Peace Online Peace komentáře u knih

34 dní 34 dní Anita Waller

"Co je peklo? Peklo jsme my. Peklo jsme my a taky jiní. Pouhé projekce. Není odkud utéct ani kam prchnout. Jsme pořád sami."

Na knihu jsem byla natěšená, ale po dočtení cítím mírné zklamání. Autorka některé situace (spíše ty nepodstatné) popisuje téměř do každého detailu a situace, které by zasluhovaly více pozornosti, jsou naopak nedotažené. Konec mi pak přijde vyloženě nevyužitý.
Nic, co by mi déle utkvělo v paměti.

23.03.2019 3 z 5

Rocková kniha mrtvých Rocková kniha mrtvých David Comfort

"Zemřeli na rock, protože rockem žili."

Hodně zajímavá a pro mě i poučná kniha. Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla.

04.03.2019 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

"Pokud je něco příliš příkré na to, abyste to řekli někomu dalšímu, dejte si pozor, abyste to neustále neopakovali sami sobě."

I když jsem se ne úplně se vším ztotožnila, já ty její komiksy prostě žeru!! :o)

13.01.2019 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

"Nevěřím v Boha. Život je příliš krutý, než abych si myslela, že ho někdo řídí."

Kniha se velmi dobře četla, vyprávění z více pohledů postav mám ráda. Na druhou stranu mi však příběh nepřinesl nijak závratný zážitek, chvílemi mi přišel zbytečně protahovaný.

13.01.2019 3 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

"Náš svět je plný filtrů, Photoshopu a falše. A to jenom proto, že chceme, aby si všichni ostatní mysleli, že jsme dokonalí. Problém je, že nikdo dokonalý není a ta neustálá touha tak vypadat nám bere náš hlas."

Na čtení knihy jsem neměla tolik prostoru, kolik bych uvítala. V kontrastu reálných problémů mi navíc příběh přišel naivní o to víc.
Na chvilková odreagování však kniha nebyla vůbec špatná a hlavní hrdinové byli sympaťáci.

09.10.2018 3 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

"Vždycky máme na vybranou."

Klasická Yrsa - bylo to fajn počtení ;o)

19.09.2018 4 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

"Kdykoli se může změnit celý váš svět."

Kniha mi bohužel úplně nesedla. Bylo tam na mě nejen až moc basketbalu, ale i poměrně dost sobeckosti hlavního hrdiny.

24.08.2018 3 z 5

Léto plné neskutečných věcí Léto plné neskutečných věcí Rowan Coleman

"Ne všechno, co je logické, musí být automaticky správné."

Ze začátku příběhu jsem chtěla knihu několikrát odložit, ale jsem ráda, že jsem nakonec mávla rukou nad nelogičností a dočetla ji. Ve výsledku jde totiž o moc hezký (spíše pohádkový) příběh, který má hloubku.
A Michael .. to je prostě úžasná knižní postava :o))

10.06.2018 4 z 5

Už jsem normální?!? Už jsem normální?!? Holly Bourne

"Musíš nejdřív mít ráda samu sebe a teprve pak se starat o to, jestli tě má rád někdo jiný."

Pro mě velké překvapení v tom nejlepším slova smyslu. Kniha, která žánr dívčích románů dost přesahuje. O závažných tématech tak čtivou a uvěřitelnou formou jsem dlouho nečetla.
Rozhodně doporučuji a budu s nedočkavostí očekávat další pokračování série. Evie mi prostě přirostla k srdci.

16.05.2018 5 z 5

Specialistka Specialistka Stephenie Meyer

"Nečestní lidé nevěří, že existují ti čestní."

Chvilku trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak nastala ta pravá jízda. Stephenie prostě umí psát a já smekám před její fantazií.

05.02.2018 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

"Myslíš někdy na střední?
Občas mám noční můry, ale už míň."

Komiksy nejsou mým šálkem, ale tohle bylo skvělé! V hodně situacích jsem se našla a čemu tleskám obzvlášť, je znázornění úzkostí v životě autorky.
Určitě si pořídím i druhou knihu a už teď se na ni těším.

