Shanib Shanib komentáře u knih

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Za mě trochu zklamání po předchozích dvou dílech. Stačil jeden výlet a oba dva hrdinové hrozně otočí. Především Mount je najednou krotký a už není tak zajímavou postavou, ze které bych šla do kolen jako tomu bylo předtím. Napětí se vypařilo a tak nějak se to spíš táhlo.

30.09.2022 3 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Od knížky jsem si moc neslibovala a o to víc jsem byla překvapená. Přemýšlím, jestli se víc rozepisovat, ale myslím, že všechno shrnu jedním slovem - sexy. Přesně takový totiž příběh je.

30.09.2022 5 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Páni, takovou jízdu jsem nečekala. V první kapitole jsem se trochu bála přílišného množství technických popisů, ale to se rychle změnilo. Nevím kde začít…to čím si Reece prošel by každého složilo a jeho postava tvrdého bojovníka, věrného svému týmu a rodině byla skvěle napsána. To jak se vypořádával s nepřáteli bylo leckdy pro otrlé povahy. Jeho parťáky do nepohody jsem si taky rychle oblíbila.
Místy jsem poznávala podobnosti mezi Reecem a Davidem Slatonem od Warda Larsena, ale vlastně mi to ani nevadilo.
Jsem zvědavá na seriálovou podobu knihy.

28.06.2022 5 z 5

Co přede mnou tajíš? Co přede mnou tajíš? Linda S. Howington

Kniha ze začátku vypadala velmi slibně a jakmile jsem zjistila, že hlavní hrdinka má psa, říkala jsem si, že nás určitě čeká několik legračních úryvků. Co jsem ale nečekala, že Tricky bude mít pomalu hlavní roli a dobrých 65% knihy bude o ní, respektive o tom jak chytá míč, jak lidem rozumí, jak má všechny omotané kolem prstu atd. Nebylo to moc záživné. Jsem psí člověk, ale tohle bylo i na mě trochu moc.
Bo mi k srdci moc nepřirostla. Pořád jsem se nemohla rozhodnout, jestli mi je nebo není sympatická. Plus byl Morgan a příjemné prostřední.
První polovinu příběhu jsem přečetla rychle, ale pak už jsem některé pasáže přeskakovala jak jsem knížku chtěla dočíst.

19.03.2022 3 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Pro mě zatím asi nejslabší knížka od Shari Lapeny. Pořád to bylo zajímavé a byla jsem zvědavá, kam se to vyvine, ale čekala jsem na takové to "páni, cože?!". Když to nepřišlo během knížky, říkala jsem si, že se to třeba stane až na samotném konci jako u předchozích příběhů. Jenže ono nic. Cítím se trochu ochuzená, protože jsem se na nějaký ten pořádný zvrat těšila. Navíc na myšlenkových pochodech Patricka a Stephanie mi něco nesedělo, jako by sama autorka trochu tápala.

15.01.2022 3 z 5

Letenka z džungle Letenka z džungle Sandra Brown

První knížka, kterou jsem od Sandry Brown četla a neměla kriminální zápletku. Bylo to prostě prodírání džunglí, které vlastně proběhlo letem světem. Ani jednou jsem se o hlavní hrdiny nebála a žádné velké odhalení tajemství, jak tomu obvykle u S.B. bývá, se taky nekonalo. Váhala jsem nad třemi hvězdičkami, ale čtvrtou jsem nakonec dala za to, že konečně došlo na to, že hlavní hrdinové spolu byli pořád v kontaktu (nedostatečnou interakci mezi nimi jsem autorce v minulosti vytýkala).
Když to tedy shrnu, je to knížka, která nejede po zajetých kolejích svých předchůdců...a vlastně proč ne. Má 256 stránek, takže se nedá očekávat žádné veledílo, ale je to ta správná oddechovka. Mimochodem obálka se moc povedla.

09.11.2021 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Lepší než Dean, ale horší než Vicious, asi tak bych to shrnula. Edie se mi moc líbila. Byla to hrdinka podle mého gusta. Ale ačkoliv měla s Trentem dobrou chemii, tak jsem od jeho postavy na základě předchozích dílů čekala něco...něco víc.

