Péťa1950 Péťa1950 komentáře u knih

Přeplněný hrob Přeplněný hrob Martin Walker

Ze série jsem četla jen tento díl. Popis života v oblasti jihozápadní Francie , velký prostor má gastronomie , gurmánství, trochu lásky a na okraj vyšetřování dvacet let staré vraždy spojené s teroristickou organisací ETA. Víc psát nebudu, přečtěte si a utvořte vlastní názor.

28.09.2024 3 z 5

...a vztáhl pak ruku na život bližního ...a vztáhl pak ruku na život bližního Roman Cílek

Skutečné případy, všechny z doby, kdy mohl být udělen trest smrti. Čtivě podané průběhy vyšetřování doplněné fotodokumentací. Zajímavé.
Motivy činů se v průběhu času příliš nemění. Tady u většiny děsila brutalita provedení.

11.09.2024 4 z 5

Jen my dva Jen my dva Laure Van Rensburg

Kdo z hlavních aktérů je horší? Celé nereálné, tentokrát nemám co napsat.

09.09.2024 2 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Kniha se ke mně dostala až jako poslední ze série. Konečně vím, proč skončil sympatický kuřák Tomáš Volf v archívu a Eva bez práce. Čtivé, vlastně o vyšetřovatelích, jejich styl života a práce. Vyšetřování je tak troch mimo. To se mi na knize líbilo. Doporučuji.

31.08.2024 5 z 5

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Dvě ženy mající traumata z dětství a mezi nimi muž, manžel té starší a milenec té mladší. Ženy si vlastně neváží samy sebe a proto není problém je využívat. Upozornila bych na homosexualitu jedné z vedlejších postav. I když společnost začíná být tolerantnější, tak život mají stále složitý. Nepřijetí v rodině a stále těžké hledání lásky. Myšlenkové pochody hlavních postav pro mne nepochopitelné. Kniha je pro jinou věkovou kategorii, možná před lety by mě zaujala víc.

28.08.2024 3 z 5

Unesená Unesená Elizabeth Gilpin

Že je v Americe síť soukromých středních škol ,není novinka. Bohatí Američané tam dávají své děti a tím se zbavují odpovědnosti za jejich výchovu a vzdělání. Tyto školy mají svou prestiž, ale co se tam skutečně děje, zůstává uvnitř. V knize jde o převýchovu problémových dětí. Do jaké míry fikce a pravda, nevím. K jídlu neuvařené fazole a nudle dost neuvěřitelné. Přečtěte a utvořte si vlastní názor. Odložit děti do zařízení určitě není řešení.

25.08.2024 3 z 5

Cirkus Les Mémoires Cirkus Les Mémoires Petra Hůlová

Můj druhý komentář. Ke knize jsem se vrátila. Těžko jsem se orientovala jak v čase, tak místech. Život ze dne na den s pomocí náhodných lidí. Vyprávění Ramida vás zavedou do různých částí i skupin obyvatel USA. Vzpomínky na předchozí život, vazba na matku a řada dalšího. Druhá postava, Tereza. Přijela dobýt New York s naivní představou úspěchu. Střet s realitou, jak naši zem vnímají Američané. Nakonec Happy end. Nečetlo se mi to lehce, v knize je vlastně spousta námětů k přemýšlení o současném světě, ve kterém řada lidí chápe USA jako střed světa. Ale je to tak?

20.08.2024 4 z 5

Cirkus Les Mémoires Cirkus Les Mémoires Petra Hůlová

Tentokrát se mi nedaří začíst, poprvé u autorky. Ještě to zkusím.

15.08.2024 4 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Psychologický román, velice čtivý. Rodiče, kteří vědomě ničí svým dětem životy. (věnujte svým dětem lásku, čas, přítomnost v jejich životě) Doporučuji .

10.08.2024 4 z 5

Ozvěna afrických bubnů Ozvěna afrických bubnů Ilona Maria Hilliges

Černá magie ve spojení s drsným světem obchodu. Láska zvítězí. Jednání hlavní hrdinky a jejího nového přítele podle mne nereálné. Jakou cenu má lidský život v Africe?

07.08.2024 3 z 5

Přes matný sklo Přes matný sklo Petra Hůlová

Myšlenky plynoucí v hlavách matky a dospělého syna alkoholika.
Pohled ze dvou stran na stejné události v rodině. Lidé žijí spolu a přitom každý sám. Tentokrát bez vulgarismů. Ty se objevují až v dalších knihách autorky. Celkově smutné, bezvýchodné, tak to asi je, když spolu partneři přestanou komunikovat. Žije takto hodně rodin???

31.07.2024 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Zápletku asi brzo odhadnete. Opět dva případy. Tentokrát se k pravdě propracovává začínající redaktor a stále ještě student s pomocí bývalé vyšetřovatelky, hledající klid na venkově. Zaujala mě charakteristika prostředí a osob, Milan, Helena, Marie a všechny další postavy, rozdíl atmosféry venkova a Prahy. Postupně jsem se do příběhu začetla, i když začátek mě příliš nezaujal. Doporučuji.

26.07.2024 4 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Pro mne nejlepší kniha ze série. Opět vyřešení dvou případů, Tomášova mravenčí práce s materiály z archívu pomáhá vyřešit i 15 let starou vraždu.

21.07.2024 5 z 5

Nepotopitelná Greta James Nepotopitelná Greta James Jennifer E. Smith

Kniha o vztazích, spíše jsem ji pročetla než přečetla. Mluvte se svými blízkými, přijímejte je takové, jací jsou. Kniha o porozumění a lásce otce k dceři a naopak.
Trochu červená knihovna, podle mne.

21.07.2024 3 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Zvláštním způsobem pojatý příběh, návrat nejen do devadesátek. Víc psát nebudu, prozradila bych řešení případu. Čtivé.

20.07.2024 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Dva podobné případy. Jejich vyřešení se postupně spojí. Policista Tomáš Volf svojí tvrdohlavostí vyřeší starší případ a pomalu získává respekt svých kolegů. Líbí se mi atmosféra vyšetřování . Plus je známé prostředí. Díly čtu na přeskáčku, tak jak je zrovna v knihovně mají. Těším se na další.

17.07.2024 5 z 5

Labuť a lovec Labuť a lovec Jiří Březina

Zvláštní příběh, hodně fantazie i část reality. Boj o přežití, mýty, život přizpůsobený prostředí....... řada myšlenek o minulosti, Mohlo to tak být? Fantazie autora, zvláštní styl vyprávění. Ilustrace příběh velmi dobře doplňují. Zajímavý čtenářský zážitek. Zkuste přečíst a utvořte si vlastní názor.

09.07.2024 5 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Často tady čtu, že knihy českých autorů řada členů databáze nečte. Podle mne dělají chybu. Každá postava má v knize nezastupitelné místo, známé prostředí i problémy naší země. Víc už psát nebudu, čtivý příběh o velkém mezinárodním problému. Snad v naší knihovně najdu i další knihy autora.

29.06.2024 5 z 5

Těm, kteří nemilují Těm, kteří nemilují Lubomír Macháček

Nedočetla jsem, snad jindy. Nedokázala jsem se na vážná témata soustředit. Hvězdy nedávám, přečetla jsem jen tři povídky.

21.06.2024

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Čtivé, trochu detektivka a trochu dívčí román.

05.06.2024 3 z 5