Péťa1950 Péťa1950 komentáře u knih

Největší z Pierotů Největší z Pierotů František Kožík

Krásný příběh člověka, rozdával radost, i když samotnému do smíchu nebylo.

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Kniha, ke které jsem se už několikrát vrátila. Mistrovské dílo

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Nedovedeme si ani představit život a dobu, o které kniha je. Knihu jsem četla asi v roce
1965, tehdy na mě silně zapůsobila. Síla života těch nejutlačovanějších.

21.06.2018 5 z 5

Kdo vám tak zcuchal tmavé vlasy: Brevíř milostné poezie od Máchy ke Šrámkovi Kdo vám tak zcuchal tmavé vlasy: Brevíř milostné poezie od Máchy ke Šrámkovi * antologie

Sbírka obsahuje to nejlepší z naší milostné poezie. Naprostou perlu už vybrala nefernefer. Sbírku často otevírám, lék na nynější dobu.

Básně Básně Fráňa Šrámek

Krásné básně, nejen ty, které jsme ve škole rozebírali.
"Neplakala, to by lhala,
jenom slabě zavzlykala.
A já smál se, jedna,dvě, tři
ty má malá, ty má malá....
Vracím se k nim, když potřebuji pohladit po duši.

Diplomat Diplomat James Aldridge

Zapomenutý autor. Praktiky stále aktuální.

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Cestopis podaný s humorem , poezií a nadsázkou. Hezké, příjemné čtení pro milovníky Wericha.

21.06.2018 5 z 5

Džungle před tabulí Džungle před tabulí Evan Hunter (p)

Když jsem knihu četla, tak mě ani nenapadlo, že za 25_30 let to bude problém i našeho školství.

20.06.2018 4 z 5

Memento Memento Radek John

Drogy-stále stejná hrozba, bohužel ohromný obchod pro výrobce a distributory.
Nejhorší je, že než si dítě uvědomí, že má problém, tak už je pozdě. Rodiče většinou nechtějí nic slyšet. Nekonečný boj a jen málo vítězů.

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Kdysi dávno dárek, krásná knížka, četla jsem ji pod lavicí.

Opožděné reportáže Opožděné reportáže Ladislav Mňačko

Děsivé svědectví o době, která se nám zdá vzdálená, ale měli bychom si dát pozor, aby se v nějaké formě nevrátila. V šedesátých letech jsem byla dítě a současné dění u nás mě děsí.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Pravda, o které se nemluvilo a teprve v posledních letech vychází najevo. Vina-pomsta -bezpráví-vítěz -poražený? Kdo může soudit? Zneužívání otcem je podle mne nejhorší rána.

19.06.2018 2 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Skutečný příběh, síla ženy k překonání těžkých životních situací.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Zajímavé, že anglický spisovatel tak obsáhle popsal historii nejen vily, ale vystihl vtahy mezi lidmi u nás.

19.06.2018 4 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Působivá kniha, zajímavé rozplétání osudů jednotlivých postav.

19.06.2018 5 z 5

Každý vodák se tam najde. Pravidla vodáckého života podaná s vtipem. Teď to budou mít vodáci těžší, bez piva (a rumu).Snad si nějak poradí. Hlavně, aby v řekách byla voda.

Hovory Hovory Miroslav Horníček

Vtipné odpovědi na dotazy diváků v knižní podobě. Krásný humor, který nás provázel mládím.

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Démon alkohol. Stále aktuální téma, přebily ho problémy s drogami,ale je tu stále a většinou ho přehlížíme.

19.06.2018 4 z 5

Dvě slova jako klíč Dvě slova jako klíč Josef Formánek

Rekapitulace života, mezilidské vztahy. Působivé

19.06.2018 3 z 5

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

První kniha, kterou jsem od autora četla. Tou mě dostal. Prolínání skutečných cestovatelských zážitků s fantazií, silný dojem