slawa.cap slawa.cap komentáře u knih

Poslouchal jsem jako audioknihu. Musím říct, že mi to přišlo jako švédská kopie Forresta Gumpa - filmu, ne knihy. Začátek byl trochu slabší, ne špatný, ale oproti konci jako by to byla jiná kniha. Od Vladivostoku jsem se smál už skoro nepřetržitě, což do té doby bylo jen sporadicky. Obě dějové linky byly napínavé, ale u té z historie chybělo napětí, jestli to Allan všechno přežije :)
Nejzábavnější postava byla určitě Kráska a její vybraný slovník. Určitě se pustím i do druhého dílu.

18.04.2019 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zatím asi nejslabší díl, ne příběhem, ale podáním. Dost často jsem se nudil a zjistil, že občas vůbec nevnímám. Příběh se mi líbil, Mrakoplaš se vykreslil jako normální chlap a bylo tu minimum odboček od hlavní linky. Ale to podání, nevím, Pratchett to umí mnohem líp. No aspoň na pár dní si dám od Zeměplochy oraz.

15.04.2019 3 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Jako vždycky za 5*. O proti předchozím dílům, ne že by chyběla erotika, ale není tu takový náboj jako dřív - z nadšení se stává rutina. Jinak jsem se celkově bavil a těším se na další díl, který musí přijít.
Potěšila mě citace písničky Franty Sahuly :)

14.04.2019 5 z 5

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

Poslouchal jsem jako audioknihu. Lepší než Sedmikostelí, ale oproti němu mi tu chybělo to silné erotické napětí. Tady se sice mluví o sexu, ale až na výjimky to není sexy. Detektivní a mysteriozní linky jsou na pozadí a vlastně ani nevím o čem to je, snad jen o bourání Prahy a Adyho přátelství.
Špatné to nebylo, ale třeba Mlýn na mumie - vlastně skoro o tom samém, se mi líbil mnohem víc.

06.04.2019 3 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Poslouchal jsme jako audioknihu. Pěkně kompaktní příběh, na rozdíl od prvních dvou v sérii, ale tak nějak jsem od začátku tušil, jak to všechno dopadne - hlavně s kapitánem, ale čekal jsem to mnohem dřív. Možná mohl autor trochu víc využít zmatenosti Karotky. Děj je uvěřitelnější, než u předchozích knih a tak nějak je mi to všechno přirozenější. Těším se až se prokoušu k dalším dílům s Hlídkou.

04.04.2019 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Poslouchal jsem jako audioknihu. Má druhá kniha od Aghaty. Oproti černouškům trochu pomalejší a míň nápadité, ale i tak geniální. Naprosto skvělá dedukce Poirota mě dostala, i když minimálně jednou byla trochu přehnaná. Časem si určitě zase něco poslechnu, ale dvě nejlepší díla už mám asi za sebou.
PS: Čekal jsem, že vrahem bude zahradník :)

04.04.2019 5 z 5

Poslední den stvoření Poslední den stvoření Wolfgang Jeschke

Do první půlky to byla slabota a moc teorie, odnesl jsem si z toho jen to, že Steve má přítelkyni Lucy a Paul je děvkař. Druhá půlka už byla jiné kafe, úvodní scéna v pravěku byla naprosto parádní a kvalita se jen zvedala. Závěr byl skvělý, i když dost hořkokyselý, ale asi nejrozumnější zakončení jaké mohlo být.
Autor má tendenci popisovat prostředí metaforami a často jsem si musel odstavce přečíst znova, protože jsem se v popisu ztrácel.
Jo, a četl jsem to jen kvůli Original War.

01.04.2019 5 z 5

Pyramidy Pyramidy Terry Pratchett

Poslouchal jsem jako audioknihu. Trochu slabší díl, co se příběhu týče, za to plný humorných situací. Myslím, že z dovedností hlavního hrdiny se dalo vytřískat víc, možná i příběh mohl být trochu epičtější.

29.03.2019 4 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Dostal jsem co jsem čekal. Normální porno... Dal bych pět hvězd, ale scény s Lordem Crim-Conem mně trochu znechutili, navíc minimálně v první části se mi dost pletla jména (i když o ty tu určitě nejde) a chybělo mi uzavření několika dějových linek ( ale o to tu taky ani tak nejde)

24.03.2019 4 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Poslouchal jsem jako audioknihu. Klasická pohádka o ukrytém princi a třech sudičkách a od začátku musí být každému jasné, jak to má skončit. Pratchett neustále zvedá laťku a o proti Čaroprávnosti je to obrovský skok k lepšímu.

