rafan65 rafan65 komentáře u knih

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Zatím nejslabší kniha od této autorky co jsem přečetl. První polovina knihy je velká nuda a zbytek to moc nezachrání. Děj je opravdu nezáživný, některé pasáže mě doslova nutili knihu odložit. Příště se takové knize vyhnu velkým obloukem.

16.09.2023 3 z 5

Ztracené město Ztracené město Linda S. Howington

Začátek knihy mě hodně bavil a příběh jsem si opravdu užíval. Jillian a Ben se neustále navzájem pošťuchovali a dávali příběhu náboj humoru a lehké erotiky. Ovšem poslední třetina příběhu se změnila v nudné popisování Benova obřího penisu a Jillianiny pochvy, příběh se proměnil do sexuální smrště. Je to docela škoda autorka se utrhla z řetězu a popustila své sexuální fantazie do sféry skoro porna, nebo ji došli nápady na dobrodružnou literaturu. Každopádně tímto koncem knihu doslova zabila.

25.06.2023 3 z 5

Dívka v zrcadle Dívka v zrcadle Eva Kačírková

Průměrná česká detektivka děj je slabší a málo napínavý. Opět samá korupce, politika a provázanost nekalého podnikání a politických špiček. Vše podtrhuje bezmocná policie, prostě pořád stejná písnička. Tyto knihy mě už opravdu nudí a nejhorší je že se vlastně od doby napsání této knihy nic nezměnilo.

24.06.2023 3 z 5

Stařec, který četl milostné romány Stařec, který četl milostné romány Luis Sepúlveda

Nádherná kniha která popisuje život v amazonském pralese. Příběh je hodně zajímavý a na samotném konci graduje bojem hlavního hrdiny a divoké šelmy. Autor vložit do příběhu tolik lidskosti a moudrosti že jsem se chvílemi tetelil blahem. Moc pěkné čtení doporučuji tuhle jednohubku stojí za přečtení.

08.05.2023 5 z 5

Případ doktora Karpety Případ doktora Karpety Jaroslav Boček

Pěkně napsaná kniha která se dobře čte. Zajímavě pojatý příběh ve kterém zúčastněné osoby rozmluvou vypráví osudy doktora Karpety. Autora neznám ale určitě to není poslední kniha kterou jsem od něj přečetl. Klidně může doporučit, nebudete se nudit.

01.03.2023 4 z 5

Kdo s ohněm zachází Kdo s ohněm zachází Pavel Hrdlička

Opět pěkné čtení příběh je napínavý a vtipně napsaný. U některých pasáží jsem se hodně bavil a docela se těším na další knihu.

28.10.2022 5 z 5

Smrt u jezera Smrt u jezera Vladimír Fiala

Pokud porovnáme knižní předlohu a filmové zpracování, tak dojdeme k závěru že se hodně liší. Autor seriálu vytvořil paskvil který toho z knihou moc společného nemá. Není se čemu divit, seriál poplatný době měl být hlavně propagace skvělé práce příslušníků národní bezpečnosti.

24.09.2022 5 z 5

Let do souhvězdí  Pavouka Let do souhvězdí Pavouka Milan Gruber

Děj této knihy je napínavý od začátku až do konce. Je jasné že autor musel ze soudruhů pohraničníků udělat hrdiny, a hlavně hodné a kladné postavy. Jinak se to četlo vcelku dobře, takže dám čtyři hvězdy.

19.09.2022 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Od Kingova Osvícení jsem zkrátka očekával daleko víc a je to tím, že jsem tento příběh po celá léta znal jenom v jeho filmové podobě. Některé pasáže se četli lépe, jiné hůře a byly zdlouhavé. Příště jedině v obráceném pořadí - kniha a pak film.

05.06.2022 3 z 5

Našeptavač Našeptavač Jaroslav Velinský

Znovu skvělí Ota Fink. Tyto knihy mě opravdu hodně baví. Příběh má perfektní děj a psaní tohoto autora a jeho humor je nádherný. Jsem zvědav jestli v dalších knihách udržel nastavenou laťku která je hodně vysoko.

29.05.2022 5 z 5

Lidožrout Lidožrout Jaroslav Velinský

Další super kniha která se četla úžasně. Pan Jaroslav Velinský psal krásné knihy. Kriminálka která má perfektní děj a ten jeho humor, prostě kombinace které člověk těžko odolá.

18.04.2022 5 z 5

Rychlé šípy, 1. díl Rychlé šípy, 1. díl Jaroslav Foglar

Čteno po několika letech a snad už po páté a pořád krásná klasika která je absolutně nejlepší ve svém žánru. Nemám komiks nějak zvlášť v oblibě ale tomuto nikdy neodolam.

16.10.2021 5 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Moc pěkná kniha. Dobrý děj z nádechem tajemství a detektivní zápletka. Co dodat prostě super.

01.01.2021 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Další skvělý příběh který čtenáře zavede na slunečnou pláž u Karibského moře. Děj opět nepostrádá kvalitní zápletku a samozřejmě hodně napětí. Prostě knihy které nesou označení Agatha Christie jsou zárukou kvality.

05.05.2024 5 z 5

Smrtící povzbuzení Smrtící povzbuzení Nicholas Adams (p)

Tak tohle se četlo opravdu dobře. Napínavé příběhy mám rád, jediné co mě vadilo je že příběh je celkem krátký. Občas si přečtu nějaký díl ze série Stopy hrůzy, tento díl je zatím určitě nejlepší. Uvidím příště třeba sáhnu po dobrém dílu.

20.03.2024 4 z 5

Maigret a Dlouhé Bidlo Maigret a Dlouhé Bidlo Georges Simenon

Krásně napsaná kniha která je opravdu zvláštní směsicí lidských osudů. Autor dokázal znovu napsat napínavou detektivku a zároveň popsat hrůzný osud jedné rodiny. Mám pocit že příběhy Komisaře Maigreta jsou originální a potěší každého milovníka krimi.

20.10.2023 5 z 5

Prosím tě, neblázni! Prosím tě, neblázni! Ivan Kraus

Některé povídky jsem už znal ale knihu jako celek jsem četl poprvé. Kniha je opravdu hodně veselé čtení které jsem očekával. Jsou zde samozřejmě povídky úžasné a některé slabší, jako celek je kniha moc pěkná. Určitě můžu doporučit.

01.10.2023 5 z 5

Jak se krotí krokodýli Jak se krotí krokodýli Marie Poledňáková

Nějak jsem rozpolcený. Čekal jsem docela něco jiného, u filmového zpracování jsem se hodně bavil. Kniha mě docela zklamala, asi jsem měl velké očekávání. Nemám rád srovnání kvality knižní podoby a filmové verze ale tentokrát je film určitě lepší.

09.09.2023 3 z 5

Všichni musí zemřít Všichni musí zemřít Viktorín Šulc

Pěkná detektivka která má nečekané rozuzlení až na samotném konci. Major Bohuslav a kapitánka Mazancova' opět nezklamali jako v předchozích knihách. Tato svérázná dvojice mě hodně bavila a je škoda že autoři nepřidali další díly. Zkusím najít nějaké další knihy a uvidím jestli budou tak dobré.

14.07.2023 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Tuto knihu jsem četl snad na pětkrát a dočetl z velkým sebezapřením. Děj mě absolutně nebavil a nemohl jsem se začíst. Jsem hodně zklamaný a další knihu této série už číst určitě nebudu. Bylo to velké trauma a rozčarování.

07.07.2023 2 z 5