robin9739 robin9739 komentáře u knih

Útěk z Lucienu Útěk z Lucienu Kazu Kibuishi

Šestý díl s podtitulem Útěk z Lucienu přímočaře pokračuje přesně tak, jak jsme z této série zvyklí, takže zde nedochází k žádným nejasnostem. Děj knihy je rozdělen do několika dějových linek, v první sledujeme mladého a neohroženého Navina, který dostane jeden ze zatím nejtěžších úkolů, a to spustit nouzový maják v prastarém městě Lucien. Návin ale neví, že v tomto městě dokáže být i pouhý stín smrtelně nebezpečný. Druhá dějová linka sleduje jeho sestru Emily, elfího prince Trellise a starého průvodce Viga, kteří se vracejí do nebezpečné pustiny, aby pomohli prokletému Maxovi, se kterým v minulém díle uzavřeli velmi křehké spojenectví. …

Amulet je prostě fantastický. Šestý díl drží laťku této série proklatě vysoko a musím konstatovat, že to je jedna z mála sérii, kde je každý díl výborný a horko těžko bych řekl, který byl nejslabší a který byl naopak nejlepší. Při četbě tohoto komiksu jsem unášen jeho prostou krásou s jednoduchostí, za kterou se skrývá vše, co pořádné fantasy musí mít.

03.06.2022 5 z 5

Rudá Rudá Dalibor Vácha

První díl byl šedý, ponurý a mě osobně se hodně líbil, nejen díky své atmosféře ale díky svému osobitému usazení. Tento díl je hoden svého jména šedá a depresivní atmosféra nám tu zůstala to ano, ale teď je tu děj protkán mnohem větším množstvím rudé krve a nekompromisní akcí, která je velmi povedená a dobře napsaná. Dostáváme spoustu nových postav, které se tu vraždí, jak na běžícím pásu. Nezůstanou ušetřený ani postavy z prvního dílu, autor byl prostě nekompromisní a rozjel pořádně rudé jatka. Takže jsem si pomálu nestihl ani vybudovat nějaký pořádný vztah k novým postavám a skončil nakonec u starého známého z prvního dílu.

Kniha se čte sama, příběh plyne stejně rychle, jako umírají vojáci na obou stranách. Kniha je svým dějem velmi aktuální a při její četbě jsem si říkal, jak to ten autor dokázal, tak trefit. Autor dokáže zaujmout a já jsem knihu přečetl během pár dnů. Již od poloviny knihy jsem tušil kam děj bude směrovat, na konci knihy jsem však byl překvapen, finále bylo jiné, než jsem předpokládal.

02.06.2022 5 z 5

Otrok megaměsta Otrok megaměsta Tomáš Sekerka

Jedná se o zajímavou knihu, která se dobře čte, nešetří akcí, krví a nalezneme zde několik velmi povedených zvratů. Dostali jsme zajímavý svět s hlavní postavou, která je na hraně černé a bílé, a tváří se jako krvežíznivé monstrum. Přitom se snaží zachránit svět a vlastním životem chrání jedinou osobu, která mu ještě zbyla. Máme tu konec ne konec při kterém mě autor nechal trochu na pochybách jestli to takhle bylo správně...

17.03.2022 3 z 5

Warcraft: Legendy 1 Warcraft: Legendy 1 Richard A. Knaak

Warcraft Legendy: Svazek jedna – Nabízí něco jiného, než jsme zvyklí z většiny komiksu ze světa Warcraft. Jedna se o kombinaci komiksu a černobílé kresby, kterou mají povětšinou na svědomí asijští kreslíři. Svazek jedna, obsahuje 4 krátké grafické povídky, každou povídku má na svědomí jiná dvojice/trojice autorů, což dodává každé povídce originální vzhled a příběh. Tento velikostí malý komiks nám ukáže svět Warcraftu, tak jak ho máme rádi. Je plny dobrodružství, zrad, humoru i odvahy, jsou zde příběhy vyprávěné jak z pohledu Aliance, tak Hordy.

