ninano ninano komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Kniha mi byla doporučena, ale bohužel mi žánrově nesedla. Přesto oceňuji autorčin styl a schopnost vykreslit zajímavé postavy. Určitě má vysoká hodnocení zde právem.

20.09.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Pořád jsem nevěděla, čeho se chytnout, ale konec vše zachránil. Určitě vyzkouším ještě další autorčiny knihy.

20.09.2021 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Kniha, která svou atmosférou trochu připomene některé klasické detektivky Agathy Christie. Rozhodně se vymyká současnému proudu.

27.08.2021 4 z 5

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Celkem pěkný napínavý thriller, přečtu si určitě další od této autorky.

21.08.2021 4 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Řemeslně opět dobře odvedená práce, ale tento typ thrillerů, kdy pachatel hraje s detektivem hru na kočku a myš příliš v oblibě nemám. Tyto případy mi připadají z hlediska běžného života nereálné.

09.08.2021 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Kniha měla velkou reklamu a možná i proto bylo očekávání větší než obvykle. Nebylo to špatné čtení, ale právě díky tomu očekávání se nakonec dostavilo mírné zklamání.

06.08.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Hodně temný příběh. Někdy byla četba svými popisy brutality téměř na hraně, ale to bývá u severských thrillerů dost často. Milovníky napínavých příběhů plných hrůzy ale kniha určitě nadchne.

27.06.2021 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Krásná kniha, i když dnešní době poněkud vzdálená.

02.05.2021 5 z 5

Můj strýček Oswald Můj strýček Oswald Roald Dahl

Dahlův humor je prostě jedinečný! Ne každému ovšem musí sedět. Mně ale ano. :-)

05.03.2021 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nestárnoucí příběh se zvl@štní atmosférou.

29.11.2020 5 z 5

Lesní noviny Lesní noviny Vitalij Valentinovič Bianki

Krásná kniha o přírodě.

18.08.2020 5 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Agatha Christie

Super detektivka.

08.08.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Stará dobrá klasika. Kniha se dočkala i několika filmových zpracování. Přesto nepatří k mým nejoblíbenějším od této autorky.

14.06.2020 4 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Zajímavý nápad a originální zápletka. Carter je v současnosti jeden z nečtenějších spisovatelů tohoto žánru. A nutno dodat, že po právu. Jen mi u něj trochu schází větší hloubka. Ale čte se výborně.

14.06.2020 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Nenáročná, odpočinková četba na dovolenou v aktuálně moderním stylu.

22.05.2024 4 z 5

Ostrov panenek Ostrov panenek Jeremy Bates

Nechala jsem se zlákat pěknou obálkou, která slibovala děsivý zážitek. Bohužel většina knihy byla vata, bez hlubší hodnoty. Postavy byly vesměs nesympatické a jejich chování mnohdy nelogické. Zklamání.

28.02.2024 2 z 5

Smrt paní Westawayové Smrt paní Westawayové Ruth Ware (p)

Moc dobrá detektivka. Autorka píše čtivě a všechny knihy, které jsem od ní četla, jsou originální a poutavě napsané..

24.01.2024 5 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

Souhlasím s komentářem od Marek82, začátek byl perfektní, okamžitě si mě získal a vtáhl do děje. Bohužel potom se to celé tak nějak rozplizlo a místo hlavního děje přišly na řadu děje vedlejší, které nebyly tak čtenářsky atraktivní. A příběh celý je i hodně za hranou reálnosti a uvěřitelnosti.

24.01.2024 3 z 5

Černé léto Černé léto M. W. Craven

Na můj vkus trochu moc rozvláčné, knize by prospělo výrazné zkrácení a patrně i lepší překlad.

16.01.2024 3 z 5

Básník Básník Michael Connelly

Zajímavě napsaný thriller potěší hlavně fanoušky Edgara Allana Poea.

24.11.2023 4 z 5