

#humbookblogeri

19.01.2023 5 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

(SPOILER) Po přečtení Vespertiny jsem se těšila na další knihu od autorky, o to víc, že se jedná o standalone. Bohužel to pro mě bylo velké zklamání. Tomuto příběhu chybí snad všechno. Svět je nedomyšlený, vývoj postav žádný, zajímavá zápletka zcela chybí a gradaci děje jsem nezahlédla ani v nejmenším.

Autorka vymyslela krásný svět rozdělený na 4 roční období, ale do 300 stran se snažila nacpat to, na co by jindy byla celá série. A všeho moc bohužel škodí...

Do tohoto světa umístila vílí šlechtu a obyčejné lidi jako nějaké "poddané", které k vílám vyhlíží. Víly však postrádají úroveň a dle autorky nemají city a nechápou je, nicméně o pár stran dále dokážou brečet či cítit zlost a smutek. Tak jak to tedy je?

Zápletkou by údajně měl být soud kvůli špatně namalovanému obrazu, ale už po pár stranách vám dojde, že to se tedy nestane. Ne že by to bylo špatně, byla jsem ráda. Nicméně celý příběh je o putování na dvůr a až do samého konce tomu chybí zajímavé zvraty. Z křoví sice sem tam vyskočí příšera, ale žádný velký odvaz to tedy opravdu není.

Až na samém konci se dočkáme akce a zajímavějšího děje. Bohužel je to jen pár stran a v porovnání se zbytkem knihy to tam nikterak nezapadá....

2/5 hvězd dávám za to, že je příběh čtivý a hezkým způsobem se točí kolem umění - malování, jež autorka moc hezky detailně popisuje.

10.01.2023 2 z 5

Vesmír rozhodl jinak Vesmír rozhodl jinak Theresa Black

Zpočátku jsem se nemohla začíst, a to především kvůli hlavní hrdince, která si libovala v alkoholu a plánovala spáchat sebevraždu. V tomto ohledu se to časem zlepšilo, ale čekala jsem že se dozvíme více o jejich sebevražedných pohnutkách. Bohužel je zde však velká mezera a nemám pocit, že bych měla nějaké informace. Mínus je to především proto, že je na tom příběh z části postaven a proto bych ocenila vysvětlení.

Na tom v jisté míře stojí i zápletka, která je bohužel příliš brzy prohlédnutelná. Nicméně nemohu říct, že by mě to nebavilo, i když jsem to odhalila, stále jsem nepřišlao všechno napětí. Jen romantická linka na mě byla opravdu hodně studená a chyběla mi tam větší hloubka pokud jde o city hlavních hrdinů. Měla jsem pocit, že se o všem dozvídáme pouze povrchově...

V závěru je zde také velká časová mezera v příběhu. Ano, moudrý čtenář si domyslí, co se asi stalo, ale s ohledem na všechny možnosti zde chybí bližší vysvětlení toho, jak se to vlastně stalo.

Velké plus však patří autorce za zpracování vesmíru, dimenzí a jejich fungování. Ačkoliv se to na prvni pohled zdá jednoduché, je to naprosto geniální, srozumitelné a čtivé. Z mého pohledu se jedná o komplikované téma a autorka se jej zhostila velmi dobře.

Hodnotím 3/5

03.01.2023 3 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @knihy_leviar (#spolupráce)

Králova mlha je skvělý začátek české fantasy série, která svým dějem připomíná dobrodružné středověké výpravy. Autor vytvořil velmi přehledný svět s minimálním množstvím postav a bez romantické linky. Prostě pohádka! Až na několik detailů jsem opravdu nadšená.

Děj příjemně plyne, o zvraty není nouze. Ale bohužel mi zde trochu chyběla gradace. I když se čtenář během čtení nudit rozhodně nebude, chybí dílu vyvrcholení, něco co by vzalo dech a vytvořilo napětí a očekávání k dalším dílům. Ovšem, nepochopte mě špatně, jsem velmi zvědavá na další díly, ale chybělo tomu něco, na co by čtenář koukal s pusou dokořán. Prostě něco "wau" na závěr prvního dílu.

Postavy jsou sice sympatické, ale jsou jako těla bez duší. Chybí něco co by odkrylo jejich minulost i současnost, a pomohlo pochopit některé jejich myšlenkové pochody. Doufám ale, že jim autor v dalších dílech věnuje více pozornosti a nebude se věnovat pouze dějové lince a zápletce.

Hlavní zápletka se zpočátku zdála velmi jednoduchá, nicméně postupem času nám autor odkrývá, že je za tím něco mnohem víc a vše má dobře promyšlené.

Celkově je příběh velmi čtivý a autor svym stylem psaní dokáže okamžitě vztáhnout do děje. Z příběhu je vidět, že si autor převážně připravoval půdu pro další vývoj, nicméně doufám, že v pokračování neopomine výše zmíněné detaily a dodá tak příběhu více celistvosti.

