Péťa1950 Online Péťa1950 komentáře u knih

O Květušce a její zahrádce O Květušce a její zahrádce František Hrubín

Tato knížka a " Zimní pohádka o Smolíčkovi" jsou moje dětství. Nejde určit, která je krásnější.

Zimní pohádka o Smolíčkovi Zimní pohádka o Smolíčkovi František Hrubín

Nádherná knížka, která mě provázela dětstvím.

Adam I... a jeho jediná Adam I... a jeho jediná Jean Effel

Adam a Eva humorný kreslený příběh až k vyhnání z ráje.

Šípek u haldy Šípek u haldy Josef Spilka

Kniha má význam pro lidi, kteří na Kladně žili v době, kdy to bylo"černé Kladno".Vím, co hrobů mladých horníků je například ve Švermově.(nyní opět Hnidousy a Motyčín). Místní lidé se v knize najdou, nyní už spíše další pokolení najde své předky. Autorku jsem jako malé dítě poznala, znala se s mojí babičkou.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Erbena si netroufám hodnotit. Sbírku jsem nikdy nebrala jako povinnou četbu, ale jako krásnou, silnou poezii. Podle mne nezfilmovatelné.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Přeji všem, aby nikdy v životě nemuseli stát před takovou volbou. Psychická forma mučení navždy poznamená život člověka. Silný příběh, který mě velmi zasáhl. Řadu knih čtu vícekrát, k této jsem neměla odvahu se vrátit.

17.06.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Člověk je nejhorší šelma, týrá a zabíjí pro potěšení.
Kniha o nelidskosti, brutalitě a na druhé straně velké síle
a touze po životě. Nikdy bychom neměli zapomenout . Bohužel jsou místa, kde se podobná zvěrstva stále dějí.

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Knížku jsem dostala jako dárek. Až při druhém čtení jsem si ji užila. Jiné životní podmínky , než jsou pro nás samozřejmé. Je tam velká láska k rodnému kraji.

Nemiř na mě tou věcí Nemiř na mě tou věcí Kyril Bonfiglioli

Zajímavý zvláštní humor, pro mě první setkání s autorem, zaujalo mě formou i obsahem. Budu shánět další.

Syn Syn Jo Nesbø

Zajímavé prolínání osudů hlavních postav až do rozuzlení, které se v průběhu četby už nabízelo. Velice čtivé.

17.06.2018 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tři kamarádi....definice lásky a přátelství

16.06.2018 5 z 5

Meyrovo sklo - Kam před Rudou armádou schováte svůj poklad? Meyrovo sklo - Kam před Rudou armádou schováte svůj poklad? Martin Sichinger

Obraz doby, která tady byla a ve které jsme žili až do změn po " sametové revoluci". Na příběhu sklářů obraz celé společnosti. Bohužel rychle zapomínáme, jak je nyní vidět.

16.06.2018 4 z 5

Trefen šumavským genem Trefen šumavským genem Přemysl Čech

Autor vyjadřuje svůj vztah k Šumavě a lidem, kteří zde žijí nebo jsou častí návštěvníci. Kniha mi připomněla řadu míst, která mám prochozená a také, kam bych se ještě měla podívat. Snad to ještě stačím.

Objektiv s úsměvem Objektiv s úsměvem Přemysl Čech

Vtipně psané postřehy z cest a nádherná čeština.

Jak se dělá chalupa Jak se dělá chalupa František Nepil

Tato knížka je lék na dnešní hektickou dobu.Zastavte se a pobavte se. F. Nepil nezklame

Praha temná a tajemná Praha temná a tajemná Michael Borovička

Zajímavá kniha, jedná se o literaturu faktu. Mrazilo mě z kapitoly o politických procesech z padesátých let minulého století. Částečně jsme se něco dověděli v sedmdesátých letech, ale pak došlo opět k překrucování. Děsí mě i zacházení s těly popravených. A bohužel, jsou mezi námi lidé, kteří buď nevěří, nebo procesy schvalují.
Celkově je kniha velice zajímavá, četla jsem ji po malých částech, abych řadu faktů vstřebala. Kdo čekal román, tak je nejspíš zklamaný.

09.06.2018 5 z 5

Mexická dramata Mexická dramata Oldřich Červinka

Kronika OH v Mexiku z pohledu tehdejší nálady v naší společnosti.Příběhy našich i světových olympioniků. Řada fotografií. Pro fandy olympijského sportu zajímavá publikace.

06.06.2018 5 z 5

Kniha o životě a smrti Kniha o životě a smrti Axel Munthe

Kniha, kterou by měl přečíst každý člověk, který neví, co se svým životem. Každý den je vzácnost , je třeba ho prožít. Už poněkolikáté jsem se ke knize vrátila. Vždy tam zase něco najdu, co mi uniklo.

06.06.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Čtivé, místy rozvleklé, závěr příliš nereálný i na detektivku.

01.06.2018 3 z 5

Plná bedna šampaňského Plná bedna šampaňského Ota Pavel

Kniha, ke které se často vracím, stačí vždy jedna povídka a zase začnu věřit v dobré lidi. Krásně napsané

31.05.2018 5 z 5