petraj30 petraj30 komentáře u knih

Z králova rozkazu Z králova rozkazu Shannon Drake (p)

Od prvních stran jsem si nebyla jistá, jestli jsem tuhle knihu náhodou už nečetla. Byla tam spousta povědomých situací. Až s postupem stránek jsem asi přišla na to, že veškeré situace z této knihy, byly již zmíněny v jiných knihách s historickou tématikou této autorky.
Daniella byla hrdinka, která mi lezla krkem, jen co vykoukla na svět. Tak naivní tele snad nemohlo existovat. Adrien byl o něco málo snesitelnější, ale taky žádná výhra.
Jejich otevřená nenávist se změnila v lásku mávnutím kouzelného proutku a pak už jen chybělo pochytat párek zločinců a nějak dojemně zakončit.
Nebylo to špatné, ale už jsem to četla pod jinými názvy.

29.08.2022 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Po delší době jsem vzala do ruky další knihu od Sandry Brown a jsem celkem spokojená. Ani nevím, jak je to možné, ale pachatele včetně motivu, jsem uhádla v podstatě záhy po přečtení. Celou dobu jsem si ještě říkala, že to určitě bude ještě tisíckrát jinak, nicméně to bylo správně, ale i přesto kniha přinesla několik zajímavých a napínavých okamžiků. Je pravda, že začátek byl vleklý a nezajímavý, postavy mi taky nebyly kdovíjak sympatické, ale četlo se to velice dobře.
Není to úplný top mezi knihami, ale patří mezi ty lepší. Mně se to líbilo.

25.08.2022 4 z 5

Zajatci snů Zajatci snů Jayne Ann Krentz

Nebylo to špatné. Dokonce se mi to líbilo, jen jsem to odkládala, kvůli nižšímu hodnocení.
Bylo to na podobné bázi jako Společnost arkány, sice jsem někdy nevěřícně kroutila hlavou, ale k té knize to patřilo. Je to prostě úlet, ale fungovalo to. Oba hrdinové se mi moc líbili, jen mužských jmen bylo v knize trochu víc. I děj se mi líbil, i když byl v některých místech hluchý.
Za mě spokojenost, i když se to někomu může zdát jako blbost.

22.08.2022 4 z 5

Noční pavouk Noční pavouk John Lutz

Nevím, čím to může být, ale jsem opět nespokojená. Možná jsem si měla mezi jednotlivými díly nechat delší časovou prodlevu nebo začínám být náročnější a vybíravější.
Celý díl se strašně táhl. Teprve na konci děj trochu nabral na intenzitě, ale nebylo to nic, z čeho bych si sedla na zadek.
Co díl, to jiný vyšetřovací tým, trocha té romantiky, několik vražd. Zřejmě nejsem cílová skupina pro tuto sérii, protože to nedokážu řádně ocenit, ale když už jsem začala, tak to nějak doklepu. Opět jdu proti proudu.

19.08.2022 2 z 5

Mrazivá pouta Mrazivá pouta Kay Hooper

Ze všech para schopností a upoutávek na předešlé díly mi šla hlava kolem. Na něco jsem si matně vzpomínala, ale někdy jsem absolutně nevěděla která bije. To byl hlavní z důvodů, proč mě tento příběh tak trochu nudil. U epilogu jsem obracela oči v sloup a říkala si " kdy, už to konečně skončí?"
Je velice milé, že autorka na konci poskytla životopis ke všem členům Bishopova týmu, ale podle mě přišel tak trochu s křížkem po funuse. Něco takového mělo být už v prvním díle hned od úvodu.
Některé díly byly lepší, jiné horší, ale drtivá většina mi začala splývat. Dnes nedokážu říct, který díl byl který a jaké schopnosti měli aktuální hrdinové. Hodně jsem se v tomto díle hlavně z těchto důvodů ztrácela, ale šlo o něco jiného. A právě ta zásadní věc, o kterou celou dobu šlo, mě zklamala.
Je mi to líto, ale jdu proti proudu.

17.08.2022 2 z 5

Noční mstitel Noční mstitel John Lutz

Nebylo to špatné. Celkem dobře napsaná, napínavá krimi s tématem žhářství. Byly tu nějaké shodné prvky se sérií Frank Quinn, ale kniha byla postavená na jiné konstrukci.
Oba vyšetřovatelé mi byli sympatičtí, skvěle se doplňovali, jen by mě zajímalo, jak to dopadlo s jejich nadřízenými.
Jak už bylo psáno, začátek se hodně vlekl a bylo tu hodně vedlejších postav. Jméno vraha bylo poměrně rychle jasné, ale důležitější byl motiv (kvůli něčemu takovému bych vraždila taky), ten je taky prozrazen dost rychle. No a pak už zbývá vyšetřovatelům dosadit správné jméno pod otazník.
Jsem ráda, že jsem si přečetla tuto knihu, ale už se k ní vracet nebudu. Něco zásadního mi tam chybělo. Nicméně si ráda přečtu další knihy, i když si myslím, že to bude zase s jiným vyšetřovacím týmem.

