Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Bílá past Bílá past Maureen Johnson

Slupnuto behem dne. Neni to serie, kterou budu v budoucnu znovu cist...ale neda se ji uprit ctivost, napeti a i ta romanticka linka nakonec dobra. Porad si ale stojim za tim, ze pribehu by v jedne knizce bylo akcneji.

21.10.2021 4 z 5

Němý viník Němý viník Maureen Johnson

Trochu slabsi nez prvni dil, ale porad velmi kvalitni. Poslednich 50 stran dej jede, pred tim se to plizi. Tesim se na posledni dil.

Opet spoustu chyb v textu. Az tolik, ze knihu z detske casti knihovny nekdo zacal tuzkou upravovat.

21.10.2021 3 z 5

Křiváci Křiváci Maureen Johnson

Prijemne, tesim se na dalsi dily. Ikdyz me trochu nakrklo, ze tady se vlastne nevyresilo vubec nic.
Zaujalo me, s jakou samozrejmosti se tu objevuji psychicke potize (uzkosti) nebo LGB tematika. To mi prijde v YA jako dulezity prvek, ukazat, ze kazdy jsme jiny ale to je v poradku.

17.10.2021 4 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Jednoduche a odpocinkove. Za me az moc. Pokud bych precetla prvnich a poslednich 50 stran, mam vlastne stejny zazitek. Krasna obalka.

15.10.2021 3 z 5

Jizerské hory včera a dnes - první kniha Jizerské hory včera a dnes - první kniha Petr Kurtin

Moc hezka casosberna kniha. Jen za tech 20 let uz jsou mista zase jinde...

10.10.2021 4 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Ceska fantasy zije!
Krasny originalni pribeh, jemna vztahova linka, konec bych obema sympatakum prala jiny, ale je osvezujici, netipnout vse. Rozuzleni vyborne.
Mam taky radost z kazdeho fantasy pribehu, ktery neotvera nekonecnou x-dilnou serii, kde kvalita kazdeho dilu je uplne jinde.
Drobne me rusily nepresnosti (napad z hury dat jmeno?, Siva ztrati hul a o par stran dal sni jde). Tesim se na dalsi tvorbu autorky.

10.10.2021 5 z 5

Hory, peklo, ráj Hory, peklo, ráj Are Kalvø

Kdo zna Nory (a Skandinavce obecne), chape, ze to pro ne je vtipne a pikatni tema. Je to jakoby v CR nekdo nesnasel pivo a napsal knihu a sve prvni (a druhe) navsteve pivovaru ve svych 50 letech.
Bohuzel knize misty dost dochazel dech. Rozmaznout dva vylety do lesa na 335 stran vyzaduje jeste vyssi miru nadsazky a humoru.Konec to sice zvednul, ale na cestne misto v knihovne to neni.
Diky za tradicne nadhernou obalku knihy Host.

09.10.2021 3 z 5

Matematika pro život Matematika pro život Kit Yates

Opravdu zajimava kniha. Matematiku ukazuje na stastnych i nestastnych realnych pribezich ze zivota v historickem i matematickem kontextu.
Na me byl sice text misty (i po opetovnem precteni) nad sily meho chápání, i tak ale moc bavil, ocenuji ho a doporucuji dal.

06.10.2021 5 z 5

Ještě jeden croissant na cestu Ještě jeden croissant na cestu Felicity Cloake

Mily pocin. Dobre se cte, dela chute (recept na konci kazde kapitoly= etapy vyzva pro kazdeho gurmeta). Spojeni kolo, vlak a gastronomie chutna. Moc kvituji kreslenou mapu trasy a pokrmu na prebale.

17.09.2021 4 z 5

Modřínová duše Modřínová duše Pavlína Brzáková

Labuti pisen sibirske tajgy bez prikras...alkohol, zmar, nasili, frustrace, nadherna priroda, bohata kultura v poslednim tazeni. Trochu se mi pletla jmena, uvitala bych jejich seznam a provazani.

15.09.2021 5 z 5

Devět Devět Kateřina Beáta Bukáčková

Velice zajímavá knížka která otvírá mnoho "uzavřených" míst v našich srdcích. Velmi se mi líbilo to, že každou kapitolu vypráví jiný hrdina, ale na druhou stranu bych pak ráda slyšela i názor těch předchozích na aktuální děj. To už se ale můžu jen domnívat...

