roman9276 roman9276 komentáře u knih

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Eeeej tohle byla zase parádička. Marissa prostě umí a vymyslela superhrdinskej svět, kterej mě fakt baví. Skvěle vymyšlená zápletka s agentem N, konec totálně napínavej a skvělá gradace už od prvního dílu. Nightmare a Sentinel okolo sebe kroužej a já pořád čekám na to odhalení, ale prostě ještě asi nenastal ten správnej čas, autorka nás mega napíná a já jsem nadrženej, jak to bude pokračovat. Potřebuju akutně další díl, tak sakra piš rychle!!!

04.10.2019 5 z 5

Holka mimo rytmus Holka mimo rytmus Becky Albertalli

V podstatě volný pokračování Probuzení Simona Spiera, ale se zaměřením na Leah, jeho kamarádku. Tady mě Leah štvala v podstatě celou dobu, první půlka knížky mě nebavila vůbec a byla prakticky o ničem, jen, že bojuje se svojí bisexualitou, stydí se to někomu říct a podobný sračky. Druhá polovina už byla podstatně lepší, příběh začal šlapat a konec to docela i zachránil, proto i tak relativně vysoký hodnocení. Přečteno za chvíli, oceňuju krátký kapitoly, ale asi bych se k tomu znovu nevrátil a doufám, že se autorka poučí a nechá tuhle jakože „sérii“ na pokoji a bude psát něco jinýho.

02.09.2019 3 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuhle sérii jsem měl v plánu číst tak dlouho a jsem rád, že jsem se k ní konečně dostal. Vždycky mě lákal film, kterej se mi mega líbil, ale po přečtení Eragona, mi film přišel dost nudnej a hlavně to šíleně osekali s tim, že i některý věci bohužel byly jinak než v knize. Ale v knize děj tak hezky plynul a pořád jsem se dozvídal něco novýho o dracích a dračích jezdcích, nebylo nouze o vypjatý momenty a rozhodně mě to nalákalo na další díl.

09.07.2019 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Nudný, v podstatě nic neříkající a naprosto zbytečný.

14.06.2019 2 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

YES!!! Jak mě první díl tolik od začátku nechytil, tak druhej díl mě totálně vcucnul. Pořád se něco dělo, pořád nějaká akce, pořád různý zvraty. Dojem z prvního dílu se úplně rozplynul, tohle prostě chceš číst. Přesně takhle si představuju vývoj postav i děje. Docela mě překvapily i sexuální scény, což docela vybočuje z typickejch young adultovek. Skvělý. A ten konec?! To byl sakra jeden z nejvíc nejnapínavějších konců, co jsem za dlouhou dobu četl.

13.06.2019 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Knížka o holce, která je vlastně tak trochu dobrodruh, střelec a blázen, ale hlavně žije. Když jsem začal číst továrnu na sny, tak to bylo takový hezký, protože to začalo o práci v Thajsku a člověk hned dostane chuť to taky zkusit. Pak začala další část, která už byla trochu sluníčkářská, tudíž jsem docela čekal, že tam začnou skákat okolo ohně a přivolávat vesmírný síly či podobný píčoviny. Ale ono ne, jasně, holka trochu sluníčkářka je, ale četlo se to skvěle. Příjemně napsaný, místama jsem se fakt zasmál a něco si z knížky odnesl. Rozhodně můžu doporučit, protože se budete tlemit, jak její přítel hází nehty za postel a přes ty různý peripetie, který je potkaly při cestování ať už v Thajsku nebo na Bali, tak si autorka dokázala zachovat humor, i když věřim, že to někdy nebylo úplně jednoduchý a já po dočtení si připadám nějak míň zamračenej.

08.05.2019 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

(SPOILER) Může obsahovat spoilery.
Co to jako sakra mělo bejt?! Tahle autorka napsala Měsíční kroniky?? WTF??? Totálně utahanej děj o holce, o který víme, že se stane srdcovou královnou. Úplně nudná hloupá nána, která jenom sní o vlastní pekárně a pořád brečí, že si jí chce vzít král a že má ošklivý rodiče. Nejzajímavější bylo, když se z ní stala bad bitch a on byl prostě konec? Posledních 50 stran stálo relativně za to, ale dojem z knihy to už nezachránilo.

07.01.2019 2 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Lale neboli Tetovierer byl skutečný člověk, který prošel Osvětimí. Tahle tématika je obrovsky silná a mě to pokaždý rozseká. Nicméně kniha byla původně scénář a bohužel na její kvalitě se to odrazilo. Chyběla tam spousta myšlenek a hlavně pocity byly popsány jen okrajově a nešlo se moc do hloubky. Proto při čtení mi přišlo, že Tatér si tak jako v klídku proplouvá koncentrákem, všechno mu vychází a má neuvěřitelný štěstí. Jasně, je to příběh převyprávěný někým jiným, který dal myšlenky starého muže dohromady, ale oproti jiným knihám o koncentračních táborech je tohle dílo bohužel slabší.

18.12.2018 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Za mě byl tohle trošku slabší díl, ale ten konec to teda rozhodně napravil. Angela Marsons dokáže prostě vždycky z konce vytřískat úplně nejvíc, a to mě na ní mega baví. Nečekaný akce a hlavně ty zvraty jsou prostě totálně boží!!