Závěrem se jedná o povedenou sbírku povídek v originálním grafickém zpracování. Dle mě by Warcraftu více slušelo barevné provedení, některé části povídek byly dosti nepřehledné, a někdy jsem měl problém i s textovými okny. Oceňuji originalitu a různorodost jak kreseb, tak příběhu, bohužel tak jak u většiny povídkových knih/komiksu trpí povídky na délku, některé by si určitě zasloužily delší zpracování. Jako celek hodnotím první díl této pětidílné volné série ze světa Warcraftu kladně. Velmi rád si přečtu další díl, minimálně abych ho porovnal s dílem prvním...

25.01.2022 3 z 5

Tajemství síly Tajemství síly ONE (p)

Závěrem, druhý díl nás posunula v příběhu o krůček dále není v něm sice tolik emocí a kulturních či sociálních otázek a témat jako v jiných mangách ale je to ryzí zábava . Navíc jsme dostali několik nových postav a zajímavých nepřátel. Jedná se o zábavnou manga jednohubku, u které jsem se bavil a zpříjemnil si den solidní zábavou a akcí na první dobrou. Saitama je zábavný týpek co se chce posunout dále, a to také očekávám v nadcházejících dílech. Pokud máte rádi svižné příběhy, nevadí vám přemíra akce a nějaká ta krev a vtípek, tak One - Punch Man je přímo pro vás .

21.01.2022 4 z 5

Pirátská odysea Pirátská odysea Michael Crichton

Pohodová pirátská oddechovka. Zaujme hlavně neohrožeností a lstivostí pirátské kompanie.

28.09.2021 4 z 5

Cesta do neznáma Cesta do neznáma Theodora Stonewall

Tato kniha, tento příběh je naprostý originál, nečekejte žádné klasické fantasy. Nehledejte zde příběhy o lásce, zachráně světa a mocných hrdinech, to tady nenajdete. V této knize se autoři noří do vašeho nitra. Slovy a činy hlavního hrdiny do vás zasejí semínka reálnosti, semínka nejzvracenější představivosti, tím, že tuto knihu čtete dostáváte nálož života, tak jak ho vnímá jedna ztracená duše, tak jak život může vypadat. Mě osobně se ono promlouvání hlavní postavy/autorů k čtenáři líbí a motivovalo mě to ještě víc nad tímto počinem hloubat. Na druhou stranu, vám příběh dovolí se vnořit do duše jednoho kouzelníka, jenž cestuje za svou pravdou za svým novým životem, za knihou, která mu pomůže najít to co mu v jeho krví, blátem a výkaly potřísněném životě chybí. Cestuje za bájným " Necronomiconem". Kniha je jedna velká psychologická studie a mě to bavilo. Navíc je to studie, za kterou by se nemusel stydět Skinner či Freud tato studie je nabalená na impozantní příběh. Ten je osobní, uvěřitelný a já jsem ho velmi prožíval. Co se týká technické stránky nemám co vytknout, kniha se četla sama a já jsem ještě dlouhé hodiny nad textem tohoto klenotu přemýšlel. Jsem rád, že zde máme autory, jenž jdou proti proudu a nebojí se vydat do bitvy i se samotným čtenářem. Teď už záleží jen na vás, na jakou stranu se v této bitvě postavíte.

23.09.2021 5 z 5

Oko bouře Oko bouře Zuzana Hartmanová

(SPOILER) Nad Lerem se stahují mračna. Kdysi mocný Arumiel (samozvaný spasitel) se dostává do těžké situace. Jeho plány se rozpadají a jeho sny o dokonalém království, kde je on jediný vládce, pomalu ale jistě začínají skomírat. Stále však drží v šachu spoustu bytostí, které jsou pod přísahou a spasitel rozhoduje o jejich životě. Většina lidí už ztratila víru v bohy a hlavně v Arumiela, takže i on sám začíná pociťovat, že se zřejmě vše žene do záhuby. Toho se snaží využít nepřátele, kteří jsou už takřka všude a všichni mají své vlastní plány, svou pomstu, své osobní touhy. Magie je čím dál nevyzpytatelnější, magické bouře jsou častější a smrtelnější, ohrožují vše co ještě nějakým zázrakem přežilo. Jaká pravda musí být odhalena? A kdo kvůli tomu musí zemřít? Každé další Arumielovo rozhodnutí může Ler nadobro přivést do záhuby. Nebo ho snad skutečně někdo spasí...?

