Selinute Selinute komentáře u knih

Nekonečná noc Nekonečná noc Agatha Christie

Úžasná kniha při které mě trochu mrazilo. Taky jsem ji už četla několikrát a vždy na mě hodně zapůsobila. Čekám jen, kdy vyjde v Knižním klubu, abych si mohla doplnit svou sbírku "černých A.Christie".

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Vynikající, naproto brilatní a úžasná. Hodně mě zaujalo prostředí ve kterém se děj odvíjí. Prostředí Petry a archeologické vykopávky vytváří poutavou kulisu tohoto románu. Dávám 5*

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Vynikající detektivka. Patří mezi mé oblíbené od Agathy Christie. Také filmové zpracování je velmi působivé.

Další příběhy pro potěchu duše Další příběhy pro potěchu duše Bruno Ferrero

Pěkné čtení. Teď ji čte moje dcera.

Cesta k lásce Cesta k lásce Anthony De Mello

Pěkné čtení.
Jaký prospěch bude mít člověk, získá-li celý svět, ale svůj život ztratí? Matouš 16:26

11.11.2012

Mimozemšťané v Guslaru Mimozemšťané v Guslaru Kir Bulyčov (p)

Moc mě nezaujala. Už se k ní asi nebudu vracet.

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Kdysi jsem ji četla jedním dechem. Pěkná vzpomínka na dětství.

Dcera polární noci Dcera polární noci Margaret Balderson

Přestože má knižka dvě tak vysoké hodnocení mě nezaujala. Je to severská literatura, válečná a smutná.

Za vlajkou vpřed Za vlajkou vpřed František Továrek

Ani nevím, kde se mi v knihovně vzala. Je to tak dávno..... Asi jsme ji měli jako pionýři "doporučenou četbu".

Vzpomínky na budoucnost Vzpomínky na budoucnost Erich von Däniken

V mládí mě knížka hodně zaujala. Často jsem o některých věcech dlouho přemýšlela a snažila se zjistit další podrobnosti. Bohužel šlo to těžko, nebyl internet a v knihovnách se nedalo nic víc dohledat, alespoň v naší. Dnes čtu úplně jinou literaturu.

11.11.2012 3 z 5

Nejkrásnější zahrada : indické pohádky Nejkrásnější zahrada : indické pohádky Jiří Marek (p)

Taky je mám v knihovně, ale přijdou mi průměrné. Není nad Erbena a Němcovou.

5 mrtvých starých dam 5 mrtvých starých dam Hans Gruhl

Nenáročné čtení do vlaku nebo na sobotní odpočinkové odpoledne.

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Vynikající detektivka. Inteligentní a napínavá od začátku do konce. Moc se mi líbila, ráda si ji přečtu znovu.

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Napínavá detektivka s výbornou zápletkou a zajímavým rozuzlením. To je prostě Agatha.

10.11.2012 4 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Mám hodně ráda detektivky od Christie a tato patří mezi mé oblíbené.

10.11.2012 5 z 5

Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Encyklopedie Agathy Christie: život, dílo, postavy, adaptace Matthew Bunson

Naprosto všechno co chcete větět o A. Christie. Jsem ráda, že ji mám.

Sweeney Todd: Šňůra perel Sweeney Todd: Šňůra perel Thomas Peckett Prest

Knížku řadím jako slabší průměr. Mám ji v knihovně, ale nemám potřebu číst ji znovu.

10.11.2012 3 z 5

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Brilantní detektivka. Naprostá bomba.

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Pro mě jedna z nejlepších. Četla jsem ji několikrát a ráda se k ni vracím.

10.11.2012 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Četla jsem ji už dávno, ale vím, že se mi moc líbila. Romantický a smutný příběh. Ale překrásný.

10.11.2012 4 z 5