roso.mak roso.mak komentáře u knih

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Výborná, přiměřeně drsná, ale s dobrým koncem. Čte se sama, jen jedno bych ji vytkla. Musi mit samozrejme svoji negativni postavu, jinak by se linka nedala vystavet tak dramaticky. Bohuzel tato postava je velmi snadno odstranitelná, coz dela z hrdinky buď zbabělce, a nebo kazí zážitek z příběhu podle toho ,jak si to vyložíte.

19.05.2020 5 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Velmi slusne zakonceni serie. Sice konec zapletky je tuze romanticky, ale otevira autorce moznost pokracovani.

19.05.2020 5 z 5

Vlastně je ta kniha přesně to, co jsem čekala. Aneb, o umění napsat knihu o něčem, na co stačí list papíru. Nicméně grafik si pohrál a je tam i pár docela fajn receptu.

08.05.2020 2 z 5

O čarodějnici, která se nenechala upálit O čarodějnici, která se nenechala upálit Amanda Lovelace

Stejně jako první díl, i tuto knihu hodnotím kladně, přestože jsem všechno, jen ne fanda do moderní poezie. Ač se tam nic nerýmuje, obsahově mě velmi zaujala. Holt nic pro misogyny.

08.05.2020 4 z 5

Velký Sherlock Holmes: Sbírka hádanek inspirovaná největším detektivem všech dob Velký Sherlock Holmes: Sbírka hádanek inspirovaná největším detektivem všech dob Gareth Moore

Jsem zvyklá na hádanky, které se vás snaží nachytat na dvojí význam slov. Bohužel tady ma valná většina hádanek nějakou drobnou vadu. Například, že má víc jak jedno řešení, například 20 nebo nekonečno, nebo je jejich řešení fyziologicky nemožné, nebo například počítá s historickými skutečnostmi, které nikdy nenastaly. I když přiznávám, že se určitě našel nějaký blázen ,který si zapřáhl před automobil koně místo toho, aby si do něj nalil benzín. Původně jsem myslela, že tuto knihu věnuji jako dárek, naštěstí mě napadlo si nejdřív půjčit v knihovně.

08.05.2020 1 z 5

Vox Vox Christina Dalcher

Absolutně netuším, proč se tolika lidem tato kniha nelíbí. Uznávám, že má vysvetlujici pasáže, které by se klidně daly vynechat, ale která kniha to nemá.

Příběh byl nervydrásající celou dobu čtení a konec mi rozhodně nepřipadal jako Deus ex machina. Možná knize více uškodilo, že autorka byla nucená použít příliš odborné řešení z oblasti neurobiologie a biochemie. Vyřešení osobních vztahů mezi hrdiny už jsem viděla mnohem horší.

Vážně, i přes negativní komentáře ke knize dole, rozhodně dejte této knize šanci.

02.05.2020 5 z 5

Příčina Příčina Leonhard Frank

Presto, ze kniha byla kratka, mela byt jeste kratsi. Ale je to zajimava sonda do dane doby. Ne, že by dnešní styl žák bůh, byl dobrou cestou, ale doba kdy byl bůh učitel taky nebyla asi moc fajne.

29.04.2020 2 z 5

Asi jsem staromódní, ale myslím si, že básně by se měli rýmovat. A přesto, že mě moderní poezie příliš nesedí, ve chvíli kdy tuto knihu vezmu pouze jako zpověď nebo aforismy, nebo prostě jenom spolknu svoji hrdost a budu číst, pak jsi kniha rozhodně minimálně čtyři hvězdy zaslouží. Ale rozhodně tato kniha není pro odpůrce feminismu.

29.04.2020 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Velmi poučná kniha. Přestože jsem nikdy sama nemusela s ničím takovým bojovat, jsem ráda, že autorka šla se svou kůži na trh a že se o tomto tématu mluví. Hvezdicka dolu za formu. Vadilo mi, jak se ze začátku kapitoly překrývaly. Bylo vidět, že jde prostě o překlopené statusy z Facebooku.

29.04.2020 4 z 5

An(n)a. An(n)a. Sára Báchorová

Kratke, vystizne a zajimave napsane.

01.04.2020 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Považuji to za velmi dobré. Zajímavé charaktery hned ze začátku, pak to chvíli vypadá jako od Stephena Kinga ( ala neživé těžko uvěřitelné zlé věci žeroucí lidi a díky tomu nudné), ale nakonec se to vrátí do reality, rozuzlení se několikrát otočí a nakonec to má horrorově klasický otevřená konec, nad kterým můžete dumat.

29.02.2020 5 z 5

Černobyl: Historie jaderné katastrofy Černobyl: Historie jaderné katastrofy Serhii Plokhy

Začítala jsem se na třikrát. U odborné knihy mi přijde totiž dost ostuda, když si opakovaně plete výkon a spotřebu a když se u výkonu elektrárny neustále plete o celý milion. Když se ale psychicky přenesete přes tyto dost významné chyby a velmi nudný začátek o schůzování komunistů, je kniha velmi zajímavá. Velmi oceňuji poměrně mravenčí faktografickou práci, nevyhýbání se analýze situace a také, že je kniha dotažená až do současnosti - důsledky jsou totiž různé a nejen zdravotnické a ekonomické, ale také politické.

29.02.2020 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Naprosto dokonala kniha, ktera chytne a nepusti.

28.02.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Opravdu chytlavé. Mnohem lepsi, nez kroniky. Nejsou tam logicke diry.
Ze začátku jsem plyla pohrdáním na tema vykradeny x men a sepisovala si postavy, protože, kdyz ma kazda jmeno přezdívku a schopnosti, tak je to magorlik. Nicmene pribeh brzo chytne a postavy jsou sepsane na zacatku druheho dilu.

28.02.2020 5 z 5

Po Sapiens tedy těžká slabota. Byla jsem s knihou rychle hotová.

28.02.2020 1 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Šašku, to u vás pořád tak prší?
Ne můj pane, někdy i přestane. To když začne sněžit.

04.02.2020 5 z 5

Kasino Infernale Kasino Infernale Simon R. Green

Pozor toto není poslední kniha série, jen poslední prelozena!

Ale je to hravé a napínavé.

22.01.2020 4 z 5

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Vzdy jsem byla pragmaticka a k strhujicim emocim neduveriva. Samozrejme dobre rodinne prostredi je zaklad, jak zjistite po precteni. A i pro me, ktera vzyva rovnocenost, to bylo zajimave a poucne pocteni.

21.10.2019 5 z 5

Dějiny Irska Dějiny Irska Theodore William Moody

Zacatek trochu zmateny v prechodech mezi kapitolami, ale rychle se to vylepsi.

06.08.2019 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

To, do psí nohy, někdo nemohl napsat už dřív, že těch knih bude sedm? Zase jsem rozečetla něco, co bude trvat léta, než to autorka dopíše. Končím. Počkám si, až bude hotovo a pak to přečtu celé najednou.

23.06.2019 3 z 5