Pája699 Pája699 komentáře u knih

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

První kniha od autorky a jsem vážně nadšená. Taková krásná pohádka, kde nechyběl drak ani čarodějka. Samozřejmě, že se jedná o přezdívky hlavních hrdinů Kiry a Graysona, který spolu uzavřeli manželství pro peníze. Ona se chce osamostatnit a on zachránit vinici. Popisy vinice a prostřední okolo se mi vážně moc líbilo…..jako bych tam byla s nimi. Tohle byl krásný útěk od všedních dnů..jen se zasnít .-) Mohu jen doporučit a určitě sáhnu po další knize.

07.06.2021 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Mě se kniha a příběh líbil. Bylo to napínavé a krátké kapitoly ubíhaly jak nic. Svědčí tomu taky fakt, že jsem knihu zhltla za dva dny. Na rozdíl od ostatních jsem se začetla hned, ale ten konec…kdo, proč, jak a celkově rozuzlení zápletky, tak tam mám výhrady. Chvilkama mi to přišlo jako když pejsek s kočičkou vařili dort :-D Autorka má ale určitě potenciál na dobré psaní. Věřím ji a těším se na další díl .-) Nejvíce se mi asi líbil vztah mezi Josie a babičkou Lisette.

07.06.2021 4 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

(SPOILER) Ano, ano začátek trošičku vleklý a nezáživný a říkáte si, že to je zbytečná omáčka kolem, ale na konci pochopíte proč a že to tam vlastně muselo být :-) Krásně to do sebe zapadne. Já si příběh užila na maximum a posledních 200 stránek jsem zhltla v rekordním čase jak mě to vtáhlo a nepustilo. Je až neuvěřitelné, jak se během chviličky stane z uznávaného psychologa Josepha podezřelý z několika vražd, který vlastně přišel o vše. Osud nám občas zamíchá nehezky kartami....Miluju tohoto spisovatele, který píše bravůrně a těším se na další příběh.

03.06.2021 4 z 5

Láska a jiné lži Láska a jiné lži Tarryn Fisher

(SPOILER) Tohle bylo jako co? :-D No nevím, tohle mi upřímně nekáplo do noty a příběh mě nijak nezaujal a nevtáhl, neoslovil. Olivia Kaspenová a Caleb Drake...ani jedna sympatická postava. Oba dva dle mého se chovali jak "magoři" kteří vlastně spolu nemůžou být, i když by chtěli. Byla jsem opravdu vděčná za poslední stránku a zazvonil konec. Ale je to zase věc názoru, tím nechci nikoho od knihy odradit .-)

31.05.2021 3 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

(SPOILER) Za poměrně vleklý začátek, kde bylo na mě trochu více postav, přezdívek ubírám jednu hvězdičku. Místy jsem se opravdu ztrácela a nevěděla kdo je kdo. Pak ale jako když lousknete prsty se to neskutečně rozjelo. U smrti Elity Svartové je mnoho tajemna, záhadna a otazníků. Thea Lindová pátrá na vlastní pěst. Sama se ocitne v nebezpečí. Jak tohle všechno dopadne? Kdo je vlastně Thea Lindová? Nooo konec byl pro mě jedno velké překvapení. Sečteno podtrženo, za mě určitě doporučuji!

31.05.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Posmrkané kapesníky, utírám slzy....Oba dva příběhy Declana a Juliet mě hned chytli a stali se mými oblíbenci. Tolik smutku, utrpení, sebeobviňování a citu v jedné knize jsem dlouha nenašla. Vsuvka s dopisy mi přišla vážně skvělá. Neotřelé a bylo to zase něco jiného.

Originální kniha
Krátké kapitoly

Nemám co víc dodat....za mě knihu určitě doporučuji a těším se na pokračování v knize Na co slova nestačí

"Někdy se člověk dostane do fáze, kdy to bolí tolik, že udělá cokoli, aby se té bolesti zbavil. I když to znamená, že při tom zrání někoho jiného."

