okeey okeey komentáře u knih

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Do této série jsem se zkrátka zamilovala. Strašně se mi líbí, jak zhruba do půlky knihy to vypadá, že se tam nebude nic dít a pak to najednou přijde: PRÁSK! a musíte číst, číst a číst a dočíst. Už v první třetině je jasné, jak to dopadne, ale stejně mě to neskutečně baví. Je to prostě příjemné, hřejivé, oddychové a hygge - tohle magické slovíčko prostě nejde nevynechat. Vřele, ale vážně vřele doporučuji.

01.05.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ne vždy se to povede, ale tady název knihy sedí, jak se říká ,,jak prdel na hrnec". Melancholický román, který má ohromnou hloubku. Příběh vás několikrát donutí se nad sebou zamyslet.
Bohdana neměla úplně štěstí a Svatopluk zásadní životní problémy řeší dost neštastně, ale o to víc je kniha reálnější a zajímavější.
Alena Mornštajnová se s tímto tématem bravurně popasovala.
Je to po Haně má druhá kniha od této autorky a rozhodně se těším na Hotýlek a Slepou mapu, které na mě čekají v mé knihovně. Vřele doporučuji.

30.04.2019 5 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Vůbec jsem nečekala, že vyjde další díl této skvělé série, velmi mile mě to překvapilo.
Tento díl, stejně jako díly předchozí, mě vtáhl do života Podivných a prožívala jsem nejrůznější dobrodružství společně s Jacobem a jeho přáteli. Řekla bych, že předchozí díly měly více napětí, ale to nemění nic na tom, že kniha Mapa dní byla skvělá. Tuto sérii zbožňuju, osobně ji mám na stejné úrovni jako Harryho Pottera a Eragona.
Fantasy, doslova Podivní lidé, které jsou zahalení rouškou tajemství a kouzelných schopností. Jacob se vydá po stopách svého dědy Abeho, nalezne deník v jeho tajné skrýši a jak jinak, než že chce jít v jeho šlépějích (byl to přeci hrdina), ale za zády slečny Peregrinové a to se většinou nevyplácí. Alejak už to tak bývá, není všechno tak, jak se zdá a je dost možné, že Abe nebyl tak skvělý, jak si Jacob myslí. Část, která se mi moc líbila a nijak zásadně neovlivnila děj (tudíž ji mohu prozdradit), byla, když se Jacob rozhodl říct rodičům pravdu, o něm, o jeho přátelích, o světě Podivných. Chtěl jim dát šanci, aby to pochopili, chtěl jim to vysvětlit a to se mi líbilo, že to nevzdal a chtěl, aby ho brali takového jaký je. Nechtěl to hned řešit tím, že jim slečna Peregrinová vymaže paměť. Bohužel ne vždycky vyjde všechno tak, jak my chceme. Rozhodně doporučuji, nejen tento díl, ale samozřejmě i celou sérii, stojí to za to!

30.04.2019 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Ach.. tohle bylo tak... hygge. Krásná kniha, ve které se dozvíte nejen co hygge znamená. Četla se sama. Mám zní pocit štěstí, pohodlí, tepla. Po přečtení této knihy mám chuť se do Dánska jednou podívat a pochopit tu pravou podstatu. Kniha je milá, oddychová, usměvavá a tak... hezká.

23.04.2019 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Vtipná, oddychová kniha, která sice s historií nic moc společného nemá, za to je velice čtivá. Leckdy jsem se smála i nahlas, některé věty stojí za to. Tohle jsem vážně nečekala, kniha mě mile překvapila, ale zase nijak vyloženě nezasáhla. Čtení je to hezké oddychové, ale nic hlubokého.

23.04.2019 4 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Tak tohle bylo naprosto super. Tematicky kniha připomíná Zmizelou. Po dočtení knihy mám pocit zadostiučinění, Faye mě místy dost rozčilovala, ale to patřilo k příběhu. Napínavé čtení nejen pro ženy. S dost názory v knize jsem se ztotožnila. A Faye měla dost dobrý plán. Každopádně konec? Ten mě teda fakt dostal. Vřele doporučuji!

