olle3 olle3 komentáře u knih

Hodná holka Hodná holka Mary Kubica

Už asi od půlky mi bylo jasné, co se z toho vyklube, přesto se autorce podařilo mě na konci překvapit. Kniha se četla lehce a svižně, rozdělení příběhu na před a potom bylo zajímavé.
Možná bych měl dát vyšší hodnocení, ale detektivky prostě nejsou mým žánrem, proto dávám tři.

15.02.2017 3 z 5

Porucha reality, část 1: Zjevení Porucha reality, část 1: Zjevení Peter F. Hamilton

Přečteno 25%. Budu parafrázovat Kinga: Na světě je až moc dobrých knih na to, ztrácet čas s těmi špatnými.
Když opomenu drobnosti, jakože si autor občas protiřečil a používal složitá slova hlavně pro efekt, i když to někdy ani nedávalo smysl, hlavní důvod, proč se mi kniha nelíbila je ten, že mi prostě nesedl styl vyprávění. Příliš chaotický mišmaš, příliš mnoho postav. Ať jsem se snažil sebevíc, každou chvíli jsem se v tom ztrácel. Nakonec mě to odradilo od toho počkat, a dát šanci všem těm postavám a příběhovým liniím, se spojit a vyústit v nějakou pointu nebo alespoň děj.

20.01.2017 3 z 5

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Nevíte někdo, jestli se chystá překlad dalších dvou dílů?

12.11.2016 4 z 5

Triumf trpaslíků Triumf trpaslíků Markus Heitz

Podle mě nejhorší z pěti dílů. Já měl prostě radši temného Tungdila, hordy nestvůr a zoufalství ve zdánlivě nevyhratelných válkách. První polovina byla skvělá, pak nezačalo napětí gradovat, ale klesat.
To, že se mě poslední díl líbil nejméně, však neznamená, že byl špatný. Kniha je skvěle napsaná, Trpaslíky bych mohl číst do nekonečna.

24.10.2016 4 z 5

Kolektoři Kolektoři Markus Heitz

Celkem zklamání. Ono by to nebylo tak hrozné (vlastně se mi tam pár nápadů a postav líbilo - Chemikal, Codriver v těle Faye sestry...), kdyby to napsal někdo jiný, pro mne neznámý. Po Trpaslících však Heitz dokázal, že je víc jak průměrný spisovatel, a proto jsem měl očekávání vysoká.

21.06.2016 3 z 5

Zloděj úsvitu Zloděj úsvitu James Barclay

Ach jo. Havrani, uplakaní naivní zabijáci, kteří se dohadují jako děcka a při každém boji přemýšlí, jak co nejrychleji utéct... Po celou dlouhou dobu čtení jsem si představoval, co všechno zkritizuji a vytknu, ale nakonec to neudělám. Bylo by toho moc a autor si to nezaslouží. Spokojím se s tím, že řeknu, že Zloděj úsvitu není dobrá kniha.

Proč jsem jí tedy četl? Rozbila se mi čtečka a něco je odjakživa lepší než nic. I když v tomhle případě to bylo těsně.

16.06.2016 2 z 5

Nitro těžkne glycerínem Nitro těžkne glycerínem Štěpán Kopřiva

Komiksy jsem naposledy četl před mnoha lety, takže nejsem žádný odborník, ale tohle musím hodnotit plným počtem. Fascinující kresby a brutální Kopřiva s jeho vyšinutými postavami mě dostaly.

28.04.2016 5 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

Celkově dobré, ale rozděleně druhá půlka rozhodně lepší. Tentokrát mi přišly repliky trochu nepřirozené, ale jako vždy mě dostal podrobný způsob vypravování. Mimochodem, není to snad poprvé, co se Reacher s nikým nevyspal?

10.03.2016 4 z 5

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Nedalo se to číst.

06.10.2015 1 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Nechápu místní hodnocení. Dočetl jsem jen do půlky, a to jsem se snažil. Postavy ploché, dialogy naprosto otřesné, spousta detailů nelogických, nepropracovaných. Popis akce nebyl špatný, ale do té půlky ho tam moc nebylo...
Chápu, že je to prvotina, ale podle mě měl Fabian s vydáváním ještě počkat...
A přitom Carpe Diem byla vynikající kniha, tak aspoň, že se poučil...

23.03.2015 2 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lee Child

Tak tohle byla paráda. Přečteno téměř jedním dechem. Pointa naprosto nečekaná, na to bych prostě nepřišel :)

p.s. [SPOILER!!] I když jsem tedy nevím proč tušil, že to bude žena :)[SPOILER!!]

23.02.2015 5 z 5

Trůn pro mrtvého Trůn pro mrtvého Jenny Nowak (p)

Jako na houpačce...chvíli mě to bavilo, chvíli ani ne... Líbil se mi styl psaní, navozená atmosféra, nelíbily se mi mezery v chování postav, podezřelá podobnost s Hrami o trůny a pár dalších detailů.

04.01.2015 3 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Markus Heitz

Dobře to dopadlo. Škoda, že takový spád neměly i ty díly předtím.

28.11.2014 4 z 5

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

Čte se to skoro samo, uvidíme, co se z toho vyvine. Zatím mě však tento autor nezklamal.

25.09.2014 4 z 5

Poslední teorém Poslední teorém Arthur Charles Clarke

Škoda, v tom nejlepším to skončilo.

16.09.2014 3 z 5

Nabídka, která se neodmítá... Nabídka, která se neodmítá... Martin Sládek

Mně se to, až na několik málo nudnějších pasáží, líbilo.

Pochopil někdo pointu té první povídky?

12.08.2014 3 z 5

Nemoáry Nemoáry Martin Moudrý

Pro mne, jako autorova fanouška, velké zklamání. Homosexuální scény bych ještě vydržel, ale dost mi vadilo přeskakování časů, ve kterých byl příběh psán (z minulého do přítomného) a málo uvěřitelná zápletka.

08.01.2014 2 z 5

Invaze Invaze Jan Kotouč

Nakonec příjemně překvapilo

03.12.2013 3 z 5

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

to: witko: ano, mě to nápadně připomínalo Kulhánkovy Divocí a zlí, tuším...
to: N10Tikky: to nesouhlasím, mě se Dlouhý černý úsvit, stejně jako většina Procházkových věcí, líbil

30.10.2013 2 z 5

V prachu a krvi V prachu a krvi Míla Linc (p)

Oproti předchozím dílům amatérská práce. Nejvíc mě asi vadilo, že autor z JFK udělal neschopného nedovtipu, kterého celý příběh pronásleduje a pokořuje mladíček(!) Dolanský...

30.10.2013 2 z 5