roso.mak roso.mak komentáře u knih

Potkala jsem Sicílii Potkala jsem Sicílii Marie Třešňáková

Spíše takové fejetonky z cest. Příjemně čtivé, hodně tenké. Kdo tuto knihu ale zařadil pod cestopis, nikdy ji neotevřel.

17.07.2020 3 z 5

Neznámý Neznámý Simon Toyne

Přiměřeně napínavá, přiměřeně ubíhající. Není to žádný trhák, co vás donutí číst dlouho do noci a ten závan fantastična, co se ke konci rozvíjí, mě trochu znejistěl, ale vzhledem k tomu, jak se to nakonec vyvinulo - proč ne.

17.07.2020 4 z 5

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Diana Gabaldon

Jsem ráda, že tato kniha vznikla, neb autoři málo kdy předají jakékoliv know-how. A i když červenou knihovnu nečtu, bo mě nebaví submisivní hrdinky a spousta spousta keců, ráda jsem do této knihy nahlédla. Díky tomu vím, jak autoři těchto knih postupují a díky tomu jsem zjistila, že červenou knihovnu netřeba dál zkoušet. Dvě věci, které mi vadí, to jest spoustu řečí při sexu a znásilnění jako součást začátku romantického vztahu, jsou podle autorky v tomto žánru normou a žádané.

A propos, je tam spousta ukázek, pokud se chcete pobavit.

09.07.2020 3 z 5

Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Šárka Miková

Kniha tlustá, z které je nutné přečíst pouze první pětinu a ze zbytku 1/16, podle toho, ke kterému typu jste se přiřadili. Aplikace známé teorie typu na ženy na mateřské. Doporučuji půjčit, nekupovat.

09.07.2020 3 z 5

Hrad fantomů Hrad fantomů V. Mahaněnko (p)

Serie pokracuje stejne ctive, kniha je to vyplnkova, ale zabavna.

09.07.2020 4 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Zajimave rozuzleni. I kdyz me zaver neprekvapil, cetlo se to jedna radost.

09.07.2020 5 z 5

Karmadontova šachovnice Karmadontova šachovnice V. Mahaněnko (p)

Wow, tak konec téhle knihy je fakt bomba. Pokud váháte zda sérii dočíst až sem, rozhodně neváhejte. Ještě, že sérii čtu až teď po vydání. Kdybych měla čekat rok na dalsi dil, tak me asi jebne, admini prominou.

08.07.2020 5 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Tahle kniha mě zatím bavila nejméně. Alespoň tam trochu vymysleli berličku pro tu hrdinovu zatracenou kliku na herní postup.

25.06.2020 4 z 5

Kartosský gambit Kartosský gambit V. Mahaněnko (p)

Opět napínavé, opět má hrdina zatracenou kliku, až trochu příliš a opět jsem se občas trochu ztrácela. Kniha má alespoň vytucněné herní poznámky, tak se to alespoň lépe dohledává.

25.06.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

+ autor opravdu umí vyprávět. Přes všechny mínusy níže, jsem se dobře bavila a na konci byla lehce dojatá.
- hrdinové to mají podezřele jednoduché
- prokreslení postav nic moc
- dost dobře pochybuji, že by se rodiče zbavovali dětí, se kterými se museli 16 let piplat, nehledě na mateřské instinkty atd., jen proto ,že nosili špatné známky a občas se poprali

25.06.2020 3 z 5

My My Jevgenij Ivanovič Zamjatin

Samozřejmě velmi oceňuji tuto knihu, vzhledem k roku, ve kterém byla napsána. Nicmene, že by mi úplně vyhovoval styl volného toku myšlenek, nedokončených vět a vyjadřování odpovídající počátečnímu šílenství... Těžko se to čte ,ale nejen pro výše vyjmenované. Akce je tam velmi pomálu. Kdyby to bylo napsané jako současná kniha hodím hodnocení 1-2. Musí se to holt vzít v kontextu doby.

25.06.2020 3 z 5

Skvělá kniha i na několikáté přečtení. Moje nej je Vedla nás Šmauzová a Jak jsem se učil kouřit.

25.06.2020 5 z 5

Úkol přežít Úkol přežít Vasilij Michajlovič Machanenko

Knihu jsem nakonec zhltla na posezení, nenechte se odradit prvními stránkami. Je to jako hrát Word of Warcraft, aniž by se člověk musel obtěžovat doopravdy hrát. Prostě sledujete, jak se to to hlavnímu hrdinovi zatraceně daří.