Druhý díl ze série "Krysy apokalypsa" pokračuje v nastoleném tempu. Ze začátku jsem se trošku ztrácel v postavách, jelikož je to nějaký čas co jsem četl první díl. Ale po 70 stránkách jsem se díky osobitosti každého charakteru srovnal a zorientoval. Příběh, jenž je rozvětvený se začíná pomalu ale jistě splétat dohromady. V tomto díle jde hlavně o charaktery a celkový pohled na ně, jejich vývoj a vliv na příběh. Dozvídáme se něco o minulosti a motivaci hlavního záporáka i jiných postav. Osobní příběhy se prolínají a vše směřuje k finální bouři, jenž rozhodne o osudu světa. Kniha je psaná velmi čtivě, autorka umí bravurně střídat delší kecaci pasáže s výbornými bojovými... Tak jak v prvním díle tak i zde mně nejvíce zaujal svět, jeho chod, rozdělení, celkové fungování a lore. Jedná se o velmi komplikovaný přesto celistvý a fungující svět. Navíc osudy postav, jenž jsou zde vykreslené jsou fantastické a určitě si každý čtenář najde svého oblíbence! Já ho našel.
Jediná výtka je k obálce, která mi moc nesedí k příběhu, jenž se v knize odehrává.

25.06.2021 4 z 5

V prázdnotě V prázdnotě Filip Kurečka

Náš hlavní hrdina se jako jediný probouzí z dlouholetého spánku a skoro nic si nepamatuje. Ví, že je členem posádky novodobých osadníků, jenž byly vyslání, aby založily kolonii na nové planetě, jenž je 4 světelné roky daleko od rodné země. Něco je ale špatně, byl probuzen moc brzo a ostatní osadníci jsou ve svých kryokomorách mrtví. Neví, co se pokazilo a je jen na něm, aby zjistil příčinu svých problémů. Navíc musí dostat hvězdnou loď Destiny ke svému cíli.
Dokáže Pavel český raketový inženýr zachránit misi, ve které vidí celé lidstvo svou budoucnost a možnost lepšího života?

Na tuto knihu jsem se moc těšil. Parádní formát, zajímavá obálka. Vydání této knihy jsem sledoval a jsem velmi rád, že vyšla. Byla by to totiž velká škoda, kdyby se tak nestalo. Jelikož toto dílo je velmi povedené.
Kniha začíná pozvolna, první třetina až polovina je vynikající. Tíživá atmosféra, obrovská loď plná mrtvých pasažérů, jenž se volně nese vesmírem. Přidejte k tomu ztrátu paměti a nečekané situace, jenž nezažil nikdy žádný člověk na vlastní kůži. Líbí se mi, že se příběh rozděluje na dvě větve, jedná víše zmíněná a druhá na rodné planetě Zemi, kde se lidé, jenž Destiny postavily snaží přijít na to co se stalo a jak ji můžou pomoc. Na této dějové lince se mi líbí reálnost, kde jsou peníze a politika na prvním místě před životy a vědeckými objevy. Tato kombinace je dokonalá, první polovina má za mě 6/5.
V druhé polovině se z osobního příběhu stává vesmírná odysea o dobývání vesmíru. Technicky zdařilé, příběh neztratí nic na čtivosti ani spádu, ale už se více přibližuje k jiným sci-fi knihám. Onu atmosféru z první poloviny to už prostě nemá.
Za mě se jedná o celistvé dílo s hutnou atmosférou a dobrými charaktery, sice druhá půlka je rychlejší a máme zde velmi otevřený konec, ale je to jasná příprava na pokračování...

23.05.2021 4 z 5

Šedá Šedá Dalibor Vácha

Šedá je o dost jiná kniha, než jsem podle obalu a anotace očekával. Říkal jsem si, že to bude o dívce, která díky svým psionickým schopnostem, bude bojovat proti zanikajícímu Sovětskému svazu.