15.08.2022 3 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Rozhodně to nebylo špatné, jen jsem podle ohlasů čekala o něco víc. Celý příběh mi připomněl sérii Josefa Bergmana od Michaely Klevisové. Obyvatelé s různými problémy a jejich malá špinavá tajemství a samé skvělé charaktery. Hned z počátku se objeví mrtvola ženy a začne vyšetřování, které velmi velmi pozvolna odkrývá kostlivce ve skříni místních obyvatel.
Spoiler.
Asi v polovině mě napadlo, jak to asi všechno bylo a nemýlila jsem se. Proto pro mě kniha ztratila ten správný spád. Rodinka o které všichni ví, ale každý ji přehlíží, protože je skoro neviditelná. Něco jako paní Columbová. A to ostatní už bylo jasné.
Četlo se to opravdu dobře, ale nebylo to tak napínavé, jak bych původně očekávala.
P.S.: Těch mrtvol mohlo být víc, ta druhá byla jen aby se neřeklo.

05.08.2022 4 z 5

Týden hříchu Týden hříchu Tessa Dare

Konečně příběh, který chytne za srdce. To byla nádhera.
Minerva byla velice odhodlaná dosáhnout svého za jakoukoliv cenu. Byla to milá, velice chytrá a v jistých situacích i naivní mladá dívka. Nepatřila sice k nejkrásnějším, ale svou osobností dokázala zaujmout. Třeba i takového záletníka, jakým byl Colin. Do jakých situací se ti dva dokázali dostat za jediný týden a jakými historkami krmil Colin nahodilé cestující, bylo k popukání.
Něco takového se nečte každý den, bylo to geniální. Škoda, že není k dispozici třetí díl, ten by jistě stál za to.

04.08.2022 5 z 5

Mrazivé hříchy Mrazivé hříchy Kay Hooper

Všechno už bylo řečeno pode mnou.
Podle té "žhavé obálky" bych si myslela, kdoví co, ale tady neproběhla ani obyčejná pusa. Čtení o sektě mě trochu odpuzovalo, ale dalo se to zvládnout, hlavně s pevným Bishopovým týmem. Konec byl pro mě až nepochopitelný, odehrálo se tu moc náhod najednou a taky jejich nesmrtelnost mi už přijde lehce okoukaná.
Bylo to opravdu dobré čtení, ale při některých situacích jsem kroutila hlavou usmívala se

01.08.2022 3 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Tohle jsem nečekala, ale bylo to úžasné. Myslela, jsem, že se to bude spíš jednat o archeologické vykopávky, ale tohle byla skvělá honba za pokladem.
S oběma hlavními hrdiny jsem se zasmála. Byli to skvělí parťáci i v nepříznivých situacích. Té sexuální energie bylo někdy trochu moc, ale bylo to vyvážené lehkou ironií.
Ten konec byl sice trochu natahovaný, ale knize nijak neuškodil.
Nevšední zážitek a skvělé čtení, které si s radostí někdy zopakuji.

28.07.2022 5 z 5

Zimní naděje Zimní naděje Lisa Kleypas

Takové milé čtení na jedno odpoledne.
Čekanky jsou moje oblíbená série, i když nečtu zrovna popořadě. Další věc, která se mi moc líbí, je prolínání ostatních sérií.
Evie byla nenápadná dívka postávající v koutech. Ovšem tady dostala více prostoru a nebyla vůbec taková, jako v jiných dílech. Chvílemi dávala Sebestianovi pořádně zabrat a to on přesně potřeboval. Znuděný a arogantní floutek si u mě zvýšil reputaci. I on poznal, jak chutná láska.
Jediné, co mi tu trošku vadilo, bylo neustálé omílání Eviiny rodiny, ale objevili se jen krátce. Myslela jsem, že se ještě objeví na konci a něco vyvedou, ale bohužel. Jinak to bylo opravdu krásné pohlazení po duši

25.07.2022 5 z 5

Silnější než slova Silnější než slova Sandra Brown

Byla jsem velmi překvapena, jaký to byl zážitek. Překvapující a místy nechutný.
Četlo se to velice pěkně. S postižením, jaké měla hlavní hrdinka jsem se ještě při četbě nesetkala. Bylo to velice zajímavé. Na Jackův příběh jsem si musela hodně dlouho počkat, ale začala jsem tušit, kam to bude směřovat. Velice se mi líbilo jejich postupné poznávání i Annin malý vychytralý syn a všichni obyvatelé s různými problémy z malého městečka.
Zase jednou pořádný kus dobré krimi, i když té krve bylo trochu moc. Jednou mi to k přečtení stačilo, ale na tuto knihu rozhodně jen tak nezapomenu.

