Palorizek85 Palorizek85 komentáře u knih

Čtivé, svižné a zábavné. Není to sice klasická "kingovka", ale na zábavný víkend to stačí.

27.03.2022 4 z 5

Přízrak minulosti Přízrak minulosti Timothy Zahn

Klasika. Prostě skvělá knížka od Timothy Zahna. Jsem moc rád, že udělali dotisk a díky tomu jsme se k tomu dílu konečně dostal. Pokud máte dotaz, jak by mělo správné SW vypadat, tak je to přesně takhle. Nová Republika bojující s pozůstatky Impéria, překvapivé zvraty, silná zápletka, obestření tajemnem. Kéž by se Disney někdy rozhodl zfilmovat nyní bohužel jen "legends" knížky a upustil od těch slátanin, co teď vytahují.

02.03.2022 5 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Velmi dojímavá a emocionálně silná kniha o tom, že hluboká víra a velká láska dokáží překonat i ty nesjtrastilplnějí a nehroznější události, se kterými se člověk může potkat. Když jsem četl knihy o holocaustu, říkal jsem si: "Ok, to bylo před cca 80 lety a snad jsme jako lidi už někde jinde." Tato kniha mě silně vyvedla z omylu a i když jsem věděl o těchto událostech, přožít to očima někoho, kdo to zvládl, je úplně jiná úroveň. A je velmi smutné uvědomění si, že v nás lidech je jakási nepopsatelná zloba, zášť a naskytne-li se příležitost i animálnost a krutost.

27.11.2021 5 z 5

Star Wars: Ahsoka Star Wars: Ahsoka E. K. Johnston

(SPOILER) Za mě bohužel zklamání. SW universum mám rád, ale poslední dobou jsou ty příbehy dost plitké a zápletky předvídatelné. Zřejmě největší zklamání byl asi souboj Ahsoky na konci :/ Tak 70%

06.07.2021 3 z 5

Star Trek omnibus: Původní série Star Trek omnibus: Původní série Scott Tipton

Nostalgické vzpomínky na epochu dávnou již zašlou. Oproti stávajícím komiksům obsahuje hodně textu, což ale vtahuje alespoň více do děje. V hlavě vám pak opět vyvstanou obrazy seriálové předlohy.

21.02.2020 4 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Vynikající cestopis psaný lehce čitelným způsobem. I když nejsem příliš velkým fandou cestopisů, tento si právem zaslouží 5 hvězdiček.

11.07.2019 5 z 5

Ztracené iluze Ztracené iluze Honoré de Balzac

Zajímavé, pravdivé ale poněkud zdlouhavé. Příběh je obrazem tehdejší (a řekl bych že i dnešní) pokrytecké a dravé společnosti a jako takový je velmi poutavý... ale to obšírné popisování naprosto zbytečných detailů je otravné.

17.12.2018 4 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Dobré pokračování prvního dílu. Výstižně popisuje rozklad některých charakterů a jejich sebedestruktivní chování. Škoda jen, že na některé věci se přijde až tak pozdě.

17.03.2018 5 z 5

Krize Krize Robin Cook

Zajímavé propojení právního a lékařského světa. Myslím, že otevírá otázky, které nejsou jednoduché a které jednou možná budeme řešit i u nás.

23.01.2018 5 z 5

Zpráva o třetí planetě Zpráva o třetí planetě Arthur Charles Clarke

Výborně napsaná kniha. Arthur opět nezklamal a na rozdíl od moderních sci-fi povídek, tyto mají alespoň "hlavu a patu".

16.09.2017 5 z 5

Židovka z Toleda Židovka z Toleda Lion Feuchtwanger

Příjemné překvapení. Výborně dokreslí dobu křižáckých válek a zapojení Španělska. Je smutné, že náboženství takovým způsobem překroutilo Bibli a tlačilo poddané k válce.

04.09.2017 4 z 5

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

Zajímavé jako další příběhy ze série.

12.08.2017 4 z 5

Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Matyáš Sandorf - Nový hrabě Monte Christo Jules Verne

Monte Christa jsem viděl pouze tv zpracování, ale toto Vernovo alternativní zpracování mě celkem nadchlo. Bylo to čtivé, mělo to spád a prvky modernosti.

04.03.2017 5 z 5

Nadace na hranicích Nadace na hranicích Isaac Asimov

Lepší a lepší, nedá se nic vytknout. Logické, precizní a překvapivé.

23.10.2016 5 z 5

Star Wars - Kenobi Star Wars - Kenobi John Jackson Miller

Výborná kniha popisující Kenobiho vnitřní boj po boji s Anakinem. Jak moc se zapojit do života v galaxii? Být stále aktivním Jedi nebo se naučit přihlížet bezpráví a nic nedělat?... Výborné.

28.04.2016 5 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Výborná kniha. Četla se skoro sama. Autor výborně vystihl online svět her a psychologii hráčů. Skvělé propojení scifi a fantasy.

23.04.2016 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Výborná kniha, výborného spisovatele.

13.04.2016 5 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Výborné povídky. Dobře se to čte a dá se k tomu vracet.

06.04.2016 5 z 5

Předehra k Nadaci Předehra k Nadaci Isaac Asimov

Nádherný průzkum lidskými pohnutkami a pohnutími a náhled na rozklad společnosti. Snaha zajistit vědní obor, který by byl schopen předvídání je "nadlidská" ale zajímavá myšlenka a v podání Asimova je to výborné čtení.

01.04.2016 5 z 5

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Vernův popis pokroku, jakožto předchůdce scifi, je zajámavý. Dobře se to čte.

27.03.2016 4 z 5