25.05.2021 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

(SPOILER) Helen, Helen, Helen co mi to děláš? U autorky to mám jak na houpačce…jeden díl slabší a další je pak taková naprostá bomba a skvost. Od tohoto příběhu se neodtrhnete, ani kdyby jste chtěli jak vás to v táhne do děje a nevnímáte svět kolem sebe dokud neotočíte poslední stránku. No jsem vážně zvědavá, jak to teď bude mezi Ava a Lucem..budou konečně spolu, nebo kartami zamíchá policajt v utajení Graham? No necháme se překvapit v dalším díle .-)

25.05.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

(SPOILER) River Wild a Carrie, jak já jsem si je oblíbila hned od prvních stánek i když to nebylo zrovna veselé čtení. Tato kniha je hlavně zaměřená na domácí násilí a zneužívaní dětí, ale jsou tam i pasáže u kterých se od srdce zasmějete. Dvě duše, které hledají nový začátek ve svém životě…každý má svou minulost…jak se s tím poperou a jak to s nimi dopadne? Děj předvídatelný, tak to není zase tak těžké uhádnout .-) Mě to i tak neskutečně bavilo a přečteno za jediný den. Souhlasím s ostatními, že konec mohl být více rozvinut. Klidně by se mi i líbilo, kdyby tam bylo pár stránek z pohledu Neila. I tak dávám 5 hvězd. Jen si vždycky říkám, proč je to zase policajt??

20.05.2021 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Tato skvělá kniha mi dělala společnost přes celý víkend na chatě. Za mě skvělý začátek nové série, která má určitě co nabídnout. Sympaťák Cyrus mě bavil od prvních stránek a těším se na další „střípky“ z jeho minulosti a případy. A Evie? Doufám, že Andělská tvář neřekla své poslední slovo a bude o ni zmíněno i v dalších dílech…tak nějak se to i nabízí .-) Za mě 100% spokojenost, autor mě nezklamal a knížku jsem zhltla jak malinu. Má to švih, zvraty, napětí. Prostě vše, co má u dobré detektivky být.

18.05.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další případ Kim a jejího skvělého týmu..ufff co dodat, vše už tu bylo řečeno :-) Z tohohle výletu do minulosti až místy mrazilo. Skvěle propracované, strhující a napínavé. Tohle prostě nemělo chybu a mě to neskutečně bavilo. Podezřelých víc než dost, ale teď jsem teda byla s odhadem mimo mísu asi tak o kilometr .-) Za chvilku vychází další díl, tak jsem zvědavá s čím nás autorka překvapí.

14.05.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Krásný příběh, super pokračování našich dvou hrdinů Luca a Sage. V prvním díle bylo určitě více "akce", ale to knize vůbec neubralo na čtivosti. Začátek trošičku vleklý, ale i tak nelituji žádné přečtené stránky. Pokud se chcete dozvědět jak oba dva zabojovali, tak neváhete a pusťe se do čtení. Jsem moc zvědavá s čím autorka přijde příšte .-)

10.05.2021 4 z 5

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Tak já nevím no....bohužel nesdílím všeobecné nadšení. Jako dobré čtení, skvělý příběh žen bojovnic, ale já teda měla problém se začátkem knihy. Ne a ne se začíst, kousala jsem se jím docela dlouho. Pojízdná knihovna, ale za mě super nápad na tu dobu. Klobouk domů. Od JOJO jsem četla určitě lepší knihy, ale tím nechci nikoho odrazovat od přečtení. Každý to máme jinak .-)

05.05.2021 4 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

(SPOILER) Tak tohle bylo fakt psycho. Ještě teď mi běhá mráz po zádech. Tohoto "Andílka" opravdu nechcete mít doma. Christopher mě neškutně štval celou knihu svým přístupem a chováním. To jako opravdu dával přednost "spratkovi" před vlastní ženou a vlastním dítětem? Tím u mě hodně klesnul. Možná kdyby se více koukal kolem sebe, nemuselo to všechno skončit, tak jak to skončilo. Síla a mazec jako :-) No a Hannach? Měla se sebrat a odejít, snášela toho dost a dlouho. Na tuhle knihu opravdu dlouho nezapomenu a určitě doporučuji k přečtení.