08.06.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Jak už jsem řekla u předchozích dílů - miluju Luca Callanacha :) Ovšem opravdu nechápu, co vidí na Avě, protože už to byl druhý díl, kdy se chovala jako sebestředná nána, a tak jsem si posledních pár stránek přečetla s velkým zadostiučiněním a doufám, že Luc bude alespoň chvíli spokojený a bude se dívat dopředu. Jednu hvězdičku dávám dolů za to, že vlastně všichni vyšetřovali všechno a při závěrečném vygradování se "přeskakovalo" mezi případy jako o závod.

24.02.2020 4 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Knihu jsem četla již podruhé, což mluví samo za sebe. Hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila a i příběh mě zaujal, takže když jsem se chtěla vrátit k nějakému oddechovému titulu, u kterého se budu usmívat, výběr byl jasný.

18.12.2019

Smrtící praxe Smrtící praxe Leonard S. Goldberg

Opět moc hezká knížka se sympatickými hlavními postavami a napínavým dějem. Jediné co tomu vytknu stejně tak jako prvnímu dílu, je to, že se v určitých situacích nejde víc do hloubky. Některé momenty by si zasloužily více prostoru. Stejně tak mi vadí nedokončené momenty, kdy čteme z pohledu Joanny či Jakea. Většinou jsou tyto chvíle utnuty uprostřed a děj se přesune na někoho jiného nebo se začnou věnovat jiné myšlence takovou rychlostí, jako když přepnete spínač.

07.10.2019 4 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Jestli je tato kniha dlouhá a překombinovaná, tak pak nevím, co je Já, poutník, ke které je často přirovnávána a kterou jsem se snažila už 2x přečíst. Mně se Nomád líbil. Stylem psaní mi připomíná mého oblíbeného Davida Slatona od W. Larsena a útok formou přenašečů si pamatuju z Do úsvitu od P. Shelbyho. Příběh moc originální není a celé se to točí kolem toho, jaké má Marc během akcí štěstí, čehož si je ale sám vědom. Navíc není tak dokonalý jako již zmíněný Slaton, což ho činí lidštějším.

29.06.2019 4 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Od autorky slabší průměr. Příběh měl potenciál, který zůstal nevyužit. Většina knížky je o popisu útěku a zimy...což by nevadilo, kdyby kniha byla delší. Postavy byli jako vždy sympatické, ale nedostalo se nám příliš velké příležitosti se na ně napojit. O obálce je škoda mluvit, protože je úplně mimo mísu a kýčovitá. Obvykle ji nekomentuji, ale tentokrát si to neodpustím.

04.06.2019 2 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Mezi hlavní dvojicí už vůbec necítím žádnou chemii. Většinu knihy se k sobě chovají jen jako dobří známí. Pak na posledních cca 80 stranách naprostý obrat a jeden bez druhého nedokáží žít. Jsem z toho trochu rozpačitá a stejně tak i ze samotného detektivního děje.
Ten se totiž neuvěřitelně vlekl. Byl nevyváženě vygradován, všechno nacpané do posledních několika stránek, zatímco první dvě třetiny byly poměrně nudné. Tento díl jsem četla asi ta třikrát déle než díly předchozí. Navíc nebylo to tady už jednou? Zloduch genetik s injekcí a retrovirus?
Konec přinesl překvapivé zvraty a posunul osudy hrdinů zase o něco dál, což hodnotím kladně. Konečně postavy přestaly být tak škrobené a prkenné. Škoda, že to bylo až v závěru knihy.

23.05.2019 3 z 5

Hrdina Hrdina Samantha Young

Když jsem knížku vzala do ruky, tak jsem si nebyla jistá, jestli jsem ji už četla nebo ne a došlo mi to asi na třicáté stránce. Ale bavilo mě to, tak jsem si řekla, proč se do toho nepustit i podruhé.
Jsem ráda, že jsem tak udělala, protože se mi líbila snad ještě víc. Jediná věc, která mi tam asi vadila, byla ta, jak na Alexu letěli úplně všichni chlapi a jak si byla jistá, že když zakroutí zadkem, tak jí padnou k nohám.
Caine s ubývajícím dějem zas tolik nevyměknul a zůstal charismatický až do samotného konce.
Hodně mě bavil Henry a brala bych knížku, která by nám ukázala příběh jeho a Nadie.