Dost jsem se mýlil. Šedá je kniha o několika lidech, kteří každý mají své vlastní problémy, zájmy a plány odehrávající se za doby rozpadu SSSR. V době, kdy na Balkáně zuří válka, kdy většina zemí vytahuje bolestnou minulost a snaží se prosadit v době celosvětového chaosu své zájmy. V téhle době jsou lidé, co se snaží v porevolučním ČSFR vytvoří vlastní stát s vlastními zájmy a armádou, a jsou i jiní, co se jím v tom snaží zabránit. A nejlepší zbraní jsou "Espeři" lidé se zvláštními schopnostmi a silou zbraní hromadného ničení.

Tahle kniha není jen o dívce na přebalu.
Je to o lidech, kteří kvůli svým schopnostem, musí přežívat skrytí před světem.
Je to o dětech, které musí přežívat v pokusných laboratořích.
Je to o lidech, kteří bojují za lepší život Esperu.
Ale i o lidech, co vidí v Esperech jen moc a zbraň.

Příběh měl pomalejší rozjezd. Hned po pár stránkách mě dostalo celé prostředí a ona doba, ve které by upřímně moc lidí nechtělo žít. Bylo to popsáno velmi uvěřitelně a reálně. Kniha byla hodně o postavách a jejich psychologii. Postavy v příběhu byli velmi dobře napsané a uvěřitelné. Kniha nebyla moc akční, spíš velmi podrobně všechno popisovala (situaci, postavy a jejich motivaci, celkový systém). Když už na akci došlo, byla hodně dobře napsána. I díky ní nechcete přestat číst. Těšíte se na další telekinezi, telepatii a jiné super schopnosti. Postupně kniha gradovala až došlo na finále. Kde se všechny hlavní postavy setkaly a všechny své neshody vyřešily ve stylu Quentina Tarantina. Konec byl hodně rychlý a brutální.
Jediná výtka je, že autor nám jen jemně vylíčil, jak se stálo, že někteří lidé se rodí jako Espeři.
Kniha se povedla, jedná se o velice zajímavou četbu.

14.12.2020 5 z 5

Opium a absint Opium a absint Lydia Kang

Opium a Absinth název knihy, která má krásnou obálku a velmi zajímavý název. Tahle kniha nás zavede do doby, kdy se v Americe dostává na první příčky bestselleru román Brama Stokera Dracula. Bohatí mají svá pravidla a svůj vlastní svět. Považují chudinu za spodinu světa a myslí si, že se všechno točí okolo nich a jejich jména. Žijí ve své zlaté kleci a nepřipouštějí si žádné pochybnosti o svých povinnostech. Natož když jste žena s důležitým jménem, a cela rodina na vás spoléhá, že uděláte to, co je dobré pro ně ale nezajímají je vaše cíle a pocity a osobní radosti. Bohužel po těžké nehodě, po které jste zůstaly na opiátech proti bolesti. Se navíc dozvíte, že vaše sestra je zabita za velmi zvláštních okolností její tělo je nalezeno s dvěma dírkami na krku a jako příčina smrti byla určena absolutní ztráta krve. Vaše rodina dělá že nic, jelikož jim v tuhle chvíli jde jen o to, jak vás provdat jako jediného přímého dědice, aby byl zachován vás společenský status na té nejvyšší úrovni. Policie to nechává zamést pod stůl, nemají žádné svědky ani důkazy. A váš největší problém je vaše závislost na opiátech a tím pádem vaše ovlivněna mysl. Co když vaši sestru zabil upír je to vůbec možné existují upíři???
Kniha i když se tváři, že by mohla být fantaskní je vlastně historická detektivka. Detektivní zápletka je velmi tajemná, na téhle knize mně nejvíce bavila hlavní postava a její závislosti a poté boj proti nim. Závislost nejen na opiu ale třeba i na heroinu, který v té době byl volně na předpis. Naše hrdinka potřebuje zdravou mysl, aby vyřešila smrt své sestry. Co když závislost nebo nemoc všeobecně je vodítko k nalezení vraha. Líbí se mi, že jsou v knize dobře popsané historické reálie jak léčebné postupy, tak třeba odvykaní na závislosti v té době. Kniha mě bavila, byla to zajímává změna žánru. Kdo má rad historií nebo detektivky jedná se o velmi dobrou volbu.

