RADOST RADOST komentáře u knih

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Napínavé, zajímavé, dobré, i rozuzlení celkem nečekané. Jen mi něco "drhlo" v osobnosti i motivaci pachatele. Snad budu mít možnost o tom s někým podebatovat , zde nemohu cokoliv prozrazovat.

19.06.2019 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha doslova nabitá napětím, dějem, osudy, nočními můrami, zlem. Až předimenzovaná. Neuchvátila mě. Vadilo mi to množství všeho i samotný hlavní důvod veškerého dění, jednotlivé postavy mi k srdci nepřirostly a ani interpretace audio knihy mi příliš nesedla. Je to asi má chyba, nehaním knihu. Doporučuji ji především mužům.

17.06.2019 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Skvělé. Kniha mi poskytla zábavu, napětí i poučení (nejen ze světa hmyzu).

02.05.2019 5 z 5

Děti srpna Děti srpna Sergej Lebeděv

Kniha o lidech v SSSR. O hledání způsobu přežití, o hledání konkrétních lidí. O věčně se opakujícím pohřbívání nadějí a nenalezených hrobech. O jakési zvrácené evoluci, v níž lidé i politická a ekonomická uskupení důmyslně nacházejí způsoby maskování, symbiózy i parazitování a uplatňování mocenských praktik. Napsáno krásným jazykem, který je v přímém kontrastu ke špinavosti vyhledaného. Naplněno dobrodružnými akcemi, protkáno dílčími úspěchy a vždy novou nadějí, která už má však připravený hrob. Fingovaný nebo skutečný?
Nečetla se mi lehce, chvílemi jsem se ztrácela, nechápala, snad ani nechtěla chápat. Ale zřejmě se k ní budu vracet, už nyní mám čtečku plnou poznámek.

04.04.2019 4 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Příjemné překvapení, skvěle vystavěný příběh . Doporučuji.

30.03.2019 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Během první třetiny jsem chtěla knihu odložit - vykreslování domácího psychického i fyzického násilí na mě působilo jako sbírka toho, co jsem četla již v jiných knihách s touto tématikou. Ve druhé třetině se děj rozjel, bylo to čtivé i napínavé. Ve třetí třetině se už jen dále kupily absurdity a naivita tří hlavních hrdinek, naprosto neuvěřitelné a hloupé. Konec předvídatelný, v podstatě se vše vyřešilo samo. A šťastně, Jak z červené knihovny. Co to přineslo čtenáři? Někomu zábavu, někomu znechucení, většině NIC, jen ztrátu času.

08.03.2019 2 z 5

Atlas velkých měst celého světa Atlas velkých měst celého světa Miralda Colombo

Skvělá kniha nejen pro děti. Zaujme, pobaví, poučí a vzbudí touhu po cestování a poznávání. Ideální pro společné čtení a následné debaty s dětmi nebo vnoučaty.

26.02.2019 5 z 5

34 dní 34 dní Anita Waller

Téma dobré, zpracování slabší. Kniha na mě působila spíše jako čtení pro ženy. V mnohém neuvěřitelná, nedotažená, zjednodušená. Mnohé opomíjí, mnohé zdůrazňuje. Jenže nevyváženě. Ano, bylo to napínavé, ale tak nějak plytce. Očekávala jsem více, jsem zklamaná.

13.12.2018 3 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Velmi napínavé, dočítala jsem skoro do rána. Zajímavý příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách. Příběh stupňujícího se zla, na jehož počátku je pocit moci umožněný penězi i hloupostí a velikášstvím předků. Ale zpracování pokulhávalo . Jaksi moc naivity, důvěry a nepřirozeného jednání, pak rychlé nahromadění indicií a poté předimenzovaný závěr a rozuzlení. A nechybí ani láska i žárlivost. Na mě to působilo nevěrohodně a mnohé jsem i předvídala.

03.12.2018 4 z 5

Světla zimní noci Světla zimní noci Pam Jenoff

Napínavé, dojemné a smutné čtení nejen pro ženy. Děj je situován do prostředí cirkusu a ukazuje útrapy i sílu lásky, odvahy a charakterů v období holokaustu.

