simca9342 simca9342 komentáře u knih

Pokušení Pokušení Lisa Jane Smith

"Z pravěku "

Krásné zpracování stejně jako Upířích deníků nebo Twillight ságy .
- boj proti zlu a černé magii
- kouzla proti nepřátelům
- Oživení mrtvych pomocí tajemných, ale životu nebezpečných Lovců čarodějnic
a nakonec boj proti vlastním předkům.
Tohle vše prožívá středoškolacka Cassie , která stejně jako Bella Swanová musí řešit rodinný život a problémy s ním spojené. Fantasy hexalogie (pokračování trilogie Tajný kruh) , která vám nedovolí usnout!

19.07.2023 5 z 5

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Přečtená přesně před třemi lety tohoto data.

Tak tomu říkám čtení na léto! Srandovní, plné prázdnin, léta a táborového života, kam přijde jednou v létě pár praktikantek. Jaké kámošky si tam najde třeba naše hrdinka a co se může všechno za jedno léto změnit?

15.07.2023 5 z 5

Tady straší naši Tady straší naši Daniela Krolupperová

Přečtená před lety.

Anetka je holka jako každé jiné šestileté dítě. Její babička odjela na cesty a Anetka se nemůže dočkat až se vrátí. Pak se začnou dít věci! Zjistí, že její rodina není zas tak úplně normální. Maminka je rusalka, babička stará čarodějnice (ne věkem, prostě stará!)
a mají příbuzné... strašidla!
Jak dopadne setkání celé rodiny po letech?

14.07.2023 5 z 5

Lucky Luk 1. + 2. díl Lucky Luk 1. + 2. díl Lenka Lanczová

Přečtená před lety

Hodnocení trilogie : Pardon, ale tohle opravdu ne. Upřímně (a to bohužel jsem někdy až moc) jsem od jedné z mnoha autorek mého dětství čekala to,co jsem našla v jejich knihách - Lásku, romantiku, ale samozřejmě nějaký adrenalin nesmí chybět! V tomhle příběhu ale něco chybělo. Snad byl děj moc dlouhý nebo spíše nezajímavý na rozdíl od jiných románů.
Krátce ke story: Lukáš Lucký (Lucky Luk) ve svém osobním životě není spokojený, vztah s maturantkou Leonou je sice dobrý, ale že strany Leonina okolí nucený. Jeho samotného vůbec nebaví, není šťastný. Vše se změní, když potká Sandru, ale ne tak jak si původně představoval...

13.07.2023 5 z 5

Anna a Vlaštovčí muž Anna a Vlaštovčí muž Gavriel Savit

Přečtená před lety.
Pěkný příběh o mém "oblíbeném" tématu. Napadlo vás někdy jak vnímá válku malé dítě konkrétně holka , která ztratí nejdřív rodiče, potom svůj domov a ještě půjde někam s neznámým mužem? Chytlavý příběh o jedné dlouhé cestě a útěku před.. Vy víte kým

10.07.2023 5 z 5

Princové nemyjou záchody Princové nemyjou záchody Petra Braunová

Přečtená před lety.

Retrospektivní humorný příběh z pohledu více postav.
Hodnocení celé série : Setkáváme se s postavami teenagerů Terezou a Michalem, kteří své životy prožívají po svém. V prvním díle drama teprve začíná. Škola končí a Michalovi asi končí život- rozvod rodičů, na gympl ho nevzali a holka ho odkopla. To je na puberťáka silná nálož.
Tereza problémy řeší jinak - hraním. Vyhraje konkurz do filmu a Michal? Uteče Z ústavu po nepovedeném pokusů udělat z někoho segedín. Jako klad trilogie bych vyzdvihla "náhledy" do budoucnosti k žákům třídy a ostatním postavám. Někdy mi to ale vadilo.

09.07.2023 5 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Přečtená před lety.

Prázdniny už dávno začaly a autorka se vydala na cesty. Krátké i dlouhé. Ve své další humoristické knize popisuje to, jak sbalila kufry a nechala ať si s ní všichni dělají, co chtějí. Kromě lidí, ale ty už odpálkovat umí...

09.07.2023 5 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Přečtená před lety.