24.11.2020 5 z 5

Nehodni Nehodni Kirsten Beyer

Po přečtení této knihy, jsem opět naprosto propadl universu Hvězdné flotily. Star Trek je fenomén a tahle kniha je přesně o tom, o čem by měly být příběhy lodí Hvězdné flotily. Máme tady posádku, kterou známé z minulostí například (Sedmá z devíti, Chakotay, B'Elanna Toress) ale také úplné nováčky. Kteří jsou vyslání, aby prozkoumali málo známý kvadrant vesmíru pod názvem Delta.
Je vyslána celá flotila pod vedením lodě Voyager. Při cestě musí posádka řešit nejeden problém, ať už se samotnými členy posádky nebo s neznámými plavidly a celou soustavu planet s několika druhy živých organismů na povrchu.

Kniha je psaná čtivě úplně vás pohltí a přejete si být součástí posádky a objevovat neobjevené. Navazovat nové vztahy a řešit různorodé problémy. Knihu doporučuji všem, co miluji sci-fi a pro fanoušky Star Treku je toto dílo povinnost. Jediné, co bych asi vytkl, je že tenhle díl je hlavně o osobách na palubě a hodně o komunikaci a kontaktu, jak už na palubě, tak na jiných planetách…. Proto kniha, muže být pro někoho málo akční a některé dialogové pasáže jsou moc dlouhé. Ale jako celek je kniha fajn a moc mně bavila.

04.10.2020 5 z 5

Záhada run Záhada run Janina Ramirez

Hlavní postava, 12 léta Alva je dívka, která miluje dobrodružství a její největší hrdinka a vzor je Štítonoška Lagerta. Nejlepší přítel je Vlk, o nějž se stará od štěněte. Pohání ji touha objevovat a řešit záhady, podnikat výpravy do vzdálených zemí jako její otec. Ten ale jednoho dne odjede na výpravu a už se s ní nevrátí a nikdo neví co se mu stalo. Potom, jednoho deštivého večera přijde do vesnice cizinec a ten má u sebe záhadné pouzdro a na něm jsou runy, které umí rozluštit jenom ona, její Matka a strýc. Ty runy totiž napsal její otec. Alva se sama snaží přijít na tu záhadu, kterou tu zanechal. Po čase přijde na to, že záhadu vyřeší jediné za pomocí svého strýce Magnuse a matky Briannny. Příběh nás zavede k žhnoucí ohňům Jarlova příbytku k vzdáleným horám, nebezpečným útesům a temným jeskyním. Poslechneme si tajemné příběhy, ve kterých se objevuje Alvin otec.
Hlavní hrdinka bude postupně dávat všechny střípky a indicie dohromady. Dokud nezjistí pravdu, pravdu o tom, co se ukrývá za záhadnými runami.

Tahle kniha je sice pro mladší čtenáře ale podle mě to je kniha pro celou rodinu. Protože rodina a vzájemná důvěra je to hlavní ponaučení, které je skryté za příběhem téhle knihy. Kniha je psaná čtivě. Příběh nám krásně plyne, navíc je proložen spoustou úžasných ilustrací, které nám dokonale navozují tu správnou severskou atmosféru. Být zpátky ve svých dětských letech kdy jsem chodil do skautů a objevoval krásy přírody a různých tajemství, určitě by tahle kniha byla má oblíbená. Navíc drsné a mrazivé prostředí z dob Vikingů se dokonale hodí pro tento příběh.