03.05.2021 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

(SPOILER) Waw, spisovatelka má snad dar od boha a prostě umí. Tohle byl panečku zase příběh…uff. Příběh vás chytí hned od první stránky a do poslední nepustí. Opět se to četlo samo, žádná hluchá místa. Napínavý jak blázen. V této knize se konečně rozlouskne záhada o snoubenci Sayer a subjekt 037? Hodně povedený závěr To zase budou nervy do dalšího dílu

28.04.2021 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Krásné obálky, báječné příběhy, skvělá autorka. Tohle všechno spojuje sérii ZAČÍT…..Všichni hrdinové těchto příběhů mi opravdu budou chybět. Vážně jsem si všechny oblíbila a zamilovala. No co, v nejlepším se má přestat. Tento díl neměl zase takovou super zápletku a hloubku. Děj tak nějak zlehka plynul. Tím nechci říct, že je kniha špatná. Za mě TOP první a třetí díl. Jsem zvědavá jakou novou knihou nás autorka ohromí, těším se.

23.04.2021 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

(SPOILER) Upřímně lituji, že jsem s touto knihou vůbec ztrácela čas :-( a to jsem se na knihu vážně těšila podle popisu. Autorka se sice snažila, námět taky nebyl špatný, ale zpracování je věc druhá. Pro mě prostě dlouháááá, nudnááááá blbost. 500 stran skoro o ničem. Nick a Amy...co říct? Ani jeden z nich mi nebyl sympatický, nikdo v tomto příběhu. A ten konec? jako vážně? Ještě teď jsem naštvaná.
Vážně jí všechno prošlo?? Ještě teď mě to zvedá ze židle :-D

18.04.2021 2 z 5

Smrtící DNA Smrtící DNA Franck Thilliez

(SPOILER) Další příběh Lucie a Sharka, nebyl tak strhují jako předešlé díly, které jsem četla. Na můj vkus tam bylo až moc odborných vysvětlení, že mi to úplně kazilo dojem z dobrého vyšetřování, které se během tohoto vysvětlování úplně v první části knihy vytratilo. Cca až od poloviny knihy to mělo švih a šmrnc. Upřímně jsem čekala, že tam bude i více vyšetřování unesených dvojčat, ale autor to šikovně zakombinoval do příběhu o Evě a DNA. Jinak je ale kniha perfektně napsaná, to autor prostě umí.

18.04.2021 3 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Chvilku mi trvalo se začíst, ale v konečném důsledku to bylo milé překvapení tato kniha. Helen a Nate mě místy teda štvali svým chováním, ale i tak super počtení. Pro mě krásné popsání krajiny a mokřadu. A jestli nevíte, jak se staví dům, tak tady se to dozvíte :-) Kdo nemá rád vyloženě "krváky" tak je tato kniha určena právě pro něj. Je to takový thriller s nádechem duchařiny. Najde Olive poklad a jak to všechno vlastně bylo? Neváhejte začněte číst.

13.04.2021 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Dokonalá smrt, nebyla pro mě až zase tak dokonalá. Zatím nejslabší díl. Chybělo mi tam prostě více napětí a akce. Trošku se to táhlo a začíst se mi dělalo problém. Cca od poloviny knihy se to rozjelo. Kdyby se autorka zaměřila spíše na jeden příběh a propracovala ho, bylo by to asi lepší. Sebevražda šéfinspektora Begbieho mě upřímně moc nebavila. U druhého případu jsem vraha odhalila hned při první zmínce o něm. Jen na motiv jsem si musela počkat skoro 500 stran.

06.04.2021 3 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

(SPOILER) Začátek trošičku vleklejší, ale i přesto mě kniha bavila a od jisté stránky nepustila. Čtivé, napínavé, promyšlené.Dvě linie vyprávění ze současnosti a minulosti mě také bavili. Kdo byl tajemný návštevník v domě na útesu, když byla Elle pryč? Proč se jí dějí takové věci po návratů domů? Občas jsem si i já říkala, zda je to skutečnost, nebo autorčina fantazie :-) No, to se dozvíte na konci příběhu .-) Žárlivost a závist je vždycky dobrý motiv....

06.04.2021 4 z 5