Román z viktoriánské Anglie odehrávající se v několika anglických městech. 3 sestry žijí spolu s matkou a otcem skoro běžný život viktoriánek. Až na to , že jsou média, kuriozity jak by je v té době nazvali místní z okolí. Komunikují s duchy, přinášejí zprávy pozůstalým a co je více než zvláštní v jejich blízkosti se ozývá tajemné ťukání...

07.07.2023 5 z 5

Parkourista Parkourista Eva Dolejšová

Přečíst název knihy pro mládež mi trvalo asi vteřinu. S významem slova parkour to bylo trochu horší. Myslela jsem, že se jezdí na skejtu a předvádí se triky. Je to trochu jinak. Na to přijde David, který náhodou objeví svět parkouru a to na obyčejném místě. Beigádničí na tenisových kurtech , protože doma to má trochu složitější. Žije jen s mámou a ségrou a v posledních letech nevychází s penězi. Přátelství a navazovanim nových vztahů jsou fajn na socializaci, ale někdy vedou k velkým problémům. Svědkem je jak David tak osmiletá Naty.
Tragédie, související s policejním zásahem ukáže Davidovi, že sport není to pravé. Vrátí se ke skejtu někdy?

Na příběhu se mi líbilo vysvětlení, co je to rozvod a jak ovlivňuje ty, kteří si tím procesem musí procházet i v dnešní době. Hlavně, když jde o děti.

04.07.2023 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Přečtená před lety.
Silný příběh, ale to bych mohla říct o každém takovém, protože ten kdo přežil tu hrůzu ať už první nebo druhé světové války silný a otrkaný fakt byl a ne tím, co stihl viděl , ale tím, že to trauma ze sebe nakonec dostal a k tomu se ještě rozhodl napsat knihu.
Takový je i případ sester- Evy a Miriam.
Pokusy na dvojčatech , které dělal "vyhlášený dr." Mengele čekala také je . Byla dvojčata a ta po bolestivých pokusech bez narkózy nebo různých anestetik většinou nepřežila. To málem stalo život i Miriam, kdy sestry ležely vedle sebe a nebýt Evy tak se Miriam nedožila konce války. Rána se naštěstí dožily obě.
Eva ve spolupráci s autorkou a editorkou příběh sepsala a přidala se svým souhlasem fotografie jak z rodinného archivu tak zmapované okolí všech táborů.
Eva byla snad jedna z těch, co po válce dokazal udělal něco nad čím by ještě dnes mnoho lidí přemýšlelo. Ale o tom v jiné recenzi.

02.07.2023 5 z 5

Smolařka Smolařka Barbora Robošová

Přečtená před lety.

Mit starší sestru je pro mladší sourozence někdy náročné. To vám potvrdí hrdinka dívčího románu Páťa. Patricie si myslí, že se o ní nikdo doma nezajímá. Rodina se vidí ve starší sestře Naty, která už je přece na gymplu a navíc má nemocného brášku, o kterého se všichni starají. Ve škole maji novou a zvláštní spolužačku s divným jménem. Nikdo ale neví, co vše můžou způsobit kraťasy,které jednou Páťa vytáhne z popelnice...

29.06.2023 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Přečtená před lety.
Vtipné recepty a životní trapasy v oblasti vaření a kuchařského umění nejen samotné autorky, ale jejich známých , okolí a příbuzných. Drsný humor a celkově tipy na recepty a životní moudra mi připomněly knihu od další české spisovatelky (a moderátorky) Haliny Pawlovské: Až se mě dcera zeptá.

26.06.2023 5 z 5

Myška a sedm postýlek Myška a sedm postýlek Susanna Isern

Myška nemůže spát ve své posteli a proto zkouší pokaždé jinou postel v různých norách a domečcích svých kamarádů. Příběh o tom, že strach je někdy silnější než my. Když je na jeho zvládnutí více lidí, je to mnohem lepší.

23.06.2023 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Přečtená před lety.

