šipek šipek komentáře u knih

Na mušce Na mušce Mark Greaney

Za mě o trochu slabší díl jako Šedý muž. Kniha čtivá plná napětí. Na chvilku jsem utekl od mého oblíbeného žánru detektivek a zase se k němu hned vracím. Na zpestření dobrá série.

21.11.2022 4 z 5

Konec světa Konec světa Peter Temple

Tak zde dávám slabší tři hvězdičky. Tato kniha mě nenadchla a to jsem se na ní těšil. Na můj vkus zde bylo moc jmen, docela špatně jsem se orientoval. A styl psaní mi také moc nesedl.

10.08.2022 3 z 5

Predátor Predátor Jan-Erik Fjell

Tak opět kvalitní série detektivek. Dost dobrá a hlavně vymyšlená zápletka propracovaná do posledního detailu. Za ten závěr knihy jsem sundal jednu hvězdičku.

23.03.2022 4 z 5

Sedm mínus jedna Sedm mínus jedna Arne Dahl (p)

Tak jsem měl také ze začátku problém se do knihy začíst, ale povedlo se mi to a nakonec dobrý. Již jenom kvůli závěru knihy budu v této sérii dál pokračovat.

09.11.2021 4 z 5

Útěk Útěk C. L. Taylor

Tak tento thriller mě nezklamal ani nenadchl. Za mě pohodová čtivá kniha v které se čtenář dobře orientuje.

20.09.2021 4 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Dost dobře napsaný detektivní román, ale u mě určitě ne na pět hvězdiček. Téma sekty a ty zvrácenosti mi moc nesedly.

23.02.2021 4 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Tak další parádní kniha od mého oblíbeného autora. Trošku jsem se bál čínských jmen, ale bylo to úplně v pohodě. Čtivá inteligentní detektivka, která nemá žádná hluchá místa.

24.03.2020 5 z 5

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Tak pro mě asi nejslabší díl této série co jsem zatím přečetl. Kniha na zápletku moc dlouhá, u konce knihy jsem měl trošku problémy s jmény. Soukromý život hlavní hrdinky mi šel trošku na nervy. Nemůžu říct, že se kniha čte špatně, ale je v knize dost věcí které mi moc nesedli viz dvě členky vyšetřovacího týmu jdou na zátah a nemají zbraň. Dám si na chvilku od této série odpočinek.

28.02.2020 3 z 5

Jména mrtvých dívek Jména mrtvých dívek Eric Rickstad

Tak za mě velmi povedená série, opravdu číst postupně, knihy na sebe navazují. O ničem jiném než pět hvězdiček jsem u této knihy neuvažoval. A autorův epilog na závěr byla taková třešnička na dortu.

09.01.2020 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Tak jsem po delší době sáhl po knížce od tohoto autora a sérii případů Lincolna Rhyma. Pěkná detektivka plná nečekaných zvratů a překvapení. Pan Deaver opět nezklamal. Vše je promyšlené do posledního detailu. rád po knize od tohoto autora vždy sáhnu a vím že nebudu zklamaný.

27.09.2019 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Tak nevím nevím s touto knihou od mého oblíbeného autora jsem měl problémy.Dočetl jsem, ale moc jsem se touto knihou nepokochal. Se sérii detektivek s mým oblíbeným komisařem Harry Holem se to nedá vůbec srovnat. Děj se mi zdál takový dost neskutečný.

01.12.2018 3 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Tak po přečtení série s Martinem Servazem se mi tato kniha zdála o trošku slabší, ale tím nechci říci že byla špatná. Četla se velice dobře,zajímavá zápletka. Závěr knihy nezklamal, ale Servaz mi chyběl.

02.10.2018 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Výborný detektivní román. Dal jsem tuto knihu po mém oblíbeném spisovateli Carterovi na klidnější čtení, ale způsob vražd opět dost morbidní. Kniha se pomalu nedá odložit jak má strhující děj. Dějové linie se krásně prolínají až se nakonec spojí v jeden celek. Závěr pro mě dost překvapivý. Není to má první kniha od této autorky a po této knize si ji přidávám mezi oblíbené.

24.04.2018 5 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Tak nevím jak mi tato kniha mohla tak dlouho unikat. Film jsem zhlédl již před roky a ke knize jsem se dostal až nyní. Za mě parádní čtení, dokonce i postava Hannibala mi přišla sympatická, ale je to zrůda. Opravdu doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi tento žánr, hlavně mým oblíbeným uživatelům, protože koukám moc jich tuto knihu nečetlo :-) .

07.06.2017 5 z 5

Tak to je, tak to bude Tak to je, tak to bude Sharon J. Bolton

Tak jinak nejde než dát plný počet hvězdiček. Parádní série s Lacey Flint. Dle mého názoru bych doporučoval tuto sérii číst postupně. Čtenáři je až líto když knihu odloží jako přečtenou.
Do poslední chvíle jsem netušil kdo je vrah a ono to ani nešlo. Prostě na takové knize si čtenář pochutná a já jsem si pochutnal moc. Někde jsem četl , že knihy této autorky se málo prodávají a není zájem o překládat dalších knih. Což by byla velká škoda. Dávám autorku do oblíbených.

24.04.2017 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

krásná a čtivá kriminálka,nečekáná a překvapivá rozuzlení

04.10.2013 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Dávám pět hvězdiček,opět vynikající Deaver,čteno jedním dechem,nečekané rozuzlení. Jediná výtka hrozně malá písmenka v knize vydána v roce 2002.

15.04.2013 5 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Nová série, nový detektiv a nový autor s tím vším jsem se musel vypořádat. Za mě strhující detektivka s bezvadným inspektorem Fordem. Vřele doporučuji.

03.09.2024 4 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Jednou za čas sáhnu po knize od tohoto autora a vždy jsem spokojený. Za mě spokojenost, ale něco málo k plnému počtu hvězdiček mi u této knihy chybělo.

07.08.2024 4 z 5

Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Za mě určitě slabší jak první díl. Osobně jsem se nemohl nějak začíst.

22.03.2024 3 z 5