03.10.2020 4 z 5

Před bouří Před bouří Zuzana Hartmanová

Kniha člověka hned upoutá svou obálkou, je na ní krásná ilustrace okřídleného démona chcete-li boha.
Název tohohle dílu "Před bouří", krásně vystihuje, co se v knize odehrává. Svět, který bičují magické bouře. Pro některé jsou životní energii, pro jiné zárukou mutací v lepším případě smrtí. Líbí se mi ta symbióza, bouře zabíjí i dává obyčejným lidem tolik potřebnou energii. Energii k životu, ale i k tomu, aby byly schopní porazit a zajmout okřídlené démony.
Svět je to nejlepší na téhle knize. Je naprosto originální, jak už samotnými bouřemi, které ovlivňují vlastně celý svět. Ne jenom ekosystém, cestování, lidi ale i samotné démony.
Démoni s božskou mocí, jsou hlavním postavami příběhu, jelikož jsou největší silou. I když pár lidských postav tam má také své zastoupení, hlavně Vesper.
Tahle kniha má všechno, co potřebuje… silné a propracované postavy. Záporák, který je inteligentní a bestiální najednou. Skupinu povstalců ale i jedince s osobními problémy a motivacemi. Vše se to nádherně prolíná a pomálu utahuje v jeden celek.
Je krásné i zákeřné, že tahle knížka je ukončena tak jaký název nese. Což znamená těsně před bouří, dílo nás celou dobou bičuje blesky, nabíjí nás očekáváním a provázaným příběhem, aby nakonec skončila tak, že už teďka nebudeme moc dospat do dalšího dílu. Už teď můžu říct, že budeme nadšeně vyhledávat na obloze, kdy přijde nějaká bouře a sní okřídlený démoni v své plné kráse.

Hodnocení 4,5⭐ /5⭐ tu půl hvězdu si nechávám na další díly ????????.
Opět jsem byl překvapen a říkám si česká fantasy a její autoři se můžou směle rovnat těm světovým.
________________________________________

24.09.2020 5 z 5

Úsvit rebelů Úsvit rebelů Ann Carol Crispin

Jako velký fanoušek Star Wars, mám přečteno několik knih z tohole neuvěřitelného světa. Takže mě nemohla minout trilogie o Hanu Solovi.
Tuhle trilogii bych doporučil určitě všem fanouškům Star Wars ale jestli se moc neorientujete v tomhle obrovském vesmíru tak vám ta spousta jmen může dělat problém.
V téhle sérii se dozvíte, jak Han vyrůstal a kde se naučil pilotovat. Proč byl Han vyhozen z imperiální akademie a Chewaca se stal jeho nejlepší přítel. Kdo byla první Hanova láska a věřte tahle slečna je velice zajímavá postava, která Hanovi motá hlavu po celou trilogií.
Objeví se tady Jabba Hutt, i příběh o tom jak Han vyhrál Milénium Falcon na Landovi.
Velmi mně překvapil Boba Fett je to dokonalá postava, která změní průběh nejedné mise a naruší mnoho plánu. Přitom zůstává svůj a nehraje ani na jednu stranu jenom dodržuje svůj kodex. Nakonec se dozvíme proč Jabba nechal vypsat odměnu na Hana a jak se Han přidal na stranu rebelů. Moc se mi líbily zmínky na Lorda Vadera a na to, že Impérium chystá obrovskou zbraň, která je schopna ničit celé planety ( my víme o kterou zbraň jde ????????). Knižní trilogie krásně končí tam kde začíná filmová epizoda IV Nová Naděje

14.09.2020 4 z 5

Hawking Hawking Jim Ottaviani

Lidská fantazie je nekonečná tak jako vesmír, tyto dvě věci k sobě patří od nepaměti. A Sthepen Hawking byl jeden z největších vědců zabývajících se vesmírem. Jeho odborné knihy především "Stručná historie času" přispěla k přiblížení kosmologie nejširší veřejnosti. Jeho práce dopomohla spoustě autorů Science fiction jak už knižních tak i filmovych, aby lépe porozuměli podstatě vesmíru.
Samotný Hawking byl člověk, který miloval vesmír a jeho tajemnou neprobadanou část. Zasvětil svůj život tomu, aby aspoň nějaké věci nebyly úplně neznámé. Samo sebou byly některé jeho výroky až příliš futuristické a u jiných vědců se nesetkal s pochopením. Přes svůj fyzický hendikep byl velmi aktivní i díky tomu se stal celebritou, a popkulturní ikonou. Objevil se nebo o něm byla zminka v několika seriálech např. Teorie velkého třesku, Star Trek: Nová generace nebo Simpsonovi.
A o tomhle géniovi je tenhle Grafický román. Díky tomu, že se jedná o "komiks" se dá vklidu zkousnout, že je tam hodně věcí, které člověk musí číst několikrát a nebo to googlit. Kdyby to byla klasická kniha, byla by četba o dost těžší. Takhle to celé působí zábavně je tam spousta grafů a obrázku, které nutí to člověka číst a zkoumat to.
Navíc byl i přes svůj hendikep pan Hawking velice vtipný člověk a tahle vlastnost se odráží i v knize. Nečekejte žádnej příběh je to autobiografie o člověku, pro kterého byl vesmír vším.
Pokud máte aspoň trochou rádi vesmír nebo vás zajímá jak funguje tak tuhle knihu vám vřele doporučuji.

