Piškotek11 Piškotek11 komentáře u knih

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Když jsem knížku četla, chvílemi jsem si říkala, co na příbězích této autorky všichni mají. Ale nakonec se mi vlastně moc líbila. Jako celek, některá místa mi lezla na nervy, výsledný pocit z knížky je však příjemný i zpětně. A když vidím tu obálku, znovu se přenesu do atmosféry hotýlku, jeho útulnosti, světel, polštářků, horkých nápojů a okolního ledu a sněhu. Mnoho knížek po dočtení vyšumí a nezanechají nic. Tato mezi ně nepatří.

04.09.2024 5 z 5

Doktore, šťastný a veselý! Doktore, šťastný a veselý! Patrick Taylor

Moje nejoblíbenější ze série. Při čtení jsem dostala chuť na pivo Guinness. Musela jsem si ho v Kauflandu koupit - no, Plzeňský mám radši. Ale počteníčko luxusní, moc jsem si to užila.

Planoucí lesy Venuše Planoucí lesy Venuše Tonke Dragt

Dela111 to shrnula perfektně. U mě knížka rozvíjela v dětství už tak velkou lásku k lesům a přírodě. Knížka byl takový malý poklad, který jsem objevila v taťkově knihovničce hned vedle Vinnetoua :-).

03.09.2024 5 z 5

Školák Kája Mařík III.díl Školák Kája Mařík III.díl Felix Háj (p)

První tři díly mám nejraději. Samozřejmě bití a přísné náboženství mi jde silně proti srsti. Ale ten zbytek je moje srdcovka. Jako bonus je tam místy velká legrace. Nevím už, v kterém díle to bylo - ale např. paní lesní s Týnou ve sklepě, když šel pan farář vykuřovat na samoty, nebo pan Karbulka a jeho: "Zdechle mechle céř" - kdo četl, pochopí. Nikde jinde jsem nečetla s takovou láskou popisovanou přírodu, kouzlo dětství, vůni léta a prázdnin.