Péťa1950 Péťa1950 komentáře u knih

Šumava od A do Z Šumava od A do Z Josef Erhart

Dopravní informace už nemusí být aktuální.

08.08.2018

Šumavské proměny Šumavské proměny Rudolf Kalčík

Zajímavé fotografie. Text už vám asi bude připadat příliš sentimentální.

08.08.2018 5 z 5

Šumava na nejstarších fotografiích Šumava na nejstarších fotografiích Pavel Scheufler

Šumava na černobílých historických fotografiích. Budovy, chaty, hostince už byste dnes nenašli, nebo vypadají zcela jinak. A bohužel i lesy vypadají jinak.

08.08.2018 5 z 5

Zmizelý kousek Šumavy aneb Komu za to "dík"? Zmizelý kousek Šumavy aneb Komu za to "dík"? Emil Kintzl

Zajímavá publikace od milovníka Šumavy s velkým množstvím historických fotografií.
Pro milovníky Šumavy, zájemce o historii a život na Šumavě do 2. světové války, tehdejší soužití dvou národů.

08.08.2018 5 z 5

Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Čtyři muži na vodě aneb Opilé banány se vracejí Petr Šabach

Autor je znalec života a vztahů mezi lidmi.S vtipem vyjádřené.

Babičky Babičky Petr Šabach

Tato kniha Petra Šabach se mi líbí pro krásně popsanou schizofrenii doby. Tak to bylo ve více rodinách, vnímání doby dvěma naprosto odlišnými politickými názory. A mezi tím dítě, které svým způsobem " miluje obě babičky." Ve skutečnosti se nějak vyrovnává s odlišnými názory a v této situaci dospívá a vytváří si vlastní názor. Nádherná alegorie ze života.

Uhnutiny uhnutý Uhnutiny uhnutý Helena Rytířová

Z knížky mám pocit děsu , že se postavy vrací.

04.08.2018 2 z 5

Škoda lásky Škoda lásky Petr Šabach

Popis doby zase z jiné stránky. Vidím kluky ze třídy, s kytarou, dlouhé vlasy, doma spíchnuté kalhoty,napodobující idoly té doby. Šabach zase jinak a opět mistr.

Zvláštní problém Františka S. Zvláštní problém Františka S. Petr Šabach

Můj komentář by byl stejný, jako napsal Karel 0684.

Telegram Telegram Stanislav Rakús

Zaujal mě styl povídek, život bez příkras, vtipně popisované životní situace.Konec nechaný na fantazii čtenáře. Zajímal by mě originál, četla jsem překlad.

04.08.2018 4 z 5

Křižovatky české aristokracie Křižovatky české aristokracie Vladimír Votýpka

Komentář by byl obdobný, jako jsem napsala k "paradoxům......"

Paradoxy české šlechty Paradoxy české šlechty Vladimír Votýpka

U všech příběhů mě zaujalo, že se nelitují, popisují své osudy tak, jak si je pamatují většinou z dětství. U všech je jistý povahový rys, i přes všechny překážky dosáhnout co nejvyššího vzdělání a uplatnění. Vztah k majetku---jsou vnitřně povinni být správci majetku, co nejlépe na něm hospodařit, dávat práci ostatním, charita.

Česká Kanada Česká Kanada Luděk Jirásko

Právě jsem se odtud vrátila, hledala jsem místa, o kterých se v publikaci píše. Zajímavé údaje o zmizelých stavbách i místech. Bohatá fotografická dokumentace.

Hotel Karneval Hotel Karneval Petr Prouza

Vztah ženatého muže k mladé dívce (a naopak), věčné téma ze života. Výčitky svědomí, přátelství, přiznání pravdy. Čtivé, směrované podle mého názoru mladým čtenářkám.

28.07.2018 3 z 5

Staré civilizace a oceán Staré civilizace a oceán Thor Heyerdahl

Rozsáhlá publikace na základě objevů, srovnávání civilizací, studie tras pro překonání oceánů, možnosti migrace se znalostmi a uměním mořeplavectví dávných civilizací. Doplněno několika rytinami lodí, osob , map, nástrojů . Zkušenosti z vlastní badatelské činnosti autora.

27.07.2018 5 z 5

Procházky Prahou Procházky Prahou Karel Plicka

Fotografický průvodce Prahou. Kniha je rozdělena do kapitol podle částí Prahy---Pražský hrad, Malá Strana, Karlův most, Staré město, Nové Město, Pražská předměstí.
Je doplněna plánky, mapkami. Obsahuje velkou řadu černobílých fotografií s podrobnými informacemi o jednotlivých památkách a místech. Informace o ubytovacích zařízeních, restauracích, cestovní kanceláři a pod. již nejsou většinou aktuální, průvodce je z roku 1982. Z fotografií a k nim připojených popisů se můžete o Praze něco dovědět nebo si připomenout známá místa.

27.07.2018 5 z 5

Toxin / Měsíční svit ti sluší / Až za hrob / Příslib lásky Toxin / Měsíční svit ti sluší / Až za hrob / Příslib lásky Dick Francis (p)

Tady mě oslovily tituly " Až za hrob" Dicka Francise a "Toxin" Robina Cooka. Obě knihy jsou psány v tradičním stylu autorů.

26.07.2018 4 z 5

Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Barbara Delinsky

Velice mě zaujala kniha "Černý baron". Čtivý válečný příběh z pohledu dvou vynikajících letců, bratrů--dvojčat. Bojují na opačných stranách. Oba se dostanou do ohrožení života ze strany Němců. Rodinná soudržnost ,láska synů k matce, hrdinství, nečekané rozuzlení. Další tři knihy mě moc neoslovily.

26.07.2018 4 z 5

Ráj Jana Wericha Ráj Jana Wericha Miroslav Batík

Na můj styl trochu sentimentální, Werich jako idol autora.

26.07.2018 3 z 5

Spi, bledá sestřičko Spi, bledá sestřičko Joanne Harris

Drogy, alkohol, nenávist, sexuální úchylky, pomsta. Spíš než dočetla jsem knihu doprolistovala. Zklamání.

26.07.2018 2 z 5