PetraBery PetraBery komentáře u knih

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Tru Bennetová se po 12ti letech setkává se svou dětskou láskou Jakem. Ten se během doby, co se neviděli, stal rockovou hvězdou světového formátu. Jak kniha může skončit je u tohoto žánru jasné od začátku, žádné překvapení ani zklamání, typická oddechovka.

06.06.2021 3 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Chvíli mi trvalo než jsem se do závěrečného dílu dokázala pořádně začíst, mátly mě různé časové úseky. Pak si ale všechno sedlo a já se zase nechala unášet skvěle vymyšleným autorovým světem. Celá série mi přijde povedená a ráda se k ní někdy vrátím.

06.06.2021 5 z 5

Černooká Černooká Anna Musilová

Těžké téma deprese mladé dívky Viktorie, velmi dobře zpracované. Vnitřní boj s Černookou je vykreslen opravdově a lidsky, strachy, bolest i zmatenost jsou přímo hmatatelné. Konec překvapil, určitě od autorky zkusím i další knihu.

06.06.2021 4 z 5

Příšerní nezbedníci Příšerní nezbedníci Martina Drijverová

Další knížka o zlobivých klucích, kde je pěkně popsané negativní chování malých dětí. Synovi se kniha líbila, nechybí závěrečné poučení a ten správný pohádkový konec.

06.06.2021 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Už jedenácté setkání s Robertem a Carlosem a jako vždycky parádně brutální jízda. Autor, ačkoliv prožíval soukromé peklo, tak opět napsal další skvělý případ. A já doufám, že se psaním hned tak neskončí.

19.05.2021 5 z 5

Nedotýkej se mě Nedotýkej se mě Laura Kneidl

Kniha s krásnou obálkou, čtivá a psaná lehkou rukou, ačkoliv tajemství z minulosti hlavní hrdinky Sage vůbec lehká nejsou. Kniha se čte velmi dobře, téma není nic nového a ráda si přečtu i další díl. Co bych vytkla je skutečnost, že v kapitolách není vůbec oddělen časový skok v ději, alespoň vynechaným řádkem, občas to mátlo.

19.05.2021 4 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Kniha k zamyšlení nad životem, co je vlastně opravdu důležité. Jonatan po předpovědi své budoucnosti od mladé cikánky přehodnocuje svůj život a snaží se jinak a lépe... A hlavně chce být šťastný. Zajímavé čtení se spoustou moudrých myšlenek.

19.05.2021 4 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nádherná kniha čtená večer se synem v rámci každodenního čtení. Jak bavila v dětství mne, tak baví i jeho. Milé ilustrace, humor i ponaučení.

19.05.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Další vyšetřování Kim Stoneové, tentokrát s podtextem její těžké minulosti. Ačkoliv nechce, musí se ve vzpomínkách vrátit do svých nočních můr. Bez uzavření minulosti nelze hledět do budoucnosti.

01.05.2021 4 z 5

Doba temna Doba temna Adéla Elbel

Autorku znám jako stand up komičku, která umí pobavit. Jsem ráda, že jsem měla touto cestou možnost dozvědět se něco o její minulosti, která nebyla právě sluníčková.

01.05.2021 4 z 5

Leo Leo Mia Sheridan

Oddechovka na pár hodin, kdy opravdu lze přelétávat očima řádky a není nutné nad ničím hloubat. Evie a Leo, láska z dětství a tajemný Jake přinášející Evie zprávy právě o Leovi. Zápletka očekávaná, zpracování spíše průměrné. Na odpočinek dostačující.

01.05.2021 3 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Mladá matka Morgan a její dospívající dcera Clara prožívají nejtěžší životní období. Příběh o lásce - mateřské, partnerské i sourozenecké, ale i o tajemstvích, které můžou mít naši nejbližší. Já z knihy zklamaná nejsem, autorka mě prostě baví.

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

Pokračování Vadné je dle mého názoru stejně podařené jako první díl. Hrdinka Celeste mi byla sympatická, celý příběh je psaný lehkou rukou, určený hlavně mládeži, ale k zamyšlení pro všechny. Jak je důležitá svoboda a mít možnost vlastní volby. Slovy z knihy - logika a soucit. Za mne palec nahoru :o).

16.04.2021 5 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Dvě časové roviny, dvě ženy a jeden neodeslaný dopis. Román o nevysvětlených pohnutkách, náhodách, naději i lásce. Obě hrdinky se mi líbily, jejich příběh pěkně plynul, za mne odpočinková záležitost.

Uchem jehly Uchem jehly Zbigniew Czendlik

Příjemné rozhovory známého kněze se zajímavými hosty. Pořad v televizi nesleduji, některé osobnosti jsem neznala, takže díky za rozšíření obzorů.

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

Podobná kostra příběhu jako u knihy Pravda, nebo lež. Poslední román úspěšné spisovatelky, ve kterém nám odhalí všechna temná zákoutí své minulosti. Čtivý psychologický román, se střídáním vypravěčů a celkem překvapivým závěrem.

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Kniha vánočně laděných povídek mladých českých autorů a autorek. Ne všechny končí kladně, ne všechny jsou pozitivní, většina je naopak smutná až depresivní. Ale čtou se dobře a obálka i ilustrace jsou pěkným doplňkem knihy.

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Třetí kniha autorky nás přenese do příběhu otce hledajícího svou dceru Izzy, kde nic není takové, jak se na první pohled zdá. Ti druzí totiž hlídají vyslovené požadavky. Četlo se opravdu svižně, ale nadpřirozeno tam dle mého být nemuselo.

Brzy Brzy Morris Gleitzman

Již čtvrté setkání s hlavním hrdinou Felixem. Stále stejně čtivé, působivé vyprávění, tentokrát v době poválečné. Podobně jako v jiném komentáři ani mně neodpovídal věk chlapce k jeho vyjadřování a myšlení po tom všem, co v minulých dílech prožil. Ale jinak nemám vůbec co vytknout.

01.04.2021 5 z 5

Bokovka Bokovka Barbora Vajsejtlová

Název knihy jednoznačně ukazuje na téma, které je v knize zpracováno. A za mě je zpracováno velmi dobře. Střídání dvou vypravěčů - milenky Karolíny a ženatého Marka, jejich pohled na věc, měnící se city i celý proces nevěry. A za konec palec nahoru, čekala jsem jiný.

21.03.2021 4 z 5