Noname007 Noname007 komentáře u knih

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu jsem četla kvůli maturitě, ale tak strašně se mi nelíbila, že jsem ji raději odložila a přečetla si jinou. Naprosto o ničem, postavy extrémně nesympatické. Nikdy se ke knize již nevrátím.

21.03.2021 odpad!

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Od knihy jsem čekala trochu víc, vzhledem k tomu, jak byla oceňovaná. Což možná činilo mé, až moc velké, nároky. Kniha se ovšem dobře četla, ale jestli mě něco ale zklamalo, tak to byl konec.

13.03.2021

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ke knize jsem se dostala vcelku náhodou a jelikož byla krátká, rozhodla jsem se, že si ji přečtu, i když z komentářů a recenzí mě moc nelákala. A výsledek? Naprosto o ničem, ztracený čas, žádný děj, myšlenka, nic. Nehodlám se k ní již nikdy vrátit.

27.02.2021 odpad!

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Knihu jsem dostala jako e-knihu v rámci akce. A v závěru opravdu nic moc, nemělo to žádný spád, žádný příběh. Pořád dokola se v podstatě dělo to samé a nedalo se čekat nic moc nového, jelikož už skoro v každé kapitole byl jen rozchod. Hlavní hrdinové se chovali neskutečně dětinsky. Nikdy více!

16.11.2020 odpad!

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha mě opravdu chytla a velmi brzy jsem ji měla dočtenou. Příběh se odvíjel, atmosféra doby byla skvěle vykreslená. S utlačovanými obyvateli prostě nemůžete nesoucítit. Ovšem z konce jsem byla docela rozčilená, neboť moc nemusím knihy s otevřeným koncem. Brzy po další knize se stejnou tematikou ovšem určitě sáhnu.

27.10.2020

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Ke knize mě zlákala akce v knihkupectví, tak jsem neodolala a koupila, i když horory normálně nečtu. Čtení bylo docela zajímavé a zábavné, autorka dokázala vytvořit atmosféru tajemna. Doporučuji ke čtení hlavně na temné večery:))

27.10.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Kniha mi byla doporučena a nezklamala. Opravdu hodně jsem se pobavila a četlo se to jedním dechem. Humor je sice poměrně lehký a jednoduchý, ovšem celý autorův styl psaní skvěle vykresluje atmosféru a celkově všechny vcelku bizarní hrdiny. Určitě jako oddechovka skvělé.

07.08.2020 5 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Knihu jsem četla jako oddechovou knihu. Nijak mě nenadchla, ale docela dobře se četla. Ovšem náctileté může velmi zaujmout. Oceňuji navázání příběhů.

31.03.2020 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Naprosto skvělá kniha. Celou dobu byl čtenář udržován v napětí a příběh byl velmi zajímavý.
Nakonec jsem si říkala jaká škoda, že není podle skutečné události.

31.03.2020 5 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Moc dobré dílo, velmi mě zaujalo a nadchlo. Moc dobře vyprávěné. Stojí za přečtení.

03.12.2019 4 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velmi zajímavě napsaná kniha s netradičním tématem. Jelikož jsem od autorky četla již Modrou, tak jsem se na čtení tohoto díla hodně těšila. Nezklamala a vše bylo opět skvěle vyprávěné a dobře se četlo. Je ale trošku děsivé se zamyslet nad větou, jestli nás opravdu čeká taková budoucnost.

03.12.2019 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Začátek knihy mě nadchl, námět oběti mi přišel skvěle vymyšlený. Ale jak se příběh odvíjel, tak mě to už vůbec nebavilo a z rozuzlení jsem byla docela zklamaná...

03.12.2019 3 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Dílo se mi velmi líbilo. Příběh se celou dobu odvíjel, nikde nevázl a byl velmi působivý. Určitě doporučuji.

03.12.2019 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Velmi dobrá kniha, dobře se četla, úžasný příběh. Četla jsem ji sice relativně dlouho, ale příběh mě moc oslovil a čtení jsem si užila. Nesmírně silné a skvěle napsané.

01.12.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po přečtení a nadšení z Hany jsem se pustila do čtení další knihy této autorky. Nezklamala, dílo opět velmi dobře napsané, čtivé, příběh ubíhal a najednou byl konec. Určitě si v brzké době autorčinu další knihu přečtu.

01.12.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Nesmírně silný a dojemný příběh. Výborně se celá kniha četla. I dobové fotografie dokreslily skvěle atmosféru. Místy bylo čtení tak silné a dané činy tak strašné, že jsem ji musela na chvíli odložit. Ale skvělé, jeden z velmi dojemných příběhů.

01.12.2019 5 z 5

Zápas o osud lidstva Zápas o osud lidstva Christy Raedeke

Knihu mi půjčila kamarádka, a proto jsem se brzy pustila do čtení. Myšlenka a příběh byly skvělé...jen ty postavy autorka opravdu vykreslila z mého pohledu špatně, byly příliš vzdálené realitě.

01.12.2019 3 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Ke knize mě zlákaly dobré recenze, ale v závěru mě docela zklamala. Příběh mi přišel hodně vleklý a trvalo mi poměrně dlouho se přinutit k dočtení příběhu. Myšlenka dobrá, ale zpracování mě nenadchlo...

01.12.2019 1 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke knize dostala, ale stálo to za to. Na triviální podnět velmi dobře napsané dílo. Příběh byl i vcelku dramatický, i když vcelku předvídatelný. Okamžitě sahám po dalším dílu.

22.04.2019 5 z 5

Úžasná knížka. Bavily mě oba příběhy od začátku až do konce. V některých pasážích jsem se nemohla přestat smát, jiné mi přišly vcelku zajímavé. Určitě doporučuji.

17.04.2019 5 z 5