Já jako čtenář všeho možného miluji knihy s odkryvanim minulosti a nejen z oblasti druhé světové, ale ve spojení všeho: od strašidelných domů přes rodinné osudy po instituce s neznámým prostředím, obsahem nebo obyvateli. Ale tohle fakt ne..
- příběh jakoby neměl pointu, sice ano děj měl, ale že by mě nějak zaujal. Někdy jsem se v něm ztrácela.
Hledala jsem uvozovky a nenašla. Moc jich tam totiž nebylo.
Kniha dočtená jen kvůli edici.
Ke knize : Daniel žije daleko od rodičů s představou, že žiju dobrý život důchodců na farmě. Pak se vše změní jediným telefonátem z domova se slovy :" Volám kvůli matce, není v pořádku." Jak moc se změní Danielův život, co se od matky dozví a uvěří ji vůbec? Na druhou stranu : přijmou rodiče pravdu syna,který jim roky zahajoval skutečnost, že je gay?

20.06.2023 2 z 5

Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Přečtená před lety.

Teenagerka Josefína se ve své rodině cítí trochu jako černá ovce . Celých svých 15 let si pokládá otázku proč je tak jiná, zvláštní, proč vidí věci, které ostatní ne ? A co má tajemný Wanderhaus společného s její minulosti, rodinou a původem? Jednou se v jejím krátkém životě, který se celý stihne během pár dní obrátit vzhůru nohama objeví dost důležité bytosti z rodu Slovanů.

17.06.2023 5 z 5

Mobilmánie v pohádkové říši Mobilmánie v pohádkové říši Lenka Rožnovská

Moderní technologie v pohádce, kdo to kdy slyšel?
Ve světě určeném nejen pro děti se může stát cokoliv a hlavně autoři mají zelenou a můžou psát o čemkoliv. I o jiných světech, elfech a kouzelnických akademiích.
Ale zpět k příběhu.
Mladý muž, který se snaží přivydělat si psaním, ale moc se neuplatní. Skončí jako prodavač Iphonů, tlačitkových mobilů a podobných digi-věciček.
Děd Vševěd a mobil, zvláštní zpráva, babo raď...
Konec dobrý , všechno dobrý

13.06.2023 5 z 5

První láska První láska James Patterson

Přečteno před lety .
Poblázněná Axi u kamaráda řečena HH nejde pro vtip a trapas daleko. Okolí by ji popsalo asi jako milou , pilnou a sečtělou, to sice ano, ale jednou se přece jen rozhodne si zpříjemnit nudný studentský život a na uskutečnění svého plánu si bere kamaráda Robinsona.

13.06.2023 5 z 5

Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Otka: Ošklivá tlustá kamarádka Kody Keplinger

Přečteno loni , humorný příběh.
Mladá Bianca vede zajímavý život. Matka v trapu, táta alkoholik a ona sama cynik lehce při těle. Její dvě nejky Jessica s Casey jsou pravý opak- štíhlé s pasem přesýpacích hodin, ale milé a ochotné Biance kdykoli poskytnout útočiště. Jedna etapa života boubelky se změní na druhou , když po urážlivé přezdívce od školního frajírka vylije kolu posměváčkovi do obličeje. A jakoby už tak neměla od života dost toho vejtahu Wesleyho políbí. Tím ale příběh nekončí...

Čas změn Čas změn Danielle Steel

Přečteno loni, hodně mě zaujala.
Meredith se jako dítě stěhovala do Německa Její otec za války osvobozoval koncentrační tábory. Po skončení války stál u soudu v Norimberku jako žalobce při procesech. Ale k poslechu neuvěřitelných autentických svědectví přeživších a se připojila spory s dědou . Své vnučce říká vše o válečném stavu a přeje si, aby desetiletá Merrie byla u jednoho slyšení. I když to otec nechce, ale jeho dcera umí německy natolik dobře , aby rozuměla řečovému projevu. Sama už doma prohlašuje, že chce být právnička a pomáhat lidem, kterým bylo ublíženo podobně jak Židům za holocaustu.
Ani neví , že se něco takového připravuje...

Dva světové rasové konflikty a jedno neohrožené děvče.

Líný kocour Josef Líný kocour Josef Franziska Biermann

Kocour Josef je opravdu líný. Ukáže vám to způsobem jeho vlastním. A nejen to. V knize je přiložena mapa gymnastiky pro lenochy :)
Co se stane, když pečlivý kocour chytne blechu?