20.04.2019 5 z 5

Pouhý stín Pouhý stín Karine Giébel

Tohle byla vážně naprostá pecka! Thriller, který mě vtáhl do děje jako se to žadné jiné knize tohoto žánru snad ještě ani nepovedlo. Místy jsem ani nedýchala. Od první stránky mi bylo jasné, že tohle bude stát za to! Celý Cloéin příběh jsem prožívala s ní - včetně pocitů, které jsem dokonale chápala a dávala jí za pravdu. Stejně tak jsem se rozčilovala nad nespravedlností, která v různých mírách příběh provází. Mělo to ten správný ,,drive", napětí, spád. Vůbec se nedivím, že je autorka na titulní straně knihy nazvána ,,královnou francouzského thrilleru", protože to bylo fakt super! Jen těžko mě každodenní povinnosti od knihy odtrhávaly. Každá volná chvíle mého času byla jasně daná. Rozhodně doporučuji! To nejde popsat, to si prostě musíš přečíst.

18.04.2019 5 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

Příběh Gracelin mě od prvního dílu chytil za srdce. Její odvaha, rozum, síla, láskyplnost a víra, je prostě neuvěřitelná. Příběh sleduje několik dějových linek jako u předchozích dílů, vyhovovalo mi to, jelikož pak lépe rozumím jeho celku. Tato série byla úžasná. Historický román, odehrávající se v 19. století na území Irska, Anglie, Kanady a USA, doprovázený dobovou politickou situací. Na konci knihy autorka píše trefnou větu, kterou zde nemohu vynechat: Je potřeba poznat svou minulost, abychom mohli porozumět budoucnosti. Rozhodně doporučuji, silný příběh o strastech života před téměř dvěma sty lety.

13.04.2019 5 z 5

Okem vrány Okem vrány DeSales Harrison

Tohle je přesně ten typ knihy, u které si říkáte, že to nechápete a vlastně vás to ani nebaví, ale pak nastane zlom, ta chvíle, kdy příběh začnete hltat, nevnímáte čas ani prostor. Stejné pocity jsem měla například u knihy S elegancí ježka nebo u Levandulového pokoje. Tyto knihy jsou náročné na čtení, pochopení, ale když je dočtete, tak si uvědomíte, jakou měly hloubku. Vřele doporučuji.

10.04.2019 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Velmi ráda jsem se vrátila do tohoto kouzelbého světa. Druhý díl je ještě lepší než první, je tu více akce, bylo to všechno takový roztroušený, ale ke konci to do sebe všechno zapadlo jak puzzle. Prostě a jednoduše - krásná série. Nemám k tomu více slov.

07.04.2019 5 z 5

Konec zlobení Konec zlobení Zuzana Pospíšilová

Kniha, která se perfektně hodí nejen pro předškoláky a školáky v první či druhé třídě. Můžu říct, že mě taky zaujala a to už jsem ze základní školy dááávno. Konec zlobení je kniha, která nám ukáže následky našeho chování, takzvaně nám nastaví zrcadlo.
Na místě je zlaté pravidlo „Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“ Obdivuji paní učitelku Ladu, která zlobivce dostala na starosti, za trpělivost a toleranci, i když měla pomocníčka.
Je potřeba ukázat dětem už v raném věku, kde jsou hranice jejich chování, ale nebránit jim v rozvíjení osobnosti. Každopádně čeho je moc toho je příliš a to se právě v této knize řeší.
Kniha je jednoduchá na pochopení, je psána velkými písmeny a je krásně ilustrovaná.
Ráda jsem se vrátila do lavice 2. třídy. Rozhodně doporučuji malým i větším dětem. Neměla by chybět v knihovně každého školáka.

03.04.2019 5 z 5

Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Calendar Girl 3 - Červenec, Srpen, Září Audrey Carlan

Ach.. to bylo tak... smutné, hezké, povznášející a zároveň oddychové, davá to smysl? Asi ne. Leckdo by mohl říct, že je to brak a nemá to vypovídající hodnotu, ale má, alespoň pro mě. Tato série vás vytrhne ze všedního života neuvěřitelným způsobem. Předchozí dva díly byly super a tento byl skvělý! Série vás chytne a nepustí. Rozhodně doporučuji, příběh Mii krásně graduje!

02.04.2019 5 z 5

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

No.. moderní technologie, umělé inteligence, některé hodné, některé dokáží nadělat pěknou paseku, nějaká ta láska. Přišlo mi to celý takový divný.. nemůžu si pomoct. Kniha mě prostě zklamala. Místy jsem si říkala, jo, už se to rozjíždí a vypadá, že to bude docela hezký, ale pak zase přišlo něco, co mě utvrdilo v tom, že tento příběh prostě není pro mě.. bohužel

31.03.2019 2 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Neuvěřitelný příběh plný bolesti, smutku, zrady, ale také lásky, přátelství a naděje, odehrávající se v Nigérii. Mám ráda knihy tohoto typu, kde mohu alespoň trochu pohlédnout do života jiné kultury, naplněnou jinými zvyky, praktikami a zkušenostmi. Tohle byl velice hluboký příběh, který budu ještě dlouho vstřebávat. Kolik bolesti dokáže unést jeden člověk? To nikdo neví..

