Noris85 Noris85 komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Půvabná knížka, která v naší rodině těší už třetí generaci. Syn se u ní jako malý kluk šťastně usmíval a moje vnučky také. Lidskost, prosté radosti...

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Už se těším, až mé vnučky dorostou do věku, kdy jim tuto knížku doporučím. Dojemná knížka, ale rozhodně se nepodbízí.

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tuto knížku jsem si vybírala podle mého oblíbeného autora. Lze jen doporučit. Příběh, jehož podstata je bohužel asi obvyklá, přesto výborně napsáno. Zaujme.

02.07.2024 5 z 5

Mimořádný zážitek. Čtivé, poutavé, zajímavé. Stojí za přečtení. Bonus navíc - důležitý pohled nejen na Francouze a Alžířany, ale také na východní Evropany a Rusy.

Malevil Malevil Robert Merle

Četla jsem poprvé ve svých cca dvaceti. Teď jsem měla trochu obavy, jak budu po letech na knížku reagovat. Opět velká spokojenost. Zážitek.

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Murakami je záruka kvality. Vyprávění s velkým přesahem. Pocity "až na kost".

Severní den Severní den Ondřej Blaho

Obvykle si tento typ literatury nevybírám. Tady mne zaujala úžasná grafika. Prázdniny začínají, tak jsem neodolala. A vůbec nelituju. Úžasná grafika koreluje s úžasným, neotřelým příběhem. Originální, lehce temné, propracované. Knížka se silným přesahem. Doporučuju širšímu čtenářstvu, nejen fandům fantasy:) Užijte si to jako já.

Poslední lanovka Poslední lanovka John Irving

Patrně poslední Irving. Je mu přes osmdesát, prý každou knížku píše cca 5 let. Už se asi nebude pouštět do další. Proto jsem si Poslední lanovku koupila a čeká na přečtení. Těším se:)

02.07.2024

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Asi patřím k menšině, ale knížka mě nebavila. Najít v sekci HUMOR kvalitu je pro mne obtížné. Třeba se jen neumím pořádně zasmát, kdo ví.

02.07.2024 1 z 5