roso.mak roso.mak komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Skvělá kniha nejen pro puberťáky. Sympatičtí, ale nikoliv supermanovští hrdinové, příběh, co vtáhne. A Prohnilé město je opravdu závěr, tak se nebojte, že rozečtete další nekonečnou sérii.

08.03.2019 5 z 5

Ruská ruleta Ruská ruleta Petr Heteša

Zatím to nejslabší, co jsem od H. četla. Žádný spád, žádné drama. Kdyby to nepsal Heteša, tak bych to asi skousla lépe, ale takto... Na něj vážně špatný.

26.02.2019 2 z 5

Mateřská, ale určitě ne dovolená Mateřská, ale určitě ne dovolená Julie Halpern

Pro všechny matky, které se se svým dítětem mnoho měsíců srovnávali a trpěli syndromem, co to mám sakra za hajzla. Pobavila a má nakonec dobrý konec.

26.02.2019 4 z 5

Jsem máma Jsem máma Kristína Farkašová Tormová

Ale jo, není to špatná kniha, jen by nemusela pořád své čtenáře ujišťovat, jak ty dvě dvě koblihy zbožňuje a jak je život s nima skvělý. Naprosto obdivuji vůli přežít u matek dvojčat, ale člověk z toho chytá spíš deprese typu nezvládám a nemiluji své děti.

26.02.2019 3 z 5

Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu Jíme zdravě s Fitrecepty - 120 zdravých a chutných receptů pro celou rodinu kolektiv autorů

+ zajímavé a určitě i chutné recepty
- drahé suroviny, které je ale možné nahradit (všude používá kokosový olej a rostlinná mléka)
- její pojetí toho, co je porce, je opravdu hodně mimo. Nejvíce mě pobavila květáková pizza o průměru 30 cm, která má vystačit pěti lidem na oběd.

08.02.2019 4 z 5

Koncept kontinua Koncept kontinua Jean Liedloff

Kniha o tom, jak za deprese, sebevraždy, homosexualitu a masturbaci mohou naše matky, protože jsme nebyli "nepřetržitě nošené nemluvně". Beze srandy.

Už v srdceryvném úvodu jmenuje paní, která po přečtení její knihy upadla na čtyři dny do hluboké deprese z toho, jak všechno dělala špatně a jak svým nejmilejším strašně ublížila.

Autorka se neustále ohání kmenem v Amazonii a vůbec nebere v potaz, jak to, že jsme až do 19. století nebyli všichni šťastní a spokojení. Vždyť 90% obyvatel vyrůstalo s rodiči v jedné posteli a matka si je brala v šátku na pole. Takže všechny podmínky splněny.

Kniha je perla za perlou, na 134 straně mě oddělaly příčiny homosexuality a ke konci i to, že naše matky mohou za to, že vůbec masturbujeme! Fuj!

Ano, chápu, že ta kniha je stará, ale proboha, lidé jí opravdu čtou! Nemám nic proti tomu, když je dítě s matkou, v případě, že se matka nestává jeho otrokem, že může mít opravdu volné ruce na práci a žít si svůj život, který například zahrnuje spánek a jídlo, ale čeho je moc, toho je příliš.

05.02.2019 odpad!

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Landsman se tentokrát pustil do toho, co dělá Čechy Čechy. Ponožky do sandálů, spálená záda a řízek zabalený v igelitce. A nebude chybět ani Čeněk, i když ten se zdá být výjimečně hodný.

01.02.2019 5 z 5

Zhubni Zhubni Richard Bachman (p)

Námět dobrý, uprostřed kýbl nudy při projíždění US, konec vypadá jako dobrý nářez, ale samozřejmě to ukončí klasický Kingovský otevřený konec, takže se stejně nedozvíme, jak to dopadlo.

30.01.2019 2 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

No, nebylo to špatný, hezky se to četlo, jen to byla další kniha typu tajemný cizinec z minulosti, který za vše může.

29.01.2019 3 z 5

Jak zhubnout těch blbých 6 kilo Jak zhubnout těch blbých 6 kilo Barbora Topinková

Berte tuto knihu jak fejetony k pobavení. Jako návod na hubnutí je to trochu na houby.

29.01.2019 2 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Nebylo to zas tak zlý, dobře se to čte, dobře to ubíhá, příběh je fajn, akorát si ta kniha trochu hraje na něco co není. Snaží se vytvořit křížence Philla Marlowa i s jeho prostředím s nějakým drsňákem jak od Žambocha a zasadit do do současného nejmenovaného města. Otevřený konec je vlastně fajn, i když si tím autor viditelně nechává u nakladatelů otevřená vrátka.

A autor ze svého pozérství snad časem vyroste a přestane se snažit být tajemný a drsný jak šmirgl na záchodě.

24.01.2019 3 z 5

Těžké melodično Těžké melodično Terry Pratchett

Jedna z Pratchettových jemně nepřehledných. Ale ne tak jako pohyblivé obrázky, i když základní linie je podobná.

22.01.2019 4 z 5

Denik Ostravaka 1 Denik Ostravaka 1 Ostravak Ostravski

Nápad dobrý, některé povídky vážně vtipné, ale spoustu jsem přeskočila. Další díly už číst nebudu.

18.01.2019 2 z 5

Těhu v běhu Těhu v běhu Anna Štumpf

Rozhodně důležitý počin pro všechny, které byly automaticky odhlášeny z lyžařského zájezdu protože: "Jsi snad vrah nebo co?" Nechci ani domyslet, co řeknou, až se dozví, že jsem nepřestala plavat. A že mám hroznou chuť na suchi.

17.01.2019 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Že by to byla taková bomba... Námět je stejný jako u knihy Zrcátko, ale nemá to její odpich. Autor se hrabe v technických podrobnostech, kromě hlavních klaďasů jsem měla až do konce trochu zmatek v postavách a děj nijak zvlášť neodsýpá. Viditelně je za tou knihou spousta práce, ale nevím, zda to dokážu docenit.

17.01.2019 3 z 5

Smlouva na život Smlouva na život Marko Kloos

Knihy jsou velmi dobré. Čtivé, uvěřitelné, se sympatickým hrdinou. Jen než se do toho pustíte, tak chci upozornit, že to není trilogie. Momentálně jsou v plánu další dva díly. Blokádou to nekončí.

04.01.2019 5 z 5

Podzimní republika Podzimní republika Brian McClellan

Trilogie není zlá. Hvězdičku má za to, že je to opravdu jen trilogie. Akorát je o válce. Takže se připravte na opravdu velkou spoustu popisů bitev.

Máte ze začátku pocit, že postav je tam jak na orloji, ale ono se to vytříbí. A s většinou strávíte dost času až do konce, abyste si je stačili oblíbit. Za mě vede vojenský kuchař Mihály.

04.01.2019 4 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Úroveň dále klesá. Bez skrupulí jsem přeskakovala kapitoly, plány na vítězství jsou naivnější a naivnější. To se naštěstí nakonec srovná. Nic samozřejmě nesmí jít hladce, vše se musí zamotat, stránky kynou a kynou.

A já si po přečtení říkám. To sakra za celou dobu nikoho nenapadlo dát té královně něco do vína?

25.12.2018 2 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Ok, tak tady se to začíná dost táhnout a plány na sesazení zlé královny jsou dost fantasmagorické. Ale budiž.

25.12.2018 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Chvíli jsem se bála, že hrdinka z předešlé knihy někam zmizí a bude se načínat úplně jiný příběh, ale naštěstí se znovu objeví hned v druhé kapitole. Logické díry v příběhu zůstávají, ale jinak stejně čtivé.

25.12.2018 4 z 5