09.09.2020 4 z 5

Vězení Vězení Anna Šuláková

Co když víte, že svět se blíží ke svému konci a jediný kdo za to může jsme my lidé???
Co když, je možnost, aby se lidé poučili se svých chyb a neopakovaly je....
A právě Vy a Váš projekt Labyrint, byste mohli dokázat napravovat lidi. Ty lidi, co dělají chyby. Díky tomu dokázat zachránit nejen svou budoucnost ale budoucnost všech.

Po přečtení prologu jsem si říkal, že to bude mix Labyrintu a Ready Player One. Jednoduše řečeno labyrint ve virtuální realitě, akorát tady se probudíte, až tehdy, když se stanete lepším. Ovšem ale nikdo neřekl, v jakém slova smyslu, jestli lepší jako moudřejší a uvědomělejší anebo jako lepší zlo....
Tahle e-kniha o které jsem vůbec nevěděl, že vyšla mě absolutně dostala. Nevím, jak napsat tuhle recenzi, aniž bych vás nepřipravil o to zjištění, o tu logičnost, o to překvapení, proč hlavní hrdina dělá věci, které dělá. Kniha se čte pěkně, je to psané jednoduše, žádné zbytečně komplikovaná slova a vědecké pasáže. Při čtení si říkáte, jestli je kniha o vědci nebo o jeho výzkumu. Možná dokonce o samotných lidech, na kterých se pokus provádí.
A v tom je ta krása, celou dobu Vás kniha drží a vy čekáte co se stane. Pomalu odhaluje střípky kousek po kousku, hlavní hrdina se stává obětí vlastního přesvědčeni o důležitosti svého projektu. Dokonce ztrácí kontrolu nad svým životem a vědomě ohrožuje životy lidí i kolegů, kteří jsou mu blízcí. Poučí se ze svých chyb???
Poslední stránku knihy jsem si přečetl třikrát, potom jsem se vrátil na začátek. Zavřel knihu, a s pocitem překvapení a nadšení jsem si řekl „A sakra“...

Takhle jsem byl překvapen třeba u filmu 6 smysl s Brucem Willisem.

Za mě geniální kniha, která se občas až moc dlouho zabývá osobním životem hlavního hrdiny, ale na konci to všechno dává smysl. Nevím co dál napsat, všem vřele doporučuji si ji přečíst…. Stojí to za to!

4,5⭐/5⭐

Už teď se těším na nepřímé pokračovaní v podobě knihy Fialová.

13.08.2020 4 z 5

Pirátské deníky Pirátské deníky Alexandre Olivier Exquemelin

Krásna kniha plna obrázku dobových děl. Spousta zajímavých informaci o době pirátu a jejich až neskutečných bojových schopností. Na pozadí toho všeho sledujeme příběh jedno slavného piráta Kapitána Morgana. Pro mně jako fandu Pirátu zajímavé čtení pro lidi které to moc nebere asi příliš mnoho informaci jako třeba stránka plná jen jmen lodí a jejich kapitánu...

26.01.2017 3 z 5

Drakova přísaha Drakova přísaha Kristin Cast

Vzhledem k tomu že nejsem fanda tohohle žánru (zamilovaných upíru), tak tohle bylo zajímavé zpestření od mých standardních nároku na knihu. Kniha psaná čtivě s velice rychlým ale otevřeným koncem.

19.05.2016 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Hodně dobré Sci-fi má to co potřebuje a nic navíc hned vás vtáhne do života malého kluka který se musí stát zachráncem celého světa a tak rychle jak se mu to povede tak rychle máte přečtenou tuhle knihu všechno to má spád žadné dlouhé omačkování okolo a zakončení které vás dostane..

16.05.2016 4 z 5