Netae Online Netae komentáře u knih

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Jako kladné hodnotím krátké kapitoly, které donutí rychle se posouvat v ději. Děj i hlavní hrdinka jsou zajímavé a neobvyklé, jenže celý příběh je dost bizarní a nedotažený. Vševědoucnost jedné z postav, která pomáhala s vyšetřováním byla neskutečná. Třeba je to vysvětleno v další knize této série, ale myslím, že po ní nesáhnu.

20.04.2024 3 z 5

Manžela jsem nezabila Manžela jsem nezabila Liou Čen-jün

Zpočátku se mi kniha líbila, líbil se mi humor i jemná ironie. Bohužel se po nějaké době začne příběh točit v kruzích a nic nového už nepřináší. Hlavní hrdinka Lotos mi do oka taky nepadla.

20.01.2024 3 z 5

Ztracené memoáry Jane Austenové Ztracené memoáry Jane Austenové Syrie James

Milý, zábavný a místy dojemný fiktivní deník Jane Austenové. Autorka velmi zdařile napodobila styl jejího psaní, celou dobu jsem měla pocit, že jsou to opravdu záznamy Jane Austenové, tak moc to připomíná její knihy. Čtení jsem si moc užila.

07.01.2024 4 z 5

Den obratu Den obratu Adam Oyebanji

Za mě výborná sci-fi. Užila jsem si ji od začátku do konce, ani chvilku jsem se nenudila. Líbilo se mi prostředí lodí, které už sedm generací letí k nové domovské planetě, život, jaký si za tu dobu na lodích vybudovali i jejich pocity ohledně budoucího přistání a života na kouli z kamení, který nikdo z nich už nezná a neumí si ani představit.

23.12.2023 4 z 5

Závěj Závěj C. J. Tudor

Tři příběhy, tři vypravěči a jedna osoba, která nakonec vše, co se odehrává spojí. Svět zdecimovaný virem, na který se nedaří najít lék, lidská společnost v troskách. Výborný postapokalyptický thriller, kde se postupně odkrývají jednotlivé vrstvy děje. Velmi dobře a nápaditě napsáno, vypravěči se střídají po jednotlivých kapitolách, hlavní postavy jsou když ne sympatické, tak alespoň zajímavé.

06.12.2023 4 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

To, co zpočátku vypadá jako příběh mladého začínajícího doktora v psychiatrické léčebně, kde se pokouší pomoci pacientovi, u kterého to už všichni vzdali, se nakonec přemění v neoriginální horor. Nicméně, kniha je čtivá a nenudí. Kdo, čte rychle, zvládne ji klidně i za jeden večer.

02.12.2023 3 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, zpočátku mě to trochu nudilo. Příběh je takový pohodový, všechny nepříjemnosti se rychle a hladce vyřeší. Nebýt fantasy prvku, mohl se děj vlastně odehrávat kdekoliv na světě. Kniha neurazí, ale bez dechu se tedy nečte.

04.11.2023 3 z 5

Paříž Paříž Edward Rutherfurd (p)

Obsáhlý román o dějinách nejen Paříže. Je to čtivé, různé historické události prožívají členové několika rodin a jejich osudy se vzájemně proplétají. Trochu mi vadilo přeskakování v čase, které knize nijak neprospělo. Také jsem si za celých 700 stran nedokázala k hlavním postavám utvořit nějaký vztah, ať už pozitivní nebo negativní.

29.10.2023 3 z 5

Jedním dechem Jedním dechem Jan Sviták

Na to, jak rychle tato kniha vznikla má neuvěřitelné množství různých dějových linek a odboček, které by si zasloužily větší prostor a propracování. Autorovi této útlé knihy se podařilo zakomponovat spoustu témat, od nevěry, přes vyšetřování únosů, až po jiné světy. Rozhodně mě kniha nenudila, jen to chtělo větší rozsah.

05.09.2024 3 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Uf, tohle mi nesedlo. Doposlouchala jsem silou vůle. Samozvaný vyšetřovatel / prodejce knih mi byl nesympatický a cestu jsem bohužel nenašla k žádné z postav v knize.

26.08.2024 2 z 5

Ďáblovo znamení Ďáblovo znamení Linda Kao

Nebylo to pro mě úplně nové téma, už jsem kdysi viděla film s podobným námětem i zvraty. To ale vůbec nic nemění na faktu, že kniha je velmi čtivá a napínavá, postavy jsou moc dobře napsané, stejně tak i prostředí malého města. Moc se mi líbily úvahy Matthewa, i to, jak postupně měnil svoje názory i chování.

03.08.2024 4 z 5

Vražda v hotelu Majestic Vražda v hotelu Majestic Georges Simenon

Klasická detektivka s Maigretem a jeho neotřelým způsobem vyšetřování a dedukce.

06.07.2024 4 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Hořkosladký příběh o ztrátě blízkého člověka a o tom jak je těžké nechat ho jít a posunout se v životě dál. Není to ale psychologický popis, je to spíš o pocitech hlavních hrdinů a jejich okolí.

17.06.2024 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Svižné, krátké, zajímavé, trochu překombinované. Zajímavé vhledy do dětství hlavního hrdiny.

15.06.2024 3 z 5

Řetěz ze zlata Řetěz ze zlata Cassandra Clare (p)

Svět lovců stínů mě uchvátil hned od první knihy a tahle série je jednou z mála, u kterých jsem zůstala a čtu každou další knihu. V každé z těch knih jsou postavy, které mi lezou na nervy, tady to byla Grace, ale příběh si vždycky moc užiju.

01.05.2024 5 z 5

Syn draka Syn draka Kristýna Freiová

Velmi neotřelý a úplně jinak vyprávěný příběh Draculy a zároveň spousty dalších zajímavých postav. Historická fantasy vystavěná na těch nejmenších detailech. Jen ukončení mi přišlo malinko uspěchané.

29.03.2024 4 z 5

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

Více než o ději, je tahle kniha o vztazích na všech možných úrovních a o pocitech. Všemi kapitolami se prolíná postava básníka Cecila, kapitoly se ovšem nenapojují, je mezi nimi dost velký časový rozestup, takže mi vždy chvilku trvalo zorientovat se v postavách, které mizely a jiné se zase objevovaly.

20.03.2024 3 z 5

Tajuplné příběhy Tajuplné příběhy Arthur Conan Doyle

Povídky jsou zajímavé a čtivé, jen v porovnání s dnešní literaturou nejsou nijak zvlášť tajuplné. Ale je milé přečíst si něco, co nestaví na brutalitě, je to příjemný oddech.

13.03.2024 3 z 5