Hodnotím 3,75/5 a jsem moc zvědavá na pokračování.

25.12.2022 4 z 5

Krvavá křídla Krvavá křídla Jakub Petr Kos

Autor vytvořil opravdu hodně propracovaný svět, ale z mého pohledu je pro čtenáře až příliš složitý. V průběhu celého příběhu se mění čas, pohledy, myšlenky. Kapitoly jsou opravdu hodně členěny mnoha způsoby a způsobuje to zbytečný zmatek v ději. Osobně jsem si až na straně 300 všimla, že je tam víc jak jedna časová linka.

Děj mi zpočátku přišel hodně složitý a zmatený, postupem času jsem dostala v některých bodech více jasno, ale stejně mi to připadá hodně překombinované a ztrácela se mi hlavní pointa příběhu. Například svet mají obyvatel draci, andělé, elfové, trpaslíci...ale asi 450 stran patří drakum a andělům a jen 20 těm dalším bytostmem. A tak se ptám, k čemu tam jsou? Jsou nutným prvkem příběhu? I po dočtení mám mnoho zcela zásadních otázek, které nebyly za celou dobu zodpovězeny.

Osobně bych na první díl ubrala s neustále se měnícím dějem, aby se čtenář mohl více vžít do nového světa a jeho fungování. Prakticky na každé straně se strhne boj nebo konflikt a na pochopení toho, co k tomu vedlo, je to příliš složité a ani na to není místo, protože se hned strhne další boj...to mě dostává k dalšímu bodu: mnoho bitev, které jsou vesměs stejné jako všechny předchozí, a sepsané až příliš do detailů. Naopak ve chvílích, kdy už šlo o vážnější a důležitou část děje, tak bum a žádné detaily.

Osobně hodnotím 2/5. Svět krásný, ale nedostal protor se pořádně ukázat pod tou vřavou bojů a postav.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @humbook. #humbookblogeri

09.12.2022 2 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Spolupráce s @knihydobrovsky

Z pokračování upřímně nejsem tolik nadšená jako z prvního dílu. Respektive...nejsem nadšená z prvních 300 stran, které jsou hodně táhlé. Ale těch posledních 120? Tak to je rozhodně jiná. To byla neskutečná bomba!

Na prvních stranách mi zpočátku nesedlo prostředí Sedmi kruhů, přeci jen ten sicilský vibe měl v příběhu hodně silný vliv. Nakonec jsem ale i prostředí přišla na chuť a musím říct, že autorka má pro popis prostředí rozhodně cit. Nyní se dokonce těším, až se sem v pokračování vrátíme.

300 stran jsem měla pocit, že dějová linka zamrzla na jednom bodě a upřímně mi zde chybí trochu akce, kterou první díl rozhodně nepostrádal.

Posledních 120 stran mi však opět připomnělo atmosféru, kterou měla první kniha. Nabitý děj, ostré dialogy a konečně vášeň mezi hlavními hrdiny. Do té doby to mezi nimi jen jiskřilo a i když to bylo fajn, nebylo to ono. Měla jsem pocit, jakoby se vytratila energie z celého příběhu.

Bohužel se mi povedlo odhalit některá skrývaná tajemství a pochopila jsem tak velmi brzy, kam tato část příběhu směřuje. Ač mě mrzí, že jsem přišla o překvapení, musím přesto uznat, ze to autorka dokonale promyslela a střípky pravdy do sebe krásně zapadají.

I když je pro mě druhý díl krokem zpět, věřím že ten další bude zase nabitý akcí. Minimálně ten konec nám totiž trochu akce rozhodně slibuje. Těším se jak se bude příběh odvíjet dál, protože jsme skončili v opravdu zajímavém bodě.

Závěr je rozhodně na 5/5, ale musím přihlédnout i k začátku knihy, proto hodnotím pouze 3,5 ⭐️.

07.12.2022 3 z 5

Kapka jedu Kapka jedu Antonín Mazáč

Antonín Mazáč je, dle mého skromného názoru, králem české detektivky. Nejenže jsou jeho příběhy promyšlené, ale také jsou nabité akcí, necenzurované, plné sarkasmu a krutě upřímné. A tento příběh není výjimkou. Opět nemůžu jinak, než říct, že jsem nadšená z celého zpracování.

Příběh mě hned od samého začátku pohltil a donutil mě pátrat s hlavních hrdinou po pachateli a také po způsobu podání jedu. Moje detektivní kariéra nabrala slibné začátky, když se mi podařilo odhalit podání jedu, ale pachatele nikoliv. Až do konce mi tedy zůstala pořádná dávka napětí a překvapení při samotném vyvrcholení. Osobně jsem měla tipy na všechny ostatní a tento výsledek jsem nečekala. Z autorovy strany to vnímám jako geniální zmatení čtenáře.