23.03.2019 5 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Poslouchal jsme jako audioknihu. S každým dalším kouskem Prachett zvedá laťku. Zatím nejlepší díl, minimálně z těch s Mrakoplašem. Jen mě zarážel bordel v tykání a vykání, během příběhu to bylo poměrně často a dost to rušilo zážitek.

18.03.2019 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Podle názvu jsem čekal vykrádačku Wodehouse, ta se naštěstí nekonala. Nekonala se ani aristokratka, jen zápis s policejního vyšetřování. Nebylo to špatné. Vtipy které se v sérii opakují pořád dokola tady nejsou. Komických situací tu není méně, než v jiných dílech. Je tu jen mnohem míň původních postav, o to více dokážou zasáhnout do černého - třeba Josef pokaždé když se ukáže. Přišlo mi to jako svěží vítr a rozhodně to sérii oživilo, i když se děj vlastně nikam nepohnul.

14.03.2019 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Poslouchal jsem jako audioknihu. První setkání s Reacherem - ano, nezačal jsem od začátku. Chvílemi jsem čekal romantiku se zamilovaným happyendem, ale nakonec z toho byl příjemný thriller. Pár míst mě trochu zaskočilo, jako třeba Reacherovi vnitřní hodiny, ale celkově jsem byl knihou mile potěšen a pomalu s tímo tulákem pokračuji dál.

12.03.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Poslouchal jsem jako audioknihu načtenou autorem. Ládík nezklamal, kniha je plná prožitků a příjemně podaných i nepříjemných chvilek, nejde tady tak o cíl, jako spíš o cestu a člověk se celou dobu baví, až by si rád na takovou tůru sám vyrazil.

09.03.2019 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Poslouchal jsem jako audioknihu. Zatím určitě nejlepší díl Zeměplochy. Mnohem ztřeštěnější námět, než u prvních třech dílů, ale o to uvěřitelnější příběh. Rozhodně mám mnohem větší chuť pustit se do dalších příběhů.

23.02.2019 5 z 5

1000 divů Česka 1000 divů Česka Petr David

Úžasná knížka plná zajímavých míst jako stvořená k plánování výletů.

15.01.2019 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Chyběl mi Mrakoplaš a Dvoukvítek. Je to jiné, než první dva díly, možná trochu pomalejší a rozhodně málo akce. Doufám, že Mort už bude o poznání lepší

01.01.2019 3 z 5

Invaze Invaze Larry Correia

Pecka jako vždy, i když tentokrát možná trochu víc opisné, než obvykle, moc keců míň akce. Zatím asi nejdiplomatičtějsí díl Lovců, ale ti tak pro mě špička. Opravdu vtipné zařazení Fantom Printu do děje (a dohledal jsem si to - je to i v originále :) ) Opět se těším na další díl a cítím, že to budou jatka...

Dal jsem si to podruhé jako audioknihu od Jiříka a je to ještě os hvězdu lepší :)

01.01.2019 5 z 5

Mirka s Jirkou sami doma Mirka s Jirkou sami doma Ilona Borská

Čtenářská výzva 2019 jako kniha,která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů.
Knížku jsem sháněl dlouhá léta jen proto, že si ji mlhavě pamatuji ze školy. Pěkná dětská knížka o tom, jak paní Vránová zachraňuje Mirku s Jirkou z průserů. Rozhodně doporučuju jako první knížku pro děti. Jen slova jako "soudružka učitelka", "Večerní Praha" a "strážník" možná bude potřeba dětem osvětlit. :)

01.01.2019 5 z 5

Carmilla Carmilla Joseph Thomas Sheridan Le Fanu

Poslouchal jsem jak audioknihu. Novela která možná inspirovala Stokera k napsání Drákuly, přivedla na svět upíry v takové formě jaké je známe do teď. Příběh se mi líbil možná trochu víc, než Drákula, ale utekl pekelně rychle a přes svou délku obsahoval i trochu nudné pasáže. Na druhou stranu závěr je brán trochu kvapem.

01.01.2019 4 z 5