28.11.2018 5 z 5

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Dojemný příběh o hledání lásky - mateřské i partnerské. Dobře se četl, vzbuzoval sympatie s hlavními postavami. Jenže po přečtení, po zamyšlení nad téměř stoletým životem Doris a její povahou, přetrvává ve mně smutné rozčarování. V mých očích tato milující, krásná, energická, chytrá, podnikavá a odvážná žena mohla a měla minimálně ve druhé polovině svého života využívat svůj čas , schopnosti i možnosti smysluplněji, udělat toho hlavně pro sebe mnohem více. Ve všech směrech. Příběh mě tedy i poučil - nikdy nic nevzdávat , nečekat, žít, hledat a nacházet naplnění svých snů.

19.11.2018 3 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Napětí, překvapivé zvraty, složitá psychika hlavních postav -vyšetřovatelů, obětí i pachatelů. Skvěle jsem se odreagovala, doporučuji.

11.11.2018 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Dvě dějové linie, obě plné tísnivých zážitků. Co všechno jsou si lidé schopni provést? Co všechno se považovalo za léčebné, správné a progresivní? A co se asi děje dnes? A komu? Je třeba lépe se dívat, vyhodnocovat a možná i pomáhat.
Knize se dá leccos vytknout, ale vystihnout atmosféru se jí podařilo výborně.

20.09.2018 4 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Po přečtení předešlých knih této série jsem očekávala více. Jsem zklamaná, příběh i jeho zpracování nedosahuje úrovně těch předešlých, je předimenzovaný a zároveň jaksi rozvláčný. Cítila jsem se jak neplavec, zmatený a zmítaný těmi říčními proudy. Knihu jsem proto často odkládala a pak musela zpětným listováním v mysli i stránkách znovu objevovat již přečtené. A to se mi jindy nestává, natož u thrillerů. Nicméně na tvorbu S.J. Bolton nezanevřu. Doufám, že v dalším díle bude střídmější při dávkování nezvyklostí a "šíleností".

16.07.2018 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Propletené životní příběhy několika rodin. Kniha o tom, jak málo známe sebe sama a své nejbližší. Zda si stanovujeme správné životní priority a jsme schopni je měnit. Kdo doplácí na naše činy a jak se s tím vyrovnat. Četla se lehce, ale působila mírně schematicky a překombinovaně.

08.12.2016 3 z 5

Led v žilách Led v žilách Yrsa Sigurðardóttir

Další z dobrých detektivek, která zapůsobí nejen dějem, ale i mrazivou atmosférou Grónska, ponorkovou situací pracovníků, uzavřených v táboře, a silnou vazbou původních obyvatel na tradice.

18.02.2016 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Již třetí detektivka z této série, a všechny výborné. Jsou opravdu napínavé a mnohonásobně děsivé.
Děsivé v tom, jakých šíleností se může dopustit člověk, jehož mozek extrémně špatně zpracoval nějaké životní trauma. Až mě napadá, jak je na tom autor, který toto vše dovede vymyslet. Nebo to nejsou jen jeho fantazie a čerpal ze skutečných podkladů?

20.09.2015 5 z 5

Deník Gréty Kaiserové Deník Gréty Kaiserové Klára Janečková

Umně spletený, stylově velmi jednoduchý příběh o lidských povahách, o sebekázni i živelnosti, o lásce i sebelásce, vypočítavosti, sobeckosti i vášni. Není to četba pro mně, ale u milovnic ženských románů může uspět.

01.09.2015 2 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Detektivka pro ženy, okořeněná milostným vztahem. Napínavá. Pachatele dávné vraždy si sice tipujete, ale do poslední chvíle nevíte, zda je to trefa. Přece jen mi mnohé "nesedlo", příběh i jednotllivé postavy na mě působí nepřesvědčivě, schematicky, zdlouhavě, cíleně psané pro efekt.

17.08.2015 3 z 5

Chtělo by to nový jména Chtělo by to nový jména NoViolet Bulawayo

Výtečné, současné, aktuální, poučné. Problém imigrace, vykořenění. Napsáno naprosto úžasně.
Čtete se zaujetím, ale pozorně, pomalu, protože je nutno se vcítit, zamyslet, pochopit, postřehnout vše, co je sděleno i mezi řádky. Doporučuji přečíst i doslov, citaci z něho uvádím v diskusi.

21.06.2015 5 z 5