Kromě geniální o zápletky se příběh pyšní charismatickým hlavním hrdinou Maxem, který si pro ostré slovo nejde daleko, ale i přesto stále zůstává gentlemanem. Prostě sympaťák na první pohled. Max je také odpůrcem zbraní a detektivka je tak o obohacena o nakládačky a akci plnou prvkůz bojových sportů. Prostě klasické rvačky, ale na vyšší úrovni! Příjemná změna od obvyklých stříleček.

Jsem velmi mile potěšena čtenářským zážitkem a těším se, co si pro nás autor připraví příště!

PS: a ta obálka? Ta tomu sedne jak prdel na hrnec. V jednoduchosti je krása.

06.12.2022 5 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Autor vytvořil originální alternativní svět plný upírů, který mě okamžitě vtáhl a hltala jsem každou stranu. Příběh je nabitý akcí, zvraty a postav je tam tak akorát. Za mě značka ideál, až na několik detailů.

Zaprvé přehršel tajemství a zvratů, ke konci toho už bylo opravdu moc a na to že nás čekají ještě dva díly, toho tam bylo moc a autor si to mohl nechat na později. Za mě třeba tajemství Naoko naprosto zbytečné a příběhu to nepřidalo nic. Ohledně zvratů musím souhlasit s @pribehyodjany, bylo jich tam hodně a nebyli pořádně rozpracované. Jak se rychle objevili, tak se rychle vyřešili. Méně je někdy více, v tomto ohledu určitě.

Zadruhé, zvrácená hlavní hrdinka. Na jednu stranu mě strašně bavila, ze začátku milá slečna a na konci pěkná mrcha. Chvíli jsem z ní byla nadšená a o chvíli později jsem z ní byla znechucená. Ale bavilo mě, jak si šla za svým, klidně i přes mrtvoly. Pravděpodobně nesedne všem, ale takto originální postavu jsem dlouho neviděla.

Celý svět je jinak úžasné propracovaný, stejně jako celá kniha, která má neskutečně množství detailů, jež dotváří celkový dojem. Opravdu jsem si během čtení připadala jako na dvoře krále Ludvíka, autor to zvládl popsat neskutečně.

Hodnotím 4/5

Sice nejsem fanoušek upírů, ale tohle mě neskutečně bavilo.

17.11.2022 4 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Nemůže nám sednout každý příběh a tohle je přesně ten případ, kdy mi to absolutně nesedlo, i když jsem viděla mnoho nadšených čtenářů. Tohle bylo fakt velký trápení. Na tomto příběhu mě bavil jen námět s cestováním v čase. Samotné cestování bylo skvělé, hezky zpracované, ale tím bohužel pozitiva končí. Děj je vleklý, chybí mu gradace a konec je nezajímavý a nezapamatovatelný. Při zpětném ohlédnutí si z příběhu pamatuji velký kulový :(

Hlavní postavy nemají ani trochu zajímavé charaktery, které by motivovali k vytvoření sympatií a v mém případě také alespoň k lehkému vtáhnutí do příběhu. Takže se není čemu divit, že jsem tuto knihu s velkou radostí poslala dál.

Příběh ve mě nezanechal vůbec žádnou stopu. Hodnotím 2/5

01.11.2022 2 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @humbook (#humbookblogeri)

Další fantasy z prostředí Londýna? Měla jsem jisté pochybnosti, nicméně i přesto jsem si knihu od začátku do konce užila a doslova jsem jí hltala každou volnou chvilku. Autorka dokáže čtenáře (na první dobrou) skvěle vtáhnout do děje a prostředí.

Příběh má propracovanou zápletku, do které zasahuje cestování časem. Krásný prvek, promyšlený do detailů, ale některé aspekty cestování bohužel nebyli dostatečně osvětleny. Hlavní hrdinka se v průběhu příběhu učí poznávat své schopnosti a je velmi sympatické, že neumí všechno hned.

Velké plus také za kladnou postavu se zápornými schopnostmi. Oproti jiným čistě kladným či záporným postavám to byla příjemná změna. Bavilo mě, jak postupně s hlavní hrdinkou přicházíme na to, jak velkou odpovědnost taková moc přináší a že nic není zadarmo. Myslím však, že se autorka mohla trochu více ponořit do pocitů. Měla jsem pocit, že jsme kolem toho jen proběhli a ani se nezastavili.

Konec se původně zdál jako jedno velké klišé, ale autorka mi naprosto vyrazila dech, když to celé ještě několik málo stran před koncem, úplně otočila. Díky bohu za to, příběhu tento konec sedl jak prdel na hrnec, v životě také stále nesvítí jen slunce.

Až na některé detaily musím hodnotit ve skrze pozitivně. Dávám proto 4/5⭐️. Tento #humbooktip se skutečně povedl.

05.10.2022 4 z 5