24.12.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

"Člověk většinou nemůže bejt ke všem ohleduplnej a zároveň šťastnej. Někdy musí i ublížit, aby byl šťastnej."

Knihu jsem četla nezvykle dlouho, přišla mi rozvleklá, stále se jen řešilo, kdo s kým. S většinou postav jsem se nedokázala vůbec ztotožnit a tudíž mi i jejich osudy byly celkem ukradené.
Za mě bohužel zklamání a nejslabší Patrik Hartl.

11.11.2017 3 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

"Hezké věci nedokazují hezkou povahu jejich majitele."

Nejde sice o nic světoborného, ale já jsem knihou mile překvapena. Je hodně čtivá, hlavní hrdinka má grády a další díly si určitě nenechám ujít.
Jo, ti Royalové fakt mají něco do sebe! ;o)

01.10.2017 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Martin Čáp

"Tady na zemi je tolik kouzel, k nimž není zapotřebí žádná magie."

Nijak náročná knižní jednohubka, která však zaručeně pobaví!

13.09.2017 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

"Náhody jsou jednou z těch věcí, které člověku připadají nemožné, dokud se nestanou ve skutečném životě."

Rozhodně čtivá a návyková kniha. Některé situace mi sice přišly trošku přitažené za vlasy a v realitě by nejspíše neobstály, ale celkově mám z knihy dobrý pocit a budu doufat, že nejde o poslední autorčin literární počin.

07.09.2017 4 z 5

Tahle píseň ti změní život Tahle píseň ti změní život Leila Sales

"Jsem přesvědčená o tom, že vkus na muziku o člověku dost vypovídá. Někdy dokonce úplně všechno."

Již dlouho mi není -náct, tyto knihy už bych měla vlastně obloukem míjet a číst jen "dospělou" literaturu ... ale mně se to prostě líbilo! Prolnutí příběhu s kvalitní hudbou je něco, co si nenechám ujít a tady se to opravdu povedlo.
Myslím, že má příběh větší hloubku, než se na první pohled může zdát.

25.07.2017 5 z 5

Okénko do snů Okénko do snů Táňa Keleová-Vasilková

"V životě dostaneš jen to, co do něj vložíš."

Další klasická oddechovka z pera slovenské autorky. její rukopis je nezaměnitelný, vždy víte, že půjde o milé a ničím vybočující odpočinkové čtení.

24.05.2017 3 z 5

Skryto v Paříži Skryto v Paříži Corine Gantz

"Chceme všechno strašně rychle. Pořád jenom shromažďujeme, utrácíme, konzumujeme. Jsme bohatí a jsme zdraví, a přesto toho všeho nedokážeme využít ve chvíli, kdy jde jen o to vychutnat si okamžik."

Sice má kniha průhledný a předvídatelný děj, ale jde o velmi milou oddechovku, kterou rozhodně nic nepokazíte.

14.04.2017 4 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

"Být naživu ještě neznamená skutečně žít."

I když je kniha určena spíše mladším čtenářkám - mezi které již nějaký ten letitý pátek nepatřím - příběh se mi moc líbil. Šlo o příjemné osvěžení, protože s tématikou Sirén jsem se v knižní podobě setkala poprvé. Děj je čtivý, oddechový a milý. Svému žánru rozhodně nedělá ostudu. Co také oceňuji je fakt, že nejde o další "sériovku", ale samostatný román.

31.03.2017 4 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

"Kolik slz do sebe člověk pojme? Kolik jich může vyplakat, než se utopí?"

Knihy Joy Fielding jsem nějakým záhadným způsobem opomíjela a dosud od ní přečetla pouze jednu knihu. Jsem ráda, že jsem na ni po letech opět natrefila.
Samotný děj knihy je čtivý, prolínání časových rovin dává příběhu větší šmrnc a celkově se jedná o podařený kousek.

17.03.2017 4 z 5