27.03.2019 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

Kniha, jejíž začátek se celkem táhnul, ale o to víc mě pak překvapila ta akce. Alice se od malinka ptá na svou babičku, jíž Lískový les patří a nikdo pořádně neví, kde je. Mamka ji pokaždé umlčí, že o tom nechce slyšet. Jenže Alici s maminkou pořád provází nevysvětlitelná smůla a musejí se pořád stěhovat, do chvíle, kdy přijde oznámení o babiččině úmrtí. Maminka Ella si oddechne, že už je to všechno za nimi, ale opak je pravdou. Alice jednou dorazí domů ze školy a mamka nikde, kam se jen poděla? Dozví se jen, že ji unesli ,,lidé z vnitrozemí". Samozřejmě ji nezbývá nic jiného, než se jí vydat hledat. Jenže to není tak jednoduché, kde se vlastně Lískový les nachází a dá se z něj pak dostat vůbec ven?
Kniha se mi moc líbila, stále nemůžu uvěřit, že jsem ji dočetla. Příběh, který vás vtáhne do děje a stáváte se Alicí, s kterou vše prožíváte. Rozhodně doporučuji!

24.03.2019 4 z 5

Tlustá tak akorát Tlustá tak akorát Michala Jendruchová

,,Diety jsou moje věrné kamarádky a vím o nich naprosto všechno. Mohla bych je vyučovat."
,,Dva týdny jsem držela dietu a víte, co jsem ztratila? Čtrnáct dní."
,,Patrně jediný způsob, jak si zachovat zdraví, je jíst, co ti nechutná, pít, co se ti oškliví, a dělat, co se ti nechce."
Tak tohle byla miloučká knížka. Originální námět. Příběh, který mi dost často vykouzlil úsměv na tváři. Rozhodně doporučuji!

21.03.2019 5 z 5

Tíha vesmíru Tíha vesmíru Jennifer Niven

Young adoult příběh, který sleduje dvě dějové linky, první je Libby, která se po mamčině smrti projedla k téměř 300 kg a druhá je Jack, chlapec, který je na škole dost oblíbený, chodí s nejhezčí holkou školy, ale zjistí, že trpí prosopagnosií (neurologická porucha, kdy postižený nerozeznává tváře) a stydí se to říct dokonce i rodině. Co se stane, když se protne příběh nejtlustší teenagerky Ameriky a kluka, který si zuby nehty potřebuje ,,udržet tvář" před kamarády? Nic hezkého, ale není vše tak, jak se zdá.
Příběh mi hodně dal, konečně kniha, kde figuruje i váhová problematika člověka v extrémním slova smyslu, ale ne anorexie, naopak obezita a její úskalí v pubertálním životě, to se mi na knize líbí. Další věc, do teď jsem netušila, že existuje prosopagnosie, další poznatek. Celkově se mi kniha líbila, ale že by mě vyloženě ,,vtáhla do děje" to se říct nedá.

20.03.2019 4 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další skvělý díl úžasné série. Lepší detektivky jsem nečetla. Tento díl je motivován zločiny z nenávisti a připraví nejednu těžkou zkoušku Kiminu týmu. Opět se to četlo jedním dechem a nezbývá mi nic jiného k tomu napsat než jen: vřele doporučuji!

16.03.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Do půlky knihy jsem byla přesvědčená o tom, že ke knize napíšu, že to byl hezký young adoult příběh, ale že to ve mě nic hlubšího nezanechalo. Ale zanechalo.. Od začátku bylo jasné s kým si Lilly dopisuje, ale to nezabránilo tomu, že jsem v druhé polovině knihy ani nedýchala, srdce mi bylo jako o závod a nutně jsem potřebovala vědět, jak to sakra dopadne. Nakonec to bylo dost dobrý! Rozhodně doporučuji :-)

15.03.2019 5 z 5

Dvanáct nocí Dvanáct nocí Andrew Zurcher

Po dlouhé době kniha, která mi nesedla. Snažím se každou knihu, u které jsem víc jak za půlkou, dočítat, ale tady už jsem se vážně těšila na konec. Nápad dobrej, ale dle mého názoru je to pátý přes devátý. Rozhodně bych knihu neoznačila jako dětskou. Bohužel mě tato kniha vůbec nenadchla.

12.03.2019 1 z 5