Senza Jenka Senza Jenka komentáře u knih

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Rychlé šípy jsem coby dítko hltala z kreslených seriálů v sešitovém vydání, které jsme podědili po mamce. Všechny "vontovky" stojí za přečtení, ikdyž ostatní tvorba bratra Jestřába mě moc nebrala.

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Tento útlý sešit mám ráda - byl jeden z prvních, který jsem přečetla a trochu se vymyká pro mě poněkud šablonovité tvorbě tohoto pána.

30.11.-0001 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý rok ve škole rozhodně méně harmonický, než ten první. Divím se, že se netěšil na prázdniny - Dursleyovi sice děs, ale zase tolik mu o život neusilovali.

30.11.-0001

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Romantika střihnutá upírskou fantasy. Hanebný překlad - nejvíce mě dostala hláška, že zabezpečení domu bylo lepší, než u "Forta Noxe". Vývoj vztahů postav byl na mě trochu rychlý a málo uvěřitelný.
Ale čte se to celkem dobře, docela to "odsejpá" a kdo má rád zamilované knížky, určitě si přijde na své.

30.11.-0001 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nejsem z těch, kteří by na ní vyrůstali - na to přeci jen vyšla moc pozdě. Ale má to spád, kouzlo a fantazii - nedivím se, že vzbudila takovou mánii.

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Na Noční klub to nemá, ale autorův styl zachován a možná i trochu graduje.

Noční klub. Díl druhý Noční klub. Díl druhý Jiří Kulhánek

Pěkné, svižné, vtipné a morbidní pokračování rozvyprávěného příběhu. Chtěla bych takového Kocoura :o)

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Super, úplně nejlepší kniha o upírech, jakou jsem četla :o) Mám ráda příšery zasazené do současného běžného života za humny. Ať žijí litry krve a hejna much!!!

30.11.-0001 5 z 5

Vinnetou, rudý gentleman I - Greenhorn Vinnetou, rudý gentleman I - Greenhorn Karel May

Co na tom, že si to celé vymyslel a že skutečný západ byl úplně jiný. Ty knihy podněcovaly fantazii, smysl pro rytířskost a spravedlnost a touhu po dobrodružství. Co děcko jsem je hltala a teď přemýšlím, že si je dám ještě jednou :o)

30.11.-0001 5 z 5

Vězni vášně Vězni vášně Jennifer Blake (p)

Tuhle knihu mám ráda, patří mezi mých top five od téhle autorky.

30.11.-0001 5 z 5

Jižanská láska Jižanská láska Jennifer Blake (p)

Pěkné a docela vtipné.

30.11.-0001 5 z 5

Ďábelské svádění Ďábelské svádění Jennifer Blake (p)

Jedna z lepších a akčnějších :o) Ač je autorka předvídatelná, mám pro její tvorbu zvláštní slabost.

30.11.-0001 4 z 5

Královský svůdce Královský svůdce Jennifer Blake (p)

Novopečený následník trůnu jakési smyšlené země - Rolfe z Ruthenie, jede se svou osobní gardou do Ameriky, aby našel a potrestal ženu, která podle něj zabila (nebo se na tom podílela) jeho staršího bratra. Najde ji, unese, samozřejmě zneuctí a pak zjistí, že se jedná o Angelinu, sestřenici dotyčné (jsou si docela podobné). Protože ani kreolové, omámení jeho aristokratickým majestátem, nebudou tolerovat únos a protože milá sestřenice mezitím zdrhla, vezme Rolfe Angelinu a začíná pronásledování. Děj je docela pestrý a konec samozřejmě dobrý, i když úplné happyendy tahle paní nevyznává.
Bylo to první, co jsem od ní četla a líbilo se mi to. Od té doby jsem zjistila, že autorka se drží zavedených schémat, jako je vynucený, ale přesto úžasný sex, následné zamilování se obou hlavních hrdinů, smrt někoho blízkého a potrestání padoucha.
Pokud chcete něco něžňounce romantického, nebo více akčního, zvolte jiného autora :o)

30.11.-0001 5 z 5

Anděl se špatnou pověstí Anděl se špatnou pověstí Jennifer Blake (p)

Jediná kniha od JB, která mě dohnala k slzám. Autorka píše trochu šablonovitě, v podstatě jsou některé věci dost předvídatelné. Tady ale vystupňovala romantickou zápletku do krajnosti.

Mrtví pro svět Mrtví pro svět Charlaine Harris

Knihu jsem shltla, takže jemné nuance mi možná unikly :o) Zajímavý způsob, jak zahnat hrdinku do jiné postele a přitom z ní neudělat "lehkou ženu".
Moc pěkné, i když bych ocenila více děje ohledně čarodějnic.

Klub mrtvých Klub mrtvých Charlaine Harris

No, tady si to Bill pěkně pohnojil, což ho stálo cenné body. Sookie se nám pěkně odvázala a mrtvoly taky nechybí :o)

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Sookie je obyčejná holka, docela kus, ale její schopnost je známá a tak se jí spousta lidí straní. Je to detektivka, říznutá romantikou. Docela dobře se to čte.

Smrtící tanec Smrtící tanec Laurell K. Hamilton

Líbí se mi vývoj postavy, který Anita od první knihy prodělala. Na začátku v tom měla jasno - upír je chodící zubatá mrtvola a lykantrop je nemocný člověk, který jednou za měsíc obroste srstí. Jenže byla svědkem Jean Claudova "usínání" a také proměny svého "miláčka" vlkodlaka. Nic není tak jednoduché, jak se zdálo. Tady už nám také dojde na milostnou scénu a vztahy se vyhrotí - který z nich to bude?

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Elfí hospůdka, zmatky kolem Anitiných nápadníků, mrtvoly, mocná upírka, prostě klasa.

Kavárna šílenců Kavárna šílenců Laurell K. Hamilton

Nejméně dvě osoby si tady nezasloužily svůj honorář - pan překladatel, který se nenamáhal seznámit s prací své předchůdkyně a redaktorka, která se nenamáhala překladatelovu práci zkontrolovat - výsledkem je naprosto hanebný překlad, plný chyb. Slabou chvíli si také vybrala autorka.

30.11.-0001 3 z 5