15.05.2019 4 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Zase ta Margaret...první trochu atraktivní chlap, kterému se líbí a už druhý den se s ním líbá a v hlavě si nastiňuje společnou budoucnost. Co na to říct. Nevím, proč autor vždycky tyhle vedlejší milenecké eskapády Margaret tak uspěchá. Líbí se mi ale, že si tady Margaret uvědomuje, že je s ní něco špatně a že jen nekope kolem sebe.
Změna prostředí mi nevadila, bylo to menší oživení po času stráveným v Číně. Detektivní zápletka se mi také líbila. Přijde mi, že ty katastrofy jsou díl od dílu většího rozměru, ale proč ne. Jsem zvědavá, co přinese další díl

23.04.2019 4 z 5

Šepot mrtvých Šepot mrtvých Amo Jones

Bylo to skvělé! Nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Pohled Bishopa se mi líbil a sice ho jeho city k Madi změnily, ale přišlo mi, že tomu tak je jen když je s ní. Co se mi rovněž zamlouvalo byla změna Madi od druhé poloviny knihy. Víc se uklidnila co se kluků týče a i ten její slovník byl lepší. Je jasné, že jeden bez druhého prostě nemůžou být, což zahrálo na moji romantickou strunu...a hernajs, já tady opravdu chci šťastný konec! Dalším mým oblíbencem je samozřejmě Nate, kterému bych moc přála něco dobrého a nevadil by mi třeba nějaký spin-off, kde by byl on hlavní postavou, až to všechno skončí.
Co se týče záporů, tak vlastně přetrvává to, že si nejsem jistá, jestli si spisovatelka místy neprotiřečí nebo zda nám to jen vysvětlí až později. Například proč Madi jako malou nezabili, ale rozhodli se ji potají zachránit? Rovněž bych uvítala větší rozepsání se o tom, proč zrovna ji Hector vybral pro Bishopa. A pak tu je Katsia, jakožto "jediná" členka svého linie...jak to, že ji nezabili jako malou, když je to žena? Totiž není mi vlastně tak úplně jasné, jestli je jedním z králů nebo ne, ale mluví tam o tom, že ji nemůžou zabít, protože je poslední z generace. V tomhle mám prostě zmatek.
Každopádně opravdu doufám, že v češtině vyjde i čtvrtý díl! Už aby to bylo.

11.12.2018 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Knihu jsem četla vždy při cestě z práce a do práce a místy jsem se musela hodně snažit, aby mi u toho neukápla nějaká ta slza. Poutavý příběh, vyprávěný poměrně nezvyklým způsobem - z pohledu více postav a prolínání různých časových linií.

07.12.2018 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Páni, tohle mě tedy překvapilo. Na začátku jsem si myslela, že na něco takového už jsem přeci jen stará, ale pak se to rozjelo a já jsem zjistila, že se jedná o silný příběh a mám problém knížku odložit. Hlavní hrdinové mi občas samozřejmě lezli na nervy, ale pak jsem si vždycky uvědomila, kolik jim je a přivřela jsem nad tím oči.

18.02.2018 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Knihu jsem dostala jako dárek a příliš se mi do ní nechtělo. Nakonec jsem však byla mile překvapená a děj mě držel napnutou. Pachatel byl velkým překvapením a smekám před vykreslením hlavní hrdinky, jejích problémů a psychické bitvy. Přiznám se však, že jsem některé pasáže přeskakovala, protože byly nezáživné a zbytečné, například časté zmínky o starých filmech.

27.12.2017 4 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Po několika letech jsem se vrátila k Deaverovi a s hodnocením jsem hodně na vážkách. Knížka obsahuje tolik zbytečné vycpávací vaty, že po sté stránce už jsem některé pasáže přeskakovala a příběhu to vůbec neuškodilo. Kdyby tam nebylo spousty té omáčky kolem, příběh by měl daleko lepší spád. Nicméně klobouk dolů za vědeckou stránku vyšetřovacích technik. Sesbírat takové informace muselo stát hodně úsilí, času i práce...jenže jak už všichni víme, přesně tohle je silná stránka Deaverovýh knih, která je činí jedinečnými.

16.05.2017 3 z 5