papeha papeha komentáře u knih

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Napínavý příběh a v podobě audioknihy s hlasem Martina Stránského velmi příjemná záležitost.

04.05.2022 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Zážitky, dojmy a úvahy zajímavé moderní ženy, farářky a nesmírně aktivního člověka. Její pozitivní přístup k životu ve všech situacích mě nesmírně bavil.

12.03.2022 4 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Pro mě první setkání s Fabianem Riskem a všemi postavami. Dvě dějové linie mi rozhodně nevadily, námět krádeže identity bohatých lidí hodně zajímavý, ale činy pachatelů mi přišly až překombinované. A asi bych nemusela tolik mrtvol. Závěr otevřený pro nový případ.

21.02.2021 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Náročná kniha, někdy se může zdát zdlouhavá. Na druhé straně nádherný jazyk a příběh, nad kterým se můžeme zamyslet v každé době. A otázka volby trápí občas každého z nás a nemusí jít o tak zásadní volbu, které musela čelit hlavní hrdinka. Román přináší spoustu zamyšlení, která ve vás dlouho zůstanou.

28.07.2024 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Opět velmi čtivý příběh, jak už to u pana Bryndzy bývá. Ale možná až moc náhod. Dobře vyjádřené pasáže, kdy hlavní hrdinka prožívá chvíle strachu.

07.01.2024 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nádherná klasika.

08.11.2023 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Skvělá kniha Dominika Dána, příjemně se čte, obsahuje zajímavý příběh. Všichni vyšetřovatelé jsou sví a tvoří tým, který se doplňuje. Těším se na další případ.

14.08.2023 5 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Čte se velmi dobře a zase si uvědomuju, jak náročné postavení měla žena v době viktoriánské Anglie a jak náročný byl život. Pokud máte rádi příběhy z lékařského prostředí, je to příjemná četba na dovolenou. Těším se na pokračování.

05.08.2023 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Poklidný příběh bez zvratů jako se klidně houpá plachetnice na klidném moři. Ale i v příběhu Marie jsou okamžiky, které nám možná připomenou chvíle našeho života nebo alespoň zamyšlení nad vlastním životem. Autor má určitě lepší knižky a závěr je tak nějak rychle udělaný - škoda.

06.11.2021 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Zajímavá knížka, ve které se vedle hororového příběhu dozvíme i spoustu informací o tradicích a lidských povahách. Nejen mystický příběh je děsivý, ale i to, jak lidé dokážou změnit názor na druhé a nechat se ovlivnit. Souhlasím s ostatními, bylo by zajímavé dozvědět se více o tom, jak bude příběh dál pokračovat.

01.09.2024 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Pohodový příběh pro odpočinkové čtení. Příjemné prostředí Dánska, na druhé straně ukázka vztahů ve firmě, kde všichni touží po povýšení a penězích. Samotný příběh poměrně jednoduchý a předvídatelný.

29.08.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nenáročná romantická četba pro chvíle oddychu. Rozhodně by mi nevadilo ocitnout se na takovém místě...

17.04.2023 4 z 5

Poutavý příběh ženy, která neměla jednoduchý život, ale která se s ním dokázala rvát i přes všechna neštěstí kolem ní. Nevadí mi proplétání časových rovin a ani úvahy hlavní hrdinky, které s sebou přinášejí možnosti uvažovat nad našimi vlastními životy. Líbilo se mi, že příběh vychází částečně i ze skutečnosti. Doporučuji.

12.03.2022 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Knížka se mi líbila jako jeho ostatní knihy. Možná není tak akční jako některé předešlé příběhy, ale já se nenudila. Je to příjemné čtení pro odreagování a těším se na další příběhy.

11.01.2022 5 z 5

Lovkyně Lovkyně Kate Quinn

Také se musím přidat k velmi dobrým hodnocením. Mám ráda knihy, které se skládají z několika příběhů a ty se poté spojí v jeden. Bavily mě absolutně odlišné charaktery i různé životy, které hlavní postavy žily. Doporučuji těm, kteří rádi skládají příběh postupně z pohledu více postav.

11.01.2022 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Příběh, který je o vztahu dvou lidí, ale nejen o něm. Přinutí vás přemýšlet o sobě, o tom, že zdraví člověka je to nejcennější, a pokud ho nemáte, nemůže spoustu věcí realizovat. Není to jenom "románek pro dívky". skrývá spoustu zajímavých myšlenek. Jen se připravte na smutné okamžiky...

19.12.2021 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Ráda čtu tohoto autora, ale tahle kniha je trochu jiná. Chvíli máte pocit, že se budete smát, potom ale začnete přemýšlet nad životem hrdinů i svým. Na jedné straně bláznivý příběh, na druhé spousta emocí s filozofickými úvahami. Pro mě to bylo příjemné čtení.

18.05.2021 4 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Moje první kniha od Jozefa Kariky. Velmi zajímavý nápad propojení dvou dějových linií - války gangů v Americe a nástup fašismu v Evropě ve 30. letech. A v obou příbězích hraje hlavní roli smrt. Zajímavé bylo sledování osudů obou hlavních hrdinů na pozadí historických událostí.

Vyprávění je poutavé, ale plné krutých scén. Pro mě to byla jedna z nejdrsnějších knih, které jsem četla. Rozhodně je to kniha, na kterou si ještě mockrát vzpomenu.

11.02.2021 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Další skvělá kniha Dominika Dána, úžasně namluvená Martinem Stránským, napínavá od začátku do konce. I když víme, kdo je vrah, vůbec to nevadí a chcete poslouchat dál a dál. A počkejte si na úplný závěr.

01.02.2024 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Krásný příběh. Také jsem nevěděla a momentech z řecké historie, které tu jsou zachyceny. K tomu ukázka života v socialistickém Československu a pak Řecko, hlavně Kefalonie. Moc jsem si užívala části, kdy se hrdinové znovu ocitli v této krásné zemi a charakteristika Řeků je pravdivá - taková, jak ji znám z pobytů v Řecku. I když zpočátku nedokáže hlavní hrdinka pochopit nedochvilnost Řeků a jejich přístup k životu nestresovat se, nakonec se sama také přizpůsobí a prostě přestane nosit hodinky. Navíc na vás dýchne vůně moře a řeckých jídel. Určitě sáhnu po další knížce této autorky.

14.08.2023 5 z 5