22.07.2022 4 z 5

Neodolatelný Neodolatelný J. R. Ward (p)

Je mi to moc líto, ale nezaujalo mě to tolik, jak bych očekávala. Je to proto, že takových příběhů jsem přečetla moře a troufám si říct, že byly i o něco lepší a zajímavější. Teď už zřejmě jen srovnávám.
Hlavní postavy nebyly špatné, ale nedokázala jsem se do nich vžít a jejich příběh prožívat.
V prvním díle byla trocha napětí a tady hluchá místa vyplňovala velmi nepříjemná tchyně. Konec byl jako u prvního dílu zkrácený. Chtělo to ještě dořešit nějaké záležitosti. Řadím mezi příběhy, na které velmi rychle zapomenu.

20.07.2022 3 z 5

Nezapomenutelná Nezapomenutelná J. R. Ward (p)

Jen typická červená knihovna a dosti plochá. Bohužel jsem očekávala víc po tak kladném hodnocení.
John byl robot a suchar v jednom, a Grace... ani nevím jak hodnotit dědičku obrovského majetku s nosánkem kapku nahoru. Ani jeden z nich mi nebyl dost sympatický.
Podle mě se to strašně vleklo a toho napětí tam bylo opravdu pomálu. Kdyby se to zkrátilo na polovinu, možná by se to četlo lépe.

18.07.2022 3 z 5

Životní šance Životní šance Jayne Ann Krentz

Celkem pěkný a zajímavý příběh, ale celou dobu mi připadalo, že jsem něco podobného už četla, kniha se jmenovala Iluze jistoty, taky od této autorky.
Jessie byla takové zbrklé telátko, tentokrát to myslím v dobrém. Do takových situací se dokázala dostat jen ona, a Hatch byl poněkud tvrdým oříškem. Až do konce jsem se zamýšlela nad jeho chováním.
Nenudila jsem se, ale je to opravdu jen průměrné dílo.

14.07.2022 3 z 5

Noční host Noční host John Lutz

Jsem ráda, že tato kniha má jiný styl psaní než Frank Quinn, ale vraždy mají stejný modus operandi. Jinak mě to ničím nepřekvapilo. Ne, že by to bylo špatné, ale takových podobných detektivek jsem přečetla mraky, takže mi postupně splývají a časem je úplně zapomenu.
Coop a Cara mi byli velmi sympatičtí, ale tím to všechno hasne.
Nebylo to špatné, ale nic převratného. Jednou mi to stačilo.

11.07.2022 3 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Angela Marsons mě nepřestane překvapovat, co se týče témat k vyšetřování.
Opět tu byly dvě skupiny honící se zločinci, tudíž počáteční chaos. Každá kapitola se věnovala jinému tématu a ještě k tomu na přeskáčku. Ovšem každá kapitola si mě dokázala tak přivlastnit, že jsem měla chvíli problém se zorientovat se v té další.
Na vraha jsem měla tipy, ale všechno to padlo. Skutečný vrah, by mě nenapadl ani omylem. Inu, je vidět, že Kim dostává ty nejbrutálnější případy právem, protože vždy za pomoci svého úžasného týmu dojde k nejlepším výsledkům. A její nesmrtelnost rozebírat nehodlám, protože to je kapitola sama o sobě.
Velice depresivní případy, ale neméně skvělé, než ty ostatní.

08.07.2022 5 z 5

Whitney, moje láska Whitney, moje láska Judith McNaught

Nádherná kniha, nádherný příběh a já mnohdy dojatá k slzám obracela oči v sloup.
Whitney se mi na začátku velmi líbila, často jsem se při jejich hádkách nasmála, pak ale razantně změnila chování a stala se z ní uplakaná nána, co si vůbec neví rady. Clayton byl typický muž romancí, kterému všechno déle trvá, proto mě jeho činy ani nepřekvapovaly.
O co tu vlastně šlo? Jen si to vyříkat. Stačily by 2 minuty. No... v normálním světě tohle není možné (tedy doufám), proto nad tím mhouřím oči a beru to jako další povedenou fantasmagorii. Mně se to moc líbilo, i přes to "ale."

04.07.2022 5 z 5

Dáma nikdy neprohrává Dáma nikdy neprohrává Sabrina Jeffries

Poslední díl jsem nesehnala a nijak mi to ani nevadí, protože bylo vše uzavřeno jak se patří. Tato série byla skvělá a tento díl jen třešnička na dortu. Je sice pravda, že jejich babička mi lezla krkem už v minulém díle a v tomto bych ji nejraději uškrtila, ale přece jen by bez ní celá série nebyla to pravé ořechové.
Jackson se mi líbil vždycky, na jeho příběh se vyplatilo čekat.
Nádherný konec. Ke všem dílům se s chutí vrátím.

30.06.2022 5 z 5

To chce zloděje To chce zloděje Kay Hooper

Už si nepřečtu nic, co má pod 200 stran. Na čtečce to není poznat, ale bohužel musím napsat, že to byla blbost. Průhledná a velice předvídatelná.
Anotace se mi zdála velmi zajímavá. Možná by byla, ale to platí jen pro obsáhlejší knihy.
Tohle mi opravdu nesedělo

29.06.2022 1 z 5