05.12.2018 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

(SPOILER) Dostal jsem od knihy přesně to, co jsem čekal. Chris Colfer nás vezme do kouzelného světa pohádek prostřednictvím dvojčat Alex a Connera, kde nám popisuje, co se vlastně stalo poté, co se Růženka vzbudila, co Sněhurka byla zachráněna, a nejvíc se mi líbilo vysvětlení, co se vlastně stalo s Malou mořskou vílou. Skvěle zakomponovaný do příběhu sourozenců. Jasně, je to knížka pro děti 10-15 let, ale mě se to líbilo! Sice trochu pomalejší rozjezd, za to skvělá jednohubka.

28.11.2018 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Mengeleho děvče začíná příběhem bezstarostné, náctileté a dost naivní Violy, avšak nemůžete se tím nechat zmást. Čekal jsem ve strachu prvních 100 stran, co přijde a věděl jsem, že to nebude pěkný. V několika knihách jsem se s Mengelem potkal jen okrajově. Trvalo to 200 stran a je to tady. Setkáte se prostřednictvím Violy tváří v tvář tomu šílenci, těm nechutnostem a zvěrstvem, které prováděl nejen jí, ale i dalším. Konec mě zase absolutně rošvihal a teď od koncentráků potřebuju chvíli pauzu

01.11.2018 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Za mě teda průměr. Seriál úplně žeru, má celkově skvělou atmošku a u každýho dílu si div neuhryžu nehty. Ale bohužel knížka je nedotažená, nemastná, neslaná a bez shlédnutí seroše vám asi nebude dávat úplně smysl. Hrozně se skáče v časech, Offred mi tady není tak sympatická jako ta seriálová, vlastně nic novýho se ani nedozvíte a závěr je takovej prapodivnej.

17.10.2018 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Tady nás Charlie ve formě dopisů nechal nakouknout do svojí hlavy. Přemýšlí trochu zvláštně, ale mě se to líbí! Je to dost divnotvor, občas trošku creepy, většinou ňuňan se zlatym srdcem a kvůli tomu jsem si ho zamiloval. Kniha mě vtáhla a nepustila, postavy skvěle vymyšlený a filmová verze s Ezrou a Herminou se ke knižní předloze mega hoděj. Rozhodně doporučuju.

04.10.2018 5 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Nejkrásnější je takovej spin off k celý sérii měsíčních kronik. Byl jsem docela zvědavej, na mládí tý čůzy Levany, která všem tak ničila život. Sice to holka neměla jednoduchý, ale dozvíte se o tom, jak vznikl tenhle psychopat, a co všemu tomu předcházelo.

11.09.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Poslední díl měsíčních kronik. Winter alis Sněhurka, bláznivá princezna, co má v tý její pěkný hlavičce docela guláš. Poslední díl mi dal teda zabrat, je to celkem tlusťoch, ale prostě mega. Ty vole, milión dalších zvratů, Levana mě ze všech dílů tady štvala úplně nejvíc, čůza jedna. Celá série je totální nářez!

06.09.2018 5 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Vždycky mě skoro šokuje, jak John Green dokáže vymyslet nějakou super divnou hlavní postavu a tady ti pacienti jsou rovnou dva. Do knížky jsem šel naslepo, nevěděl jsem, o čem pojednává a vůbec jsem se nenudil a zhltnul to skoro za chviličku. Dva autoři, dvě rozdílné postavy, dva outsideři, bezva čtení nejen pro gaye.

20.08.2018 5 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Sice na poezii moc nejsem, ale některý řádky mě opravdu dostaly, protože i v pár slovech autor dokázal jít opravdu do hloubky lidskýho srdce a duše. Krásný obrázky, který podtrhujou podstatu básní jsou opravdu super. Přečteno sice za chvilku, ale kniha se mi mega moc líbila.

03.08.2018 5 z 5

Ginny Napořád Ginny Napořád Benjamin Ludwig

Tohle opravdu odzbrojující román byl. Ze začátku mi dělalo dost problém se do knížky vžít, přece jenom je napsaná z pohledu dívky trpící určitou formou autismu. Ale stálo to za to, chvílema napínavý, chvílema smutný, jakmile proniknete do mozku Ginny, tak už se vám nebude chtít ven, je to takovej správnej divnotvor. Její chápání světa a pohled na něj mě nejednou rozesmál.

29.07.2018 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Neotřelej nápad na docela zajímavej thriller, se kterym jsem se ještě nesetkal. Kupodivu jsem neměl ani guláš v postavách a výhoda jsou krátký kapitoly. Jako sice je to pěkně popsaný, jak by asi probíhal takovej světovej výpadek proudu a jakej by to mohlo mít vliv na psychiku lidí. Na druhou stranu bych čekal od takovýho děje víc akce, ale konec celkem obstojnej.

13.07.2018 3 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Dělám si to sám je mega příjemný čtení, všechny buzny jsou si v něčem prostě podobný, takže se v tom svym způsebem najde každá. Martin Váša má skvělej, sarkastickej a kousavej humor, já se tlemil od začátku až do konce, takže ať už jste homokláda nebo ne a neni vám takovej humor cizí, rozhodně doporučuju přečíst.

29.03.2018 5 z 5