07.09.2021 4 z 5

Běž, řekla cesta Běž, řekla cesta Markéta Bidlasová

To bylo tak nadherne. Az cloveku hned vleze do hlavy, chci jit taky. Ovsem to, co mi kniha hlavne dala je ze, Camino cloveka samo vyzve. Az bude cas. A tak cekam a tesim se, ze treba nekdy nazuju boty taky a vyrazim...

03.09.2021 5 z 5

Saharské příběhy Saharské příběhy Lenka Hrabalová

Trefne specifikovano jako cestovatelska literatura faktu. Uprimne priznavam, ze faktograficke (historicke) kapitoly me moc neba. Chybely mi mapy oblasti, fotky u textu (low cost varianta s fotkami na konci), male pismo a preskakovani z jedne zeme do druhe.
Cestovatelske casti na vlastni kuzi naopak top! Nahlednuti do teto casti Afriky od nekoho, kdo tam zije byly paradni...

SPOILER. Ehm, opravdu mame my Evropanky mame povest prostitutek? Sad story.

03.09.2021 3 z 5

(Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič (Ne)Gramotný rodič - Jak neselhat jako rodič Lucie Königová

Jako dobre, ale znovu po ni nesahnu. Spis nez pro rodice mi prijde jako hodnotny nastroj pro cloveka jako jedince. Sebe-hodnota, sebe-laska, sebe-realizace. Proc ne. Urcite si sve ctenare ziska.

03.09.2021 3 z 5

P.R.A.C.H.T.E.L. aneb život na niti P.R.A.C.H.T.E.L. aneb život na niti Boris Hlaváček

Temer neuveritelny zivot jednoho ceskeho lezce. Bohema. Malire. Vytrvalce. Punkace, nebot kdo jiny by byl schopny za komancu nepracovat a "jen" zit podle sebe. Uvodni cast a valecne putovani bere za srdce. Dalsi sportovni zase bere dech. Smekam pred dvojici Petr-Zorka.

25.08.2021 5 z 5

Sám sobě psem Sám sobě psem Jan Venca Francke

Jeden chlap, nekonecne streky, prekonani sebe sama, extremni podminky.
Takhle to vlastne staci.
Kurnik, o cem to bude?
Da se to vubec cist?
Jo.
Jednim dechem.
Je takova chlapska kniha, ovsem s uprimnym priznanim kazde slzicky, ktera zakonite prijde, kdyz se jde na dren. Malo okecavek, zabavne popisy a par jadrnych vyrazu, ktere ovsem sedi jako hrnec na prdel.

Skvely. Moc me to bavilo.

09.08.2021 5 z 5

Nová biokuchařka Hanky Zemanové Nová biokuchařka Hanky Zemanové Hana Zemanová

Víte jak. Kuchařky.
Prolistujete, nadchnete se, kolik novych receptu uvarite, pak udelate jeden a odlozite knihu na nejvyssi polici v kuchyni, kde se na ni práší.
Tahle kuchařka je jiná. Hodne se dozvite. Hodne se nadchnete. Dost popremyslite. Možná zredukujete a zjednodusite jidelnicek. Mozna zaradite vice zeleniny, seminek, lustenin...nebo taky ne. Kazdopadne bude bavit vsechny, koho jidla zajima a cti motto zmena je zivot.

Tesim se, az nekdy v budoucnu bude treti vydani. A my zase uvidime posun.

09.08.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Je to jiny, ale je to super. Nejsem fanda minimalisticke grafiky, ale ty vety. Ta schopnost predat pocit, vuni a naladu mista i autorky v par slovech/vetach to je baajo. Uvitala bych fotky k textu, ne jen na pocatku kapitoly (dane zeme). Ale proste, je to krasne umelecke dilo. Sve. Originalni.

Ps.: Str.248 Ja nemam cich, takze je mi to fuk.... V roce 2021 totalne punk veta.

29.06.2021 5 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Hezke. Ceska verze "Divociny" nezklamala a rozhodne me vnukla myslenku, zda bych to taky dala? Kdovi. Nebo, mozna...

28.06.2021 5 z 5

Mé nepálské lásky v obrazech Mé nepálské lásky v obrazech Michaela Gautam

Tahle knizka se mi z cele trilogie libila nejvice, ale bez znalosti predchozich dvou bych asi spoustu veci nepochopila. Preji Myshe hodne vnitrniho svetla a odhodlani na jeji odvazne zivotni ceste.

27.06.2021 5 z 5