SimonaP SimonaP komentáře u knih

Mráz Mráz James Hayman

napínavé, moc se mi kniha líbila,děj, styl psaní, rozuzlení-super. Rozhodně doporučuji.

31.07.2016 4 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

úplný souhlas s knihomol61, chtěla jsem napsat přesně to samé. Podle obsahu na obalu jsem si myslela, že to bude pecka, ale styl vyprávění a zápletka se mi nelíbily. Čekala jsem něco jiného. Moc nechápu zdejší pochvalné recenze. Jedním dechem jsem to fakt nedala, nudila jsem se.

20.07.2016 2 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Asi jsem se v knihovně nějak přehmátla a půjčila si knížku pro náctileté. Příběh o ničem, napětí tak trochu, konec vyšuměný.Ale tak nějak se to dalo z nouze dočíst.

17.07.2016 2 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

moje první kniha od autorů. Vůbec se mi nelíbila, nevím, zdá se mi, že navazuje na předchozí trilogii, protože jsem se neorientovala v postavách, nesedl mi styl vyprávění, zkrátka jsem během čtení necítila vůbec nic, postavy mi byly lhostejné, konec nijaký.

16.07.2016 2 z 5

Time Out Time Out Ray Kluun

Kniha už samozřejmě nemůže být tak silná jako první díl, ale jako pokračování je skvělá. Musíme si uvědomit, že v Holandsku se zkrátka žije jinak než u nás. Asi bych ho neodsuzovala, obdivuji Kluuna, že dal svůj život takhle veřejně na papír, až to budou číst jeho dcery... Ale doporučuji k přečtení, humorné, smutné, k zamyšlení.

11.07.2016 5 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Na knížku jsem se těšila, zaujal mě námět. Při čtení mě autor celou dobu udržoval v napětí, každou chvíli přišel nějaký zvrat. Ale konec mi přišel trochu přitažený za vlasy,nechci spoilerovat, takže se víc nerozepíšu, trochu náhod najednou, stejný věk dětí, nevím, nevěřím té knížce.

11.07.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Krásná knížka.Nejedná se o romantický zamilovaný román, jak by mohlo z názvu vyplývat a jak byla i v knihovně zařazena. Není stavěná na zvratech nebo silném ději, ale na psychologickém vykreslení postav, jejich pocitů, kdy sami pochopíte, proč se chovají tak jak se chovají. Nádherně se četla, rozhodně doporučuji.

09.07.2016 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Knížka se mi moc nelíbila, přišlo mi to celé nějaké nafouklé, jako že se stalo bůhvíco, a ono skoro nic. Nevím, proč jí někdo nezrekapituloval těch uplynulých deset let? Prostě jsem té knížce nevěřila, chovala bych se určitě jinak na místě hlavní hrdinky i jejích blízkých.

09.07.2016 2 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Zajímavá knížka, moje první od této autorky. Po přečtení jsem nad ní ještě dlouho přemýšlela. Těším se na další knížky od této autorky.

09.07.2016 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Doporučuji knihu určitě neodložit hned ze začátku, který se může zdát nudný. Po asi třiceti stranách se příběh rozjede a dějí se opravdu neuvěřitelné věci. Jiný Nesbo, než jsme zvyklí, ale knížka je úžasná. Rozhodně si jí přečtěte dříve, než uvidíte film, který je sice hezky zpracovaný, překvapil mě výběr hereckého obsazení, ale není tam zdaleko všechno jako v knize.

30.06.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Přečetla jsem všechny knihy( kromě dětských) od tohoto autora a tahle je po Lovci hlav moje nejoblíbenější. Přečetla jsem ji jedním dechem.

30.06.2016 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nevím, asi zatím nejslabší kniha této spisovatelky. Přišla mi rozvláčná, až zbytečně zaměřená na smutný život novinářky a najednou přišel překotný konec, kdy na posledních asi dvaceti stránkách bylo všechno v rychlosti vysvětleno. Ve Zmizelé všechno do sebe zapadalo, děj mě nadchnul, tady nikoliv.

30.06.2016 3 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Napínavá kniha, snad každých dvacet stránek jsem byla přesvědčená o jiném vrahovi. Konec překvapil. Doporučuji, moc dobře se čte a nenudí ani ze začátku.

30.06.2016 4 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Napínavá knížka, skoro celou dobu jsem nevěděla,na čem jsem a jak to vlastně celé je. Konec jsem neodhadla a překvapil mně. Rozhodně doporučuji, stejně jako Zapomenuté dítě od stejné autorky.

19.06.2016 4 z 5

Originálně napsaná kniha, žádnou podobnou jsem ještě nečetla, úžasný humor, do sebe zapadající scény, promyšlený děj, prostě nádhera. Smála jsem se při čtení nahlas, což se mi běžně nestává. Rozhodně doporučuji, přirovnání k Forrest Gumpovi sedí.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Napínavá úžasná kniha, kterou jsem jen těžko odkládala. Viděla jsem i film a ten rozhodně nedoporučuji vidět před přečtením knihy. Vůbec neobsáhl hloubku děje a zdaleka nebyl tak strhující.Doporučuji všem, co mají rádi drsné, napínavé thrillery.

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Knížka mě nadchla, nemohla jsem se od ní odtrhnout, překvapivý obrat v polovině mně vzal dech. Rozhodně doporučuji nejdříve knihu,a až potom film, který mě zklamal.Rozhodně doporučuji všem, co mají rádi nečekané zvraty v ději.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížka se mi líbila, konec jsem neodhalila, seděl mi i styl vyprávění, ale asi jsem od nejprodávanější knihy roku čekala tak nějak víc nečekaných zvratů a překvapení. Ale je pravda, že posledí třetinu jsem musela přečíst na jeden zátah, takže doporučuji.

Třetí poločas Třetí poločas Ray Kluun

Nádherná knížka, která ale není pro každého. Patří mezi moje nejoblíbenější, když jsem jí dočetla,nemohla jsem jí hodně dlouho dostat z hlavy.Není jen strašně smutná, jak by se mohlo zdát, ale některé situace jsou podány s humorem.Oceňuji nejvyšším počtem hvězd.