Jo, daří se mu až moc. Deus ex machina by mohl občas šlápnout na brzdu, ale mám pocit, že to v rámci série bude dávat nějaký vyšší smysl. Nehledě na to, že by ta kniha nebyla jinak tak čtivá.

19.06.2020 5 z 5

Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Hal Koerner

Velmi podrobný manuál k běhání dlouhých tras. Nečekejte tabulky tréninků - těch se po internetu válí plno, ale osobní rady autora. Dozvíte se, co mu fungovalo, co ne a navíc dost rad, které fungují prostě tak nějak všeobecně. Prostě dobré doplňkové vzdělání.

19.06.2020 3 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Netuším, proč se tato kniha tolik líbí. Ať jsem četla patetickou Zrozeni k běhu nebo její pragmatickou českou variantu, měla jsem chuť vzít sandále a vyběhnout do lesů. Teď hned.

Tato kniha na mě působí až demotivačně. Scott Jurek je obdivován zaslouženě, ale tuto knihu lze brát pouze jako jeho životopis, nikoliv návod na běhání. Ne každý bere bednu nebo nic, i když pár takových znám. Tohle není cesta pro 99,9 procenta běžců a to počítám i ty, pro které je ultramaraton sen, nikoliv magořina.

07.06.2020 2 z 5

Feministky nenosí růžovou a jiné lži Feministky nenosí růžovou a jiné lži Scarlett Curtis

Kniha je tvorena prispevky různých zen feministek ruznych povolani. Prispevky jsou velmi nevyrovnane a kratka delka neumoznuje opravdovou zpoved. Spis proletnuto, nez precteno.

03.06.2020 2 z 5

Dobrá země Dobrá země Pearl S. Buck

Vyzdvihla bych příběh manželky hlavního hrdiny, bývalé otrokyně, která je přesně to co se od manželky čeká: absolutní Ideál. Je úslužná, mlčenlivá, umí vařit, vyšívat starat se o domácnost a děti, a když tohle všechno udělá, tak pomáhá manželovi na poli asi tak hodinu poté ,co mu vrhne další z jeho dětí. a přesto, že je to ona a jedině ona, díky které se nakonec vyhrabou z bídy ,nikdo jí tam za nic nema. Protože není krásná.

Dále bych vyzdvihla otce hlavního hrdiny jehož jsem si představovala jako starce nad hrobem, což viditelně není pravda, protože umírá až o dalších 25 let později, ale chlapec si to viditelně uměl zařídit, protože tam za celou dobu svého života na práci ani nehrábne.

Tim veskere zajimavosti o knize konci. Samotna kniha se dost tahne, jedine vedomosti o Cine, ktere autorka ma, je pestovani ryze a do pokracovani se rozhodne poustet nebudu.

29.05.2020 2 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Velmi zajimava a osobni zpoved. Mozna trochu desiva pro ty, co jejich dcery uvazuji o baletu, ale nemuzete rict, ze jste to trochu necekali.

23.05.2020 4 z 5

Co jsem měl vědět dřív, než jsme se stali rodiči Co jsem měl vědět dřív, než jsme se stali rodiči Gary Chapman

Ach jo, to zase nejaky Američan objevil Ameriku. Prekvapive zjišťuje, ze deti zabiraji cas a ze stoji peníze. Za to chvali manzelku za její vynalezavost, za vari prikrmy misto kupovani a ze na druheho syna si nechava obleceni, aby nemusela kupovat znovu nove. Ten chlap je celou knihu absolutne mimo. Ze se vubec mnozil.

20.05.2020 odpad!

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Kniha s od jiných historických románů a tím myslím i těch současných, liší tím, že nás zavede do budoucnosti tak vzdálené a v svém systému už tak zavedené, že zde vynechává tradiční prvek všech takovýchto knih. To jest hrdiny nespokojené se systémem. Naději nám nedává ani návštěva rezervace, kde lidé žijí v podmínkách dávno před 20. stoletím. A přestože se připravte na špatný konec, naděje tam přesto je. Možná jednou konec civilizace přijde od těch, kteří přes veškerou genetickou i podmiňovanou výchovu stále přemýšlí příliš.

19.05.2020 3 z 5