olle3 olle3 komentáře u knih

Iustus: část druhá Iustus: část druhá Martin Moudrý

První díl byl parádní a druhý by byl taky, nebýt těch explicitních mileneckých scén. Jako dívat se na gay porno.

06.10.2015 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Býval bych knihu po první čtvrtině odložil, kdyby mi nebyla doporučena - začátek mne vůbec nezaujal. Ale to se začalo postupně měnit, až jsem zjistil, že zoufale toužím vědět, co bude dál a dokonce si užívám i autorův styl psaní (bůhví proč jsem si při čtení myslel, že to psala ženská). Naprosto skvěle pak byla popsaná atmosféra války, až mi z toho občas běhal mráz po zádech. Doporučuji i těm, kteří podobné literatuře normálně neholdují (jako já).

21.09.2015 4 z 5

Varianta Delta Varianta Delta Richard Marcinko

Jeden ze slabších dílů, ale pořád to dobře odsýpalo.

07.09.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Už dlouho jsem měl chuť na thriller, a psychothriller, bestseller a kriminální román znělo skvěle.
Nevím, asi jsem vzhledem k hodnocení čekal něco víc. Ano, příběh je to skvělý a skvěle propracovaný, ale já mám u knih radši rychlejší spád. Kdyby byl šokující, napínavý a pohlcující (a ve stejném tempu), jako posledních pár stránek, i zbytek knihy, okamžitě bych od autorky otevíral další.
Přesto doporučuji ostatním, ztráta času to rozhodně není.

10.06.2015 4 z 5

Vedra Vedra Lee Child

Přečteno překvapivě rychle, žádná nezáživná místa...přesto byly lepší díly.

05.03.2015 4 z 5

Varovný signál Varovný signál Lee Child

Nebyla špatná, jen se mi nečetla tak dobře, jako ty ostatní. Nebyla tak svižná a docela se vlekla.

21.02.2015 3 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Oproti ostatním od autora jsem se u téhle zhruba uprostřed chvíli nudil. Ale i tak paráda.

19.01.2015 4 z 5

Za cenu života Za cenu života Lee Child

Pět hvězd dávám jen knihám, které nemohu přestat číst, nemohu se od nich odtrhnout, a když zrovna nečtu, tak na ně myslím.

13.01.2015 5 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Totální šílenost. Skvěle jsem se bavil. Jinak musím souhlasit s komentářem uživatele Ládja

05.12.2014 3 z 5

Brány vnímání Brány vnímání Aldous Huxley

Pár celkem zajímavých názorů a teorií k popřemýšlení, ale moc dobře se mi to nečetlo.

20.11.2014 3 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvěle, lehce napsané, četlo se to samo. A ten konec! Nářez!

07.11.2014 5 z 5

Chřestýš Callahan Chřestýš Callahan Juraj Červenák

Vzhledem k předchozí knize, Sekera z bronzu, rouno ze zlata, kterou jsem od Červenáka četl, velké zklamání. Do poloviny knihy jsem nevěděl, jestli čtu sbírku povídek sestejným hrdinou, nebo se na konci dočkám nějaké pointy. Ta prostřední mne vyloženě nebavila. Třetí hvězdičku dávám jen za občasné vtipné hlášky a přirovnání.

11.09.2014 2 z 5

Osud trpaslíků Osud trpaslíků Markus Heitz

Nový, temný Tungdil je boží. Pro mě nejlepší díl.

31.07.2014 5 z 5

Perunova krev I. Perunova krev I. František Kotleta (p)

Stejně jako v bratrstvu krve, kde byl začátek téměř dokonalý a poslední kniha klesla k průměru, mě i Perunova krev do půlky velice bavila, a pak už mi to přišlo to samé stále dokola, jakoby dopsané ve spěchu. Ale humor jako vždy peprný a mě velice sympatický.

05.02.2014 3 z 5

Jízda naslepo Jízda naslepo Ray Bradbury (p)

První, co jsem od Bradburyho četl, a byl jsem spíš zklamán. V povídkách jsem marně hledal pointu (a pokud nějaká byla, tak jsem nenašel), která je pro mne v příbězích nezbytná.

08.11.2013 3 z 5

Děti paranoie Děti paranoie Trevor Shane

Nechápu špatná hodnocení. Nic extra jsem nečekal, ale kniha mě překvapila. Až na dvě nebo tři slabší místa si udržela mou pozornost a obzvlášť dramatický konec mne šokoval.

25.10.2013 4 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

První, co jsem od něj četl a byl jsem příjemně překvapen. Během chvilky ve mě dokázal probudit jak napětí, tak pocit mrazení v zádech...

22.10.2013 4 z 5

Rudá buňka Rudá buňka Richard Marcinko

Zajímalo by mě, co z toho je pravda, a co fikce :) Zábavné čtení!

03.08.2013 4 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Není to zrovna můj šálek čaje, ale je to hezky napsané, párkrát jsem se zasmál a něco se dozvěděl.

23.12.2012 3 z 5

Strážci z hlubin času Strážci z hlubin času Howard Phillips Lovecraft

Nezklamalo. Většina povídek byla dobrých, některé vynikající. Myslím, že už dokonce života vždy, když uvidím mansardovou střechu, vzpomenu si na Dunwich (v tom místě bych nežil ani za nic) a Lovecrafta.

09.03.2017 4 z 5